Bibliotekoje – pokalbis su keliautojais ir knygos „Geografija transe“ autoriais

Palangos tiltas, 2022-06-28
Peržiūrėta
1397
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bibliotekoje – pokalbis su keliautojais ir knygos „Geografija transe“ autoriais

Liepos 8 d. 16.30 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks susitikimas su keliautojais ir knygos „Geografija transe“ autoriais Goda Juocevičiūte ir Raimondu Dikčiumi.

2011 metais Lietuvoje buvo išleista ir didelės sėkmės susilaukė kita G. Juocevičiūtės ir R. Dikčiaus kelionių knyga „Drakono alsavimas: Honkongas, Kinija, Tibetas“. Abu autoriai yra publikavę daugybę straipsnių Azijos kultūrų temomis įvairiuose Lietuvos naujienų portaluose, laikraščiuose ir žurnaluose. Goda baigė žurnalistiką ir šiuolaikinės Azijos studijas Vilniaus universitete, nuolat keliauja po įvairius Rytų kraštus nuo 2002 m. „Geografiją transe“ parašė su kelionių ir ekspedicijų organizatoriumi, rašytoju Raimondu Dikčiumi, kuris po Kiniją ir Tibetą keliauja nuo 1992 m.

„Geografija transe” sumanyta ne kaip madingu tampantis virtualus turas, ne kaip turistų dienoraštis, o kaip magiška kelionė per kultūras ir religijas iš Rytų į Vakarus. Tai septynių dalių knyga apie pasaulį, kurio likučiai jau nyksta savaime arba tyčia itin sparčiai naikinami ir kuris pasmerktas pražūti. Remdamiesi kanoniniais Rytų tekstais ir asmenine patirtimi, autoriai Goda Juocevičiūtė ir Raimondas Dikčius parengė magišką kelionę po Rytų miestus ir šventyklas, pas keistus vietos personažus, į senųjų kultūrų gilumą, net po anapusinio pasaulio užkulisius. Knygos tekstai apima 15 metų laikotarpį, taigi tai nėra paskubomis sukurptas kelionių vadovas ar pavojingi ir linksmi nuotykiai svečiose šalyse, bet šmaikštumo juose daug, kartais net su kartėliu. Pasakojimų geografija – plati: Kinija, Tibetas, Mongolija, Indija, Izraelis. Autoriai aprašo skirtingų Rytų šalių papročius, prietarus, istoriją, religijas, ekstremalias dvasines praktikas. Ypač daug dėmesio skirta budizmui ir šamanizmui, pateiktas netradicinis požiūris į vienatinio Dievo kilmę, daug dėmesio skirta kinų medicinai, psichofiziniam sveikatingumui ir astrologijai. 

Maloniai kviečiame.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lapkričio 17 d. 16 val. Šventosios bibliotekoje vyksVaivos Milončiūtės poezijos knygos “Vasaros namai” pristatymas. Dalyvauja Palangos kultūros ir jaunimo centro vokalinis ansamblis „Eldija” .


Jau šį šeštadienį, gegužės 6 dieną Palangos Kurhauzo salėje vyks gyvo garso koncertas, skirtas artėjančiai Motinos dienai paminėti.


Kovo 24 d. (penktadieniį) 17 val. Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – naujos I. Gudauskienės knygos „Biblijos vyrai ir moterys kryžkelėse“ pristatymas. 


Kviečiame į Simono Jurkevičiaus knygos „Velniškoji super profesija“ pristatymą, kuris vyks kovo 15 d (trečiadienį) 17 val. Palangos Viešojoje bibliotekoje.


Gruodžio 14 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje vyks Elenos Karnauskaitės naujausios knygos „Atvirukai iš kurorto“ pristatymas.


Diskutuoti apie dualumo suvokimą, fizinio ir dvasinio pasaulio bendrumą gruodžio 13 d.(antradienį) 16.30 val. į Palangos viešąją biblioteką metafizikos mokslų daktaras, Lietuvos menų ir mokslo asociacijos „Vydūno šviesa“ įkūrėjas ir prezidentas, lektorius, rašytojas, visuomenininkas Vilimantas Zablockis.


Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį) 17 val. Palangos viešojoje bibliotekoje Sandra Bernotaitė pristatys savo naujausią knygą „Akys chimeros“. 


Liepos 8 d. 16.30 val.  Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje vyks susitikimas su keliautojais ir knygos „Geografija transe“ autoriais Goda Juocevičiūte ir Raimondu Dikčiumi.


Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ baigiamasis renginys. Šiam renginiui spektaklį „Žaidžiame Bebenčiuką“ pagal Kosto Kubilinsko kūrinį „Bebenčiukas ir kvailutė“ pastatė režisierė, Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius