2025 m „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės per statistikos prizmę

Palangos tiltas, 2025-07-24
Peržiūrėta
524
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vytauto PILKAUSKO nuotr.
Vytauto PILKAUSKO nuotr.

Liepos 16-19 dienomis Palanga tapo Baltijos šalių greičio ir adrenalino sostine – čia sugužėjo lenktynininkai su komandomis bei šeimos nariais, atvyko ir didžiausi greičio gerbėjai. 

Pirmą kartą tūkstančio kilometrų lenktynės Palangoje surengtos dar 2000 metais ir be pertraukų vyksta jau dvidešimt šešis metus.

2025 metų lenktynių savaitgalis pasižymėjo dažnu lietumi ir atkaklia kova trasoje. 

„Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių savaitgalio metu taip pat vyko „Moterų iššūkio“, remiamo „Olybet“, „A.R.S.A. Group Dragas“ traukos lenktynės, „Technitis“ žiūrovų slalomas, „Memel Motor Fest“ automobilių paroda, „Pioneer 1006km dB Drag“ decibelų dragas, „Volfas Engelman ICE Non-Alco“ mechanikų bėgimas ir kiti renginiai.

Lenktynių statistika

Tarptautinės 1006 kilometrų lenktynės „Aurum“ vardą turėjo jau aštuntą kartą, o jose varžėsi 58 sportininkai, atstovavę šešioms šalims – Lietuvai, Latvijai, Estijai, Šveicarijai, Didžiajai Britanijai ir Nyderlandams.Populiariausias automobilis trasoje išliko „Porsche“ – tokių 2025 m. startavo septyni. Lenktynėse važiavo trys įvairių modifikacijų „Audi“, du BMW ir po vieną „Lamborghini“, „Mercedes Benz“, „Lada 2104“ ir pirmą kartą šių lenktynių istorijoje - „Volkwagen Caddy“.Laimėjusi komanda vairavo „Audi R8 LMS GT3 EVO II“. Ir tai trečia pergalė „Aurum 1006 km lenktynėse“ su šio gamintojo automobiliu. Pirmą kartą „Audi RS4“ automobiliu lenktynes laimėjo „Los Patrankos – Printera“ komanda 2004 m. Tai buvo pirmasis ne „Porsche“, laimėjęs Palangoje. Kitos „Audi“ pergalės sulaukėme 2022 m. – „Circle K – Lesta Racing Team“ buvo greičiausi, vairuodami „Audi R8 LMS“.Vyriausiojo sportininko titulas stitenko 1966 m. gruodžio 7 d. gimusiam Šveicarijos sportininkui Timui Miulleriui, kuris antrus metus paeiliui gynė „RD Signs Šiauliai“ komandos garbę.Jauniausias trasoje lenktyniavęs sportininkas – 2011 m. spalio 27-ąją gimęs „Stokex Circle K Miles Plus“ komandos atstovas, vilnietis Domas Raudonis.

Nugalėtojai ir greičiausieji 

2025 m. lenktynės truko 8 val. 14 min. 53,201 sek. ir  tapo antrosiomis greičiausiomis. Trečioje vietoje -  2022 m. lenktynės, kuriose taip pat laimėjo „Audi“ – tuomet čempionai trasoje užtruko 8 val. 20 min. 44,726 sek.Greičiausias lenktynininkas tiek kvalifikacinių varžybų metu (1 min. 15,603 sek.), tiek ir lenktynėse (1 min. 06,246 sek.) buvo nugalėtojų komandos narys, šilutiškis Karolis Jovaiša, kuriam ir įteiktas Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) prizas.Lenktynes laimėjusios komandos „Bio-Circle & HSG by SWAG“ „Audi R8 LMS GT3 EVO II“ automobilį vairavo K. Jovaiša, Egidijus Gražys ir Mantas Matukaitis, o komandai vadovavo Mindaugas Valiūnas.Mantui Matukaičiui tai buvo jau tryliktas startas šiose lenktynėse ir pirmoji pergalė absoliučioje įskaitoje.Lenktynių nugalėtojai visą 1006 km distanciją (373 ratus), įskaitant vairuotojų pasikeitimus ir degalų papildymus, nuvažiavo 121,28 km/val. vidutiniu greičiu.Antrąją vietą užėmė „RIMO & LKU by EQUPAY.CH“ komanda, kuriai vadovavo Aurelijus Rusteika, o komandos „Porsche GT3 CUP“ vairavo Mantas Janavičius, Marius Bartkus ir britas Benjaminas Barkeris.Galutinės ekipų pozicijos keitėsi net ir po finišo – po teisėjų skirtos baudos dėl pažeisto vairuotojų pasikeitimo reglamento „STATETA BRO & VEESLA by AIBE“, nors ir finišavo antra, nukrito į trečiąją vietą. Tretieji prizininkai vairavo „Mercedes-Benz AMG GT GT3 EVO“, kurį pilotavo olandas Adamas Christodoulou ir britas Daanas Arrowas, o komandai vadovavo Seanas Paulas Breslinas.

Klasių čempionai 

Pergale GT3 klasėje džiaugėsi lenktynių čempionai „Bio-Circle & HSG by SWAG“ komanda. Antra šioje klasėje liko „STATETA BRO & VEESLA by AIBE“, o trečia - „RD Signs Šiauliai“.GTO klasėje čempionais tapo „RIMO & LKU by EQUPAY.CH“, antroje vietoje - „OVOKO by D2D“, o treti – „Porsche Lietuva 91“.GT4 klasėje pergalę iškovojo „Baltic Karting Academy“, pranokę svečius iš Latvijos – „Porsche Latvia Racing Team“ - komandą.TC4 klasėje greičiausi buvo „Statomenas by DMK racing“ lenktynininkai, antri liko „LIK RACING BY DELPHI“, trečioje klasės vietoje – „BMW KESTAUTO – TELŠIŲ STATYBA“.

„Technitis“ slalome varžėsi žiūrovai 

Jubiliejinį, dešimtąjį kartą surengtos tradicinės, „Technitis” automobilių slalomo varžybos, kuriose išbandyti savo meistriškumą galėjo visi norintys žiūrovai.Visų varančiųjų ratų įskaitoje greičiausias buvo Andrius Antanaitis, užfiksavęs ir greičiausią laiką tarp visų dalyvių bei apdovanotas pagrindiniu partnerių prizu.Priekiu varomu automobiliu geriausią laiką parodė Artūras Šidlauskas, o galine ašimi varomų automobilių klasėje greičiausias buvo Vytenis Butkevičius.Damų įskaitoje nepralenkiama buvo Greta Šaduikytė.

 

„Aurum 1006 km powered by Hankook“ spaudos centras

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos 16-19 dienomis Palanga tapo Baltijos šalių greičio ir adrenalino sostine – čia sugužėjo lenktynininkai su komandomis bei šeimos nariais, atvyko ir didžiausi greičio gerbėjai.


Palangoje finišą kirto jau dvidešimt šeštąjį kartą vykusių „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynių dalyviai. 


Jau 26 metus iš eilės, tiek pat, kiek vyksta pačios „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės, vyko ir tūkstančio metrų mechanikų bėgimas.


Liepos 16-ąją prasidėsiančių didžiausių Baltijos šalyse „Aurum 1006 km lenktynių“, kurias VšĮ „1000 km lenktynės“ be pertraukų rengia nuo pat 2000-ųjų, komandų garažuose daug greitų ir galingų automobilių. 


Liepos 17-20 dienomis Palangoje surengtos jubiliejinės, 25-osios, nuo pat 2000-ųjų kasmet VšĮ „1000 km lenktynės“ organizuojamos didžiausios Baltijos šalyse „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės.


Kas laukia?  4 dienos lenktynių dvasios, buvimo tarp tų, kas gyvena greičiu ir variklių griausmu – kitaip dar vadinamų benzingalvių. Jūsų laukia ne tik „Aurum 1006 km powered by Hankook“ lenktynės, bet ir kiti lydintys renginiai.


2024 metais Palangoje vyksiančios didžiausios Baltijos šalyse maratoninės „Aurum 1006 km powered by Hankook lenktynės“ bus neeilinės nuo 2000-ųjų besitęsiančioje ir niekada nenutrūkusioje jų istorijoje.


Jau šią savaitę Palangoje griaudės gražiausių ir greičiausių sportinių automobilių varikliai – vyks tradicinės tarptautinės „Aurum 1006 km“ lenktynės. 


Prasidėjo „ENEOS 1006 km“ lenktynės Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 21 | Rubrika: Sportas

Ketvirtadienį Palangoje, Vytauto gatvėje iškilmingu paradu prasidėjo „ENEOS 1006 km” lenktynės.  


Keturioliktosios 1000 km lenktynės statistikos veidrodyje

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

2013 m. keturioliktosiose paeiliui surengtose 1000 km lenktynėse dalyvavo 38 komandos, kurių sudėtyje buvo 132 sportininkai iš septynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Belgijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius