Palanga ir Bergenas Riugene (Vokietija) mini miestų draugystės dešimtmetį

"Palangos tilto" informacija, 2021-03-04
Peržiūrėta
2171
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Palanga ir Bergenas Riugene (Vokietija) mini miestų draugystės dešimtmetį

Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

Visų palangiškių vardu Bergeno gyventojus miestų draugystės 10-mečio proga pasveikino kurorto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas, Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, Savivaldybės tarybos nariai Dainius Želvys bei Justas Žulkus, Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Mitkevičiūtė. Gražios miestų draugystės sukakties proga bergeniečius, ypač – šio miesto mokyklos mokytojus bei mokinius, V. Jurgučio progimnazijos pedagogų bei mokinių vardu pasveikino šios ugdymo įstaigos direktorė Laimutė Benetienė – virtualaus susitikimo su Bergeno atstovais metu pristatytas abiejų mokyklų draugystę bei bendrus renginius apžvelgiantis filmukas, praturtintas jaunųjų palangiškių sveikinimais bergeniečiams vokiečių kalba.

Bergeno atstovams buvo pristatyti ir pastarųjų keleto metų Palangos miesto infrastruktūros pokyčiai. Jų tempas nustebino Bergeno Riugene merę Anją Ratzke.

Š. Vaitkus, kreipdamasis į A. Ratzke, pabrėžė, jog Bergenas yra miestas-partneris, su kuriuo Palanga draugiškus ryšius palaiko itin intensyviai. „Miestų bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 2011 m., nuo tada tarp abiejų miestų atstovų užsimezgė intensyvus bendradarbiavimas: bendradarbiauti pradėjo turizmo informacijos centrai, fotografai, menininkai, tautodailininkai, itin stipri draugystė užsimezgė tarp Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos ir Bergeno miesto Riugene mokyklos. Palangiškiai aktyviai dalyvauja Bergeno miesto šventėse, kultūriniuose renginiuose“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Kurorto vadovas apgailestavo, kad dėl visą pasaulį apėmusios COVID-19 ligos pandemijos pastaruoju metu abiejų miestų atstovai, bendruomenės nariai negali keliauti, taigi – ir susitikti, vis dėlto norisi tikėtis, kad tokia situacija labai ilgai neužsitęs. Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog šiais metais Palanga mini Palangos prisijungimo prie Lietuvos 100-metį, ir ta proga liepą planuojami kultūriniai renginiai, į kuriuos, jei tik leis epidemiologinė situacija, kviečiami visų Palangos miestų-partnerių atstovai. Tad Bergeno atstovai šiuose renginiuose – labai laukiami.

A. Ratzke Palangos delegaciją pakvietė atvykti rugpjūtį, kuomet bus minimi dėl COVID-19 ligos pandemijos į šiųmetės vasaros pabaigą nukelti Vokietijos susivienijimo 30-mečio renginiai. Taip pat merė pabrėžė, jog bergeniečiai turi nemažai tolesnio miesto bendradarbiavimo idėjų, tad susitikus būtų galima aptarti galimus bendrus projektus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Daina Eimanavičienė vadovauja bendruomenei „Palangos santarvė“ jau dešimtmetį.


Balandžio 9-ąją Palangoje tvyro ypatinga vienybės nuotaika: palangiškiai, miesto svečiai, kurorte apsistoję Ukrainos karo pabėgėliai susitelkė, kad padėtų tiems, kuriems dabar labai nelengva. Ukrainietiški ir lietuviški valgiai, muzika, bendra veikla – taip atrodė paramos renginys „Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena". 


Palanga jau rytoj, šeštadienį, kviečia prasmingai ir įdomiai praleisti laiką, užmegzti naujų pažinčių, o kartu ir ištiesti pagalbos ranką Ukrainos karo pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje – kurorte vyks paramos renginys „Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena“. Ji prasidės vidurdienį ir tęsis iki vėlyvo vakaro.


Balandžio 9 d., šeštadienį, Palanga kviečia į ypatingą renginį – Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną, skirtą paremti ir palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius kurorte.


Gegužės 10 d. Palanga ir Simrishamnas (Švedija) mini miestų draugystės trisdešimtmetį. Ta proga surengtame nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo abejų miestų atstovai, kalbėta apie šios miestų draugystės svarbą.


Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Laisvosios rinkos institutas (LLRI) pristatė savivaldybių indeksą, kuris parodo, kurios iš jų tvarkosi geriausiai. Atskirai vertintos miestų ir ne miestų savivaldybės. Tarp miestų pirmauja Klaipėda, Panevėžys ir Alytus, o Palanga – paskutinėje vietoje, šešta.


Palanga miestų draugų žemėlapyje įsmeigė dar vieną lietuvišką vėliavėlę – praėjusią savaitę iš Gruzijos, Kobuleti miesto, su kuriuo Palanga prieš tris mėnesius pasirašė draugystės ir bendradarbiavimo sutartį, grįžo Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus vadovaujama savivaldybės delegacija, kurioje buvo Tarybos nariai Julius Tomas Žulkus, Remigijus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius