Dėl naujos partijos pirmininko vietos kovos net keturi kandidatai

Palangos tiltas, 2022-01-26
Peržiūrėta
1512
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Saulius Skvernelis. Delfi.lt nuotr.
Saulius Skvernelis. Delfi.lt nuotr.

Jau šį šeštadienį Palangoje įvyks naujos politinės jėgos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – steigiamasis suvažiavimas. Tapti būsimos partijos pirmininku(–e) pretenduos keturi jos steigėjai – Seimo nariai Saulius Skvernelis ir Vytautas Bakas, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė bei Marijampolės moksleivių kūrybos centro vadovė Beata Valungevičienė.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininką trejų metų kadencijai išrinks visi steigiamajame suvažiavime dalyvaujantis steigėjai. 

„Šiandien svarbiausia yra tai, kad per kelis mėnesius žmonės iš visos Lietuvos susibūrė į naują ir stiprią politinę bendruomenę. Džiaugiamės, kad turime partijai įkurti reikalingą steigėjų skaičių ir jį viršijame. Tačiau ne ką mažiau svarbu ir tai, kad prie kuriamos partijos jungiasi įvairūs žmonės – skirtingi savo patirtimi, žiniomis ir kompetencija, gyvenantys tiek miestuose, tiek rajonuose. Be to, didelė dalis jų apskritai pirmą kartą dalyvauja politikoje. Visa tai tik dar labiau sutelks mus kaip komandą ir skatins dirbti drauge“, – teigia Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.

Tapti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigėjais jau užsiregistravo daugiau kaip 2,5 tūkst. žmonių ir, kaip pažymi būsimos partijos atstovai, šis skaičius vis dar auga.

Steigiamojo suvažiavimo metu taip pat numatyta išrinkti atstovus į kitus partijos valdymo organus – 8 pirmininko pavaduotojus, 29 Valdybos narius, po 6 Etikos ir skaidrumo komisijos bei Kontrolės komisijos narius.

Kandidatūras į partijos valdymo organus, įskaitant ir pirmininko pareigas, galėjo teikti visi steigėjai. Per praėjusią savaitę iš viso paraiškų gauta beveik 100.

„Esame atvira politinė bendruomenė. Siekiame užtikrinti, kad kiekvienas steigėjas turėtų galimybę realizuoti save, turimus gebėjimus ir žinias. Žmonės nuo pradžių aktyviai įsitraukė rengiant partijos įsteigimui reikalingus dokumentus, politinę programą, taip pat kandidatuojant ar keliant kitų steigėjų kandidatūras į partijos valdymo organus. Į kiekvieną poziciją yra ne mažiau trijų kandidatų. Džiugina ir tai, kad steigėjai turės platų kandidatų pasirinkimą ne tik pagal darbines patirtis, bet ir amžių, lytį bei geografiją“, – sako Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamojo suvažiavimo koordinatorius Lukas Savickas.

Kuriamos partijos steigiamasis suvažiavimas vyks sausio 29 dieną Palangos koncertų salėje. 

Suvažiavimą rengia 14 Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narių, pirmieji politinės partijos iniciatoriai – Saulius Skvernelis, Vytautas Bakas, Zigmantas Balčytis, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus ir Tomas Tomilinas.

DELFI

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Devynioms politinėms partijoms priklausantys 194 asmenys sieks 21 mandato naujoje, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Taryboje. Link rinkimų finišo kovo 5-ąją išskubėjo ir 8 kandidatai į Palangos merus. Pagal abėcėlę jie yra šie: Svetlana Grigorian (Lietuvos socialdemokratų partija, jos rinkimų sąraše Palangoje – 26 kandidatai), Genoveita Krasauskienė („Laisvė ir teisingumas“, jos...


Jau šį šeštadienį Palangoje įvyks naujos politinės jėgos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ – steigiamasis suvažiavimas. Tapti būsimos partijos pirmininku(–e) pretenduos keturi jos steigėjai – Seimo nariai Saulius Skvernelis ir Vytautas Bakas, Lazdijų rajono merė Ausma Miškinienė bei Marijampolės moksleivių kūrybos centro vadovė Beata Valungevičienė.


Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sekmadienį, rugsėjo 26 dieną, buvo patvirtintas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratų (TS-LKD) pirmininku, tai paskutinė jo kadencija šiose pareigose. Suvažiavime dalyvavo ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas Šarūnas Vaitkus, skyriaus nariai Petras Kaminskas, Ramutis Šešokas ir skyriaus sekretorė Inga Šileikienė. Š. Vaitkus...


Svetlana Grigorian, LSDP Palangos skyriaus pirmininkė (perrinkta naujai dvejų metų kadencijai balandį – aut.) sakė „Palangos tiltui“, kad Palangos socialdemokratai rinkimuose buvo aktyvūs. „Rinkimuose dalyvavo ir savo valią išreiškė 44 nariai iš 67-ių. Balsai pasiskirstė taip: už Viliją Blinkevičiūtę – 23 balsai, už Juozą Oleką – 20...


Šarūną Vaitkų, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus pirmininką ir Palangos merą, kandidatu į partijos pirmininkus norėtų matyti ir TS-LKD Vilniaus Senamiesčio skyrius, „Palangos tilui“ pranešė šaltinis TS-LKD vadovybėje. Minėtam Vilniaus skyriui vadovauja Mykolas Majauskas. M. Majauskas antradienio popietę sakė...


Visi 12 kandidatų Mėguvos rinkimų apygardoje, kurioje beveik pusė rinkėjų yra palangiškiai, noriai siūlo įstatymines pataisas ar net naujus įstatymus, kaip padėti jaunoms šeimoms, tačiau trečdalis kandidatų yra išsiskyrę.


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Klausimas dėl Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko atidėtas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto savivaldybės Taryba ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., nepaskyrė Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininko, nors mero Šarūno Vaitkaus teikimu, į pareigas buvo siūlomas socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius.


Nuolat augant aptarnaujamų keleivių skaičiui, Palangos oro uostas įrengė 86 papildomas vietas trumpalaikio stovėjimo aikštelėje. Tikimasi, kad naujos stovėjimo vietos prie keleivių terminalo ne tik suteiks daugiau patogumo keliautojams, bet ir sumažins eismo spūstis piko metu.


Valdantiesiems nepatinka pirmininko kandidatūra

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 12 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi miesto valdžia antrą kartą nepritarė siūlomai Etikos komisijos pirmininko kandidatūrai. Vadovaujantis Vietos savivaldos įstatymu ir patvirtintu Savivaldybės tarybos reglamentu, šis postas priklauso pasiskelbusiai Tarybos politinei mažumai. Pastaroji vėl siūlė komisijai vadovauti Tarybos narę Salomėją Slaboševičienę, kurios kandidatūra valdančiajai daugumai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius