Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-09-14
Peržiūrėta
386
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Komisaras Alvydas Katkauskas atleistas teisėtai

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) nusprendė, kad pareigūno vardą pažeminęs buvęs Palangos komisariato vadovas Alvydas Katkauskas negali grįžti į pareigas.
„Savo veiksmais lemdamas teisės vairuoti transporto priemones anksčiau termino grąžinimą, akivaizdžiai žemino vidaus tarnybos sistemos autoritetą, griovė pasitikėjimą vidaus reikalų įstaiga“, – antradienį paskelbė LVAT. Šiemet sausio 16 dieną A. Katkauskas buvo atleistas iš pareigų po atlikto tarnybinio patikrinimo. Jis kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Šis teismas tarnybinę nuobaudą sušvelnino – skyrė griežtą papeikimą ir grąžino į Palangos policijos vadovo pareigas, priteisė jam vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš pareigų dienos sprendimo šioje byloje įvykdymo dienos. Taip pat priteisė Klaipėdos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui 700 eurų bylinėjimosi išlaidų. Su apeliaciniais skundais į LVAT kreipėsi ir A. Katkauskas, ir Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. A. Katkauskas prašė panaikinti griežtą papeikimą ir pakeisti bylinėjimosi išlaidų paskirstymą, priteisiant sumą, proporcingą teismo atmestų ir patenkintų reikalavimų daliai, taip pat priteisti 800 eurų už apeliacinio skundo surašymą. Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas savo skunde rašė, kad tarnybinio patikrinimo metu surinkti duomenys įrodo, kad S. L., S. P. paprašytas, kreipėsi į A. Katkauską ne kaip į komisariato darbuotoją, atsakingą už informacijos apie vairuotojo pažymėjimo grąžinimo tvarką suteikimą, bet kaip į asmeniškai pažįstamą policijos pareigūną. Asmenys žinojo, kad A. Katkauskas turi pažįstamų Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos tarnyboje. Jie manė, kad policininkas gali padėti tarpininkauti grąžinant anksčiau nustatyto laiko vairuotojo pažymėjimą. Jis buvo atimtas už šiurkštų Kelių eismo taisyklių pažeidimą. A. Katkauskas anksčiau yra vadovavęs Klaipėdos kelių policijai.
Taip pat nustatyta, kad A. Katkauskas darė asmeninę paslaugą pažįstamiems asmenims ir tie asmenys informaciją gavo neteisėtai. 55 metų A. Katkauskas Palangos policijai vadovavo nuo 2011 metų balandžio. Prieš tai jis vadovavo Klaipėdos kelių policijos biurui. Dabar Palangos policijai vadovauja Algirdas Budginas.

Palangoje – „Auksinis ruduo“

Rugsėjo 16 d. Palanga vėl kvies sportuoti – kurorte vyks tradicinis sporto festivalis „Auksinis ruduo“. Festivalis „Auksinis ruduo“ skiriamas paminėti Europos sporto savaitei „Beactive“. Festivalio dalyviai galės susipažinti ir išbandyti įvairias fizinio aktyvumo rūšis – treniruotę su „Keno“ batais, pratimus ant mini batuto, funkcines treniruotes su įvairiomis sportinėmis priemonėmis. Žaisime mini golfą, stalo tenisą, vyks baudų mėtymo užsiėmimai, moterų bėgimo, moterų (senjorių) spartaus ėjimo varžybos. Paskaitą „Sveikatos ir grožiui determinantai“ skaitys dr. Dalius Barkauskas.

Piligriminė kelionė į Romą

Minint žemaičių vyskupystės 600 metų jubiliejų, organizuojama Telšių vyskupijos teritorijoje esančių savivaldybių bendruomenių piligriminė kelionė į Romą. Palangos savivaldybės bendruomenės nariai kviečiami dalyvauti Padėkos vizite į Šventąjį Romos miestą, kuris bus įsimintinas ir ypač svarbus dalyvaujant audiencijoje su Popiežiumi Pranciškumi. Norintys vykti iki rugsėjo 17 d. turi registruotis parapijos raštinėje pas budintį kunigą. Parapijos raštinė dirba darbo dienomis nuo 10 iki 13 val. bei nuo 16 iki 18 val. Kelionė galima: autobusu, kelionės laikas – 2017 m. lapkričio 5-13 d. Preliminari kaina – apie 600 Eur. Kontaktinis asmuo: Lina Vendeckienė, tel. 865970578. Lėktuvu, kelionės laikas – 2017 m. lapkričio 7-11 d. Preliminari kaina – 300 Eur + lėktuvo bilietai. Norint skristi lėktuvu, reikia kuo greičiau apsispręsti, nes bilietų kainos keičiasi kiekvieną dieną. Sumokėjus už bilietą iš anksto, nebus galimybės susigrąžinti pinigų, jei nuspręsite nebevykti.

Mokslinė konferencija Palangoje

Rugsėjo 22 d. Palangos gintaro muziejuje vyks kultūrinė mokslinė konferencija, skirta A. J. Greimo 100-ųjų gimimo metinių jubiliejui „Tautos atminties beieškant“. Pasiklausyti įdomių pranešimų kviečiami visi besidomintieji.

Seimo narys turi naują padėjėją-sekretorę

Seimo narys Kretingos-Palangos apygardoje Antanas Vinkus informavo, kad Palangoje turi naują padėjėją-sekretorę Eleną Kuznecovą. „Ji – labai stipri asmenybė, veikli, energinga, puikiai žinanti Palangą ir palangiškius“, – „Palangos tiltui“ sakė A. Vinkus. Jis taip pat dėkojo buvusiai savo padėjėjai-sekretorei Palangoje Vaidotai Aleksiūnienei. „Ji – išskirtinė asmenybė, labai išsilavinusi, itin sąžininga ir darbšti“, – atsiliepė Seimo narys. A. Vinkus trečiadienį Seime priėmė „Palangos tilto“ redaktorių Liną Jegelevičių.

Jeigu norite įsivaikinti

Visus, kuriems artima tėvų globos netekusių vaikų globos ar įvaikinimo idėja, miesto savivaldybė ragina apsvarstyti galimybę pasidalinti savo namų šiluma ir padėti vaikams užaugti šeimoje. Tam yra programa – GIMK programa. Jos esmė – aktyvus suaugusiųjų mokymas, kurio tikslas – suteikti naujos patirties, padėti jiems suprasti, kaip jaučiasi be tėvų globos likęs vaikas. Visas GIMK programos kursas būsimiesiems globėjams ir įtėviams trunka apie tris-keturis mėnesius. Per šį laikotarpį asmenys, ketinantys įvaikinti ar globoti, turi išklausyti 10 užsiėmimų. Mokymų metu organizuojami ne mažiau kaip du apsilankymai būsimųjų globėjų (rūpintojų) ir įvaikintojų namuose. Mokymų dalyviai taip pat atlieka namų darbus, kuriuos vėliau aptaria ir analizuoja kartu su atestuotais socialiniais darbuotojais individualių ir/ar grupinių užsiėmimų metu. Norinčius tapti įtėviais, globėjais ar profesionaliais globėjais, prašome kreiptis į atestuotas GIMK mokytojas Eglę Reinikytę ir Jovitą Petreikienę tel. (8 460) 53485 arba Palangos miesto Vaiko teisių apsaugos skyrių tel. (8 460) 48 732.

Palangos viešoji biblioteka kviečia keliauti

Palangos viešosios bibliotekos kraštotyrininkės Bronislava Spevakovienė ir Lina Šilgalytė parengė du naujus Krašto paveldo gido maršrutus. Pristatomi du maršrutai: Žymių žmonių atminties ženklai Palangoje ir Maldos vietos Palangoje, Būtingėje ir Šventojoje, kurie siūlo palangiškiui ar miesto svečiui šiuolaikišką pagalbininką susipažinti su vietos istorija bei turiningai praleisti rudeniškas popietes kurorte. Žymių žmonių atminties ženklai Palangoje supažindins su tais, kurie paliko savo pėdsakus gintariniame pajūryje: rašytojais, politikais, ekonomistais, dailininkais ir kompozitoriais. Dalis jų turi atminimo ženklus – pastatyti paminklai, pritvirtintos memorialinės lentelės ant namų ar stelos prie vilų. Eidami pėsčiomis, aplankysite 17 objektų, trumpai susipažinsite su 22 asmenų biografijomis. Keliauti šiuo pėsčiųjų pažintiniu maršrutu po Palangą pradėsite nuo dailininkų Uogintų sodybos, aplankysite net trijų žymių muzikų vasarnamius: B. Dvariono, J. Karoso ir J. Bendoriaus. Toliau – J. Basanavičiaus gatvė, kurioje pirmas pėsčiųjų tiltelis nuo jūros pusės per Rąžę pavadintas Nobelio premijos laureato, poeto J. Brodskio vardu. Šalia – dailininko A. Žmuidzinavičiaus namas, taip pat „Baltoji“ vila, kurioje poilsiaudavo Lietuvos Respublikos prezidentas A. Smetona. Pakeliui J. Basanavičiaus gatve link Palangos miesto centro turėsite galimybę pasidairyti po grafų Tiškevičių laikus menančias vilas. Simboliška – šalia Vytauto ir Vasario 16-osios gatvių sankirtos stovi J. Basanavičiaus biustas. Apžiūrėję jį, vedini išmaniojo pagalbininko, J. Piktuižio gatvėje rasite 13-uoju numeriu pažymėtą namą, menantį čia gimus ekonomistą V. Jurgutį. Grįžus į Vytauto gatvę, skvere priešais bažnyčią matysite paminklą partizanų vadui J. Žemaičiui. Šalia atkurto kurhauzo pastato – Tiškevičių alėja ir grafams Tiškevičiams skirta skulptūrinė kompozicija – naujausia miesto puošmena. Einant tolyn Vytauto gatve link parko, kairėje gatvės pusėje įkurtas skverelis, kuriame įrengti memorialai primins, kad šioje vietoje stovėjo Liudo ir Stasės Vaineikių namas. Sekdami interaktyvų žemėlapį lengvai surasite Lietuvos valstybės ir visuomenės veikėjo J. P. Aleksos, kompozitoriaus E. Balsio, rašytojos S. Čiurlionienės-Kymantaitės ir muziko, dailininko M. K. Čiurlionio viešnagę menančius namus, pirmojo Palangos burmistro dr. J. Šliūpo biustą ir memorialinę sodybą, o žengus pro pagrindinius Palangos botanikos parko vartus jus pasitiks skulptūra parko įkūrėjui E. Andrė. Žymių žmonių įamžinimo Palangoje vietoms apžiūrėti jums prireiks apie 1,5–2 val., nueisite apie 6 km.
Keliauti Maldos vietomis Palangoje, Būtingėje ir Šventojoje prireiks ne vien patogių batų ar malonios kompanijos. Aplankyti įvairių tikėjimų – katalikų, stačiatikių ir evangelikų-liuteronų – maldos vietas, esančias Palangoje ir už jos ribų, pažinti pajūrio krašto religinę įvairovę teks keliauti automobiliu arba minti dviračio pedalus. Apžvelgti Palangoje esančias maldos vietas: neogotikinę koplyčią ant Birutės kalno, parko įkūrėjo F. Tiškevičiaus įrengtą Lurdo grotą, prieš daugiau nei šimtą metų statytą Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, traukiančią kone kiekvieną praeivį užsukti į vidų, modernią evangelikų-liuteronų bažnyčią ir ortodoksų (stačiatikių) Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvę užtruks apie 1 val. 30 min., nužingsniavus apie 3,5 km.

„Šventasis“ bus rodomas Palangoje

Vienuolikai „Sidabrinių gervių“ nominuotas ir šešias iš jų laimėjęs filmas „Šventasis“ šalies ekranuose pasirodys rugsėjo 22 d. Drauge su Lietuvos žiūrovais jį bus galima išvysti ir Palangos kino teatre „Naglis“ – rugsėjo 22 ir 23 dienomis.

Parengs salės nuomos tvarką

Kaip „Palangos tiltą“ informavo miesto savivaldybė, universalios sporto arenos salės nuomos tvarka yra baigiama rengti – planuojama sprendimo projektą svarstymui užregistruoti iki 2017 m. rugsėjo 18 d. Tvarkos apraše bus reglamentuotos Sporto bazių lengvatų suteikimo sąlygos juridiniams ir nejuridiniams asmenims, sporto bazių naudojimosi sąlygos.

Sergejaus ir Anastasijos Vasiljevų paroda ,,Skirtingi ir panašūs“

Klaipėdietė Anastasija Vasiljeva, buvusi Adomo Brako dailės mokyklos mokinė (mokytoja Rima Baukaitė), dabar studijuojanti Didžiosios Britanijos Kardiffo universitete, architektūros fakultete, ir Sergejus Vasiljevas, tapantis savo malonumui – dukra ir tėtis, kūrybos palydovai, draugai, kritikai vienas kitam – skirtingi ir panašūs – kviečia rugsėjo 16 d. (šeštadienį) 14 val. į jungtinės parodos atidarymą Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje. Paroda eksponuojama iki spalio 7 d.

Guodos Korsakaitės tapybos darbų paroda

Palangos viešosios bibliotekos skaitykloje eksponuojama Vilniaus dailės akademijos scenografijos specialybės studentės Guodos Korsakaitės tapybos darbų paroda ,,Nieko naujo negaliu nesakyti“. Parodos autorė – aktyvi menininkė, grupinių instaliacijų, dailės parodų poilsio namuose „Žilvinas“, Antano Mončio muziejuje, Prano Domšaičio galerijoje dalyvė, surengusi personalinių parodų Palangos Stasio Vainiūno meno mokykloje, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vasaros skaitykloje. Linkėdama visiems daugiau pozityvumo, kaitos, atsinaujinimo, kūrybos ir naujų minčių gyvenime, menininkė kviečia įžvelgti kitimo bei atsinaujinimo būsenas, kurias jos drobėse sudaro laisvai tyškantis dažas, kur persidengia abstrakto, siurrealizmo, ekspresionizmo, minimalizmo idėjos. G. Korsakaitės tapybos darbų parodą galite apžiūrėti iki spalio 5 d.

R. Aleknavičienė – Palangos reabilitacijos ligoninės direktorė

Trečiadienį vykusį Palangos reabilitacijos ligoninės vadovo konkursą laimėjo Romantė Aleknavičienė, šios gydymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja medicinai, laikinai einanti direktoriaus pareigas. Šį konkursą ji laimėjo įveikusi 4 pretendentus. R. Aleknavičienė Palangos reabilitacijos ligoninės direktoriaus pareigas laikinai ėjo nuo 2015 m. pabaigos, iki tol nuo 2009 m. ji ėjo šios gydymo įstaigos direktoriaus pavaduotojos medicinai pareigas. Anksčiau ji yra dirbusi Palangos reabilitacijos ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, Birštono sanatorijos „Versmė“ neuroreabilitacijos skyriaus vedėja bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja, Prienų ligoninės vidaus ligų gydytoja.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius