Devintieji „Šventosios žemės atminties ženklai“ atsigręš į istoriją

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-21
Peržiūrėta
2051
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Devintojo plenero dalyviai savo kūrinius pristatys sekmadienį, rugpjūčio 24 d., 15 val. Šventosios galerijoje.
Devintojo plenero dalyviai savo kūrinius pristatys sekmadienį, rugpjūčio 24 d., 15 val. Šventosios galerijoje.

Pirmadienį Šventojoje prasidėjo devintasis dailės pleneras-simpoziumas „Šventosios žemės atminties ženklai“. Beveik savaitę kurortiniame miestelyje ir jo apylinkėse kursiantys menininkai sekmadienį, 15 val. savo darbus pristatys vasarą atidarytoje Šventosios galerijoje.

Į nuo 2006-ųjų vykstantį plenerą šiemet susirinko net keturiolika menininkų: vilnietės Ana Marija Blažienė, tapanti akvarele, ir grafikė Nijolė Vilutienė, Alvydas Urbietis iš Kauno, planuojantis kurti  skulptūras. Nebe pirmi metai į Šventąją atvyksta tapytojai Ramūnas Dagys iš Radviliškio, Audronė ir Algimantas Vorevičiai iš Šakių. Iš Klaipėdos atvyko grafikė Vaidė Gaudiešiūtė bei tapytoja Dalia Čistovaitė. Artimiausiu metu svečių gretas papildys dailininkas Konstantinas Žardalevičius. Palangai šiemet plenere atstovaus grafikė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, dizainerė Gražina Eimanavičiūtė bei dailininkė Rasa Užpelkytė. Ir, žinoma, plenero nebūtų be jo sumanytojų ir kuratorių, šventojiškių menininkų Audronės Bukauskienės bei Petro Barono.

Plenero atidarymo metu kalbėję jo kuratoriai bei pagrindinis istorinės medžiagos pateikėjas, „idėjų generatoriumi“ pelnytai vadinamas Mikelis Balčius, sakė, jog ir šiemet, kaip ir kitais metais, didžiausias dėmesys bus skiriamas Šventosios istoriniam bei kultūriniam paveldui skleisti. O pagrindiniai akcentai – Jūros dienos šventės 80-metis, liuteronų evangelikų bažnyčios 190-metis, miestelio kūrėjai, senosios šventojiškių giminės. Tuo pačiu bus rengiamasi naujausias kompozicijas pristatyti šventojiškių rudens šventėse.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje esanti Bangų g. stebina ne vieną pėsčiąjį ar dviratininką – čia stovi net trys skirtingi ženklai, žymintys pėsčiųjų ir dviračių eismą. 


Privačių žemės sklypų savininkai raginami tinkamai rūpintis savo nuosavybe ir, esant poreikiui, kuo skubiau susitvarkyti jiems priklausančius žemės sklypus, antraip sklypas gali būti įtrauktas į nenaudojamų, apleistų sklypų sąrašą. Tai grėstų didesniais – 4 procentų – žemės mokesčio ar žemės nuomos mokesčio tarifais. 


„Šventosios žemės ženklai“ atkeliavo į Palangą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2015 01 12 | Rubrika: Kultūra

„Labai malonu šį tamsų vakarą atidaryti tokią šviesią pirmąją šių metų parodą, kuri yra labai įvairi tiek eksponuojamų kūrinių technika, tiek autoriais, tačiau tuo pačiu labai vieninga. O vienija ją Šventosios žemės ženklų idėja ir žmonės, štai jau devyneri metai raginantys kūrėjus ieškoti šių ženklų, tęsiantys projektą...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį vasaros viduryje atidarytoje Šventosios galerijoje gausiai rinkosi šventojiškiai ir miestelio svečiai. Čia buvo atidaryta devintojo dailės plenero-simpoziumo „Šventosios žemės atminties ženklai“ paroda, kuriai darbus savaitę kūrė menininkai, atvykę iš Vilniaus, Kauno, Radviliškio, Šakių...


Pirmadienį Šventojoje prasidėjo devintasis dailės pleneras-simpoziumas „Šventosios žemės atminties ženklai“. Beveik savaitę kurortiniame miestelyje ir jo apylinkėse kursiantys menininkai sekmadienį, 15 val. savo darbus pristatys vasarą atidarytoje Šventosios galerijoje.


Penktadienį Palangos savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta jau aštuntoji projekto „Šventosios žemės atminties ženklai” paroda, kurioje eksponuojami rugpjūčio 19-25 dienomis vykusio simpoziumo – plenero metu sukurti dešimties Lietuvos menininkų bei projekto organizatorių šventojiškių Audronės Bukauskienės ir Petro Barono...


Penktadienį Palangos viešojoje bibliotekoje pristatyta projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ paroda. 23 autoriai – du šventojiškiai, 12 palangiškių, būrys svečių iš kitų Lietuvos miestų bei kaimyninės Latvijos, – savo darbais, kuriuose atminties ženklų šįkart ieškota Palangoje, atidarė Palangos...


Prieš pat šv. Velykas Palangos miesto biblioteka sukvietė ne vieną dešimtį projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ parodos gerbėjų. Čia buvo pristatyti naujausi tapybos, grafikos, keramikos, skulptūros ir tekstilės darbai, sukurti paskutiniaisiais metais.


Praėjusį penktadienį Palangos pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centre buvo pristatyta jau penktuosius metus šiemet rengto Lietuvos dailės pedagogų ir dailininkų plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ kūryba. Sėkmingai besitęsiančio plenero dalyviai ir šiemet nepagailėjo meniškosios išmonės, kuri neabejotinai atsispindi ir jų darbuose. Susirinkusieji į pristatymą susitiko su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius