Bibliotekoje – tradicinių aukštaitiškų juostų paroda

Palangos tiltas, 2026-02-18
Peržiūrėta
70
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bibliotekoje – tradicinių aukštaitiškų juostų paroda

Kovo 6 d. (penktadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos parodų erdvėje atidaroma tradicinių amatų meistrės Loretos Steponavičienės ir Lauros Steponavičiūtės vytinių ir pintinių juostų paroda. 

Parodoje eksponuojamos vytinės ir pintinės juostos atskleidžia lietuvių tautinio paveldo grožį, ilgaamžes rankdarbių tradicijas. Juostos nuo seno buvo ne tik aprangos detalė, bet ir apeiginis, simbolinis daiktas, dovanojamas vestuvių, krikštynų ar kitų svarbių progų metu. 

Loreta Balčiūnaitė-Steponavičienė – sertifikuota tautinio paveldo tradicinių amatų meistrė, tautodailininkė. Jos kuriamos Aukštaitijos regionui būdingos vytinės ir pintinės juostos pasižymi subtilia spalvų darna, ritmiškais geometriniais ornamentais ir gilia simboline prasme. „Tikiu, kad į vytinę tradicinę lietuvių juostą galima sudėti žmogui įvairiausius palinkėjimus – viltį, laimę, stiprybę ir džiaugsmą! Kiekviena juosta – tai ne tik kruopštaus rankų darbo rezultatas - jose persipina protėvių išmintis, pasaulėžiūra ir ryšys su gamta “, – sako meistrė.

Aukštaitiškų vytinių ir pintinių juostų paroda Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje eksponuojama iki kovo 30 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 6 d. (penktadienį) 17 val. Palangos viešosios bibliotekos parodų erdvėje atidaroma tradicinių amatų meistrės Loretos Steponavičienės ir Lauros Steponavičiūtės vytinių ir pintinių juostų paroda. 



Palangos viešosios bibliotekos parodų salėje  sausio 2 - 30 dienomis eksponuojama skiautinių klubo ,,Viskas marga“ paroda „Mėlyna“. 


„Visa Lietuva šoka“, – teigia tradicinių šokių akcijos rengėjai ir rugsėjo 13 d. visus vėl kviečia įsisukti bendrame lietuviško šokio sūkuryje.


Nuo rugpjūčio 1 d. Šventosios bibliotekoje eksponuojama Anedos Antanavičiūtės fotografijos darbų paroda „Supasi laivelis bangose, laukia mergelė krantuose“.


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2024 m. tradicinių religinių bendruomenių rėmimo konkursą.


Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia 2023 m. Palangos miesto tradicinių religinių bendruomenių rėmimo projektų (toliau – Projektai) konkursą. 


Išsaugotos šeimos ir giminės relikvijos apie praeities įvykius gali papasakoti įtaigiau, nei atskleidžia iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos. Kovo 11-osios išvakarėse Palangos viešosios bibliotekos skaityklos salėje eksponuojama Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio parengta paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. 


Daugiau nei ketvirtį amžiaus plačiai pripažinta ir dažnam palangiškiui atpažįstama bei artima dailininkų kūrybinio susivienijimo ,,Mostas“ kūryba. Kupini šventinės emocijos kasmetiniai gruodžio mėnesį bibliotekoje eksponuojami mostiečių kūrybos darbai jau tapo gražia tradicija, ryškiu įvykiu permainingame Palangos kultūriniame gyvenime. Džiugu ir šiemet sulaukti šios, dar a. a dailininko J....


 Palangos viešosios   bibliotekos parodų salėje spalio mėnesį į pasimatymą kviečia iš Palangos kilusio ir dar paauglystėje su pirmuoju tėvų dovanotu fotoaparatu „Liubitel“ pajūrio apylinkes išbraidžiusio, ilgamečio kino ir televizijos operatoriaus, fotografo Eugenijaus Maciaus paroda „Susitikimai“.


Renginių kalendorius