Dešimt „Palangos fotoklubo 750“ metų – „Dešimtmečio atradimuose“

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-27
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Fotoklubo prezidentai ir Palangos meras dangun paleidžia simbolinį dešimtuką baltų balandžių. / „Palangos fotoklubo 750“ archyvo nuotr.

Fotoklubo prezidentai ir Palangos meras dangun paleidžia simbolinį dešimtuką baltų balandžių. / „Palangos fotoklubo 750“ archyvo nuotr.

„Dešimtmetis – vaikystė, tačiau tai brandus ir solidus gimtadienis organizacijai, kurios narius pirmiausia vienija tik pomėgis, meilė fotografijai“, – kurorte šurmuliuojant Kultūros sostinės vardu besididžiuojančio miesto šventei „Palanga 760“, viešbutyje „Žilvinas“ atidarydamas „Palangos fotoklubo 750“ parodą, skirtą klubo dešimtmečiui paminėti, ir pristatydamas šiai progai išleistą albumą „Dešimtmečio atradimai“ sakė klubo prezidentas Aldas Žolys.

„Palangos fotoklubas 750“ buvo įkurtas 2003-iaisiais, kai Palanga šventė 750-ąjį jos vardo paminėjimo kronikose jubiliejų. Po jo vėliava susivienijo visų Lietuvos pajūrio miestų fotografijos mėgėjai ir menininkai, išreiškę norą įsilieti į jo veiklą. Šiandien jis vienija 24 narius.
Pirmoji jo prezidentė buvo tuometinė dienraščio „Klaipėda“ ir laikraščio „Palangos tiltas“ fotokorespondentė Darija Vasiliauskienė. Vėliau fotoklubui vadovavo Elena Šniras, Linas Žulkus, Aistė Kairytė, Adas Sendrauskas, Aidas Indriošius, dabar prezidento pareigas eina Aldas Žolys.
Per savo gyvavimo dešimtmetį „Palangos fotoklubas 750“ surengė apie 30 autorinių jo narių parodų, daug tarptautinių projektų ir parodų tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, patirtimi dalintasi seminaruose – pavyzdžiui, gražia tradicija jau spėjusiu tapti šviečiamuoju seminaru „Šventoji“.
Penkerius metus iš eilės rengiami fotožygiai „Baltija“. Po jų pristatomos meile savajai Baltijos jūrai alsuojančios fotoparodos. Kaip sakė A. Žolys, fotoklubiečiai norėtų „apglėbti“ visą Baltiją: žygiuota Latvijoje, Kaliningrado srityje, Estijoje, Suomijoje, ir, žinoma, Lietuvoje.
Palangiškiai jau spėjo pamėgti kiekvienais metais „Ilgojo stalo“ šventės metu rengiamas fotoklubiečių parodas, ir net žino, kurioje J. Basanavičiaus gatvės vietoje bus sustatyti stendai su „Palangos fotoklubo 750“ ir jo pasikviestų svečių iš Plungės, Latvijos, kitų Lietuvos ir net tik Lietuvos miestų fotomenininkų nuotraukomis.
Su kitų šalių fotomenininkais bendraujama vis intensyviau: rengiami bendri projektai, vis dažniau ir vis didesnėms auditorijoms pristatomi ir klubo narių darbai. Fotoklubiečiai itin džiaugiasi skambiai užbaigtais praėjusiais metais: 2012-ųjų pabaigoje Sankt Peterburge vykusiame buvusios Tarybų Sąjungos fotoklubų suvažiavime „Palangos fotoklubo 750“ narių darytos fotografijos užėmė garbingą 8-ąją vietą.
Draugystę su kitų šalių ir miestų fotografais geriausiai iliustravo į šventinę ceremoniją, kurios metu buvo raikomas tortas su dešimčia žvakučių, o vėliau surengtos eitynės su fakelais saulės palydėti, susirinkęs gausus svečių būrys. Bene labiausiai įstrigo bičiulių iš Sankt Peterburgo palinkėjimas: kad visi, čia susirinkę, sulauktų šimtojo „Palangos fotoklubo 750“ jubiliejaus.
O kalbant apie patį albumą, pristatytą gimtadienio šventėje, turbūt, kiekvienas sutiks su jo pratarmėje užrašytais žodžiais, jog įprastus dalykus mes visi matome skirtingai. Tad ir klubo gimtadieniui skirtame leidinyje sugulė labai skirtingi jo narių – Aido Indriošiaus, Alės Jankauskienės, Aleksej Borisenko, Artūro Fedčenko, Arvydo Gačionio, Darijos Vasiliauskienės, Kristinos Servaitės, Martyno Lapo, Neringos Jurgelionienės, Rimanto Budgino, Aldo Žolio, Romos Martinkienės, Stepono Urbono, Viktoro Večerskio, Virginijos Žukienės, Virgilijaus Jankausko, Birutės Mockuvienės, Živilės Gerulaitienės, Tomo Budrio, Domo Ubio, Reinoldo Liaudansko, Remigijaus Mockaus, – darbai, puikiai atspindintys posakį, jog kiekviena fotografija – tai istorija, kalbanti pati už save.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, birželio 26 dieną, Lietuvoje po daugiau nei dešimtmečio grįžo vietiniai skrydžiai – pavakarę lėktuvas poilsiautojus skraidino iš Vilniaus į Palangą.


Palangos Rotary klubo prezidentas Vytautas Staugaitis bei šio klubo narys Bronius Martinkus penktadienį, gegužės 8 d., apsilankė Palangos miesto savivaldybėje bei Savivaldybės administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei klubo vardu perdavė kurorto medikams skirtą dovaną – keletą dėžių įvairių apsaugos priemonių.


Praėjusią savaitę Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo nariai lankėsi Liepojoje. Jau daugelis iš mūsų senokai bebuvo šiame mieste, todėl gerų įspūdžių negailėjo nei vienas. Visi džiaugėsi atjaunėjusio miesto vaizdais, išradingomis dekoratyvinėmis idėjomis, idealia švara. Taip, mūsų netolimi Latvijos kaimynai seniai žinomi kaip stipraus jūrų uosto turėtojai...


Stintų šventei besirengianti Palanga vienija jėgas su neringiškiais – ketvirtadienį penki Stintų ordino riteriai atvyko į Nidą, kur, susitikimo su šio kurorto vadovais metu, į Stintų ordino riterius buvo inauguruoti Neringos meras Darius Jasaitis bei Neringos savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Natalija Lisovskienė.


Ketvirtadienio vakarą į kurorto viešąją biblioteką gėlėmis nešini rinkosi palangiškiai ir ne tik mūsų miesto gyventojai – žodžiu, visi tie, kas jau spėjo pamilti pernai rudenį penkerių metų jubiliejų atšventusio „Šilko klubo“ narių darbus. Šį kartą tapybos ant šilko vertintojai rinkosi į parodos „Medis“ atidarymą....


„Dešimtmetis – vaikystė, tačiau tai brandus ir solidus gimtadienis organizacijai, kurios narius pirmiausia vienija tik pomėgis, meilė fotografijai“, – kurorte šurmuliuojant Kultūros sostinės vardu besididžiuojančio miesto šventei „Palanga 760“, viešbutyje „Žilvinas“ atidarydamas „Palangos fotoklubo 750“...


Rotary klubo dovanos – Palangos miesto globos namams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 12 | Rubrika: Miestas

Pirmosios pavasario dienos suteikė daug džiaugsmo kurorto globos namų gyventojams ir darbuotojams, kur Palangos ir Silkeborgo (Danija) Rotary klubai užbaigė paramos teikimo Palangos miesto globos namams dvimetį projektą.


Šilko klubo parodoje „dūzgė“ vabzdžiai

„Palangos tilto“ informacija, 2011 07 19 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį Palangos miesto viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta jau dešimtoji Šilko klubo paroda, pavadinta „Šilkas, vaškas ir vabzdžiai“. Kaip paminėjo klubo vadovė Daiva Stonkuvienė, tai jau dešimta autorinė klubo narių paroda. „Jei skaičiuotume ir tas parodas, kurios kartojosi įvairiuose miestuose ir kaimuose, tuomet...


Moksleivių klubo dovanos vaikams

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 06 02 | Rubrika: Miestas

Moksleivių klubo mokiniai ir vadovai birželio 1-ąją – Tarptautinę vaikų gynimo dieną – paminėjo itin smagiai. Ypatingai darbštūs ir kūrybingi vaikai susirinkusiems svečiams padovanojo įsimintiną šventę, kurioje svarbiausi buvo visi augantys talentingieji vaikai. Moksleivių klubo vadovai nepamiršo savo ugdytinių ir kuo nuoširdžiausiai padėkojo už pademonstruotą kūrybiškumą, iniciatyvumą ir...


Kraštovaizdžio bičiulių klubo pavasarinė dovana

„Palangos tilto“ informacija, 2010 04 17 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį Palangos botanikos parke atsirado šeši kėniai, kuriuos pasodino keletas Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narių. Nusiteikę suteikti kuo daugiau grožio kurortui, klubo nariai nieko nelaukę padabino jiems skirtą plotelį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas