Druskininkų mero Vijūnėlės dvaro gelbėjimo operacija griaunant Palangą subliuško

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-03-18
Peržiūrėta
100
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar Druskininkų meras R. Malinauskas atsiprašys palangiškių?
Ar Druskininkų meras R. Malinauskas atsiprašys palangiškių?

Druskininkų merui Ričardui Malinauskui, bandžiusiam sužaisti didmeistrišką politinių šachmatų partiją –apginti skandalingai pagarsėjusį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose apskundžiant Generalinei prokuratūrai Palangą – girdi, jos dalis statinių turi būti taip pat nugriauti, nes pastatyti antroje, valstybės saugomoje kurorto juostoje, nepasisekė  - Palangoje nieko griauti nereikės, viskas pastatyta teisėtai pagal patvirtintą kurorto Bendrąjį planą (BP) nepažeidžiant teisės aktų. Ar po šio Aplinkos ministerijos atsakymo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas išdrįs viešai atsiprašyti palangiškių ? 

  Vilniaus apygardos teismas  praėjusių metų pabaigoje nusprendęs nugriauti Vijūnėlės dvarą, sukūrė precedentą – iš teismo išdėstytų argumentų matyti, kad būtina nugriauti dar mažiausiai 20 pastatų, esančių Druskininkuose, ir beveik 200 – Palangoje. Mat visi šie pastatai yra pastatyti antrojoje kurortų apsaugos zonos juostoje, o pagal teismo išaiškinimą, ten jokia gyvenamoji statyba negalima. Galutinį žodį ginče tars Aukščiausiasis teismas.  Jau anksčiau „Palangos tiltui“ Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus yra teigęs: „Desperatiški bandymai gelbėti Vijūnėlės dvarą, pirštu nevykusiai rodant į Palangą, galimai tėra bandymas paveikti Aukščiausiąjį teismą. Situacija Druskininkuose ir Palangoje – visiškai skirtinga“.

  O praėjusį penktadienį Palanga lengviau atsiduso: Aplinkos ministerija savo rašte aiškiai išdėstė argumentus ir  pabrėžė, kad Palangos miesto gyvenamosios statybos antroje kurorto juostoje nepažeidžia teisės aktų.

  Tokį atsakymą ministerija išsiuntė Druskininkų savivaldybei, Seimo nariui Zenonui Streikui ir prokuratūrai, kuri tiria R. Malinausko ir kai kurių Druskininkų savivaldybės tarybos narių skundą dėl Palangos statybų antroje kurorto juostoje.

Priimdama Palangai palankų sprendimą, Aplinkos ministerija savo rašte nurodė tokius motyvus:

1. Atsižvelgiant į tai, kad Palangos kurortas – miestas (gyvenimui skirta urbanistinė struktūra), šio kurorto paskirtis negali būti atsieta nuo gyvenamosios aplinkos ir jos vystymo, todėl, mūsų nuomone, bet kokia gyvenamųjų pastatų ir kitų miesto funkcionavimui reikalingų statinių statyba yra laikytina susijusi su Palangos kurorto plėtojimu, t. y. pagal Nutarimo 77.1 papunktyje nustatytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos turinį Palangos miesto dalyje, patenkančioje į antrosios kurorto apsaugos juostos teritoriją, gyvenamosios paskirties pastatų statyba nėra draudžiama, todėl laikytina, kad gyvenamoji plėtra minėtoje teritorijoje galima.

2. Apibendrinant tai, kas išdėstyta, laikoma, kad visa likusi Palangos miesto dalis patenka į antrąją kurorto apsaugos juostą, manytina, kad šioje teritorijoje įgyvendinantys ir atitinkantys BP sprendinius patvirtinti detalieji planai ir pagal juos arba nuo 2014-01-01 ir pagal BP atlikta ar vykdoma gyvenamosios paskirties pastatų ir Palangos miesto savivaldybės funkcionavimui reikalingų statinių statyba iš esmės nepažeidžia Nutarimo 77.1 papunktyje nustatytų draudimų turinio.

3. Inspekcijos raštuose nurodyta, kad ji „<...> patikrino prie Druskininkų savivaldybės Skundo papildomai pridėtų dalies Palangos miesto savivaldybės institucijų priimtų sprendimų dėl detaliųjų planų patvirtinimo teisėtumą ir nenustatė jokių neatitikimų Teritorijų planavimo įstatymui ar kitiems teritorijų planavimą reglamentuojantiems teisės aktams (tikrinti detalieji planai, kurie patvirtinti ne vėliau kaip prieš 2 metus). Šiems minimiems ir patikrintiems detaliesiems planams išduoti Inspekcijos Klaipėdos skyriaus Teritorijų planavimo dokumento patikrinimo aktai su teigiama patikrinimo išvada. Taip pat minėti sprendimai dėl detaliųjų planų tvirtinimo neprieštarauja aukštesnio lygmens teritorijų planavimo dokumentams. Skunde nepateikta jokių konkrečių įrodymų, kad minėtų detaliųjų planų sprendiniai prieštarautų teritorijų planavimą reglamentuojantiems teisės aktams ar aukštesnio lygmens teritorijų planavimo dokumentams <...>“. Inspekcija pažymėjo: „<...>atsižvelgiant į tai, kad išnagrinėtų detaliųjų planų sprendiniai, mūsų nuomone, nepažeidžia TPĮ ir kitų teisės aktų, taip pat atitinka Palangos bendrojo plano sprendinius, neturime teisinio pagrindo kreiptis į teismą dėl minėtų detaliųjų planų ir pagal juos atliktų statybų teisėtumo.“

  Paprašytas pakomentuoti raštą, Palangos meras Š. Vaitkus „Palangos tiltui“  sakė: „Druskininkų merui Ričardui Malinauskui, apskundusiam Palangą, Vijūnėlės dvaro gelbėjimo operacija nepasisekė. Palangoje nieko griauti- taipogi ir V. Landsbergio namo - nereikės, viskas pastatyta teisėtai pagal patvirtintą kurorto Bendrąjį planą nepažeidžiant teisės aktų. Nepagrįstais motyvais surašytas R. Malinausko ir Druskininkų miesto tarybos narių skundas siekiant sukelti viešą skandalą jame įpainiojant Palangą su vienu tikslu - apginti Vijūnėlės dvarą pastatytą parke prie vandens telkinio - subliuško. Ar Druskininkų meras R. Malinauskas atsiprašys palangiškių ir profesoriaus už melagingai išgalvotą, bet nepavykusį siekį sukelti skandalą ir taip galimai paveikti teismą dėl Vijūnėlės dvaro?“

 

 

Jūsų komentaras:

Piktas 2017-03-22 23:56 ([email protected] / IP: 83.190.197.207)
Beje, Palangos keules itin nusipenejusios.

vsio zakonno 2017-03-21 13:28 ([email protected] / IP: 78.61.64.33)
Taigi stato Birutės parke kažkas sau dvarelį. Ir nesvarbu, kad parko takeliais dviračiais draudžiama važinėti - tuoj ten važinės statybinė technika, paskui dvarininkas irgi nepėsčias vaikščios. Kodėl mūsų mieste kažkokia viena kiaulė yra lygesnė už kitas kiaules. Ar ne todėl, kad Palangą trys paršeliai valdo?

Nusiimkit rozinius akinius 2017-03-20 09:56 ([email protected] / IP: 78.60.62.146)
nesu tikras, kad Malinauskas norejo "nugriauti Palanga".. Greiciausiai, kad ne. Be to, aisku, kad Druskininku meras i "savas problemas" pabande pasiziureti platesniu kampu, pajungdamas ir Palanga. O svarbiausia, kad tuo veiksmu jis netiesiogiai, o gal ir pasamoningai nurode, kur visgi "veziai ziemoja".. o tai reiskia, kad Palanga nera isskirtine, kad joje PILNA PROBLEMU, kuriu niekaip nenori matyti nei vietiniai zurnalistai, nei vietine valdzia, nekalbant apie Palangos mera Vaitku. P.S. Ponai, girdamiesi, kad nieko "nereikia griauti" Palangoje, nenuslepsite savo negalios.. O kad nereikia griauti, tai gerai. Juk griauti, tai ne statyti..

Taip pat skaitykite

Žmonių saugumo užtikrinimo vandenyje ir jų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo gelbėjimo tarnybų aprūpinimo modernia įranga bei gelbėjimo operacijas vykdančių žmonių gebėjimo ja naudotis.


Dėl senatvinių ortopedinių pakitimų, traumų ar profesinių pažeidimų nejudrus, nesilankstantis – „negyvas“ – rankos nykštys – ortopedų-traumatologų darbo kasdienybė. Dylant sąnariams ir kaulams, žmonėms tampa problematiška pasukti riešą, ypač nykštį – jaučiamas skausmas.


Rugsėjo 20 d., penktadienį, šventojiškė Bronislava Birutė Jereminienė buvo apdovanota Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi. Šį garbingą apdovanojimą B. B. Jereminienei Prezidentūroje vykusio iškilmingo renginio metu įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.


Nėra Palangos miesto savivaldybėje nesvarbių pareigų, bet mero Šarūno Vaitkaus sekretorės Živilės Mačenskienės darbas, ko gero, vienas labiausiai stebimų. Ne juokas būti didžiausio šalies kurorto mero sekretore. Tenka ne tik arbatą ar kavą papilstyti, merui ryte pranešti, kokia krūva „popierių“ jo tądien laukia, bet net ir pūkelį nuo mero švarko atlapo...


 Druskininkų merui Ričardui Malinauskui, bandžiusiam sužaisti didmeistrišką politinių šachmatų partiją –apginti skandalingai pagarsėjusį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose apskundžiant Generalinei prokuratūrai Palangą – girdi, jos dalis statinių turi būti taip pat nugriauti, nes pastatyti antroje, valstybės saugomoje kurorto juostoje, nepasisekė -...


Ar Druskininkai iš tiesų yra kurortas? Toks klausimas tapo visiškai pagrįstas ir logiškas sausio 25 dienos „Lietuvos ryto“ dienraščio numeryje perskaičius šio miesto mero Ričardo Malinausko žodžius, kad Druskininkuose nuo 1990 metų nebuvo jokių kurorto apsaugos juostų. Dar 1992 metais Vyriausybės nutarimu nustatytos kurorto apsaugos juostos nėra...


Sausio 6-19 dienomis Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčių pamainų pareigūnai treniravosi tobulindami savo įgūdžius gelbėjant ant ledo „įlūžusius“ žmonės.Mokymais siekta patobulinti žinias ir praktinius veiksmus, vykdant skęstančių žmonių gelbėjimo darbus, įvertinti ugniagesių gelbėtojų pasirengimą darbui su sauso tipo kostiumais ir gelbėjimo rogėmis gerinant...


Palangoje išdygsiantis kempingas primins 20 amžiaus dvaro sodybas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 05 | Rubrika: Miestas

Palangos teritorijoje, Nemirsetoje, neilgai trukus išdygsiantis kempingas gamtą mėgstantiems pramogautojams pasiūlys aukšto lygio paslaugas bei poilsiui puikią aplinką. Jau baigtas rengti techninis projektas, tad modernus, ES standartus atitinkantis pajūrio kempingas autopriekaboms bei karavanams atvykstantiems svečiams vartus atkels kitąmet. Pirmam projekto etapui, kuris bus...


Pagal Europos Sąjungos projektą Palangos oro uoste yra vykdomas naujas projektas „Tarptautinio Palangos oro uosto avarinių gelbėjimo darbų pastato statyba – projektavimas“, kuris pagerins Palangos oro uosto darbuotojų darbo kokybę.


Kada imame labiau kreipti dėmesį į savo sveikatą, savo savijautą, į tai, kuo gyvename? Tikriausiai dažnas atsakytų, jog susidūrus su liga, kuomet sunkiai priežastį bei jos gydymo būdą randa net gydytojai. Palangiškė Valerija Jonušaitė papasakojo, jog visapusiškai pakeitė savo gyvenimą sulaukusi 40 metų, kuomet jai operavo įgimtą nesveiką inkstą. Paaiškėjo, jog jai pavyko pasirinkti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius