Beglobiai kačiukai sukiršino žinomas Palangos moteris

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-08-29
Peržiūrėta
158
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Beglobiai kačiukai sukiršino žinomas Palangos moteris

Kas turi rūpintis gatvės keturkojais? Bendruomenės ar beglobių gyvūnų organizacijos? Ar buvusi kurorto bendruomenės „Palangos santarvė“ vadovybė tinkamai panaudojo beglobiams gyvūnams skirtus pinigus? Po „Palangos tilto“ straipsnio „Kačiukus „Palangos komunalinis ūkis“ turės perduoti „Nuarui“ praėjusią savaitę šių eilučių autoriui paskambino dabartinė „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė ir siūlė „savivaldybėje plačiau pasidomėti“, kaip beglobių gyvūnų reikmėms skirtos lėšos buvo panaudotos projektu beglobiams gyvūnams besirūpinant Linai Birutei Gaudiešienei, buvusiai „Palangos santarvės“ pirmininkės pavaduotojai.

Kas teisus, o kas ne?
D. Eimanavičienė atsiuntė savo kreipimąsi į miesto savivaldybę dėl projekto „Beglobių gyvūnų skaičiaus reguliavimas ir ligų prevencija“ (projekto vadovė Lina Birutė Gaudiešienė) sustabdymo.
Ji prašė projektą sustabdyti po to, kai 2014-ųjų metų birželio 14-ąją „Palangos santarvės“ visuotinio susirinkimo metu buvo patvirtinta bendruomenės naująja pirmininke.
„Išklausę bendruomenės revizorės G. Vaičiulienės finansinės veiklos patikrinimo ataskaitą už 2012 ir 2013 metus, bendruomenės taryba vienbalsiai pasisakė neleisti vykdyti projekto „Beglobių gyvūnų skaičiaus reguliavimas ir ligų prevencija“ (vadovė Lina Birutė Gaudiešienė). Bendruomenės taryba vienbalsiai balsavo dėl projekto vertinimo nepatenkinamai“, – D. Eimanavičienė 2014-ųjų vasarą informavo savivaldybę.
Susirinkimo dalyviai prašė savivaldybės auditorių kruopščiau „tikrinti“, kaip panaudojamos viešos lėšos.
L. B. Gaudiešienė jos pačios prašymu buvo atleista iš bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkės pavaduotojos pareigų nuo 2014-ųjų kovo 27-osios.
Teigiama, kad beglobių gyvūnų projektui gautus pinigus buvusi viena didžiausios bendruomenės vadovių galėjo panaudoti netinkamai. L. B. Gaudiešienė tai neigia.

Sterilizuota daugiau nei 100 kačių
Priminsime, kad praėjusią savaitę straipsnyje „Kačiukus „Palangos komunalinis ūkis“ turės perduoti „Nuarui“ rašėme, kad Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įpareigojo UAB „Palangos komunalinis ūkis“ priglaustus kačiukus komunalinio pašiūrėje atiduoti „Nuarui“, uostamiesčio gyvūnų globos ir kontrolės tarnybai.
Komunalinio ūkio direktorius K. Skierus priminė, kad katinų komunaliniame ūkyje priešistorė siekia 2012 metus, kai buvusi „Palangos santarvės“ pirmininkės pavaduotoja L. B. Gaudiešienė, mieste nesant keturkojams skirtos prieglaudos, parengė projektą „Beglobių gyvūnų skaičiaus reguliavimas ir ligų prevencija“, kuriam jau buvo gautas finansavimas – 7 tūkstančiai litų.
Pradėję vykdyti šį projektą, bendruomenės nariai su savanoriais, teigia L. B. Gaudiešienė, sterilizavo šiek tiek daugiau nei 100 kačių.
Pastaraisiais metais keturkojais pradėjo rūpintis kitos miesto bendruomenės „Palangos rūpestėlis“ (vadovė Aldona Stasiulaitienė) geradarės.

Kas turi rūpintis beglobiais gyvūnais?
Bet D. Eimanavičienė po straipsnio šių eilučių autoriui guodėsi, kad „žaidžiama žmonių jausmais“.
„Manyčiau, kad tik tos organizacijos, kurios savo veikloje yra numačiusios vykdyti beglobių gyvūnų veiklą, turėtų gauti projektinius pinigus ir vykdyti tokią veiklą, t. y. beglobių gyvūnų organizacijos, o ne bendruomenės, – teigė „Palangos santarvės“ pirmininkė. – Turėjote savivaldybėje pasiteirauti, kiek iš tiesų tuomet buvo skirta pinigų minimam projektui vykdyti. Mūsų žiniomis, skirta suma buvo gerokai didesnė... Tai kas čia kam sako netiesą?“

Akmenukas – į Viešosios tvarkos skyriaus veiklą
Po straipsnio praėjusią savaitę L. B. Gaudiešienė parašė viešą komentarą pro straipsniu:
„Neabejotina, kad Palangos mieste yra būtina beglobių ir bešeimininkių gyvūnų prieglauda. Būtina peržiūrėti „Palangos komunalinio ūkio“ sudaromą sutartį su „Nuaru“ ir sutartyje numatytas lėšas nukreipti gyvūnų sterilizavimui. Kur įrengti gyvūnų viešojo šėrimo vietas, geriausiai žino Palangos miesto gyvūnų globėjai – savanoriai. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius turėtų papildyti Viešosios tvarkos skyriaus nuostatus ir asmens, atsakingo už minimą sritį, pareigybės aprašymą bei įpareigoti tarnautojus iš esmės pasirūpinti šiuo klausimu... Kol šio skyriaus specialistai užsiims tik aktų rašymu ir baudų skyrimu, tol mieste, tarp visuomenės narių, bus neapibrėžta ir konfliktinė situacija“ (kalba netaisyta – aut.).

Palangai reikalinga gyvūnų prieglauda
Kad beglobių gyvūnų tema Palangoje skaudi, rodo ir palangiškės Loretos Gečienės laiškas redakcijai: „Labai skaudu matyti, kaip Palangoje blaškosi išmesti, niekam nereikalingi gyvūnai. Mūsų name, Sodų g. 61, gyvena trys benamės katytės. Žmonės, ir aš, katytėms padedame maisto po balkonu, ryte jau randu indelį tuščią. Gal kai kurie kaimynai labai piktinasi ir nepatenkinti tokiu mano elgesiu. Būtų labai gerai, kad būtų įrengtos oficialios kačių šėrimo vietos, kaip Klaipėdoje. Taip pat reikalinga ir gyvūnų prieglauda Palangoje, nes benamių gyvūnų populiacija, deja, mieste didėja...“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Menininko Martyno Gaubo „Lietuvaitė“ – nuoga, vidutinio amžiaus, putli, sulig dvejų-trejų metų dramblės dydžio moters skulptūra šią savaitę vieši Palangoje, bet dienas leidžia „užsidariusi“ viename Palangos viešbutyje. Ją į kurortą atvežę asmenys kol kas nedrįsta prašyti vietos valdžios leidimo leisti rubuilę demonstruoti miestelėnams...


Liepos 9 dieną, apie 08.30 val. Palangoje, Kretingos g. ir Sodų g. sankryžoje įvyko nelaimė.1992 m. gimusi automobilio „Toyota Avensis“ vairuotoja, išvažiuodama iš žiedinės sankryžos nepastebėjo 1975 m. gimusios, pėsčiųjų perėja ėjusios moters ir ją partrenkė. Nukentėjusi pėsčioji gydoma ligoninėje.


Sausio 5-ąją, sekmadienį, į Palangos miesto policijos komisariatą kreipėsi moteris, kuri teigė, jog buvo apgauta sukčių.


Iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos šefas

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas

Vakar, spalio 25-ąją, iš gyvenimo pasitraukė žinomas Palangos kurorto šefas, restorano „Barbarosa“ vadovas Mykolas Paleckis. Gastronomijos meistras pernai su savo komanda išsikėlė iš viešbučio „Kerpė“ – PT šaltinio teigimu, dėl padidintos nuomos – į restoraną „RIVASTAR.“ Vakar „Barbarosos“...


Mirė mikroautobuso partrenkta moteris

"Palangos tilto" informacija, 2019 03 17 | Rubrika: Kriminalai

Skaudi nelaimė ketvirtadienį įvyko Palangoje. Kovo 14 d., apie 9 val., Palangoje, Aguonų take, važiuodamas atbuline eiga mikroautobusas partrenkė taku ėjusią 84 metų moterį, kuri dėl įvairių kūno sužalojimų buvo paguldyta į ligoninę. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė informavo, kad apie 11 val. ligoninėje moteris mirė.


Liepos 1-ąją garsus mūsų šalies operos solistas Eduardas Kaniava atšventė 80-metį. Šia proga neabejotinai jį sveikino daugybė žmonių, jį Palangos miesto savivaldybėje pasveikino ir meras Šarūnas Vaitkus su vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu bei Kultūros skyriaus vedėju Robertu Trautmanu. Jubiliatas teigė esąs pamalonintas dėmesio, nes jeigu žmonės prisimena...


Kas turi rūpintis gatvės keturkojais? Bendruomenės ar beglobių gyvūnų organizacijos? Ar buvusi kurorto bendruomenės „Palangos santarvė“ vadovybė tinkamai panaudojo beglobiams gyvūnams skirtus pinigus? Po „Palangos tilto“ straipsnio „Kačiukus „Palangos komunalinis ūkis“ turės perduoti „Nuarui“ praėjusią savaitę šių eilučių autoriui...


Visos moterys – skirtingos, ir visos savotiškai žavios, puikios, nuostabios. Ne išimtis ir šiandieninė „Smiltės“ pašnekovė. Palangiškė Angelė Skurdauskienė – Nacionalinio dailyraščio konkurso „Rašom!” finalininkė. Iš 8 tūkst. konkurse dalyvavusių žmonių, sukūrusi vieną iš trijų, konkursų...


Apie mus, moteris

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 30 | Rubrika: Miestas

Apie ką dažniausiai kalba susitikusios moterys? Gražios ir ne itin patraukios, protingos ir kvailutės, blondinės ir brunetės – visos tokios skirtingos aptarinėja aktualiausias ir skaudžiausias gyvenimo temas. Kas kuriai skauda. Tačiau ar ne vienodi tie moteriški skauduliai?


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas