Apleisto nekilnojamojo turto savininkams – didžiausias nekilnojamojo turto mokestis

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-27
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Apleisto nekilnojamojo turto savininkams – didžiausias nekilnojamojo turto mokestis

Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.

 

Apleistų pastatų savininkai mokės didžiausią mokestį

Liberalų sąjūdietį Bronių Martinkų, išrinktą į Tarybą pagal šios partijos Palangos skyriaus sąrašą, paskyrus administracijos direktoriaus pavaduotoju, vakar jo atsilaisvinusią vietą Taryboje užėmė Arvydas Dočkus.

Tarybos sprendimu buvo sudarytas Tarybos Kontrolės komitetas, kurio pirmininku siūloma rinkti Daną Palucką, o pavaduotoja – Eleną Kuznecovą.

Politikams svarstant klausimą dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifų nustatymo, meras informavo, kad šią savaitę pas jį lankėsi Valstybinės mokesčių inspekcijos Klaipėdos skyriaus vadovai, su kuriais buvo sutarta, kad apleisto nekilnojamojo turto šeimininkai turės mokėti maksimalų nekilnojamojo turto mokesčio tarifą – 1 procentą nuo turto vertės.

E. Židanavičius išreiškė pastabą, kad tokie mokesčių tarifai turėtų būti priimami ne prieš pat sezono pradžią, o gerokai anksčiau. Šiame Tarybos posėdyje atrodė atkutę abu socialdemokratai – D. Paluckas ir A. Sabaliauskas, nors politikos naujokų rimtai skambančius klausimus sprendimo projektą dėl mokesčių tarifo pristatanti Zoja Strikaitienė „gesino“ daug neaušindama burnos aiškindama apie „nusistovėjusią tvarką“.

Kadenciją baigusiai Tarybai nepatvirtinus Palangos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo Egidijaus Rimkaus 2010-ųjų metų ataskaitos ir bandant jį pašalinti iš užimamų pareigų, E. Rimkus kreipėsi į teismą, kuris paskelbė, kad savivaldybės teismai neteisėti.

Vakar centro praėjusių metų veiklos ataskaita buvo patvirtinta be didesnių debatų. Tik Edmundas Krasauskas domėjosi, kodėl, anot jo, centro aukštas yra tuščias. E. Rimkus sakė, kad taip nebūtų, jeigu Taryba skirtų lėšų ambulatorinės reabilitacijos skyriui įrengti. „Vien keturiems specialistams reikėtų apie 70 tūkstančių litų“, - sakė centro vadovas, pridūręs, kad kitas būdas spręsti problemą yra keisti įstaigos pavadinimą. „Jeigu išbrauktume žodį „pirminės“, o įrašytume „antrinės“ sveikatos priežiūros, galėtume teikti antrinės sveikatos priežiūros paslaugas“, - sakė jis.

Opozicijai priklausantis advokatas Aleksandras Jokūbauskas vadino „išlaidumu“, kad pastato vienas aukštas yra nenaudojamas. E. Rimkus atkirto, kad tai priklauso nuo Tarybos sprendimų, o ne nuo jo.

 

Neformalus vaikų ugdymas – brangus dalykas

Antano Mončio namų-muziejaus vadovės Loretos Birutės Turauskaitės, pateikusios 2010-ųjų metų įstaigos veiklos ataskaitą, E. Krasauskas domėjosi, kad girdėjęs, jog parduodami muziejaus ekspozicijos paveikslai aukcionuose. L. B. Turauskaitė tai paneigė.

Nerijus Stasiulis klausė jos, kodėl ataskaita nebuvo suderinta su Kultūros centru. Muziejaus vadovė sakė, kad įstatymai to nenumato. „Jeigu pageidausite, kitąsyk ir jums ataskaitą atsiųsime..“ – sakė vadovė.

Svarstant klausimą dėl savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos praėjusių metų ataskaitos, konservatorius Giedrius Šatkauskas domėjosi, ką savivaldybės komunalininkai daro su žaliosiomis atliekomis. Pranešėjas, Komunalinio skyriaus vedėjas Vytautas Gerikas atsakė, kad jos yra vežamos į sąvartyną prie Klaipėdos.

Diskusijų nesulaukė ir klausimas dėl autobusų, važiuojančių vietiniais maršrutais, tarifų dydžių peržiūrėjimo. Nuspręsta jų nekeisti. Palanga – viena iš nedaugelio šalies savivaldybių, kurioje jau kelis metus nesikeičia vietiniais maršrutais važiuojančių autobusų kainos. Gal dėl to G. Šatkauskas pastebėjo: „Yra maršrutų, kuriais kursuojantys autobusai veža vos po penkis keleivius, o savivaldybė moka dideles kompensacijas už pensininkų ar mokinių vežimą...“

Šįkart didesnio politikų dėmesio susilaukė klausimas dėl moksleivių priėmimo į neformaliojo vaikų švietimo mokyklas.

Anot pranešėjos, Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Valužienės, tokių vaikų Palangoje yra itin daug. „Savivaldybei tokio vaiko ugdymas tokiose mokyklose kainuoja 2700 litų per metus“, - sakė vedėja.

Kaimyninio Kretingos rajono mokyklose besimokantys vaikai, paaiškėjo, mielai lanko Palangos neformalaus ugdymo įstaigas, bet Kretingos savivaldybė nekompensuoja tokių vaikų ugdymo Palangos ugdymo įstaigose, todėl nuspręsta nepriimti kaimyninio rajono moksleivių į Palangos neformaliojo švietimo mokyklas.

Socialdemokratas A. Sabaliauskas nuogąstavo, kad ir palangiškių vaikai neteks galimybės važinėti „dainuoti, šokti ir sportuoti“ į Kretingą ar Klaipėdą.

„Turės, jei mokės tėvai iš savo kišenės“, - paaiškino L. Valužienė. Anot jos, vien mokinių vežiojimas savivaldybei kainuoja 280 tūkstančių litų per metus. A. Jokūbauskas siūlė „nediskriminuoti vaikų“ ir atidėti klausimą, bet Taryba balsavo „už“.

 

Vykdo savo rinkimų įsipareigojimus

Meras Š. Vaitkus Tarybos nariams pranešė apie gautą finansavimą miesto keliams ir gatvėms tvarkyti. Pagal savivaldybės specialistų siūlymą, dauguma lėšų būtų skirta gatvėms, esančioms gyvenamajame rajone, vadinamajame „bame“.  Š. Vaitkus, kurorto konservatorių lyderis, buvo įsipareigojęs konservatorių rinkiminėje programoje sutvarkyti gyvenamojo rajono gatves, praplatinti stovėjimo aikšteles ar įrengti naujas. Tą įsipareigoja ir koalicijos programa.

Matyt, žinodama šiuos niuansus, vakar Tarybos opozicija bandė „kabinėtis“ prie sprendimo projekto – socialliberalas E. Krasauskas siūlė sprendimo projektą įvertinti korupcijos požiūriu, „tvarkietis“ parengtą darbų finansavimo sąrašą vadino „būrimu“ ir siūlė parengti aiškesnę lėšų skyrimo tvarką.

Meras Š. Vaitkus opozicijai  priminė, kad pinigus reikia panaudoti šiais metais. „Techninių projektų pridėti prie sprendimo kiekvienai gatvei neįmanoma. Be to, kas norėjo, galėjo susipažinti su jais“, - sakė miesto vadovas.

Taryba balsavo už lėšų skyrimą numatytoms gatvėms.

Dauguma parodė, kad moka įsiklausyti į mažumos argumentus – E. Krasausko siūlymu, A. Jokūbauskas buvo įtrauktas į administracinę komisiją prie savivaldybės administracijos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Praėjusią savaitę Klaipėdos apygardos administracijos teismas, išnagrinėjęs UAB „Palink“ skundą dėl Palangos miesto savivaldybės Tarybos sprendimo padidinti turto mokesčio tarifą 2014-iesiems metams, nusprendė, jog Tarybos sprendimas padidinti tarifą nuo 0,5 iki 3 proc. buvo teisėtas.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Vakar įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdyje pirmiausia tylos minute buvo pagerbtas netikėtai į Anapus išėjusio Tarybos nario Giedriaus Šatkausko atminimas. Dėl jo mirties buvo nuspręsta nagrinėti tik tris darbotvarkės klausimus, kurių nebuvo galima atidėti dėl įsipareigojimų.


Savivaldybei nekilnojamojo turto verslas nesiseka

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 10 25 | Rubrika: Miestas

Savivaldybės administracija jau kelintą kartą skelbia du viešuosius aukcionus, kurių metu jau ne pirmą kartą bando parduoti jai nuosavybės teise priklausančius objektus J. Basanavičiaus g. 36 ir Gintaro g. 13. Tačiau „biznis“ su nekilnojamuoju turtu nesiseka – spalio septynioliktąją eilinio aukciono rengėjai vėl nesulaukė nei vieno pirkėjo.


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Vakar įvyko Palangos savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 19 Tarybos narių. Mero Šarūno Vaitkaus siūlymu, darbotvarkė buvo papildyta dviem klausimais – dėl Kelių direkcijos skirto 1, 67 milijono litų miesto keliams ir gatvėms paskirstymo ir  administracinės komisijos prie miesto savivaldybės sudarymo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas