Atidaryta ir išsaugota viešajam interesui – į Kunigiškių vaikų stovyklą sugrįžo vaikai (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" redakcija, 2022-07-05
Peržiūrėta
1777
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atidaryta ir išsaugota viešajam interesui – į Kunigiškių vaikų stovyklą sugrįžo vaikai (FOTO GALERIJA)

„Tikriausiai suprantate, kaip aš, trijų vaikų tėvas, jaučiuosi šiandien (liepos 5 d.), kai Kunigiškių vaikų stovykloje ant jūros kranto vėl krykštauja vaikų balsai. Čia, ant paties jūros kranto, greta balto kaip sniegas Palangos paplūdimio smėlio, išdygo ne prabangūs kotedžai visuomenės išrinktiesiems, ne vilos, kurių savininkai puikuotųsi savo išskirtine nuosavybe, o iš pagrindų rekonstruota ir atidaryta stovykla gabiems visos Lietuvos vaikams, kuriuos po savo stogu suvienijo ir ugdo Nacionalinė M.K.Čiurlionio menų mokykla,“ – Palangos meras Šarūnas Vaitkus paskelbė žinią Facebook antradienį, liepos 5 dieną.

„Man tai prilygsta tikram stebuklui! Nes praktiškai visos stovyklos prie jūros yra privatizuotos ir ten stovi prabangūs namai. Kalbu apie visas buvusias vaikų stovyklas prie jūros, tarp jų ir Klaipėdoje, Giruliuose. O mes išsaugojome, mes pasirūpinome vaikais, ir šiandien, stovyklos atidarymo dieną, jie koncertuoja, didžiuojasi savo dėstytojais ir tuo, kad gali mokytis tokioje garsioje menų mokykloje, jie džiaugiasi, kad vasaras galės praleisti tokioje fantastiškai gražioje menų ir edukacijos aplinkoje ant jūros kranto,“ – sako mero įrašas.

„Aš taip pat džiaugiuosi, jog mums pavyko išsaugoti Kunigiškių vaikų  stovyklą! Aš, kaip ir stovyklos vaikai, šiandien taip pat šypsausi!“

Vienuolika metų iki šios šventės – stovyklos atidarymo dienos!

 Tiek prireikė laiko nuo tada, kai 2011 metais Palangoje vykusio Vyriausybės išvažiuojamojo posėdžio metu Palangos miesto savivaldybė iškėlė šios apleistos stovyklos likimo klausimą ir prašė išsaugoti ją vaikams bei neleisti privatizuoti. 

„Įveikus daug įvairių įvairiausių peripetijų, tarp jų ir išskirtinį suinteresuotų asmenų dėmesį šiai „gardžiai“ 4,8 hektaro pajūrio teritorijai, iš rankų į rankas ėjusi bei jau visiškai nustekenta ir net benamių landyne tapusi stovykla pagaliau buvo perduota Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos žinion. Pastaroji įgyvendino Europos Sąjungos lėšomis finansuojamą projektą „Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos vasaros edukacijos centro įkūrimas“ – sako Š. Vaitkus.

Meno mokyklos vadovai merą patikino, jog ši gabių vaikų, kurie, be jokių abejonių, kurs gražią ir intelektualią Lietuvos ateitį, menų ir edukacijos erdvė veiks ištisus metus.

 Planuojama, jog ateityje bus bendradarbiaujama ir su kitomis visos Lietuvos menų mokyklomis, kad ir jų ugdytiniai stovyklautų Palangoje, Kunigiškėse.

Jau šią vasarą stovykloje ilsėsis ir kurs jaunieji dailininkai ir šokėjai, naują programą rengs Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, stovyklaus ir čiurlioniukai iš Ukrainos.

Jau rytoj, mums visiems taip svarbią Valstybės, Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės dieną, vasaroti į Palangą, į savo stovyklą, sugužėję čiurlioniukai koncertuos Palangos Kurhauze – jie pradės jubiliejinį dešimtąjį Tarptautinį M.K. Čiurlionio muzikos festivalį. 

„Dėkoju mokyklos vadovui Dainiui Numgaudžiui, visam kolektyvui ir visiems geriems žmonėms už tai, kad vaikai turi savo namus prie jūros. Net neabejoju, kad čia bus išugdytas ne vienas talentas garsinantis Lietuvos vardą visame pasaulyje. Taip atrodo vaikų laimė!“ – džiaugiasi Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Būtent taip pavadino pirmadienį, gruodžio 5 d., Palangos savivaldybės administracijoje įvykusią spaudos konferenciją Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


„Tikriausiai suprantate, kaip aš, trijų vaikų tėvas, jaučiuosi šiandien (liepos 5 d.), kai Kunigiškių vaikų stovykloje ant jūros kranto vėl krykštauja vaikų balsai. Čia, ant paties jūros kranto, greta balto kaip sniegas Palangos paplūdimio smėlio, išdygo ne prabangūs kotedžai visuomenės išrinktiesiems, ne vilos, kurių savininkai puikuotųsi savo išskirtine nuosavybe, o iš pagrindų rekonstruota...


Lietuvoje apie 1 350 vaikų laukia globėjų. Daugiausia – tai vyresni nei 10 metų vaikai. 


Pažįstamos mamos kurorte skundžiasi, kad jų vaikai karantino suvaržymų metu tapo irzlesnis, atžagaresni. „Palangos tiltas“ jau rašė apie mažamečius berniukus, kurie galimai apiplėšė kurorto senjorę. Tiesa, Palangos policija patvirtino tik vagystę minėtu atveju. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos...


Liepos 22-31 d. Palangoje treniruočių stovyklą surengė nacionalinė krepšinio rinktinė. Į stovyklą besirenkantys krepšininkai susitiko po 2 metų pertraukos, tačiau daug laiko pasidalyti gyvenimo džiaugsmais ir rūpesčiais žaidėjai neturės. Jau visai netrukus prasidės pasiruošimas rugpjūčio 31–rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam čempionatui.


Savaitgalį palangiškiai pasitiko neeilinį įvykį – buvo atidaryta Signatarų alėja, skirta keturiems Palangos progimnazijoje besimokiusiems Vasario 16-osios akto signatarams pagerbti. Alėja atidaryta dalyvaujant būriui garbių svečių, joje išsirikiavus Palangos šauliams, puošusiems šventę rankose laikytomis Lietuvos vėliavomis ir žinoma, susirinkus gausiam...


Ankstyvą antradienio, rugpjūčio 1-osios, rytą į Vilniaus geležinkelio stotį po 2 savaičių, praleistų Sibire, sugrįžo šešioliktoji projekto „Misija Sibiras“ ekspedicija. Šiemet komanda savo misiją atliko Irkutsko srityje, Nižneudinsko bei Tulūno rajonuose. Čia ekspedicija leidosi į lietuviškų kapinių paieškas tam, kad jas sutvarkytų, bei lankė...


„Moste“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda  1

Palangos viešosios bibliotekos Informacijos ir bibliografijos skyriaus vedėja Miglė Jonaitienė, 2013 12 02 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį dailės salone „Mostas“ atidaryta tradicinė kalėdinių atvirukų paroda.


Norima atgaivinti „Kunigiškių“ stovyklą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 01 | Rubrika: Miestas

Kurorto vadovas Vytautas Stalmokas Vilniuje susitiko su Švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi. Susitikimo ministerijoje metu aptartas vaikų vasaros stovyklos „Kunigiškės“ atgaivinimo klausimas. Kalbėta dėl naujų namelių statybos, vaikų žaidimo aikštelių įrengimo. Tokiu būdu, sutvarkius stovyklavietės aplinką padaryti ją prestižine vaikų poilsio stovykla prie jūros. Ministras...


Geriausia idėja – išsaugota „Kupeta“ ir nauja universali salė

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 27 | Rubrika: Miestas

Antradienio vakare paaiškėjo Palangos parodų paviljono, geriau žinimo „Kupetos“ vardu, teritorijos plėtros architektūrinio konkurso nugalėtojai. Suskaičiavus vertinimo komisijos balsus, nugalėtoju paskelbtas vilniečių architektų bendrovės „ARCH studija“ pateiktas darbas (autoriai R.Palekas, G.T.Gylytė, A.Barzda, M.Šiupšinskas, B.Puzinas, J.Puronienė).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius