Savivaldybė kviečia savanoriauti – reikalinga pagalba teikiant paslaugas labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams

Palangos tiltas, 2020-03-29
Peržiūrėta
1395
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto savivaldybė kviečia sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą bei teikiant kitas paslaugas.

Savanorystės anketa

Norintieji tapti savanoriais, kviečiami užpildyti anketą, kurią rasite Palangos miesto savivaldybės administracijos interneto svetainėje: http://www.palanga.lt/savanorystes-anketa/6337. Prieš pildant anketą, kviečiama susipažinti su reikalavimais minėtoms paslaugoms teikti (jie pateikiami savanorystės anketoje).
Svarbu žinoti, jog savanoriu gali būti fizinis asmuo iki 60 metų, neturintis sveikatos sutrikimų ir nekontaktavęs su sergančiais koronaviruso (COVID-19) liga.

Sutiko dirbti neatlygintinai

Daugiau nei dešimt palangiškių jau užpildė Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapyje paskelbtą anketą, skirtą norintiems savanoriauti – padėti nuo koronaviruso jau nukentėjusiems ar lengviau pažeidžiamiems kurorto gyventojams. Į Savivaldybės kvietimą savanoriauti atsiliepė ir kelios įmonės.
Ingrida Borisenko, Savivaldybės administracijos Komunikacijos ir e. paslaugų skyriaus vedėja, džiaugėsi, kad visi užpildžiusieji anketą sutiko savanoriauti neatlygintinai.
„Su kiekvienu potencialiu savanoriu, užpildžiusiu anketą, buvo susisiekta. Jie buvo, be kita ko, informuoti ir apie savisaugos priemones, sanitarijos reikalavimus, kurių bus būtina laikytis. Natūralu, kad dalis kandidatų po tokių pokalbių atkrito“, – sakė I. Borisenko.
Anot jos, savanorių amžius turėtų būti nuo 18 iki 60 metų. Savanoriais Palangoje gali tapti ir ne mūsų mieste registruoti žmonės. „Mes prašome tik vardo, pavardės, kontaktinių duomenų ir teiraujamės, kokią funkciją jie norėtų ir galėtų atlikti“, – pažymėjo Komunikacijos ir e. paslaugų skyriaus vedėja.

Kol kas pagalbos kreipiamasi vangiai

Albertas Martinaitis, Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos (ESK) narys, atkreipė dėmesį, kad palangiškiai, ypač vyresnio amžiaus, kol kas labai vangiai kreipiasi dėl pagalbos.
„Matyt, garbaus amžiaus palangiškiai kol kas linkę patys spręsti savo problemas ar prašyti artimųjų pagalbos. O gal prašyti pagalbos kiti nedrįsta? Gal reikia plačiau skleisti informaciją apie Savivaldybės savanorius, – svarstė A. Martinaitis, kuris Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijoje yra atsakingas už savanorių darbo koordinavimą koronaviruso krizės metu. – Kviečiame dėl pagalbos kreiptis gyventojus, ypač – rizikos grupei priklausančius vyresnio amžiaus žmones, kuriems pavojinga eiti į parduotuvę nusipirkti maisto ar į vaistinę – vaistų, reikia kitokios pagalbos“.

Pirmąsias užduotis įveikė

Su pirmosiomis užduotimis savanoriai jau sėkmingai susidorojo – praėjusį savaitgalį į miesto gyventojų pašto dėžutes mėtė Savivaldybės parengtas skrajutes, įspėjančias apie koronaviruso simptomus ir informuojančias, kur miestelėnai gali kreiptis pagalbos šiuo nelengvu metu. Savaitgalį skrajutes dalijo dešimt savanorių
Antradienio vakarą dalis Palangos savanorių buvo pasitelkti priimant į Palangos oro uostą lėktuvu iš Londono atvykusius keleivius. „Savanorių pagalba kontroliuojant atvykusių keleivių iš Londono srautus buvo reikšminga. Jie padėjo nukreipti keleivius į tam tikrus autobusus – kai kurių miestų ir rajonų savivaldybės buvo atsiuntusios savo autobusus paimti iš Londono atvykusių savo savivaldybės gyventojų, likusieji autobusais buvo nuvežti saviizoliacijai į Palangos miesto savivaldybės numatytas patalpas. Oro uoste tvarką palaikyti padėjo 4 mūsų savanoriai“, – pasakojo A. Martinaitis.

Svarbu – savanorių saugumas

Kiti vyresnio amžiaus savanoriai padeda Savivaldybei rinkti informaciją apie vyresnio amžiaus miestelėnus, kuriems dėl jų amžiaus ar sveikatos, gali netrukus prireikti pagalbos. „Tokius palangiškius labai kviesčiau rašyti elektroninį laišką [email protected], ir pagalba bus suteikta, žinoma, jeigu ji bus savanorių jėgoms“, – sakė Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos narys.
A. Martinaitis pabrėžė, jog ne mažiau, nei palangiškių gerovė, svarbu ir savanorių saugumas. „Žinoma, mums rūpi ir savanorių saugumas – prašome juos dėvėti medicinines kaukes. Vyresnio amžiaus savanorių kontaktus su kitais žmonėmis stengiamės riboti. Pavyzdžiui, skrajutes dalijo jauni ar jaunesnio amžiaus savanoriai, kurie nepriklauso rizikos grupėms“, – pabrėžė A. Martinaitis.

Savanoriai – įvairūs žmonės

Tarp Savivaldybės savanorių yra ir verslininkų, savanoriauti sutiko ir fiziniai asmenys, savo paslaugas pasiūlė net keturiolikmetis, tačiau jų teko atsisakyti – savanoriai turi būti pilnamečiai.
Ir nors ne visi, norintieji padėti kitiems, pildo Palangos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.palanga.lt paskelbtas savanorystės anketas, gražių iniciatyvų mieste yra nemažai: savanoriškai siuvamos ir medikams dovanojamos apsauginės veido kaukės, nuperkami ir pristatomi maisto produktai senyviems žmonėms, sulaukiama ir kitų iniciatyvų.
Vis dėlto visi, karantino metu norintys vienu ar kitu būdu padėti pagalbos reikalingiems žmonėms, kviečiami užpildyti savanorystės anketą – tuomet Savivaldybės darbuotojai galės geriau koordinuoti savanorių darbą bei greičiau pasiūlyti pagalbą jos reikalingiems asmenims.

Svarbūs kontaktai

Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirti asmenys, atsakingi už konkrečių paslaugų teikimo gyventojams koordinavimą karantino laikotarpiu.
Esant Savivaldybės numatytų izoliavimosi patalpų poreikiui skambinti tel. 8 615 59396.
Jei asmuo izoliavimosi namuose metu neturi artimųjų, galinčių pristatyti maisto ir kitų būtinųjų priemonių, skambinti tel. 8 686 01378.
Vaikų priežiūra išimtiniais atvejais, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose – el. p. [email protected] arba tel. 8 620 69275.
Žmonių su negalia bei pagyvenusių žmonių priežiūra išimtiniais atvejais – [email protected] arba tel. 8 611 16120, 8 615 27568.

Atpažinę koronaviruso simptomus, nedelsiant skambinkite nemokama karštąja koronos linija – 1808. Kitais atvejais telefonu susisiekite su savo šeimos gydytoju – konsultacija bus vykdoma nuotoliniu būdu.
Dėl Jūsų pačių ir Jūsų artimųjų saugumo skatiname likti namuose – saugokime save ir aplinkinius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 27 d. sanatorijoje „Gradiali“ (Vanagupės g. 15, Palanga) Palangos miesto visuomenės sveikatos biuras kviečia tėvus kartu su vaikučiais (4-10 metų) dalyvauti mokymuose ir paskutinį gegužės šeštadienį praleisti prasmingai!


Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į nemokamas anonimines konsultacijas su priklausomybės konsultantu.


Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ ragina savo privačius ir verslo klientus reikalingas prekes ir paslaugas užsisakyti elektroninėje parduotuvėje www.tele2.lt. Čia tai galėsite padaryti saugiai, greitai ir paprastai. „Rūpindamiesi savo klientų saugumu, rekomenduojame kuo daugiau kasdienių reikalų ir darbų atlikti nuotoliniu būdu. Patogiai planuotis savo pirkinius ir...


Palangos miesto savivaldybė kviečia viešbučius ar kitas apgyvendinimo paslaugas teikiančias įmones teikti pasiūlymus dėl izoliavimosi patalpų suteikimo paslaugos, esant poreikiui. Už šias paslaugas bus apmokama Vyriausybės nustatyta tvarka. Komercinius pasiūlymus su įkainiais teikti el. paštu [email protected].


Palangos miesto savivaldybė kviečia sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą bei teikiant kitas paslaugas.


Šio trečiadienio rytą jau 13 palangiškių buvo užpildę Palangos miesto savivaldybės interneto tinklapy paskelbtą anketą, norintiems savanoriauti – padėti nuo koronaviruso jau nukentėjusiems ar lengviau pažeidžiamiems kurorto gyventojams. Į Savivaldybės kvietimą savanoriauti atsiliepė ir kelios įmonės. Savanorius Savivaldybės kviečia registruotis Savivaldybės interneto...


Palangos miesto savivaldybė kviečia sveikus, rizikos grupei nepriklausančius pilnamečius asmenis tapti savanoriais ir padėti organizuojant izoliuotų ar turėjusių kontaktą su sergančiais koronaviruso liga asmenų maitinimą, transportavimą, apgyvendinimą ir pan.


Savivaldybė parengė ir perdavė spaudai lankstinikus, kuriuose - visi karantino laikotarpiu gyventojams būtini kontaktai. Penktadienį turėsime 7 tūkstačius egzempliorių. Ieškome savanorių, galinčių lankstinukus operatyviai išplatinti po pašto dėžutes visame mūsų kurorte. Tai svarbu ir senjorams, kurie neišeina iš namų ir nesinaudoja internetu. Savanorių anketą...


Nuo praėjusių metų vidurio mieste veikiantis Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (toliau – Sveikatos biuras) rūpinasi savivaldybės gyventojų sveikata, organizuoja ir vykdo įvairias sveikatinančias veiklas, siekdamas įgyvendinti šiuolaikinę visuomenės sveikatos misiją – gerinti gyventojų sveikatą bei mažinti sveikatos netolygumus.


Vakar, vasario 11 dieną, darbo valandomis Palangoje, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ automobilių stovėjimo aikštelėje buvo galimai įvykdyta nusikalstama veikla: iš vieno, nenustatytos markės automobilio į automobilį „Citroen Berlingo“ (valstybinis numeris – HDB 05*) buvo perkraunamos, liudytojų pasakojimu, įtartinos dėžės, maišai ir spalvoti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius