Ar miesto ligoninėje pasitiks ne gydytojas, o...mokamas automatas?

Ar miesto ligoninėje pasitiks ne gydytojas, o...mokamas automatas?

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 07 04

Praėjusį antradienį į ‚Palangos tilto“ redakciją rinkęsi mūsų skaitytojai kavą kartu siurbčiojo su
Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėju Remigijumi Alvydu Kirstuku.

Žinomas palangiškis- gydytojas, buvęs meras, o dabar ligoninės vadovas-prisipažino, kad pirmiausia jis jaučiasi „esąs ne administratorius, o gydytojas“.
Palangos ligoninės padėtis, anot jo, nepaprasta dėl dviejų priežasčių: vis mažėjančio finansavimo ir specialistų trūkumo.
„Juokaujame, kad netrukus dėl abiejų priežasčių prie ligoninės durų teks pastatyti automatą, į kurį įmetus penkis litus, iš jo iškris bintas,“- sakė R. A. Kirstukas.
Šiemet ligoninės finansavimas sumažėjo 11 procentų. Visas biudžetas siekia 4,5 milijono litų.
Ligoninėje yra beveik šimtas lovų, iš jų net 80 tenka slaugai. Slaugos paslaugos teikiamos ir Klaipėdos gyventojams.
Apie 110 tūkstančių litų Jūrininkų ligoninės Palangos departamentui teikti chirurginėms paslaugoms šiemet skyrė Palangos savivaldybė.
„Bet kad neliktų Palanga be gydytojų, matyt, miestui reikėtų mąstyti apie būdus, kaip prisivilioti į miestą jaunus specialistus“,- sakė R. A. Kirstukas.
Seniūnaitis Eugenijus Simutis samprotavo, kad savivaldybė, viliodama jaunus medikus, galėtų ne tik sumokėti būsto kaštus, pavyzdžiui, penkeriems metams, bet ir vykdyti programas, kurios viliotų specialistus į kurortą.
„Per gyventojų pajamų mokestį tie pinigai sugrįžtų į savivaldybę“,- sakė seniūnaitis.
Palangiškis V. Litvaitis pasiskundė, kad prieš patenkant pas specialistą, pirmiausia tenka apsilankyti pas šeimos daktarą ir gauti siuntimą.
„Tokią tvarką nustatėme ne mes. Ji ėmė veikti po  sveikatos reformos“,- sakė redakcijos svečias.
Kaip ir tai, kad savivaldybėse, turinčiose iki 17 tūkstančių gyventojų, turi būti vienas greitosios pagalbos ekipažas.
Papildomų ekipažų išlaikymą turi užtikrinti pati savivaldybė.
Gydytojas R. A. Kirstukas nesutiko, kad sveikatos priežiūra Palangoje, ir šalyje, yra nepakankama. Jis prisiminė vizitą Švedijoje, kur sutiktas lietuvis palangiškiui papasakojo, kad šeimos gydytojas į nedidelę gyvenvietę atvyksta tik kartą per kelis mėnesius.
„O važiuoti pas artimiausią specialistą reikia apie 200 kilometrus“,- sakė R. A. Kirstukas. Anot jo, dar blogesnė padėtis viešose Anglijos ligoninėse, kur, turint lūžį, specialisto pagalbos gali tekti laukti iki aštuonių valandų.
Buvo pastebėta, kad mieste nėra nė vienos naktį veikiančios vaistinės.
„Siūlėme vaistinių tinklams rasti tokią galimybę, bet sulaukėme atsakymo, kad jiems tai neapsimoka,“- sakė redakcijos svečias.
Anot jo, jam tenka išgirsti skundų iš sunegalavusių miesto svečių, kad Palangos Pirminės sveikatos priežiūros centras nepriima nepalangiškių.
„Dėl to žmonės važiuoja į mūsų ligoninės priimamąjį arba į S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojų centrą“,- sakė R. A. Kirstukas.
Išgirdęs pastabų dėl fizioterapijos skyriaus iškėlimo į polikliniką, jis sakė, kad ji pati turi teisę tokį skyrių steigti ir teikti paslaugas.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAble ble ble.... 2013-07-06 13:49 (. / IP: 86.100.60.112)
...tik asilas kartais galvoja kad esąs žirgas...

hmmm 2013-07-06 11:42 (IP: 78.61.104.50)
Apie kotedza...todel ji staciusiesji gavo dideliu privilegiju !Meras matomai tada is opozicijos daug izvelge, nes daug rase apie ta firmele, bet dabar - stilis, kiti glosto savo kotedzus...SAUNUS KOMENTARAS,TEISINGAS !!!

Ar išauš rytas kažkam?- niekam neįdomu... 2013-07-05 22:27 (` / IP: 86.100.60.112)
-nusipezėjimas visuose kirstuko pliurpaluose... nusivadovavo kad tik prakeisksmais palydi žmonės išvadose apie jo sunaikintą med pagalbą,serijinės mirtys,kur reanomobilis? (bent už sudegusiojo gautą draudimą)?-Fizioterapiją pasigrobė pats būdams meru, nors šitaip priešintasi,-net > 2000 parašų surinkta!ar ne gėda?šitaip kiauliškai...nežmoniškai..kankinami žmonės po kaulų operacijų..iškrypusiais sąnariais,-fiziot. aparatai - surūdyję dar rusiški;ligoniai prievartaujami vykti į laukus.., nes to užsinorėjo kirstukas, o centre polikl. normalus fiziot.kab - užrakintas!..Gėda! Prie ko apie Švedijos med. ir jų žmones? -ten sveikata žmonių žymiai aukštesnio lygio negu pliurpia šitas...Ir kad ištikus širdies smūgiui- tikrai švedai nepriversti laukti keletą mėnesių...Šitos nupezusios lig. Slaugos sk.- autonazija taikoma senoliams atvirai ...vargšeliai ten pakliuvę... Pagal šį strp.ir med.p.nusivadovavimą, -kol mėtys Kaip karštą bulvę vieni kitiems, -gelbėkitės žmonės patys....med. pagalbos neprisišaukė ir nebus!nes kaip matytis, taip kažkam labai patogu! geriau apie savo didingą KOTEDŽĄ "Jūra"ir žemę Kunigiškėse , iš vargingo gydytojo atlyginimo, butų aprašęs ...

Taip pat skaitykite

Klaipėdos jūrininkų ligoninei Vakarų Lietuvoje patikėta daugiausiai atsakomybės gydant kraujagyslių ligas. Jau keleri metai čia veikia ūminių insultų bei infarktų gydymo centrai. Į pastarąjį nuo šių metų lapkričio pateks ne tik infarktą jau patyrę, bet ir „priešinfarktinės“ būklės pacientai iš visos Vakarų Lietuvos.  


Į redakciją paskambinusi palangiškė pasidžiaugė, jog nuo šiol palangiškiai, vykdami namo iš Klaipėdos jūrininkų ligoninės, nebeturės laukti nežinia kada atriedėsiančio autobuso – surašyti grafikai. „Iki šiol autobusų stotelėje prie Jūrininkų ligoninės buvo aišku tik tai, kada atvyks autobusai, vykstantys į Kretingą. O mums...


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


Rugsėjo mėnesį visoje Lietuvoje vyks jau tradicija tapusi saugaus eismo akcija „Apsaugok mane“. Jos iniciatorė bendrovė „Lietuvos draudimas“ kartu su Palangos miesto savivaldybe skatins eismo dalyvius būti atsargius. Savivaldybė prie Palangos miesto mokyklų esančias perėjas pažymėjo specialiu „Apsaugok mane“ ženklu, o „Lietuvos draudimas“...


Praėjusį antradienį į ‚Palangos tilto“ redakciją rinkęsi mūsų skaitytojai kavą kartu siurbčiojo su Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vedėju Remigijumi Alvydu Kirstuku.


Praėjusį penktadienį „Palangos tilto“ redakcijos darbuotojai darbą pradėjo nuo skambučio policijai – ryte atvykę į redakciją, radome sudaužytą laikraščio reklaminį stendą. Visą vasarą jis niekam iki mūsų laikraštyje praėjusią savaitę pasirodžiusių nepalankių straipsnių apie buvusį ministrą Raimundą Palaitį netrukdė. Chuliganų išpuolis, kurį redakcija...


Palangos ligoninėje – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 06 21 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente duris po remonto atvėrė atnaujintas bei moderniai įrengtas Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius. „Palangos departamente yra labai reikalingas 53 lovų Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, kuriame teikiamos ir paliatyviosios medicinos paslaugos. Į šį skyrių patenka ypač sunkūs Klaipėdos ir Palangos...


Antradienį, kovo 6 dieną, „Baltijos” pagrindinės mokyklos sporto salėje krepšinio mylėtojų, pasipuošusių krepšinio atributika, laukia „Palangos tilto“ krepšinio komanda, kuri pirmą kartą dalyvaus Palangos miesto krepšinio mėgėjų varžybose Sporto centro ir „Baltijos“ pagrindinės mokyklos taurėms laimėti. „Palinkėkite...


Buvęs meras įsidarbino ligoninėje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 23 | Rubrika: Miestas

Palangoje pasklidus kalboms, jog miesto savivaldybės Tarybos narys, buvęs meras R.A.Kirstukas dirba kurorto ligoninėje,  Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga patvirtino, kad tai tiesa.


Permainų vėjai miesto ligoninėje

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 03 17 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę Palangos miesto ligoninėje įvyko permainos. Šalių susitarimu iš centro vadovo pareigų pasitraukė Juozas Jankauskas. Jam išmokėta devynių mėnesių vidutinio darbo užmokesčio išeitinė  kompensacija. Po valdymo struktūros pertvarkos miesto ligoninė tapo Klaipėdos jūrininkų ligoninės skyriumi, veikiančiu Palangoje. Skyriaus veiklą kuruos  Jūrininkų ligoninės vyriausiojo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius