Kelionė į Rundalę

Alfredas UMBRASAS, 2010-05-11
Peržiūrėta
1690
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Saulėtą pavasario rytą didelis būrys Palangos neįgaliųjų susiruošė į kelionę. Virš laukų, pievų kilo rūkas, pakelėje savo lizdą tvarkė gandrų pora. Greitai pralėkėme Kretingą, Karteną, šone paliko Plungė, Telšiai. Pravažiavę Šiaulius, Joniškį pasiekėme Latvijos sieną. Netoli už jos akį patraukė didingi rūmai.

 

Baroko ir rokoko stiliaus Rundalės dvaro ansamblis pasaulyje žinomas kaip „Baltijos Versalis“. Jis pastatytas XVIIIa pagal italų architekto Bartolomėjaus Frančesko Rastrelio projektą kaip Kuržemės hercogo, carienės Anos Joanovnos favorito Ernesto Johano Birono vasaros rezidencija. B. F. Rastrelis yra ir Sankt Peterburgo Ermitažo žiemos rūmų projekto autorius. Po 1795m, Rusijai užėmus Kuršo – Žiemgalos kunigaikštystę, Rundalės rūmų ansamblio šeimininku tapo Valerianas Zubovas, iš jo rūmus paveldėjo brolis Platonas Zubovas.  Vėliau, iki 1920m. agrarinės reformos dvarą valdė Šuvalovai. 1933m čia įkurtas Latvijos istorijos muziejus. Šiuo metu tai didžiausias restauruojamas kultūros paveldo objektas kaimyninėje šalyje. Iš 138 rūmų kambarių numatyta restauruoti 43. Atkurti hercogo apartamentai, reprezentacinė iškilmių, karūnavimo, Baltoji (pokylių), paauksuotoji salės, banketų kambarys, didžioji galerija. Vakariniame rūmų sparne – Rožių salė, hercogienės buduarai, kunigaikščių miegamieji ir kitų rūmų savininkų šeimos narių patalpos. Rūmus supa prancūziško stiliaus parkas su rožių sodais, fontanais, pavesinėmis. Visa tai mums paliko nepakartojamų įspūdžių.

Grįžtant sustojome Kryžių kalne, aplankėme Šiaulių dviračių muziejų. Daug pamatėme, sužinojome, dvasiškai praturtėjome. Už šią nuostabią kelionę dėkojame jos organizatoriui, Palangos neįgaliųjų draugijos pirmininkui Antanui Šiupiniui ir autobuso vairuotojui Jonui Kleinui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Bendrovė „Ignitis“ pranešė ketinanti per artimiausius metus investuoti iki 115 mln. eurų į elektromobilių tinklo plėtrą Baltijos šalyse. Pagrindinis tikslas – įrengti daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių.


Velykų varpai virš pavasario klonių Prikėlė gyvybę naujam atgimimui.


Didžioji pavasario šventė – šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, o vienas iš reikšmingiausių šios šventės simbolių – kiaušinis, simbolizuojantis gyvybės atsiradimą. Šv. Velykoms skirti renginiai kurorte jau prasidėjo ir tęsis iki pat Prisikėlimo šventės. Kokie yra nauji šių metų šv. Velykų švenčių akcentai? 


Alina D. karo apimtą šalį paliko su penkiais vaikais. Iš Zaporižės į Lietuvą keliavo su pusantrų metų sūneliu Artūru, devynerių Kirilu bei savo trim nepilnamečiais broliais, kurių globėja tapo anksti mirus tėvams: Romanu (14 m.), Vladiku (15 m.) ir Aleksandru (16 m.). Svetingų raseiniškių namuose su gausia šeima prisiglaudusi 32-ejų metų moteris sako, kad nėra nieko geriau už ramų dangų...


VPK Klaipėdos apskrities policija pranešė, kad rugsėjo 23 d. apie 00.30 val. Palangoje, Pirties g., atbuline eiga važiuodamas automobilis „Toyota Yaris“ atsitrenkė į pastato sieną. 1967 m. gimusiam automobilio vairuotojui nustatytas 1,98 prom. girtumas.


Rugsėjo viduryje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių ir ansamblio „Atgaiva“ dainininkės kartu su vadovu Rimgaudu Juozapavičiumi važiavo į Kuršėnus, kur vyko neįgaliųjų meno mėgėjų kolektyvų šventė „Vilties paukštė“.


Rugsėjo pradžioje grupė Palangos neįgaliųjų draugijos narių vyko į Raseinius, kur Maironio parke buvo surengta antroji respublikinė neįgaliųjų meno kolektyvų dainų šventė – konkursas „Lik sveika, vasara“.


Pasilabinkim kuo širdingiausiai su žaliaakiu pavasariu, su žiedų ežerais. Tai ir yra gyvenimo Aistra. Esmė ir prasmė. Viltis. Meilė, kelianti geismą – „Kuo ilgiau ČIA“.


Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis....


Kelionė į Rundalę

Alfredas UMBRASAS, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Saulėtą pavasario rytą didelis būrys Palangos neįgaliųjų susiruošė į kelionę. Virš laukų, pievų kilo rūkas, pakelėje savo lizdą tvarkė gandrų pora. Greitai pralėkėme Kretingą, Karteną, šone paliko Plungė, Telšiai. Pravažiavę Šiaulius, Joniškį pasiekėme Latvijos sieną. Netoli už jos akį patraukė didingi rūmai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius