Šiemet „Palangos kuršiai” – mažiau patyrę ir jaunesni, bet tikslas tas pats – būti geriausiųjų ketverte

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-11
Peržiūrėta
563
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos reprezentacinės krepšinio komandos „Palangos kuršiai“ startas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) 2019-2020 metų sezone nėra įspūdingas – kol kas, sužaidus dvi rungtynes, sąskaitoje yra viena pergalė ir vienas pralaimėjimas. Dar vienas pralaimėjimas 7 taškų skirtumu patirtas Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, kur namuose nusileista Šiaulių „Šiaulių” komandai, rungtyniaujančiai Lietuvos krepšinio lygoje, bet klubo direktorius Žygimantas Šeštokas įsitikinęs, kad komanda „įsibėgės“ ir pradžiugins ne viena skambia pergale. Primsinime, pernai „Palangos Kuršiai“ pakliuvo į geriausiųjų NKL komandų ketvertą. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Ž. Šeštoku.

–Kaip vyko komandos pasiruošimas? Ar esate patenkinti juo?
–Intensyviai pradėjome ruoštis nuo rugpjūčio 27 dienos, jeigu neskaitytumėme kelionės į Kinją, kur rengėmės čempionatui, rugpjūčio 13 dieną. Ko gero, niekada nė vieno sporto klubo direktorius gali pasakyti, kad pasiruošimu yra absoliučiai patenkintas. Bet mūsų komandos branduolys jau yra (su Ž. Šeštoku kalbėjomės rugsėjo pabaigoje – L. J.)

–Kiek žaidėjų „Palangos Kuršiuose“ liko iš praėjusio sezono?–Tik du, Aidas Viskontas ir Mykolas Dieninis. Sakyčiau, mums pavyko rasti labai neblogą legionierių, Quincy Taylor. Tikiu, kad jis nekart visus stebins. Po krepšiu daugiausiai kausis jauni nauji žaidėjai.

–Ar pirmi žaidimo mėnesiai bus „įsisbėgėjimo“, eksperimentavimo sudėtimi?–Išties, žaidimas ir visa komanda dar yra styguojama. Žinia, komanda yra gerokai pasikeitusi ir atsinaujinusi. Per draugiškas penkias rungtynes dukart laimėjome. Pavyko laimėti prieš latvių klubą, rungtyniaujantį pirmoje Latvijos čempionato lygoje, ir prieš Kretingos klubą (draugiškas rungtynes su kazachų „Astana“ Palangoje „kuršiai“ taip pat pralaimėjo – L. J.)

–Papasakokite apie treniruočių stovyklą Kinijoje...

–Kelionė į Kiniją, taip pat gyvenimas Kinijoje mums kainavo minimaliai – visas išlaidas dengė mus kvietę kinai, kurie užtikrino geras kelionių ir gyvenimo sąlygas bei aukšto lygio rungtynes.

–Pernai visą „Kuršių“ vežimą traukė amerikietis legionierius Jalenas Riley. Ar jo pakaitalas, Quincy Tayor, yra tinkamas?
–Katės maiše tikrai nepirkome. Prieš įsigijant jį, peržiūrėjome keturias jo rungtynes ir likome patenkinti, pasikalbinome jo aplinkos žmones. Quincy yra šiek tiek kitoks negu Jalenas, bet įsitikinęs, kad jis bus didelis komandos ramstis. Quincy –labiau komandinis žaidėjas. Sieksime, kad šiemet žaidimas būtų labiau komandinis – nėra visiškai gerai, kai visas žaidimas, kaip pernai, buvo „statomas“ ant vieno žmogaus (Jaleno Riley).

–Kiek palangiškių žais klube?
–Mindaugas Reminas ir turime keletą gabių Palangos sporto centro auklėtinių. Mes į klubą kviečiame, kaip sakau, „alkanus“ krepšiniui žaidėjus, kuriems „Palangos Kuršiai“ – platforma į aukštesnes lygas. To pavyzdys – Jalenas Riley, kuris šiemet žais Prancūzijos aukščiausioje krepšinio lygoje.

–Ar jau turite pilną trenerių štabą?
–Taip, turime. Turėsime naują vyriausiąjį trenerį – Marius Kiltinavičius, stovėjęs prie „Palangos kuršių“ vairo pernai, tęs karjerą Kėdainiuose (treniruos LKL žaidžiantį Kėdainių „Nevėžį“ – L. J.). Šį sezoną su „Kuršiais“ dirbs Mindaugas Janiška, Lietuvoje galbūt dar mažokai žinomas krepšinio specialistas. Jis bene 12 metų gyveno emigracijoje, Jungtinėje Karalystėje. Jis – buvęs krepšininkas, žaidė ir Lietuvoje, ir Olandijoje, ir Jungtinėje Karalystėje.

–Koks bus komandos biudžetas?
–Apie 110 tūkstančių eurų. Su tokiu biudžetu esame pakankamai konkurencingi – galime varžytis dėl aukštų rezultatų. Iš daugumos NKL klubų išsiskiriame tuo, kad investuojame ne tik į komandos žaidėjus, bet ir administraciją. Turime žmones atsakingus už tam tikras sritis. Stengiamės įtraukti savanorių.

–Ar klubas turės šiemet generalinį rėmėją?
–Čia – opi problema. Bet mūsų generalinis rėmėjas –Palangos miesto savivaldybė. Dviems sezonams pagal Savivaldybės Aukšto sportinio meistriškumo programą esame gavę 110 tūkstančių eurų. Be to, dar turėsime du didžiuosius rėmėjus: logistikos bendrovę „West Transit“ ir Kredito Garantas. Klubas nemokamai naudojasi Sporto arenos infrastruktūra, už ką esame dėkingi miesto savivaldybei ir Palangos sporto centrui.
Džiaugiamės, kad krepšininkai galės gyventi viešbytyje „Amberton“, poilsio namuose „Ramios bitės“ Kunigiškėse, vieną kitą butą nuomuosimės.
Krepšininkus maitins „Šileis“, „A-petite“, HBH, „Mateo“ Broniaus šeimo baras, kavinė „Volungė“.

–„Palangos Kuršiai“ pernai nustebino miestelėnus įdomiais socialiniais projektais. Ar šiemet jų pasiūlysite naujų?
–Taip, mūsų klubui socialiniai dalykai – labai svarbūs. Būti socialiai atsakingu klubu yra „Palangos kuršių“ savininkų Renaldo Seibučio, Martyno Gigos ir Dominyko Karpovičiaus noras. Bene labiau nuskambėjusi mūsų akcija pernai buvo padėti sunkia liga sergančiai palangiškei krepšininkei Anželikai Dekontaitei įgyvendinti savo svajonę –išvysti Šveicariją. Kartu su Rimanto Kaukėno paramos fondu pavyko merginos svajone įgyvendinti.
Mes lankome miesto mokyklas, stengiamės moksleivius sudominti krepšiniu, paskatinti būti aktyviais.
Šiemet netrukus paskelbsime savo tris socialines kryptis: „Kuršiai Kylam“, „Kuršiai Aktyviai“, „Kuršiai Atsakingai“. „Kuršiai Kylam“ stengsis suteikti mūsų bendruomenės talentams galimybes išnaudoti savo potencialą ir čia galvojame ne tik apie sportą. „Kuršiai Aktyviai“ skatins žmones kultivuoti sveikesnį, aktyvesnį ir sąmoningesnį gyvenimo būdą, o „Kuršiai Atsakingai“ formuos atsakingo požiūrio į mus supančią aplinką ir susijusius įpročius.Viso to įgyvendinti savo jėgomis nepajėgsime, todėl kiekviena kryptis turės po partnerį.
Mes stengiamės vengti žodžio „rėmėjas“ – juos labiau vadiname „Palangos Kuršių“ partneriais. Su įmonėmis norime dirbti partnerystės principu, kur abi pusės turėtų naudos iš bendradarbiavimo. Savo partneriams stengiamės suteikti matomumą, prekės ženklo sklaidą, kontaktų atvedimą, “networkingą”. Tiesą pasakius, reikia daug išradingumo, kad mes, klubas, būtume jiems įdomūs.
Žodžiu, „Palangos Kuršiai“ galvoja ir apie klubo, ir apie Palangos ateitį.

–Pernai įėjimas į „Palangos Kuršių“ rungtynes buvo nemokamas? Kaip bus šiemet?
–Išliks nemokamas. Norime, kad palangiškiai ateitų ne tik pamatyti rungtynes, bet ir pabendrauti, gauti daug gerų emocijų, pamatyti vietinių atlikėjų ar būrelių pasirodymus. Arenos fojė kiekvienų rungtynių metu yra padedamos dėžutės, kur atėję žiūrovai gali paremti klubą jų finansinėmis galimybėmis leidžiančia suma. Tai klubui yra labai svarbu, norint ir toliau išlaikyti rungtynes nemokamomis. Netrukus visiems galėsime pasiūlyti komandos atributiką – šalikus, marškinėlius ir kitas prekes. Atributikos pardavimas taip pat yra vienas iš būdų papildyti klubo biudžetą, o kiekvienas įsigijęs atributikos prisideda prie „Palangos Kuršių” organizacijos ir jos vykdomų darbų.

–Kokie tikslai šiemet keliami „Palangos Kuršiams?“
–Būti konkurencingiems NKL ir patekti NKL finalo ketvertą, nepaisant, kad komanda šiemet turi mažiau patirties nei pernai.
Organizacine prasme, keliame tikslą padidinti žiūrovų skaičių namų rungtynėse, rasti daugiau partnerių, didinti atributikos įvairovę ir jų pardavimus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius