Jaunųjų palangiškių startai nusipelno pagyrimo

Palangos tiltas, 2015-03-19
1863

Savaitgalį Klaipėdoje vykęs Lietuvos kata (technikos demonstravimo) čempionatas buvo sėkmingas Palangos karate kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniams. Vaikų ir jaunučių amžiaus grupėse, kuriose varžėsi 130 dalyvių iš 11 Lietuvos karate mokyklų, buvo išdalinta 45 medaliai. Palangiškiai iškovojo 1 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimą.
Didžiausia intriga buvo jaunučių (14-16 m. amžiaus) grupėje, kur buvo varžovomasi dėl kelialapių į Europos čempionatą. Merginų amžiaus grupėje bronzos medalį iškovojo Benedikta Abaravičiūtė, o 4 vietą laimėjo Aistė Jankauskaitė. Merginoms tai buvo pirmas išbandymas kata rungtyje, tad jos tikrai nusipelno pagyrimo.
Sidabro medaliu vaikų amžiaus grupėje pasipuošė 3 savo varžovus įveikęs ir tik finale suklupęs Gustas Petrošius. Taipogi pagyrimo nusipelnė ir medalio neiškovojęs Motiejus Pauliukevičius.

Lukas KUBILIUS
„Shodan“ mokykla

Rugsėjį naujuosius mokslo metus Palangos miesto savivaldybėje pradės 2118 mokinių.

Klaipėdos elitinio šachmatų klubo ,,Bokštas‘‘ patalpose kovo 11 dieną vyko greitųjų šachmatų turnyras, kuriame dalyvavo 32 įvairaus amžiaus ir pajėgumo šachmatininkai iš Klaipėdos, Kretingos bei Palangos.

Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.

Balandžio 22d. Šakiuose vykusiame tradiciniame Lietuvos vaikų dziudo čempionate „Pirma kova“ dalyvavo ir Palangos sambo akademijos dziudo komandos auklėtiniai. U-11 amžiaus grupėje – joje buvo leidžiama dalyvauti sportininkams, turintiems baltus bei geltonus diržus– svorio kategorijoje iki 50 kg čempionu tapo Aleksandras Knieža, kuris visas tris kovas laimėjo...

Kovo 9-10 dienomis Kelmės rajone Tytuvėnuose vyko Lietuvos „mini“ tinklinio U-12 mergaičių čempionato I-asis turas, kuriame dalyvavo Kauno-1, Kauno-2, Kelmės-1, Kelmės-2, Palangos-1, Palangos-2 ir Palangos-3 komandos. Iš viso su savo varžovėmis teko sužaisti 12 varžybų. Nežiūrint priešininkių gero žaidimo, Palangos-3 komanda nugalėjo savo varžoves – Kauno-1...

Gruodžio 16 dieną 15 valandą „Baltijos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinis tinklinio turnyras Palanga-Klaipėda jaunųjų tinklininkų žaidimo įgūdžių įsisavinimo

Į Vilniaus uždarų patalpų maniežą suvažiavo jaunieji sportininkai iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir du Palangos miesto lengvaatlečiai, išsikovoję teisę dalyvauti šiose finalinėse varžybose.

Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų savo kūrybą turėjo progos pademonstruoti ir jaunieji Palangos kūrėjai.