Draudimas: kurortas nenori matyti rūkalių keturiose viešosiose vietose

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-11-29
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Draudimas: kurortas nenori matyti rūkalių keturiose   viešosiose vietose

Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad nuo ateinančių metų sausio pirmosios bus uždrausta rūkyti Meilės alėjoje, naujajame vaikų parke, Birutės parke bei mūsų kurorto teritorijoje esančioje mėlynosios vėliavos paplūdimio atkarpoje.

Pasinaudos savo teise
Prieš Tarybos posėdį „Palangos tiltas“ nusprendė pasidomėti, kodėl nutarta priimti tokį sprendimą bei kas turėtų kontroliuoti jo vykdymą?
Sprendimą parengusi Palangos miesto savivaldybės gydytoja Irma Babičaitė sakė: „Mūsų Savivaldybėje iki šiol nėra patvirtintų nerūkymo zonų viešose vietose. Tabako kontrolės įstatymas numato, jog savivaldybių tarybos turi teisę uždrausti rūkyti viešose, todėl Palangos savivaldybės tarybos sprendimu bus siūloma uždrausti rūkyti trijose mūsų savivaldybės viešosiose vietose: Mėlynosios vėliavos paplūdimyje, Meilės alėjoje ir vaikų parke prie Naglio alėjos ir Šermukšnių gatvės“, – sakė I.Babičaitė.
Kaip parodė Tarybos posėdis, pasiūlius E. Kuznecovai, Taryba uždraudė rūkyti ne tik šiose vietose, bet ir Birutės parke.

Rengėsi dar nuo pavasario
Narkotikų kontrolės komisijai pirmininkaujantis Palangos miesto mero pavaduotojas Saulius Simė, kuris buvo vienas iš sprendimo projekto iniciatorių, sakė: „Dar prieš vasarą ir narkotikų kontrolės komisijoje, ir bekalbant su vietos bendruomenių tarybos nariais buvo išsakyta siūlymų, kad Palangoje reikėtų nustatyti nerūkymo zonas, – prisiminė S.Simė. – Kalbėta buvo apie Meilės alėją – juk tikrai nėra malonu, kai prisėdama ant suoliuko pailsėti, o šalia įsikuria rūkoriai. Tik atidarius vaikų parką, taip pat teko matyti vaizdus: vaikai žaidžia, o vyresnieji čia pat susėdę rūko. Visiškas nonsensas“.

Reiktų ir „rūkymo zonų“
Kalbėdamas apie draudimą rūkyti paplūdimyje S.Simė priminė, jog Neringoje toks draudimas galioja nuo 2007-ųjų. Klaipėdos savivaldybė 2010-aisiais yra nusprendusi, kad sutraukti cigaretę galima tik tam skirtose paplūdimių vietose, kurios dažniausiai įrengtos šalia gelbėjimo stočių. Klaipėdai priklausančių aštuonių kilometrų pajūrio ruože esama berods 12 tokių vietų, jas žymi specialios nuorodos.
„Jeigu mes uždraustume rūkyti visame Palangai priklausančiame paplūdimio ruože, tai ir mums reikėtų atsižvelgti į, taip sakant, rūkančiųjų teises ir numatyti jiems specialias rūkymo vietas. Galbūt su laiku tas bus padaryta, tačiau kol kas siūlome apsiriboti Mėlynosios vėliavos paplūdimiais. Nors gal būtų logiška, kad rūkyti nebūtų galima tose zonose, kur aktyviai sportuojama – pavyzdžiui, žaidžiamas paplūdimio tinklinis“, – svarstė vicemeras.
Pasak jo, pats draudimas būsiąs daugiau drausminamojo pobūdžio ir skirtas ne tiek gaudyti ir bausti rūkalius, kiek ugdyti palangiškių bei poilsiautojų sąmoningumą.

Kontroliuoti sudėtinga
„Mes jau senokai kalbėjome apie nerūkymo zonų Palangoje įvedimo galimybę, – paantrino sprendimą inicijavusiam vicemerui kurorto meras Šarūnas Vaitkus. – Ypač aktualus šis klausimas tapo tada, kai pamatėme, kad naujajame vaikų parke, kur žmonės ateina su mažamečiais vaikais, yra, nepabijosiu šio žodžio, gausiai rūkoma ant suoliukų. Tai tikrai nėra geras dalykas, juolab kad aplinkui bėgioja vaikai. Nesvarbu, jei tu rūkai namie ir tavo vaikas „įpratęs“ prie dūmų. Bet juk dauguma yra nerūkančių ir tokių, kurie nepageidauja, kad šalia jų mažųjų būtų rūkoma“.
Pasak mero, per laiką nerūkymo zonų Palangoje gali atsirasti ir daugiau.
„Aišku, toks draudimas iš dalies yra formalumas. Noriu pasakyti, kad sprendimo kontrolė – gan sudėtingas dalykas. Bet yra atsakingų darbuotojų ir Savivaldybėje – budi Viešosios tvarkos skyriaus tarnautojai. Budi – ypač vasarą – ir policijos pareigūnai. Manau, kad jie tikrai ir prieis prie rūkančių, ir įspės, kad čia tai daryti draudžiama“, – sakė meras, pridūręs, kad ir dėl alkoholio vartojimo viešose vietose pas mus yra kiek kitaip, nei pavyzdžiui, JAV, kur iškart skiriamos didelės baudos. Tačiau pradėta kova su vartojančiaisiais alkoholį duoda savo vaisių, kurie atsispindi ne vien surašytų protokolų ar paskirtų baudų kiekiu, bet ir tuo, kad geriančiųjų sumažėjo. Tad tikimasi, kad ir kova su rūkaliais atitinkamose vietose duosianti naudos.

Jei reikės – kontroliuos
„Jeigu bus priimtas sprendimas dėl draudimo rūkyti tam tikrose vietose – kontroliuosime, kaip jis bus įgyvendinamas. Mūsų tai negąsdina, nes kiek yra taisyklių, tiek jų įgyvendinimą kontroliuojame“, – prieš posėdį sakė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė, pridūrusi, kad kol kas dar nėra susipažinusi su sprendimo projektu ir negalinti konkrečiai atsakyti, kaip bus prižiūrimas jo „veikimas“.
Pasak vedėjo pavaduotojos, pastebėti pažeidėją ir sudrausminti jį nėra sudėtinga.

Iniciatyvai pritaria
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius tikina, jog pareigūnai galimo papildomo darbo irgi nesibaido.
„Nežiūrint į  tai, kad draudimo rūkyti paplūdimyje ir kitose vietose laikymosi kontrolė tektų ir policijos pareigūnams, šį draudimą vertiname teigiamai ir pritariame tokiai iniciatyvai“, – sakė G.Pocevičius.
Viršininko teigimu, įsigaliojus sprendimui, žmonės turi būti tinkamai informuoti apie draudimą rūkyti atitinkamose vietose, jose turi būti įrengti gerai matomi informaciniai ženklai, stendai.


 

Jūsų komentaras:

regina 2012-12-02 22:45 (IP: 78.61.204.18)
kodel nesirįžote uždrausti rūkymą pliažuose?Juk tai yra padarę ir Klaipėda ir Neringa.Ir žmonėms sveikiau ir paplūdimiai švaresni būtų.Bent jau moterų pliaže galėjot padaryti nerūkančių zoną.Nerįžtingi esate,vis taikotės prie atvykstančių.Fui!!!

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės teritorijoje gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos epidemijos pradžia skelbiama nuo kovo 6 d.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Palangos miesto savivaldybės taryba antradienį, vasario 23 d., patvirtino Savivaldybės 2016 metų biudžetą, kurį sudaro 19 mln. 924 tūkst. eurų pajamų. Vienam Palangos miesto gyventojui teks apie 1148 eurų biudžeto asignavimų.


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Ne tik mažųjų palangiškių, bet ir iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių į mūsų šeimoms draugiškąjį kurortą suvažiuojančių jaunųjų poilsiautojų itin mėgiamas didžiausiai tokio pobūdžio mūsų šalyje vaikų parkas savo lankytojus pradžiugins dviem naujomis atrakcijomis – originaliomis sūpynėmis ir dar nematyta karusele.


Palangos Vaikų parke – „Žaidimų šalies“ šventė

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 08 | Rubrika: Miestas

Palangos Vaikų parke šiandien 15 val. vyks nemokama šventė mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams. „Žaidimų šalis“ – tai yra Palangos senojoje gimnazijoje stovyklaujančio Kuršėnų vaikų ir jaunimo teatro „Ikaras“ dovana vaikams.


Vakar posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad nuo ateinančių metų sausio pirmosios bus uždrausta rūkyti Meilės alėjoje, naujajame vaikų parke, Birutės parke bei mūsų kurorto teritorijoje esančioje mėlynosios vėliavos paplūdimio atkarpoje.


Vaikų gynimo dieną mažiesiems dar neteks pasidžiaugti nauju poilsiu parku Palangoje. Tikėtasi, kad birželio 1-ąją kurorte jau bus atidarytas žaidimų parkas, tačiau planai nusikėlė dar pusei mėnesio. Kaip „Palangos tiltui“ sakė bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus, atidarymas planuojamas birželio 16 dieną. Termino pratęsimą jis...


Vakar Palangos savivaldybės Tarybos posėdis prasidėjo opozicijos lyderio Aleksandro Jokūbausko pareiškimu – opozicijoje esantys „tvarkiečiai“, socialdemokratai ir darbiečiai susijungė į frakciją „Už socialiai saugią ir demokratišką Palangą.“


 Pagal Neringos bei Klaipėdos miestų savivaldybių patvirtintas taisykles, visuose pajūrio paplūdimiuose yra įsigaliojęs draudimas rūkyti. Už šio draudimo nesilaikymą, rūkaliams gresia įspėjimas arba bauda iki 50 litų. Palangos savivaldybė savo poilsiautojams atlaidesnė – įstatymo draudžiančio rūkyti viešose vietose, paplūdimyje nėra. Miesto taryba šį klausimą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas