Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-09-21
Peržiūrėta
390
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prasidėjo Šventosios stadiono rekonstrukcija
Prasidėjo Šventosios stadiono rekonstrukcija

Palanga – TV laidoje „Brydės“

Apie grafų Tiškevičių indėlį Palangos miestui – istorinės dokumentikos laidoje „Brydės“ jau rytoj, šeštadienį, rodys per BTV televiziją.
„Prieš 100 metų Vokietijos kurortai nelabai galėjo kuo daugiau pasigirti, nei Palanga. Pastatų architektūros stiliai, poilsiaujančiųjų aprangos mados vyravo tokios pat tiek Sopote, tiek Palangoje. Jau tuomet Palangos kurortas garsėjo Europoje“, – laidai „Brydės“ pasakos Palangos kurorto muziejaus atstovai.
Palangos mieste išlikę daugiau kaip dvi dešimtys grafų dinastijos statytų objektų. Pastatuose, priklausančiuose miesto savivaldybei bei Lietuvos valstybei įkurti muziejai, vyksta švietėjiška kultūrinė veikla. Istorinės vertės pastatams sugrąžinama autentika, kurios išlikę išties daug. Palanga – tai bene vienintelis Lietuvos miestas, alsuojantis 19-ojo amžiaus epochos dvasia.
Palangos kurhauzas, atkurta Tiškevičių alėja, vila „Anapilis“, Birutės parkas, Gintaro muziejus, neogotikinė bažnyčia, Palangos tiltas jau tapo lankomiausiomis turistų erdvėmis.
„Neišvaizdžioje kalvelėje, po vienu berželiu, 30 cm gylyje aptikome ne tik žmonių kaulų, bet ir vieną radinį, netipišką Palangos archeologijai“, – televizijos laidos „Brydės“ žiūrovus intriguos archeologas Mindaugas.
Apie šio radinio kilmę ir svarbą Palangai, bei tolimesnį jo likimą, savivaldybės iniciatyvas puoselėjant Palangos miestą, slaptuosius Vokietijos archyvus, kuriuose ieškota originalių projektų, grafų kurorto tradicijas ir bendravimą su didikų šeimos nariais, sužinosite jau šį šeštadienį laidoje „Brydės“ per BTV televiziją. Laida kartojama sekmadienio rytą 10.30 val. per INFO televiziją.

Palangos verslininkų raudos: apverkė vasarą, kuri sukrovė daugiau

Palangos verslininkai tradiciškai verkšleno dėl šaltos vasaros ir klientų stygiaus. Bet statistika rodo, kad poilsiautojų šiame kurorte šiemet buvo daugiau nei pernai. Tai paaiškėjo suskaičiavus rinkliavas už automobilių stovėjimą, svečių nakvynę, vasaros mėnesiais sunaudotą vandenį ir išvežtas šiukšles. Nuo gegužės vidurio iki praėjusio savaitgalio rinkliavos už automobilių stovėjimą šiemet sulaukta daugiau nei pernai. Iš Palangos gatvėse esančių 42 parkomatų per 4 mėnesius surinkta apie 385 tūkst. eurų. Prieš metus ši suma buvo beveik 20 tūkst. mažesnė. Trimis tūkstančiais eurų daugiau uždirbo ir mokama aikštelė Rąžės gatvėje – už automobilių stovėjimą čia šįmet poilsiautojai paliko apie 40 tūkst. eurų. Tiesa, pernai veikė 38 parkomatai – keturiais mažiau nei šiemet. Be to, šią vasarą apmokestintas ir automobilių stovėjimas Vytauto gatvėje. Tačiau Rinkliavų centro direktoriaus Broniaus Martinkaus teigimu, tai lemiamos įtakos neturėjo: „Šįmet uždraudus automobilių stovėjimą ties kurhauzu netekome pelningiausio parkomato, kuris pernai surinko 40 tūkst. eurų – apie 12 proc. visos rinkliavos. Tik liepos pabaigoje Vytauto gatvėje pastatyti nauji parkomatai tiek pajamų nedavė“.
Kad šią vasarą poilsiautojų sulaukta ne mažiau nei pernai, byloja ir didesnis vandens vartojimas. Šią vasarą kurorte buvo parduota 463 tūkst. kubinių metrų vandens. Pernai vandens per tris mėnesius buvo suvartota 7 tūkst. kubų mažiau. Dar vienas poilsiautojų srautus atspindintis rodiklis – atliekų išvežimas, kuris vasaros mėnesiais taip pat padidėja daugiau nei tris kartus. Tiesa, šią vasarą mišrių atliekų sukaupta mažiau – 3,7 tūkst. tonų. Pernai jų buvo išvežta 147 tonomis daugiau. Tačiau tai nesunkiai paaiškinama, nes dauguma poilsiautojų, priimančių Palangos gyventojų šiukšles, vis aktyviau rūšiuoja.
Anot Rinkliavų centro vadovo B. Martinkaus, didesnė surinkta rinkliava už automobilių stovėjimą gali reikšti, kad į Palangą buvo daugiau atvykę vienadienių iš aplinkinių rajonų atvažiuojančių poilsiautojų, kurie nakvoti nepasilieka. Kiek šią vasarą Palangoje nakvojo žmonių, geriausiai liudija kurorto infrastruktūros rinkliava, mokama už nakvynę. Pernai per gegužę, birželį ir liepą poilsiautojai Palangoje nakvojo beveik 265,4 tūkst. kartų. Šįmet per tą patį laikotarpį nakvynių buvo 4 tūkst. daugiau. Tiesa, per pirmuosius du šių metų vasaros mėnesius poilsiautojų nakvynių užfiksuota mažiau. Štai pernai liepą Palangoje poilsiautojai pasiliko nakvoti 2 tūkstančius kartų daugiau nei šiemet, rašo lrytas.lt.

Rasta piniginė

Rim Stanytė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ skelbia, kad prie Meno mokyklos rasta piniginė, kurioje yra Roko Brazinsko kortelės. Piniginę galima atsiimti Meno mokykloje.

Pamesti raktai

Renata Šakinienė socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ skelbia, kad atkarpoje Sodu g.-Saulėtekio t.-Malūno g. pamesti raktai, o pakabukas – su vaiko nuotrauka. Gal kas rado? Galima atnešti į PT redakciją.

Meras skelbia apie vykdomus pažadus

Antradienį, rugsėjo 19-ąją, meras Šarūnas Vaitkus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ pasidžiaugė, kad prieš pusę metų duotas pažadas Šventosios mokyklos bendruomenei bei vaikams pradėtas įgyvendinti. „Prasidėjo Šventosios mokyklos stadiono statybos darbai”, – rašo meras.

Meras: „Sparčiai gerinama infrastruktūra“

Antradienį, rugsėjo 19-ąją, meras Šarūnas Vaitkus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ parašė: „Po aktyviojo vasaros sezono sparčiai gerinama Palangos kurorto infrastruktūra. Statomas baseinas, rekonstruojamos gatvės, viešosios erdvės, netrukus prasidės ir kiemų tvarkymas prie daugiabučių namų. Ir dar daug kitų suplanuotų darbų“.

Komunalinis ūkis telefonu nieko nesiūlo

Nors jau buvo skelbta, kad apsimetėliai miesto komunalinio ūkio darbuotojais skambina miesto gyventojams ir praneša apie jų namuose prasidėsiančius darbus, regis, apgavikų tai neišgąsdino. Socialiniame tinkle „Facebook“ palangiškis Laurynas Gedminas antradienį, rugsėjo 19-ąją, parašė: „Dėmesio, iš kažkokios neaiškios firmos skambina ir klausia apie langų sandarumus, ar sandarūs langai, nori atvažiuot pas žmones į namus, tikrinti, būkit atsargūs, butų ūkis nieko nesiunčia tikrinti!” Monika Kazlauskienė ir Irena Bernytė taip pat prisipažino sulaukusios tokių skambučių.

Kviečia dalyvauti judumo konkurse

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia dalyvauti konkurse minint Europos judumo savaitę (rugsėjo 16-22 d.).
Konkurso sąlygos: pirma, Judumo savaitės laikotarpiu nueiti, nubėgti kuo daugiau žingsnių. Jūsų mobiliajame telefone turi būti žingsniamatis, kuris išsaugo informaciją. Pasibaigus Judumo savaitei, reikia nufotografuoti savo mobiliojo telefono ekraną su žingsniamačio programoje aiškiai matomu laikotarpiu ir Jūsų nueitų žingsnių skaičiumi, o nuotraukas atsiųsti el. paštu [email protected] arba [email protected] iki spalio 1-osios. Nepamiršti siunčiamame laiške nurodyti savo vardo, pavardės, amžiaus, kontaktinio telefono numerio.

Mokys kaip atgaivinti

Šiandien, rugsėjo 22 d., Jūratės ir Kastyčio skvere įsikurs palapinė, kurioje kiekvienas norintis galės pasimokyti pradinio gaivinimo. „Gaivinimo sėkmė priklauso nuo pačiomis pirmosiomis minutėmis suteiktos pagalbos kokybės, – teigė Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos valdybos pirmininkas Nerijus Mikelionis. – Todėl kviečiame Palangos gyventojus ir svečius stabtelti, skirti laiko ir išmokti veiksmų, kurie gali praversti kritinėje situacijoje ir išgelbėti šalia esančiojo gyvybę“.
Organizatoriai kviečia Palangos gyventojus ir svečius susipažinti su greitosios medicinos pagalbos darbu iš arčiau ir pamatyti, kaip teikiama pagalba imituotiems nukentėjusiems viešose vietose, kurios nurodytos pridedamoje Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynių programoje.

„Palanga“ – vienvaldė lyderė

Likus vos penkiems turams LFF I lygoje FK „Palangos“ klubas yra vienvaldis lygos lyderis. Kovojant dėl pirmosios vietos ir patekimo į kitų metų A lygą reikalingas maksimalus susikaupimas ir koncentracija lygos finišo tiesiojoje. Klubas laukia visų sirgalių artimiausiose dvejose ir namų rungtynėse bei primena, kad Palangos miesto stadione spalio 7 d. rungtyniaus su FK „Tauras“ ir spalio 21 d. su FK „Trakai B“ ekipomis. Įėjimas – nemokamas.

Kitais metais perskaičiuos visas pensijas

Kaip informavo „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius, pagal naują tvarką kitais metais bus apskaičiuojamos naujos pensijos, taip pat perskaičiuojamos jau paskirtos senatvės ir išankstinės pensijos. Iš viso pensijos bus perskaičiuotos maždaug 600 tūkst. gyventojų. Į pensiją ilgainiui bus galima išeiti tik sulaukus 65 metų. Tačiau retas žino, kad būtinas stažas didės iki 35 metų, o nuo 2018-ųjų pagal naują tvarką bus skiriamos tiek naujos, tiek perskaičiuojamos jau mokamos pensijos. Nuo kitų metų pradžios įsigalioja nauja Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo redakcija.

Daugiau nei 600 palangiškių raginami suskubti deklaruoti gyvenamąją vietą

Palangos miesto savivaldybė ragina suskubti palangiškius, kurie vis dar prisideklaravę prie savivaldybės, deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą. Pasikeitus gyvenamosios vietos deklaravimo tvarkai, tai padaryti iki šių metų pabaigos turi visi 609 Palangos gyventojai, kurie registruoti prie savivaldybės, kitu atveju jie gali netekti tam tikrų paslaugų, pavyzdžiui, socialinės išmokos, gali būti išbraukti iš socialinio būsto eilės ar netekti prioritetų į darželius. Deklaruoti gyvenamąją vietą paprasta tiek studentams, gyvenantiems bendrabutyje, tiek būsto neturintiems ir juos nuomojantiems gyventojams.
Deklaruoti savo faktinę gyvenamąją vietą galima el. būdu www.epaslaugos.lt arba nuvykus į Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyrių iki metų pabaigos. Jeigu būstą nuomojatės, jums pakaks pateikti asmens dokumentą ir būsto nuomos arba panaudos sutartį, ir būsite deklaruoti sutarties galiojimo laikotarpiui. Pasibaigus šiam terminui, deklaravimas automatiškai pasinaikins.
Svarbu tai, kad asmenys, kurie nedeklaruos savo faktinės gyvenamosios vietos arba nepratęs gyvenamosios vietos neturinčių asmenų galiojančio termino, negalės gauti tų paslaugų, kurias suteikiant privalomas gyvenamosios vietos deklaravimas, pavyzdžiui, praras prioritetus registruojant vaiką į darželius, registruoti automobilį savo vardu, neteks teisės į socialines išmokas ir kt.
Jeigu gyventojas nuomojasi būstą, pakanka deklaruojant gyvenamąją vietą deklaravimo įstaigai pateikti sudarytą būsto nuomos ar panaudos sutartį arba, kaip iki šiol, savininko leidimą.
Gera žinia būsto savininkams – jie gali nustatyti datą, iki kurios leidžia gyventi bei deklaruoti gyvenamąją vietą nurodytame name ar bute nuomininkams ar įnamiams. Suėjus nustatytam terminui, laikinų gyventojų gyvenamosios vietos duomenys Gyventojų registre bus panaikinami automatiškai. Taip išvengiama papildomų rūpesčių – savininkui nereikės teikti prašymų, kad būsto nuomininko duomenys apie jo deklaravimą būtų panaikinti.
Anksčiau į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą galėjo būti įtraukiami visi gyventojai, neturintys savo būsto. Nuo šiol į šią apskaitą ribotam terminui galės būti įtraukiami tik benamiai, taip pat asmenys, palikę vaikų globos namus ar šeimyną, atliekantys bausmę pataisos įstaigose ar laikomi tardymo izoliatoriuose bei tie, kurie teismo sprendimu gydomi specializuotuose psichikos sveikatos įstaigose.
Daugiau informacijos apie deklaravimą – tel. 8460 48712.

Savivaldybės konkursas socialinės reabilitacijos paslaugų teikimui

Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia konkursą socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams 2018 m. finansuoti ir priimti projektų paraiškas. Projektų paraiškas gali teikti įregistruotos juridinių asmenų registre neįgaliųjų socialinės integracijos srityje veikiančios organizacijos – asociacijos, labdaros ir paramos fondai, religinės bendruomenės ir bendrijos, viešosios įstaigos (išskyrus viešąsias įstaigas, kurių savininkė yra tik valstybė arba savivaldybė), kurios ne mažiau nei vienerius metus teikia nuolatinio, periodinio pobūdžio socialinės reabilitacijos paslaugas ir vykdo veiklas, skirtas konkrečioje savivaldybėje gyvenantiems, besimokantiems neįgaliesiems integruoti į visuomenę. Organizacija (ir partneris) gali pateikti savivaldybės administracijai ne daugiau kaip vieną projekto paraišką iki spalio 15 d. nuo 8 iki 17 val. (penktadieniais iki 15 val. 45 min.) adresu Vytauto g. 112, Palanga. Informacija pareiškėjams teikiama iki paskutinės paraiškų pateikimo dienos telefonu (8 460) 48 716.

Sanatorijoje Palangoje – sovietų vėlės?

Dienraštis „Klaipėda“ paskelbė kontraversišką straipsnį „Sanatorijoje Palangoje – sovietų vėlės“. Be kita ko, rašoma, kad sanatorijoje galima išvysti vaizdų, primenančių gilų sovietmetį. Sanatorijos „Palangos gintaras“ direktorius Kęstutis Speičys nemato nieko blogo nei dėl sanitarinių sąlygų jo įstaigoje, nei dėl sovietinės atributikos kambariuose. „O, fain! Tai labai smagu, kad kažkas pastebi tokius dalykus. Aš nieko apie tai nežinau. Ką padarysi. Nubauskite. Kokius turime, tokius ir naudojame. Tiek ir metų užtiesalams, kiek ir atributikai, bet jie nesusidėvėję, todėl ir neišmesti. Mes ir traktorių turime „Belarus“, kuris vis dar važiuoja“, – sakė direktorius. Jis teisinosi, kad remontui ir naujam inventoriui įsigyti sanatorija pinigų negauna.

L. Ramanausko fotografijų paroda „Skrydis virš Palangos“

Nuo rugsėjo 20 d. iki spalio 20 d. Palangos miesto savivaldybėje, 2-ojo aukšto fojė, pristatoma palangiškio Lino Ramanausko fotografijų paroda „Skrydis virš Palangos“.
„Apskrisime kartu istoriją, kurią pavyko užfiksuoti pasitelkus droną vieną žiemos pirmadienio popietę. Vaizdai buvo palankūs, ir istorija gavosi graži“, – sakė L. Ramanauskas.
Drobes galima ir įsigyti. Telefonas pasiteirauti – 8 698 22093.

Europarlamentaras atvežė garbingą apdovanojimą

Šiandien, penktadienį, rugsėjo 22 d., 10 val. meras Š. Vaitkus Savivaldybėje (mero pasitarimų kabinete) priims garbų Palangos miesto svečią – Europos Parlamento narį Jose Mendes Bota. Europarlamentaras į Palangą atvyksta įteikti Palangai garbingą apdovanojimą – Europos Tarybos Garbės ženklą. Tai – trečiosios pakopos apdovanojimas, kuris skiriamas Europos miestams už tarptautinį bendradarbiavimą. Šį garbingą apdovanojimą Palangai įteiks šeštadienį, rugsėjo 23 d.

Olandų orkestras Palangai dovanos išskirtinį pasirodymą

Intensyviai nacionaliniam čempionatui besirengiantis vienas geriausių Europoje ir daugkartinis Nyderlandų Karalystės varinių pučiamųjų orkestrų čempionas Brass Band De Wâldsang jau nekantrauja susitikti su Palangos žiūrovais – šį sekmadienį, rugsėjo 24 d., 19 val. orkestras surengs išskirtinį pasirodymą Palangos koncertų salėje. Programoje skambės J. S. Bach, Philip Harperi, Dean Goffin, Wilfred Heaton, Karl Jenkins ir kitų kompozitorių kūriniai.
Keturiasdešimties metų jubiliejų šiemet švenčiantis kolektyvas Palangos koncertų salėje taip pat atliks Dean Jones kompoziciją „Zenith“, specialiai sukurtą šiai sukakčiai pažymėti, bei kino muzikos programą, kurioje skambės miuziklo „Girl Crazy“ („Išdykusi mergaitė“) išgarsintas, o vėliau daugelio garsių džiazo atlikėjų dainuotas George Gershwin ir Alan Fernie hitas „I got Rhythm“ bei egzotiškasis Duke Ellington ir Juan Tizol „Caravan“, pirmą kartą atliktas dar 1936 m., tačiau iki šiol neprarandantis savo aktualumo. Net kelių savo filmų garso takeliams šį kūrinį panaudojo režisierius Woody Allen, kaip svarbi siužeto dalis jis pasirinktas ir 2014 metų režisieriaus Damien Sayre Chazelle juostoje „Whiplash“ („Atkirtis“).
Iš viso geriausio Nyderlandų Karalystės XX a. orkestro titulu besididžiuojantis, daugkartinis Europos varinių pučiamųjų čempionatų dalyvis Brass Band De Wâldsang, diriguojamas Rieks van der Velde, Lietuvoje surengs vos du koncertus – Palangoje ir Panevėžyje.
Renginio bilietus-kvietimus platina http://www.bilietai.lt. Kvietimus į koncertą taip pat galima nemokamai pasiimti 3 val. prieš koncertą (nuo 15.45 val. iki 18.45 val.) Koncertų salės kasoje.

Lygių galimybių kontrolieriaus tyrimas

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo pareigūno skundą, kuriame nurodoma, kad vyrams ir moterims sudaromos skirtingos sąlygos patruliuoti policijos ekipažuose.
Skunde teigiama, jog nuo rugsėjo Vilniaus apskrities vyriausiame policijos komisariate pareigūnams duotas nurodymas ekipaže dirbti po vieną. Pasak pareiškėjo, policininkai dienomis pradėjo patruliuoti po vieną, tačiau išimtys daromos tiems ekipažams, kuriuose dirba pareigūnės moterys.
„Jos patruliuoja kartu su porininkais vyrais“, – rašoma skunde. Pareiškėjo nuomone, taip įtvirtinama lyčių nelygybė, nors tiek vyrams, tiek moterims pareigūnams taikomi tokie patys darbinės veiklos ir savybių reikalavimai.
Seimo kontrolierius Raimondas Šukys, laikinai pavaduojantis lygių galimybių kontrolierių, pradėjo tyrimą dėl galimo lygių galimybių pažeidimo darbo santykių srityje. Lygių galimybių įstatymai darbdaviams numato pareigą sudaryti vienodas sąlygas neatsižvelgiant į darbuotojų lytį. Šios pareigos nevykdymas laikomas lygių galimybių pažeidimu.

Knygos „Baltijos valdovė“ pristatymas-edukacinis užsėmimas

Rugsėjo 19 dieną Palangos viešojoje bibliotekoje vyko knygos „Baltijos valdovė“ pristatymas-edukacinis užsiėmimas. Susitikti ir pabendrauti su autore Egle Jokužyte atvyko Palangos Pradinės mokyklos 3 klasės mokiniai su mokytoja Nomeda Maksvytiene ir Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 3 klasės mokiniai su mokytoja Loreta Dumčiene. Susitikimo metu leidėja pasakojo apie kūrybinį procesą, dalinosi mintimis apie tai, kaip kilo įkvėpimas parašyti tokią knygą. „Baltijos valdovė“ – tai trečioji autorės knyga. Ji unikali, skirta regintiems ir regos negalią turintiems vaikams. Kartu tai – edukacinė priemonė, supažindinanti vaikus ne tik su viena žymiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį, bet ir baltų mitologijos simboliais, kurie suprantami tik liečiant. „Baltijos valdovė“ – ne tik reginčiųjų ir Brailio raštu parašyta, simboliais iliustruota, bet ir įgarsinta knyga. Ją įgarsino Marijonas Mikutavičius ir grupės „Skylė” atlikėja Aistė Smilgevičiūtė. Užsiėmimo metu vaikai drąsiai uždavė leidėjai klausimus, į kuriuos sulaukė nuoširdžių atsakymų. Po susitikimo knygos autorė kiekvienai klasei padovanojo „Gerumo dienoraščius”, kuriuose vaikai galėtų surašyti gerus darbus. Visi apsilankiusieji renginyje įsiamžino su Palangos viešojoje bibliotekoje viešėjusia Egle Jokužyte.

Dovilė Venclovaitė
Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja

Palangiškiai kviečiami dalyvauti konstitucijos egzamine

Spalio 3 d. (antradienį) 12 val. Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine 2017 ir išmėginti savo Konstitucijos žinias. Egzaminas vyks Palangos miesto savivaldybės administracijoje (Vytauto g. 112, Palangoje, direktoriaus pasitarimų kabinete Nr. 232).
Visus Palangos bendruomenės narius, norinčius pasitikrinti Konstitucijos žinias, savivaldybė kviečia registruotis į Konstitucijos egzaminą 2017 portale DELFI (www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/) iki spalio 1 d. arba spalio 3 d. 12 val. atvykus laikyti egzamino į Palangos miesto savivaldybės administraciją.
Daugiau informacijos: www.konstitucijosegzaminas.lt
Egzamino koordinatorė savivaldybėje – N. Danijelianc, tel. (8 460) 48 707, el. p. [email protected]

Konkursas įmonėms

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija 2017 m. kovo 24 d. paskelbė Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (toliau – NAVA) konkursą, kurio metu Nacionaliniais atsakingo verslo apdovanojimais bus pagerbtos pažangiausios įmonės, 2016 m. nuveikusios daugiausiai darbų įmonių socialinės atsakomybės srityje ir labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų plėtojimo verslo sektoriuje.
NAVA konkurse gali dalyvauti ir būti apdovanotos įmonės. NAVA nominacijos: „Metų darbovietė“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė“ ir „Metų aplinkosaugos įmonė“. Įmonių paraiškas galima teikti DOC ir PDF formatais elektroniniu paštu adresu [email protected] iki 2017 m. spalio 15 d. imtinai.

Seimo narys lankėsi šventėje Šventojoje

Praėjusį šeštadienį Šventojoje vykusioje jūros šventėje dalyvavo ir Seimo narys Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Antanas Vinkus. Šventė prasidėjo šventomis Mišiomis, tęsėsi linkėjimų jūrai rašymu ant balionų bei jų paleidimu. Renginį vainikavo koncertas miestelyje.

Meras klausia miestelėnų nuomonės

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Myliu Palangą“ parašė: „Ką manote, jeigu prie kiekvienos kurorto mokyklos kitais metais įrengtume tokius laikinus statinius mokytojų ir moksleivių dviračiams laikyti? Palanga – dviračių miestas! Nufotografavau Londone“. Ką miestelėnai mano dėl tokios idėjos?

Avarija kelyje Palanga-Klaipėda

Du žmonės buvo sužaloti per avariją netoli Klaipėdos sprogus asfaltą gabenusio sunkvežimio padangai. Skriedamas nuo kelio sunkiasvoris į griovį nustūmė ir lengvąjį automobilį. Incidentas kelyje Palanga-Klaipėda ketvirtadienį, rugsėjo 20 d., įvyko apie 11 val. Klaipėdos link pirma eismo juosta asfaltą gabeno vilkikas „Scania“. Antra eismo juosta jį lenkė 43 metų moters vairuojamas automobilis „Toyota“. Lengvajam automobiliui lenkiant sunkvežimį, sprogo šio priekinė padanga. Vėliau vairuotoja pasakojo, kad garsas buvo baisus, pakilo dulkės. Sprogus padangai, vilkiko vairuotojas nesugebėjo jo suvaldyti, sunkvežimis skriejo nuo kelio nustumdamas ir greta buvusį „Toyota“. Tik per laimingą atsitiktinumą, nuo kelio nustumtas lengvasis automobilis neatsitrenkė į medžius. Tuo tarpu vilkikas rėžėsi į medžius, jo kabina buvo sumaitota, vairuotojas užspaustas. Jį vadavo ugniagesiai. 33 metų vyras išvežtas į Klaipėdos ligoninę. Lengvąjį automobilį „Toyota“ vairavusi moteris nenukentėjo, tik labai išsigando. Į ligoninę išvežtas ir vilkiko keleivis. Jis irgi sužalotas. Įvykis tiriamas.

Albinas Stankus svarsto išvykti gyventi į Vilnių

Buvęs ne vieną kadenciją Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariu Albinas Stankus, žinomas mokslininkas ir Klaipėdos universiteto dėstytojas, svarsto su žmona išvykti gyventi į Vilnių. „Taip, abu tai svarstome. Toks amžius, kad norisi būti arčiau vaikų. Jie gyvena Kaune ir Vilniuje“, – „Palangos tiltui“ sakė A. Stankus.

Šventosios turizmo asociacijos projektas laimėjo finansavimą

Rugsėjo 15 dieną įvyko antrasis Šventosios seniūnijos išplėstinės seniūnaičių sueigos (toliau – Sueiga) posėdis. Jo metu buvo aptariamos ir vertintos projektų paraiškos, kurios buvo pateiktos 2017 m. nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo konkursui, Palangos miesto savivaldybėje įgyvendinant priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Sueigos nariai balsų dauguma atrinko gyvenamosios vietovės bendruomenės interesus ir poreikius atitinkančią paraišką. Ją pateikė Šventosios turizmo asociacija, pavadinimas – „Žvejo dukrų“ sugrįžimas“. Šio projekto įgyvendinimui iš valstybės biudžeto skirta 1 515 eurų.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Kas Tau yra laisvė?“ - klausiame aktyvių, įdomių Palangoje gyvenančių jaunuolių bei vaikų. Parodoje – instaliacijoje „Laisvės šviesa: Palangos jaunimo pulsas“ norime prisiliesti prie šiandieninio Palangos jaunimo pulso – veiklos, minčių ir jausmų. Visi šio projekto dalyviai gimė nepriklausomoje Lietuvoje, jau po 1990 metų kovo 11...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius