Žemaitijoje – orų kaprizai, lydimi sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-01-10
Peržiūrėta
57
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sniego pastarosiomis dienomis netrūko visoje Lietuvoje. Kaip bebūtų keista, Žemaitijoje, visame pajūrio ruože jo buvo taip pat užtektinai. Kelininkai vairuotojams pataria būti apdairiems ir atidėti ne itin būtinas keliones tolimesniais maršrutais. Tačiau savaitgalį sinoptikai žada gerokai „ramesnį“ nei buvo praėjusi savaitė – orai rims, temperatūra stabilizuosis.

Keliuose – avarijos
Klaipėdos rajone ketvirtadienį buvo apie 20 proc. neišvažiuojamų, o Klaipėdos ir Kretingos rajonuose apie 80 proc. sunkiai išvažiuojamų rajoninių kelių. Rajoniniai keliai buvo padengti privažinėtu sniegu arba puriu sniegu, buvo itin slidūs. Kaip visada kelininkai gavo pylos, tačiau pastarieji sako dirbę „išsijuosę“, neskaičiuodami valandų.
„Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Konstantinas Skierus teigė, jog net ir būdami tinkamai apsirūpinę technika ir darbo jėga, jie vos spėjo suktis. „Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį darbą pradėjome ketvirtą valandą ryto. Baigėme kone tik už paros – apie antrą valandą penktadienio naktį. Tačiau tęsime savo žodį – laimėję konkursą, rūpintis miesto švara ir tvarka“, - sakė K.Skierus. 
Savaitgalį žada nusistovėti vakarų, šiaurės vakarų srautai, todėl orai Lietuvoje jau nebebus giliai žiemiški. Protarpiais gali pasnigti, dienomis daug kur gali prasidėti atodrėkis. Tad važiavimo sąlygos išliks reikalaujančios susikaupimo už vairo.

Virto automobiliai
Pasikeitus situacijai keliuose taip, jog kai auto įvykis neatneša aukų, įvykio dalyviai patys pildo dokumentus ir braižo schemas, susitaria patys, policijos pareigūnai ne visada sužino apie įvykius keliuose. O jų trečiadienį, ketvirtadienį jų būta. Trečiadienį netoli Šventosios nuo kelio nuslydo ir apsivertė Latvijos piliečio vairuojamas automobilis. Avarijos priežastis – vairuotojas nepasirinko saugaus greičio, už tai jam išrašyta bauda. Prie viaduko ties įvažiavimu į Palangą per pūgą trečiadienį nuslydo vilkikas. Dar keletas avarijų buvo kelyje Palanga – Klaipėda. Pora automobilių susidūrė ties Nemirseta. Nepatvirtintais duomenimis, nuo kelio netoli Klaipėdos nuslydęs buvo ir keleivinis autobusas.
Trečiadienį ryte Palangoje negalėjo nusileisti iš Afrikos lietuvius jūreivius atgabenęs lėktuvas, kuris buvo nukreiptas į Vilniaus oro uostą. Palangos oro uosto pakilimo takai buvo valomi visu pajėgumu, tačiau trukdė įsismarkavusi pūga ir prastas matomumas.

Traumuotų – jau yra
„Palangos komunalinio ūkio“ direktorius sakė, jog miesto keliai aktyviai valomi, barstomi druska. Šaligatviai barstomi druska ir skalda. Tačiau penktadienio rytą kone visi buvo virtę čiuožykla. Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos sveikatos priežiūros centro chirurgas Stasys Anužis teigė, jog traumas dėl slidaus kelio patyrusių pacientų jau yra – nedaug, bet būta kone kasdien. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai kuriems Nidos verslininkams ši vasara buvo auksinė. Jų pelnas buvo tris kartus didesnis nei pernai. Bet buvo ir tokių, kurie nesulaukę vokiečių turistų liko be pajamų. Tuo tarpu Palangos verslininkai taip pat ploja rankomis, nes šią vasarą pajamos išaugo ir kurortas tikrai negalėjo skųstis poilsiautojų stygiumi.


Kurorto gyventojai dėl praūžusių vagysčių patyrė nemenkų nuostolių. Vagių taikiniais tapo automobilių katalizatoriai, kurie, kaip žinia, yra labai vertingi. Į Palangos policijos komisariatą kreipėsi 10 nukentėjusiųjų, nors jų gali būti daugiau. Nuo vagišių nukentėjo ir du savivaldybės darbuotojai.


Pašventinti dar trys paminkliniai akmenys, žymėsiantys LLA Žemaičių apygardos Kardo rinktinės Kartenos Buganto kuopos partizanų žūties vietas Kretingos rajone: Voveraičių miške, Balsiškių ir Lubių kaimuose.


Popiežiaus Honorijaus III 1217 metų išleista bule skatina skelbti Evangeliją ,,Nenugalimiesiems Kristaus karžygiams “.


Minėdami sausio 13-ąją, mokinukai virto sniego angelais

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia ŠIUPINIENĖ, 2013 01 14 | Rubrika: Miestas

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinukai sausio 11 d. ne tik dalyvavo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ 1991 m. sausio 13 d. įvykiams paminėti, bet ir kartu su savo mokytojomis kūrė sniego angelus.


Palangoje sniego kasėjai nereikalingi

Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Tokios sniegingos žiemos kai kurie žmonės net nėra matę per visą savo gyvenimą. Sniegas vairuotojus priverčia keiksnoti kelius, įmonių darbuotojus - samdyti sniego kasėjus. Rankomis trina tik tie, kurie duonai užsidirba būtent iš sniego valymo darbų. Pasidomėjau, ar Palangos įmonės yra apsirūpinusios specialiais darbuotojais, kurie valo sniegą aplink pastatą ar nuo stogų daužo varveklius....


Komunalininkai tapo sniego ir miesto valdžios įkaitais

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Palanga paskendo sniege. Trečdaliu susiaurėjusios ir sniego apkasais įrėmintos kurorto gatvės tapo panašios į aukštais borteliais apjuostas bobslėjaus trasas.  Prie šaligatvių negalinčios privažiuoti mašinos šalikelėse stovi užėmusios beveik visą eismo juostą, o šalia jų prasilenkiantys du automobiliai gatvėje jau sunkiai beišsitenka.


Kalėdinė „Lions“ šventė buvo itin dosni

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos moterų „Lions“ klubas surengė kalėdinę šventę savo globojamiems vaikams, pavadintą „Sapnuok baltai“. Simbolinė balta spalva dominavo viso vakaro metu, tad šviesos netrūko, juo labiau, jog tikslas buvo labai kilnus. Kaip pasidžiaugė ir klubo prezidentė Adelė Karteškina, susirinkusieji buvo išties labai dosnūs, tad netruko surinkti gražią sumą pinigų – viso...


Viešoji nuomonė – iš sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Naktį iš antradienio į trečiadienį gausiai pasnigo visame pajūryje. Sniego buvo priversta ir Palangoje. Kai kam sniegas tapo viešosios nuomonės reiškimo įrankiu. Šalia vieno Vytauto gatvės namo atsirado... Andrius Kubilius.


Žemaitijoje – orų kaprizai, lydimi sniego

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 10 | Rubrika: Sveikata

Sniego pastarosiomis dienomis netrūko visoje Lietuvoje. Kaip bebūtų keista, Žemaitijoje, visame pajūrio ruože jo buvo taip pat užtektinai. Kelininkai vairuotojams pataria būti apdairiems ir atidėti ne itin būtinas keliones tolimesniais maršrutais. Tačiau savaitgalį sinoptikai žada gerokai „ramesnį“ nei buvo praėjusi savaitė – orai rims, temperatūra stabilizuosis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas