Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas prašo Konkurencijos tarybos paaiškinti dėl galimo piktnaudžiavimo atliekų tvarkymo rinkoje

Palangos tiltas, 2021-07-24
Peržiūrėta
2560
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys
Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Seimo narys

Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai tarpusavyje susijusios.

Dėl galimo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi, kuomet atliekų tvarkymo rinką užimančios dvi bendrovės galimai riboja galimybes veiksmingai ir didžiausią naudą vartotojams teikiančiai konkurencijai užtikrinti, Seimo nariai į Konkurencijos tarybą kreipėsi gegužės mėn. Tikėtasi, kad bus įvertinti visi veiksniai, kurie galėtų daryti vienpusę lemiamą įtaką atliekų tvarkymo rinkoje, tarp kurių: užimama rinkos dalis, konkurentų rinkos dalių didinimo galimybės, taip pat įėjimo į rinką kliūtys, ribojančios potencialią konkurenciją. Gautas atsakymas, paremtas Konkurencijos tarybos įvardintu „preliminariu vertinimu“ Seimo nariams abejonių neišsklaidė ir paskatino užduoti papildomų klausimų.

Atkreiptinas dėmesys, kad Konkurencijos taryba skelbia šiuo metu nagrinėjanti koncentraciją – Latvijos bendrovė „Eco Baltia“ prašo leidimo įsigyti iki 100 proc. „AWT Holding“ akcijų, taip netiesiogiai per „AWT Holding“ įgyjant UAB „Ecoservice“ ir su ja susijusių UAB „Ecoservice projektai“, UAB „Ecoservice Klaipėda“, UAB „Ecoplasta“, uždarosios akcinės bendrovės „Marijampolės švara“, uždarosios akcinės bendrovės „Biržų komunalinis ūkis“ kontrolę. Jau vien tai rodo galimas UAB „Ecoservis“ sąsajas su kitomis įmonėmis, kurios taip pat teikia komunalinių atliekų tvarkymo sąlygas.

Konkurencijos taryba dažnai teikdama išvadas dėl įstatymų projektų akcentuoja tai, kad savivaldybės, pavesdamos tvarkyti atliekas savo įmonėms, kenkia konkurencinei aplinkai. Primintina, kad savivaldybių įmonės tvarko apie 24 proc. visų atliekų. Kyla klausimas, kam naudinga bus, jei ši ketvirtadalio pyrago dalis atitektų ne savivaldybių įmonėms? Kas dėl to laimėtų? Kelios atliekų tvarkymo įmonės, kurios dar galimai turi sąsajų su kitomis mažesnėmis įmonėmis? – į šiuos klausimus Seimo narių vertinimu turėtų būti atsakyta.

„Vertinant konkurencinę aplinką, labai svarbu išsiaiškinti ne tik dėl sudarytų vidaus sandorių su savivaldybių įmonėmis, kam Konkurencijos taryba skiria ypatingą dėmesį, bet išsamiai ir nuosekliai ištirti visą konkurencinę aplinką atliekų tvarkymo srityje, idant visas atliekų tvarkymo verslas Lietuvoje ilgainiui neliktų monopolininkų rankose. Viliamės, kad Konkurencijos taryba,  pakartotinai tirdama mūsų prašymą, parodys ne mažesnį entuziazmą ir ryžtą, kaip ir tirdama savivaldybių vidinius sandorius“, – teigia kreipimosi iniciatoriai Seimo nariai Mindaugas Skritulskas ir Andrius Kupčinskas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo metų pradžios įsigaliojo tvarka, pagal kurią Klaipėdos regiono taip pat ir Palangos miesto gyventojams turi būti sudarytos sąlygos atskirai rūšiuoti biologines bei maisto atliekas.


Gyventojams primename, kad būtina ne tik nuolat rūpintis tvarka savo privačiuose sklypuose, bet ir neteršti viešųjų erdvių, tad atliekas (taip pat – ir žaliąsias) rūšiuoti bei atsikratyti jomis reikia atsakingai, paisant nustatytų Palangos miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių.


Palangos miesto savivaldybės administracijos darbuotojams – Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui, jo pavaduotojai Danutei Mikienei ir skyriaus specialistei Ingai Šileikienei – ir jų papirkimu įtariamam verslininkui T. K. pareikšti įtarimai dėl galimo kyšininkavimo, praneša prokuratūra.


Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie galimai neteisėtai vykdomas statybas Kunigiškių paplūdimyje, pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.


Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Nuo 2014 metų sausio 2 dienos Lietuvos darbo biržos įgyvendinamame ESF projekte „Išlik darbo rinkoje“ dalyvavo 118 asmenų, registruotų Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje.


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


TeleTRADE – patikimas vedlys valiutų rinkoje

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 09 23 | Rubrika: Miestas

Jei norite pradėti uždirbti iš valiutų kursų skirtumo, tapti prekiautoju, įvaldyti visas keitimo sandorių subtilybes, jums bus reikalingos optimalios sąlygos prekybai. Visa tai – nuo apmokymų bei seminarų norintiems išmokti patiems nardyti po pasaulinius valiutų rinkos vandenis iki rekomendacijų bei konsultacijų norintiems investuoti naujoje rinkoje, visada...


Prasidėjus žaliajam sezonui UAB „Palangos komunalinis ūkis“ tęsia nemokamų kompostavimo konteinerių dalinimą Palangos savivaldybės gyventojams. Į jas gyventojai kviečiami mesti biologiškai skaidžias atliekas – žolę, lapus, smulkias šakas, vaisių bei daržovių likučius. Daugelyje pasaulio šalių rūšiuodami žaliąsias atliekas gyventojai savo reikmėms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius