NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2015-03-30
Peržiūrėta
1690
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Pikčiausiose“ vietose siūloma statyti nuotaiką gerinančius ženklus. Organizatorių nuotr.
„Pikčiausiose“ vietose siūloma statyti nuotaiką gerinančius ženklus. Organizatorių nuotr.

Pykčio žemėlapis: Lietuvos gyventojai identifikavo kelių vietas, kuriose vairuodami dažniausiai patiria pyktį ar susierzina. Vasarį ir kovą didžiausios šalies draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ inicijuotame „Pykčio keliuose žemėlapyje“ internete vairuotojai pažymėjo apie 4 tūkst. eismo vietų, kuriose dažniausiai patiria neigiamas emocijas. Žemėlapyje identifikuoti „karščiausi taškai“ Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose.
„Pykčio keliuose žemėlapio“ duomenys atskleidė, kad daugiausia pykčio vairuotojai patiria didmiesčiuose: apie 75 proc. pažymėtų taškų – 5 šalies miestuose. Duomenys taip pat atskleidė, kad vairuotojai dažniausiai neigiamas emocijas patiria intensyvaus eismo vietose, kur neretai susidaro spūstys. Pavyzdžiui, Klaipėdoje gyventojai daugiausiai neigiamų emocijų patiria Šilutės plento ir Baltijos prospekto bei Jakų žieduose. Kituose miestuose daug streso vairuotojams sukelia vietos, kuriose, pasak jų, – netinkamai veikiantys šviesoforai, sudėtingai įvykdomi posūkiai į kairę, susidaro spūstys ar atsiranda kitos kliūtys, neleidžiančios ramiai ir saugiai važiuoti.
Palangoje pažymėtos septynios tokios vietos: keturis kartus paminėta Kretingos ir Plytų/Ganyklų gatvių sankryža, po vieną kartą – Vasario 16-osios g. ir Klaipėdos plento sankryža, pėsčiųjų perėja Kretingos g. netoli naujosios autobusų stoties ir Kretingos bei Sodų g, sankryža.

Vasaros laikas: Lietuva pradėjo gyventi pagal vasaros laiką. Sekmadienį 3 valandą nakties laikrodžių rodyklės pasuktos viena valanda pirmyn.
Vasaros laikas galios septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.
Kasmet du kartus per metus laikrodžiai pasukami, siekiant racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą. Tačiau medikai tvirtina, kad rodyklių sukiojimo sukeliamo streso neatperka ekonominis efektas. Esą niekas nėra pateikęs jokių konkrečių skaičių, kiek tokiu virsmu pavyksta sutaupyti elektros energijos. Nėra ir receptų, kaip atsikratyti dirglumo ar nemigos, kurie gresia persukus rodykles.
Daugelis Europos Sąjungos šalių vasaros laiką įsivedė praėjusio amžiaus 9-ąjį dešimtmetį.

Dėkoja šventojiškiams: Palangos policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai dalyvavo Šventosios bendruomenės susirinkime.
Susirinkimo metu buvo aptarti aktualūs gyventojams klausimai, išklausyti gyventojų pastebėjimai. Policijos pareigūnai su gyventojais diskutavo dėl saugesnio eismo gyvenvietėje, papildomų pėsčiųjų perėjų įrengimo, kelio ženklų, greičio ribotuvų. Taip pat tartasi dėl artėjančio vasaros sezono, kurio metu, siekiant užtikrinti viešąją tvarką, gyventojų ir svečių saugumui tarpusavio bendradarbiavimas ypač svarbus.
Pareigūnai dėkoja Šventosios bendruomenės nariams, kad jie aktyviais savo veiksmais prisideda prie saugesnės gyvenamosios aplinkos kūrimo ir glaudžiai bendradarbiauja su pareigūnais.


„Palangos tilto“, Palangos PK, ve.lt inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pirmą kartą istorijoje festivalis „prisišvartavo" viename mieste ir jau antrus metus iš eilės bus rengiamas Palangoje.


Švietimo mainų paramos fondas, programos „eTwinning“ nacionalinė paramos organizacija Lietuvoje, organizavo projektų konkursą, skirtą paremti Lietuvos švietimo įstaigų, dalyvaujančių programoje „eTwinning“ profesinį tobulėjimą, kuriame dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenės projektas „Mokytojų skaitmeninių kompetencijų plėtojimas“.


Policijos departamentas informavo, kad Palangoje kilo gaisras, kuriame žuvo žmogus. Gegužės 17 d., apie 20 val. 15 min., Palangoje, M. Valančiaus g., apleistame name kilo gaisras, kurio metu išdegė pastato vidus.


Ar galima riboti žmogaus laisvę? Išgirdus tokį klausimą, niekam nekiltų abejonių dėl atsakymo – žmogaus laisvės niekas negali riboti. Tačiau kai vienokios taisyklės galioja žmogui, gyvenančiam savarankiškai, kitam, gyvenančiam tam tikroje įstaigoje, reikia prisitaikyti prie kitokių taisyklių. Bet kaip prisitaikyti, kai iki šiol buvo leidžiama gyventi laisviau. Taip...


Palangos pulsas

2016 04 21 | Rubrika: Miestas

Baltija grąžino bėgius Jūra grąžino 1925 metais nutiestus bėgius. Trečiadienį talkos metu asociacijos „Baltijos šturmas" ir Šventosios bendruomenės nariai iš po smėlio ištraukė Šventosios uosto eksploatuoto geležinkelio dalis. Uosto statyba oficialiai pradėta prieš 91 metus – 1925 m. balandžio 25 d. netoli tos vietos, kur smėlis...


Ar būsima estrada sulauks E. Benečio plojimų?  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 02 06 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palangoje pagaliau prasidėjo europinio lygio, visus šiuolaikinius techninius ir akustinius reikalavimus atitinkančios modernios koncertų salės statyba, bet buvusiam kurorto vyriausiajam architektui Edmundui Benečiui, beje, tikram palangiškiui, rankos nekyla paploti.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Pasiilgai tikrumo? Pavargai nuo kai kurių išsidievinusių, agresyvių kranto bendrapiliečių, „supalaitėjusių“ televizijų laidų, nori „susišukuoti“ savo mintis ir sveikatingai, ekologiškai gyventi be, atsiprašant, jokių „gliutvaitmatų“? Čia, Palangoje, mes visi – ne tik lietuviai – ponai visais laikais. Bangų...


Atostogos nebėra pinigų švaistymo metas

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 10 | Rubrika: Miestas

Atostogų metas prasidėjo. Palanga tai pajuto – padaugėjo žmonių, klientų kavinėse, gyvenamųjų patalpų nuomininkų ir viešbučių svečių. Apie ką mąsto dabar atostogaujantys? Ar taupo? Kodėl renkasi Palangą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius