Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-09-11
Peržiūrėta
263
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Karinės pratybos

Rugsėjo 11-22 dienomis vakarinėje Lietuvos dalyje vyks Lietuvos kariuomenės pratybos. Mokymų metu vykdomų taktinių užduočių metu bus naudojamos mokomosios imitacinės priemonės ir ginklai.

J. Sirutienė: apie šeimą ir knygą

Rugsėjo 14 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje bus pristatyta Janinos Sirutienės knyga „Ketvirtį amžiaus globotiniams buvome mama ir tėčiu”.
Knyga parašyta remiantis biografiniais faktais iš Janinos ir Liudo Siručių šeimynos, pradėtos kurti 1989 metais ir prisimenant visą ketvirtį amžiaus trukusią istoriją, kur būta visko: ir karčių nusivylimų ir džiaugsmo akimirkų. Janinos ir Liudo noro padėti likimo ar savo tėvų nuskriaustiems vaikams išpildymas pasirodė nelengvas: įprastą gyvenimą staiga pakeitė šeimyna, nematyti, nepažįstami vaikai, rūpestis ir galvos skausmas dėl jų. Palangiškės patirtis – nuoširdus ir atviras santykių su vaikais metraštis – aktuali ir šiandien, galėtų būti praktiniu vadovėliu šeimynų globėjams ir visoms Lietuvos šeimoms. Knygos autorės teigimu, šeimynos yra nepajėgios išspręsti opių ir skaudžių problemų: apie 4000 jaunųjų mūsų valstybės piliečių dar auga kaip pamestinukai – be tėvų dėmesio ir meilės, be namų šilumos. Įveikti takoskyrą tarp šeimynų ir valdžios, o našlaičiams surasti savo namus ir gyventi šeimos aplinkoje linki ketvirtį amžiaus globotiniams buvę mama ir tėčiu Janina ir Liudas Siručiai.

Kviečia tapti istorinių ženklų autoriais

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Lietuvos paštas skelbia 2018-aisiais leisimų pašto ženklų konkursą. Meno ir kūrybinių industrijų atstovai kviečiami teikti savo sukurtus projektus ir tapti pašto ženklų autoriais, taip prisidėti prie visai šaliai svarbių istorinių datų, asmenybių, bendruomenių, išskirtinių kultūros ir technikos objektų įamžinimo.

Kuršių vikingų regata Šventojoje

Rugsėjo 23 d. 11 val. Šventojoje įvyks Kuršių vikingų regata. Lenktynės vyks Šventosios upėje, atkarpoje nuo Beždžionių tilto iki sveikatos centro „Energetiko“ poilsiavietės tilto (distancija – 500 m): komandų įlipimas į laivus prie „Energetiko“ poilsiavietės tilto, lenktynių startas prie Beždžionių tilto, finišas prie „Energetiko“ poilsiavietės tilto.

Palangoje vyko alternatyvios mados festivalis

Rugsėjo 9 d., šeštadienį, Palangos kultūros bare „Kablys: Jūra. Kultūra“ įvyko antrasis jaunimo alternatyvios mados festivalis „IKRA MADA KILiMAS“. Šio festivalio metu jaunieji mados kūrėjai turėjo progą susitikti, pamatyti vieni kitų darbus, viešai pristatyti savo kolekcijas, pasimokyti iš profesionalų ir dizaino studentų. Renginyje dalyvavo jaunimas iš įvairių Lietuvos mokyklų. Gabūs dizaineriai, padedami mokytojų bei klasiokų, Palangos bendruomenei bei miesto svečiams pristatė savo sukurtas kostiumų kolekcijas. 

Paroda kartu su latviais

Rugsėjo 12 d. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A, Palanga) pradedama eksponuoti Šiaulių „Aušros“ muziejaus ir G. Eliaso Jelgavos istorijos ir meno muziejaus parengta tarptautinė paroda „Nepriklausomų valstybių – Lietuvos ir Latvijos – kūrėjai Mintaujos gimnazijoje“, skirta Lietuvos ir Latvijos Nepriklausomybių 100-mečiams. Rugsėjo 23 d. 11-13 val. parodoje veiks kalbų mokyklėlė „Baltiški žaidimai“, 12 val. – parodos pristatymas. Paroda bus eksponuojama iki spalio 30-оsios.

Festivalis „Palangos miestely“

Rugsėjo 23 d. nuo 12 val. visi kviečiami į tarptautinį liaudiškų šokių festivalį „Palangos miestely“. Net 12 liaudiškų šokių kolektyvai iš Lietuvos, Latvijos ir Vokietijos šoks Palangos miesto erdvėse. 

Atvirų durų diena

Rugsėjo 12 d. nuo 16 iki 18 val. Palangos moksleivių klubas kviečia į atvirų durų dienas, kur visi galės susipažinti su Palangos moksleivių klubo veiklomis, užsiėmimų vadovais, pasirinkti tinkamiausius užsiėmimus bei suderinti užsiėmimų laiką.

Skriejo priešpriešine eismo juosta

Socialiniuose tinkluose vairuotojai dalinasi vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip trečiadienį, rugsėjo 6 dieną, magistraliniame kelyje Šiauliai-Palanga lengvąjį automobilį vairuojantis vyras rizikavo ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvybe bei saugumu. Alaus daryklos „Gubernija“ atributika aplikuotas automobilis greitkeliu skriejo priešpriešinėje eismo juostoje ir kėlė mirtiną pavojų. Vieniems internautams neįprastas vaizdas kėlė šypseną, kitiems – nuostabą ir pyktį.Vairuotojai negalėjo suprasti, kodėl vyriškis rizikuoja ir nė neketina apsisukti. Įrašą galima pasižiūrėti čia: http://tv.lrytas.lt/zinios/auto/2017/09/09/news/juokas-pro-asaras-magistraleje-prie-kursenu-vyras-skriejo-pries-eisma-2492443/

Gurmanai rinkosi „Onorėje“

Rugsėjo 6 d. prie katalikų bažnyčios miesto centre įsikūrusiame restorane „Onorė“ įvyko „Gero skonio“ gurmanų klubo renginys. Ypatingo vakaro metu svečiai rudenį pasitiko ragaudami gurmaniškus patiekalus, degustuodami prie jų priderintus vynus bei vartydami naujausią „Gero skonio“ numerį, menantį prabėgusios vasaros šilumą, kvapus, spalvas ir skonius. „Norėdami savo skaitytojus pažinti artimiau, bendrauti su jais ne tik dalinantis teorinėmis žiniomis, įkūrėme „Gero skonio“ klubą. Kas mėnesį kartu su maisto entuziastais lankomės vis kitame Lietuvos restorane, ragaujame virtuvės meistrų sukurtų delikatesnių valgių, mėgaujamės prie jų priderintais gėrimų poskoniais“, – apie gražią renginio idėją pasakojo žurnalo „Geras skonis“ vyriausioji redaktorė Rasa Ščeponienė.

Biblioteka kviečia keliauti kartu

Vasarai suskaičiavus paskutines dienas Palangos viešosios bibliotekos kraštotyrininkių Bronislavos Spevakovienės ir Linos Šilgalytės parengti du nauji Krašto paveldo gido maršrutai neleis nuobodžiauti. Pristatomi du maršrutai: Žymių žmonių atminties ženklai Palangoje ir Maldos vietos Palangoje, Būtingėje ir Šventojoje, kurie siūlo palangiškiui ar miesto svečiui šiuolaikišką pagalbininką susipažinti su vietos istorija bei turiningai praleisti rudeniškas popietes kurorte.
Visame pasaulyje paplitę išmanieji įrenginiai suteikia visiškai naujas informacijos pateikimo galimybes, o interaktyvieji gidai yra šiuolaikiškas keliavimo būdas, pripažinta ir nepakeičiama priemonė, atverianti krašto lobynus kiekvienam. Krašto paveldo gido maršrutus bei interaktyvų laisvai prieinamą visuomenei žemėlapį su buvusių ir esamų kultūros paminklų, pastatų, gatvių, statinių, aikščių, skulptūrų ir kitų lankytinų objektų nuotraukomis bei jų aprašymais rasite interneto svetainėje www.krastogidas.lt
Žymių žmonių atminties ženklai Palangoje supažindins su tais, kurie paliko savo pėdsakus gintariniame pajūryje: rašytojais, politikais, ekonomistais, dailininkais ir kompozitoriais. Dalis jų turi atminimo ženklus – pastatyti paminklai, pritvirtintos memorialinės lentelės ant namų ar stelos prie vilų. Eidami pėsčiomis aplankysite 17 objektų, trumpai susipažinsite su 22 asmenų biografijomis. Keliauti šiuo pėsčiųjų pažintiniu maršrutu po Palangą pradėsite nuo dailininkų Uogintų sodybos, aplankysite net trijų žymių muzikų vasarnamius: B. Dvariono, J. Karoso ir J. Bendoriaus. Toliau – J. Basanavičiaus gatvė, kurioje pirmas pėsčiųjų tiltelis nuo jūros pusės per Rąžę pavadintas Nobelio premijos laureato, poeto J. Brodskio vardu. Šalia – dailininko A. Žmuidzinavičiaus namas, taip pat „Baltoji“ vila, kurioje poilsiaudavo Lietuvos Respublikos prezidentas A. Smetona. Pakeliui J. Basanavičiaus gatve link Palangos miesto centro turėsite galimybę pasidairyti po grafų Tiškevičių laikus menančias vilas. Simboliška – šalia Vytauto ir Vasario 16-osios gatvių sankirtos stovi J. Basanavičiaus biustas. Apžiūrėję jį, vedini išmaniojo pagalbininko, J. Piktuižio gatvėje rasite 13-uoju numeriu pažymėtą namą, menantį čia gimus ekonomistą V. Jurgutį. Grįžus į Vytauto gatvę, skvere priešais bažnyčią matysite paminklą partizanų vadui J. Žemaičiui. Šalia atkurto kurhauzo pastato – Tiškevičių alėja ir grafams Tiškevičiams skirta skulptūrinė kompozicija – naujausia miesto puošmena. Einant tolyn Vytauto gatve link parko, kairėje gatvės pusėje įkurtas skverelis, kuriame įrengti memorialai primins, kad šioje vietoje stovėjo Liudo ir Stasės Vaineikių namas. Sekdami interaktyvų žemėlapį lengvai surasite Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjo J. P. Aleksos, kompozitoriaus E. Balsio, rašytojos S. Čiurlionienės-Kymantaitės ir muziko, dailininko M. K. Čiurlionio viešnagę menančius namus, pirmojo Palangos burmistro dr. J. Šliūpo biustą ir memorialinę sodybą, o žengus pro pagrindinius Palangos botanikos parko vartus jus pasitiks skulptūra parko įkūrėjui E. Andrė. Žymių žmonių įamžinimo Palangoje vietoms apžiūrėti jums prireiks apie 1,5-2 val., nueisite apie 6 km.
Keliauti Maldos vietomis Palangoje, Būtingėje ir Šventojoje prireiks ne vien patogių batų ar malonios kompanijos. Aplankyti įvairių tikėjimų – katalikų, stačiatikių ir evangelikų-liuteronų – maldos vietas, esančias Palangoje ir už jos ribų, pažinti pajūrio krašto religinę įvairovę teks keliauti automobiliu arba minti dviračio pedalus. Apžvelgti Palangoje esančias maldos vietas: neogotikinę koplyčią ant Birutės kalno, parko įkūrėjo F. Tiškevičiaus įrengtą Lurdo grotą, prieš daugiau nei šimtą metų statytą Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, traukiančią kone kiekvieną praeivį užsukti į vidų, modernią evangelikų-liuteronų bažnyčią ir ortodoksų (stačiatikių) Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvę užtruks apie 1 val. 30 min., nužingsniavus apie 3,5 km. Rekomenduojame rasti galimybę ir laiko aplankyti toliau nuo Palangos (Būtingėje ir Šventojoje) esančius maldos vietų maršruto objektus: seniausią Palangos savivaldybės teritorijoje ir į kultūros vertybių registrą įrašytą Būtingės evangelikų-liuteronų bažnyčią, Švč. Marijos, Jūrų žvaigždės koplyčią (lot. Stella Maris) ir Šventosios Švč. Marijos, Jūrų žvaigždės, katalikų bažnyčią. Važiuodami dviračių taku ar keliaudami automobiliu, užtruksite apie 40 min., nuvažiuosite apie 22 km.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius