Dėl Palangoje vykusio festivalio sukelto triukšmo – administracinė atsakomybė

"Palangos tilto" informacija, 2021-02-11
Peržiūrėta
1795
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl Palangoje vykusio festivalio sukelto triukšmo – administracinė atsakomybė

Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl triukšmo, sklidusio iš pernai metų liepą Palangoje vykusio festivalio. Tyrimas nutrauktas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti baudžiamojo nusižengimo požymių, tačiau festivalio organizatoriui gresia administracinė atsakomybė.

Pirmąjį 2020 metų liepos savaitgalį Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai sulaukė per dešimt dėl triukšmo besiskundžiančių asmenų skambučių. Visų pranešėjų teigimu, garsi muzika sklido iš Palangoje esančios vilos, kurioje vyko trijų dienų festivalis.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Jį atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai. Ištyrus visas su įvykiu susijusias aplinkybes bei atlikus apklausas, tyrimui vadovavęs prokuroras priėmė nutarimą nutraukti šį ikiteisminį tyrimą, nes nepadaryta veikia, turinti baudžiamojo nusižengimo požymių.

Prokuroro teigimu, siekiant užkirsti kelią neteisėtai veikai, ne visuomet yra tikslinga taikyti pačią griežčiausią priemonę – baudžiamąją atsakomybę. „Pripažįstant vienas ar kitas veikas nusikaltimu ar kitokiu teisės pažeidimu, reikia įvertinti, ar tų pačių rezultatų negalima pasiekti kitomis, su kriminalinių bausmių taikymu nesusijusiomis, priemonėmis. Objektyviai įvertinus surinktą šio tyrimo informaciją, priimtas sprendimas taikyti administracinių nusižengimų teiseną“, – teigė prokuroras.

Ikiteisminio tyrimo metu surinkta informacija sprendimui dėl administracinės atsakomybės taikymo perduota Klaipėdos AVPK Palangos miesto policijos pareigūnams.

Klaipėdos apylinkės prokuratūros inf.

Žilvino Bartkaus nuotr. / Festivalio „Pudra1444“ akimirka

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį savaitgalį Palangoje surengtas dvejetų turnyras „Kia taurė '22“ tapo masiškiausiu interneto platformos ir turnyrų organizatoriaus „Teniso Namai“ kada nors Lietuvoje surengtu dviejų dienų turnyru. 


Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai, reaguodami į gyventojų skundus, vykdė policinę priemonę, per kurią tikrino  transporto priemonių keliamo triukšmo lygį.


Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai kone kas savaitę gauna pranešimų apie ne vietoje, tiesiog ant šaligatvio sukrautus šiukšlių maišus ar stambiagabarites atliekas. Kaskart, gavus tokią informaciją, skubama į vietą ir, prieš išvežant ne vietoje paliktas atliekas į tam skirtą vietą, pirmiausia jos patikrinamos – siekiama nustatyti, kas tokiu būdu...


Švęsdami penkių metų sukaktį Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio organizatoriai džiaugiasi galėdami pakviesti klausytojus net į septynis pasaulinio lygio atlikėjų koncertus. 


Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl triukšmo, sklidusio iš pernai metų liepą Palangoje vykusio festivalio. Tyrimas nutrauktas nustačius, jog nebuvo padaryta veika, turinti baudžiamojo nusižengimo požymių, tačiau festivalio organizatoriui gresia administracinė atsakomybė.


Dar 2018 metais Palangos miesto savivaldybei buvo pristatytas S. Nėries gatvės rekonstrukcijos projektas. Buvo numatyta, jog bus pakeista gatvės asfalto danga, pakeisti šaligatvių borteliai, tinkamai įrengti pėsčiųjų takai. Tačiau iki pat šiol jokie darbai iš vietos nepajudėjo, o kantrybę praradę gyventojai kreipėsi į savivaldybę.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Liepos 2 dieną 20.12 val. Palangos Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pirmos budinčios pamainos ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti Vaineikio g. 25 name kilusio gaisro. Buvo pranešta, kad į namą galimai trenkė žaibas. Per tris minutes atvykus į įvykio vietą, jau degė antrame aukšte esantis kambarys. Įsiplieskusi ugnis buvo greit užgesinta, išgelbėtas brangus žmonių...


Gruodžio 14 ir 15 dienomis „Ramybės“ kultūros centras (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į žmogaus teisių kino festivalio „Nepatogus kinas“ seansus. Įėjimas nemokamas. Subtitrai lietuvių kalba. Visi filmai yra ne vieno festivalio dalyviai. Renginį remia Palangos miesto savivaldybė.


Vasaros sostinė sezono metu pavirsta triukšmo sostine  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 06 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Triukšmu pagarsėjusioje J. Basanavičiaus gatvėje vėl per naktis nevaržomai dunksi triukšmingos muzikos ritmai, o kurorto centre apsistoję poilsiautojai griebiasi už galvų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius