Baigėsi visų lūkesčius pateisinusi vasara: patenkinti buvo visi

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-08-30
Peržiūrėta
1993
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Baigėsi visų lūkesčius pateisinusi vasara: patenkinti buvo visi

Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų šalies pensinio amžiaus žmonės, tad kurorte dar verda gyvenimas.

Verslininkai susidūrė su iššūkiais
Tradiciškai apžvelgiant vasaros sezoną, šiemetinis jokio piktesnio žodžio nesulaukė ir kaip patys pašnekovai tikino, ir negali sulaukti, – vasara buvo puiki.
„Tikrai niekas nenusivylė, visi buvo labai patenkinti. Po tokios vasaros galima ramiau galvoti apie rudenį. O daugelis mąsto, jeigu tik geri orai, dirbti ir rugsėjį“, – teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.
Pasak pašnekovės, šį išskirtinai šiltą vasaros sezoną palangiškių verslininkų laukė nenumatyti iššūkiai: anksti prasidėjusi vasara pareikalavo imtis greitų sprendimų, kaip greit pasiruošti, kur rasti darbuotojų, kai įprastai visi norintieji dirbti atvyksta kur kas vėliau. „Reikėjo prisitaikyti prie kitokių darbo sąlygų. Po Žolinių, kai studentai išvyksta ruoštis naujiems mokslo metams, verslininkams vėl iškilo ta pati problema – darbuotojų trūkumas, tad vėl ėmė ieškoti pastiprinimo. Nors po Žolinių jau gerokai sumažėjo žmonių kurorte, daug kam baigėsi atostogos, kai kurie jau tokiu laiku ima ruošti vaikus mokyklai, pasijautė greit sumažėjimas“, – apie tai, su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria verslininkai, kalbėjo I. Valaitienė.
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė pasidžiaugė tuo, jog Palanga kasmet įrodo, jog tai yra besikeičiantis, besivystantis ir niekuomet naujovių nestokojantis kurortas, kuriame kasmet atsiranda naujų įdomių vietų, kur galima smagiai praleisti laiką.
„Džiugu, kad kiekvieną vasarą Palangoje atsidaro po naują viešbutuką, restoraną ar kavinę. Verslininkai kelia aukštesnę kartelę, siūlo naujų dalykų, šefai demonstruoja savo sukauptą patirtį. Neužmiega ir tie, kurie čia įsikūrė kad ir prieš trejetą metų. Atranda mėgiamas vietas įvairaus skonio miesto svečiai ir nenusivilia, tai labai smagu“, – gerąsias tendencijas įvardijo pašnekovė.
Anot I. Valaitienės, jau tikrai nebegalima sakyti, jog Palangoje vienintelė vieta, kur galima smagiai pabūti, yra J. Basanavičiaus gatvė. „Toli gražu taip nėra. Populiariai gatvei jau yra atsvaros, kur organizuojama įvairiausių renginių“, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė.

Turistų srautai – didžiuliai
Ši vasara, prasidėjusi anksti ir besitęsianti iki šiol, tapo iššūkiu ir Palangos turizmo informacijos centro darbuotojams. „Vasara buvo įtempta, intensyvi, turistų srautai buvo didžiuliai“, – sakė Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė.
Ji pastebėjo, jog Palangoje šiemet akivaizdžiai padaugėjo anglakalbių turistų, bet nemažėjo ir rusakalbių, nuo seno pamėgusių mūsų kurortą, poilsiautojų.
Pasak direktorės, šiemet vyravo turistai iš Vokietijos, Prancūzijos, Skandinavijos šalių, Anglijos, taip pat mūsų kaimyninių Baltijos šalių, Lenkijos.
„Palangos kempingas viliojo turistus iš Danijos ir Olandijos. Jiems tai itin aktualu, jog atsirado tokia vieta. Juolab, kad Palangos kempingas, kiek žinau, pretenduoja į keturių žvaigždučių kategoriją. Tai daug pasako apie jo kokybę“, – atkreipė dėmesį R. Kmitienė.
Palangos turizmo informacijos centro vadovė patikino, jog iki šiol nejaučia turistų stygiaus. „Pernai po Žolinių akivaizdžiai sumažėjo turistų, šiemet to nepajutome“, – patikino pašnekovė.

Poilsiautojai tikrai pailsėjo
Bendruomenės „Palangos rūpestėlis“, kuri taip pat vienija ir kambarių nuomotojus, valdybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė apie vasaros sezoną atsiliepė tik palankiai. „Vasara buvo super gera, šilta, nuotaikinga. Visi buvo patenkinti. Poilsiautojai iš Palangos išvyko su šypsenom, visiškai pailsėję“, – sakė ji.
A. Sabaliauskaitė papasakojo, jog šią vasarą keturi savaitgaliai atviliojo tiek žmonių į kurortą, jog nebebuvo nei vieno laisvo kambario – tiek Sodų gatvėje visi nuomoję sulaukė poilsiautojų, tiek privačių namų savininkai, tik įvažiavus į Palangą. Tačiau buvo visokių dienų – kai kurie, kurie nuomoja kambarius tolėliau nuo jūros, kasdien nuomininkų neturėjo, bet skųstis taip pat nebuvo dėl ko.
„Labai daug laiko praėjo, kai pamenam tokią vasarą. Gal 2006-2007-2008 metais dar džiaugiamės, kai vasaromis būdavo po 38-40 karštų dienų, tuomet dar ir kainos buvo priimtinos tiek mums, tiek ir poilsiautojams. Po to ilgai laukėm tokios vasaros, kokia buvo ši“, – šypsojosi pašnekovė, patikinusi, jog šis sezonas visiškai išpildė visų lūkesčius.
Ir poilsiautojų, pasak pašnekovės, netrūksta iki šiol. „Dabar toks laikas, kai labiausiai mėgsta poilsiauti mūsų šalies pensinio amžiaus žmonės. Jiems tinka toks oras, kai karščių jau nebėra, o ir jūros vanduo dar šiltas, be to, ir labai žemos kainos šiuo metu kurorte. Tad poilsiautojų netrūksta“, – teigė Palangos miesto bendruomenės „Palangos rūpestėlis valdybos pirmininkė A. Sabaliauskaitė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antrasis „7bet-NKL“ ratas baigėsi Palangos „Kuršių“ (12-14) pergale.


Kai kuriems Nidos verslininkams ši vasara buvo auksinė. Jų pelnas buvo tris kartus didesnis nei pernai. Bet buvo ir tokių, kurie nesulaukę vokiečių turistų liko be pajamų. Tuo tarpu Palangos verslininkai taip pat ploja rankomis, nes šią vasarą pajamos išaugo ir kurortas tikrai negalėjo skųstis poilsiautojų stygiumi.


Dauguma Lietuvos gyventojų yra patenkinti tuo, kaip gyvenimas valstybėje pasikeitė per pastaruosius 30 metų, parodė nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio išvakarėse naujienų agentūros BNS užsakymu atlikta apklausa.


Vasara, kuri šiemet savo gerais orais džiugino tiek poilsiautojus, tiek ir verslininkus, jau suskaičiavo paskutines savo dienas. Jau daug metų tokios vasaros nebūta, – džiaugėsi visi, ir teliko ja tik mėgautis. Beje, puikūs orai lepina iki šiol. Ir nors vasara oficialiai jau baigėsi, palangiškiai pastebi, jog būtent prasidėjus rudeniui poilsiauti mėgsta mūsų...


Su visais atsisveikinanti vasara nedžiugino gerais, saulėtais orais nei Palangos verslininkų, nei poilsiautojų. Liepa ir rugpjūtis buvo drėgni ir lietingi. Tik ir tebuvo girdėti: „Tokios šaltos vasaros dar nėra buvę!“ Bet ar yra pagrindo taip dūsauti? Meteorologai sako, kad ši vasara kuo nors kitokia nebuvo. „Ji buvo normali, tipiškai lietuviška...


Artėjantys Seimo rinkimai jau kaitina kai kuriuos savivaldybių politikus, kurie aktyviai žvalgosi progų savo žinomumui padidinti. Vieną tokią progą jiems, regis, padovanojo Palangos miesto taryba, dar liepos mėnesį nusprendusi įvesti naują rinkliavą už kurortinės infrastruktūros naudojimą vietoj mokesčio už nakvynę kurorte apmokestinant įvažiavimą į Palangą transporto...


Nuo šių metų kovo, Lietuvos Respublikos Prezidentės dekretu, Palangos miesto apylinkės teismo pirmininke paskirta Ingrida Krušienė tvirtina, kad kurorto specifika daro įtaką net teisiniams ginčams. „Ieškiniai, teikiami teismui Palangoje aiškiai skiriasi nuo svarstomų klausimų Klaipėdos teisme. Palangoje labai daug ginčų tarp bendraturčių dėl žemės...


Palangiškių susidomėjimas galimybe dalyvauti kurorte steigiamo Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veikloje pranoko organizatorių lūkesčius – visi norintieji užpildyti anketas bei tapti Tau studentais netilpo Palangos pagalbos švietimui salėje. Šio susitikimo metu išklausyta susirinkusiųjų nuomonė, poreikiai, užpildytos būsimųjų TAU studentų anketos....


Vasaros sezonui po truputį slenkant rudeniop, mokiniai bei  būsimi studentai dažniau mąsto ne apie laikinus savo darbus, o apie mokyklas. Vieniems laikiniems darbuotojams sezonas buvo šaunus, nes šio bei to išmoko, o, svarbiausia, užsidirbo pinigų, kiti liko nusivylę.


Šildymo sezonas baigėsi

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 09 | Rubrika: Miestas

Didelį sąmyšį ir daug diskusijų sukėlęs šildymo sezonas baigėsi. Nuo ketvirtadienio radiatoriai Palangoje turėjo pradėti vėsti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius