Daiva Molytė-Lukauskienė pristatė savo kūrybą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-03-02
Peržiūrėta
1859
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę, trečiadienį Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta dailininkės, poetės Daivos Molytės-Lukauskienės kūryba bei paroda „Pasivaikščiojimai...“. Atvykusiai menininkei draugiją palaikė Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Rimantas Černiauskas, o gyvąja muzika suteikė galimybę pasidžiaugti saksofonininkas Juozas Strupinskas.

 

Daiva Molytė-Lukauskienė – poetė, dailininkė, korespondentė, gimusi Varėnos rajone, šiuo metu gyvenanti Klaipėdoje, savo gerbėjus nudžiuginusi jau trejomis savo poezijos knygomis, kurias pati ir iliustravo. Pirmoji jos knyga „Natiurmortas su gudobelės šaka“ išleista 2002 metais, už kurią įteikta Z.Gėlės premija, o knygos meno konkurse „Vilnius 2002“ knyga pelnė apdovanojimą. Antroji knyga – „Baltas kvadratas juodame fone“ – tarsi išreiškė poetės neblėstantį optimizmą bei norą tobulinti pasaulį, jį regėti vien šviesiomis spalvomis. Trečioji, kuri pasirodė 2007 metais pavadinta „Persodintos gėlės“ – poetės bandymas pavaizduoti dabartinį pasaulį bei supančią aplinką. Jos eilėraščiai versti į lenkų, rusų, baltarusių, vokiečių kalbas. Aktyvi tarptautinių plenerų „Žodžiai ir spalvos“ (Lietuva), „Poezija metro“ (Varšuva), bendrų menininkų rengiamų parodų, literatūrinių projektų dalyvė.

Poetė itin nudžiugino savo apsilankymu meniškos sielos palangiškius, kurie dienai einant į pabaigą atskubėjo kartu su ja praleisti vakaro, išgirsti jos originalios poezijos bei pasigrožėti atvežtais paveikslais. Parašiusi magistro darbą tema „Grafinė poezijos išraiška“ menininkė šios krypties neatsisakė – jos eilėraščiuose gausu dailei būdingų elementų. Siekdama sujungti spalvas ir žodžius savo idėją ji įgyvendina piešdama, o eilėraščiuose vėl grįždama prie to, ką regi ne tik akimis, bet ir sielos gelmėmis. Tokią galimybę ji suteikė ir susirinkusiems palangiškiams, kurie galėjo savo mintis išreikšti teptuku prisiliesdami prie drobės – sukurdami bendrą darbą, įamžinusį šį susitikimą.

„Daiva, sakytumei meta spalvos akmenį į vandenį ir stebi, kaip ritasi, mirguliuodamos kartojasi tonų ir formų bangelės. Neatsitiktinai paroda pavadinta „Pasivaikščiojimai...“. Į paveikslus gali „įžengti“ iš visų pusių, jie atviri autorės impresijoms ir meno gerbėjų įžvalgoms“, - pastebėjo menotyrininkas I.Kazakevičius. Padovanojusi savo parodą, kuri Viešojoje bibliotekoje bus iki kovo 10 dienos, menininkė suteikė galimybę pasinerti į jos spalvotą ir itin originalų pasaulį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ištikimo aliejinei tapybai ir lietuviškajam peizažui V. Šato drobės – pabirusios po visą Lietuvą, užsienio valstybes – jų turi privatūs kolekcininkai, įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, menininkas  surengęs ne vieną parodą Lietuvoje ir už jos ribų. Meno kūrėjų asociacijos narys.


Išsaugotos šeimos ir giminės relikvijos apie praeities įvykius gali papasakoti įtaigiau, nei atskleidžia iš lūpų į lūpas perduodamos istorijos. Kovo 11-osios išvakarėse Palangos viešosios bibliotekos skaityklos salėje eksponuojama Europos Parlamento nario prof. Liudo Mažylio parengta paroda „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. 


Daugiau nei ketvirtį amžiaus plačiai pripažinta ir dažnam palangiškiui atpažįstama bei artima dailininkų kūrybinio susivienijimo ,,Mostas“ kūryba. Kupini šventinės emocijos kasmetiniai gruodžio mėnesį bibliotekoje eksponuojami mostiečių kūrybos darbai jau tapo gražia tradicija, ryškiu įvykiu permainingame Palangos kultūriniame gyvenime. Džiugu ir šiemet sulaukti šios, dar a. a dailininko J....


Palangos viešosios bibliotekos parodų salės erdvė jau antrą kartą pasipuoš žaismingomis, nuotaikingomis ir kiek kandžiomis karikatūromis – čia, Lietuvos karikatūristai kviečia į tradicinę 52-ąją karikatūrų parodą ,,Žmogus“. Paroda kasmet ruošiama Vilniuje balandžio 1-osios proga, tada pasklinda po Lietuvos miestus ir margąjį pasaulį.


 Palangos viešosios   bibliotekos parodų salėje spalio mėnesį į pasimatymą kviečia iš Palangos kilusio ir dar paauglystėje su pirmuoju tėvų dovanotu fotoaparatu „Liubitel“ pajūrio apylinkes išbraidžiusio, ilgamečio kino ir televizijos operatoriaus, fotografo Eugenijaus Maciaus paroda „Susitikimai“.


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, ne tik mūsų šalyje, bet ir pasaulyje žinomas dailininkas Vidmantas Vaitkevičius į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką atvežė parodą „Lietuva“, kurioje eksponuojami Lietuvos vaizdai, nutapyti ant drobės ar šilko bei įvairi atributika su dailininko kurtais piešiniais. Kadangi...


Rugsėjo 15 d. Palangos viešojoje bibliotekoje miesto bendruomenei pristatyta ilgamečio krašto pedagogo, daugelio palangiškių chemijos mokytojo Algimanto Vincento Želvio autorinė knyga-albumas „Puošybos elementai medinėje Palangos architektūroje”. Leidiniui pratarmę parašė autorius, įvadinį straipsnį „Medinė Palangos architektūra –...


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda „Kristijonas Donelaitis 300“, skirta lietuvių grožinės literatūros pradininko 300 metų jubiliejui. Parodoje eksponuojami 2011-aisiais ir 2012-aisiais Klaipėdos bei Kaliningrado tapytojų ir grafikų bei jų bičiulių iš kitų šalių kūriniai, kurti tiek plenere Tolminkiemyje, tiek kūrybinėse dirbtuvėse....


Bibliotekoje pristatyta dviejų menininkų kūryba

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 08 | Rubrika: Miestas

Praėjusį antradienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatė du menininkai – rašytojas Andrius Užkalnis supažindino su savo antrąja knyga „Kelionių istorijos“, o savo fotografijų parodą „Ūkanotas Albionas“ pristatė fotomenininkas Vitalijus Janušonis.


Praėjusią savaitę, trečiadienį Palangos viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta dailininkės, poetės Daivos Molytės-Lukauskienės kūryba bei paroda „Pasivaikščiojimai...“. Atvykusiai menininkei draugiją palaikė Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Rimantas Černiauskas, o gyvąja muzika suteikė galimybę pasidžiaugti saksofonininkas Juozas Strupinskas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius