Dujų viryklių būklė – ne dujininkų, o vartotojų problema

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-09-15
Peržiūrėta
284
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dujų viryklių būklė – ne dujininkų, o vartotojų problema

Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. Taip būtų galima suformuluoti AB „Lietuvos dujos“ požiūrį į klientus, kurie kreipiasi į juos prašydami pagalbos padedant nustatyti, ar kartais jų buityje kasdien naudojamas prietaisas yra tvarkingas, ar nepraleidžia dujų ir ar dėl to nekils nelaimė, galinti skaudžiai atsiliepti ne vien įtarimus keliančio prietaiso šeimininkams, bet ir greta gyvenantiems žmonėms.

 

„Bijau, kad neįvyktų sprogimas“

Prieš keletą dienų „Palangos tilto“ redakcija gavo palangiškės Elenos Sungailienės laišką, kuriame ji dalijasi rimta problema.

„Padėkite man rasti įstaigą, kuri galėtų patikrinti dujinių viryklių būklę“, – prašo viename iš Medvalakio gatvės daugiabučių gyvenanti moteris.

Kuo motyvuotas prašymas ji išdėsto toliau: „Šiuo metu mano dujų viryklėje vos dega du degikliai. Aš bijau, kad neįvyktų dujų pralaidumas ar sprogimas, nes gyvenu daugiabučiame name“.

Prieš kreipdamasi į redakciją pagalbos E. Sungailienė, ko gero, nemažai pinigėlių sumokėjo už skambučius pačiais įvairiausiais informacijos telefonais.

„Paskambinau numeriu, kuris nurodytas apmokėjimo už dujas kvite – 1894, atsiliepė Klaipėdos dujų ūkio informacija ir aiškino, kad niekuo padėti negali ir nežino, kas galėtų padėti.

Dar tris kartus skambinau į Klaipėdą, ir man davė vis naujus telefonų numerius: 8 687 42447, 8 698 21624 ir 8 675 08226, bet nei vienu jų negalėjo atsakyti dėl dujinės viryklės būklės kontrolės ir remonto“, – vardija E. Sungailienė.

 

Po nelaimės – gal atvyks...

Negavusi jai reikalingos informacijos telefonu, palangiškė bandė prakalbinti Palangos dujų ūkio darbuotojus. „Ėjau į Palangos dujų ūkį ir radau darbuotoją, kuri sakė esanti viena ir nieko nežino, kas galėtų man padėti. Kai paklausiau, ką daryti, jeigu įvyktų avarija, ji liepė skambinti tuo pačiu telefonu numeriu 1894, ir tada gal atvyks kažkas apžiūrėti, kas ir kaip įvyko“, – Palangos dujų ūkio darbuotojos poziciją išdėstė E. Sungailienė.

„Aš noriu sužinoti, ar yra Lietuvoje dujų kontrolės ir remonto įstaiga, kad ir privati. Norėčiau patarimo, ką man daryti?“ – rašo palangiškė.

 

„Mes viryklių netvarkome“

Paskambinus palangiškės nurodytu bei vieninteliu AB „Lietuvos dujos“ prie visų filialų pateikiamu trumpuoju numeriu bei išklausius tradicinės „mechaninės“ litanijos, kada „spausti vienetą“, kada – „spausti dvejetą“ ir t.t. (tačiau, beje, neišgirdus informacijos, kiek kainuoja minutė pokalbio nei litais, nei centais, nei eurais, nei euro centais), bei to, kad dėl labai pamatuotų priežasčių pokalbis bus įrašytas, atsiliepė „gyva“ mergina.

Išdėsčius problemą taip, kaip ją suformulavo gerbiama palangiškė Elena – kyla įtarimai, kad su virykle yra negerai, nes iš keturių degiklių dega vos du, ir baisu, kad nebūtų dujų nuotėkio, o dar baisiau, kad nekiltų sprogimas, – buvo atsakyta: „Mes viryklių netvarkome“.

Dar kartą pabėdojus, kad išties baisu, ir negi reikia laukti nelaimės, kad ką nors prisikviestum, operatorė perklausė, iš kokio miesto skambinama. Sužinojusi, kad iš Palangos, ji pasiūlė kreiptis į privačią įmonę (gaila tik, kad ryšio būta prasto, tad nei pačios operatorės, nei įmonės pavadinimo ir iš dviejų kartų išgirsti nepavyko).

„Galite pabandyti paskambinti įmonei <...> Klaipėdoje, telefonas 8 687 42047, jie turėtų padėti“, – paaiškino operatorė.

 

Atsako pats vartotojas

Ar tikrai „Lietuvos dujos“ netvarko viryklių, kitaip tariant, neneša jokios atsakomybės už galimai netvarkingą ir galintį sukelti rimtą nelaimę, nusprendėme pasiteirauti pačių „Lietuvos dujų“. Tiesa, jų interneto svetainė nėra turtinga telefono numerių, tačiau kadangi šįkart jau skambinome redakcijos vardu, lindome į puslapį „Žiniasklaidai“. Čia prie skyrelio „PR kontaktai“ radome nurodytą AB „Lietuvos dujos“ vadybininkės Jolitos Butkienės telefono Vilniuje numerį.

Išdėstę visą situaciją ir pacitavę ponios E. Sungailienės laišką, išgirdome atsakymą, jog „Lietuvos dujos“ neatsako už dujinius prietaisus.

„Už dujinius prietaisus – ar tai būtų viryklės, ar dujų katilai, ar kokia kita įranga, – atsako pats vartotojas, kaip ir už buityje vartojamus elektros prietaisus, – paaiškino J. Butkienė. – „Lietuvos dujos“ atsako tik už dujų įvadą iki dujų skaitiklio. Toliau jau paties žmogaus reikalas“.

J. Butkienė paaiškino ir tai, kad AB „Lietuvos dujos“ neatlieka ir viryklių ar kitų prietaisų patikros. „Kilus problemoms, reikia kreiptis arba į gamintojus, arba ieškoti tų firmų, kurios teikia atitinkamas paslaugas. Kartais jų koordinates pasako mūsų regionų vadybininkai, tačiau derėtų jų skelbimų ieškoti patiems“, – sakė J. Butkienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2020 m. gegužės 7 d. Seimas priėmė Elektros energetikos įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2021 m. iki 2023 m. pamažu bus atsisakoma mažmeninių elektros kainų reguliavimo gyventojams. Tai reiškia, kad visi gyventojai iki 2023 m. turės pasirinkti elektros tiekėją, mat iki šiol monopolinis tiekėjas buvo „Ignitis“, priklausantis valstybinei įmonei „Ignitis...


ESO informavo, kad dėl transformatorinės remonto darbų, penktadienį, lapkričio 13 d., daliai Palangos miesto vartotojų bus laikinai nutrauktas elektros energijos tiekimas. Apie tai visi vartotojai yra informuoti.  


Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ informavo "Palangos tiltą", kad gegužės 8 d. 5 val. Palangoje bus keičiamos aštuonios 110 kV oro linijų atramos ir planinių remonto darbų metu 20 valandų bus atjungta Palangos transformatorių pastotė bei laikinai sustabdytas elektros energijos tiekimas daliai elektros vartotojų. Numatoma, kad elektros...


Palangos teniso klubo valdybos narys, teniso entuziastas Rimantas Budginas su tenisu susidraugavo išbandęs keletą kitų sporto šakų. Nors ir kitur sekėsi neblogai, palangiškis tikino nesigailintis galiausiai pasirinkęs būtent tenisą. „Jau dvidešimt metų kiekvieną savaitę su teniso rakete draugauju 3-4 kartus po dvi valandas per dieną. Šis sportas mane...


Praėjusią savaitę ugniagesiams gelbėtojams dėl dujų nuotėkio teko gesinti net tris gaisrus, o šiemet dėl dujų nuotėkio ugniagesiams teko atlikti 24 gelbėjimo darbus (pernai – 9, užpernai – 14).


Skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. Taip būtų galima suformuluoti AB „Lietuvos dujos“ požiūrį į klientus, kurie kreipiasi į juos prašydami pagalbos padedant nustatyti, ar kartais jų buityje kasdien naudojamas prietaisas yra tvarkingas, ar nepraleidžia dujų ir ar dėl to nekils nelaimė, galinti skaudžiai atsiliepti ne vien įtarimus keliančio prietaiso...


Dėl pažeisto dujų vamzdžio teko evakuoti gyventojus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 30 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, kiek po vienuoliktos valandos, traktoriumi dirbusiems darbininkams netoli naujai statomos autobusų stoties pažeidus dujų vamzdį, ant kojų buvo sukeltos visos Palangos specialiosios tarnybos. Dėl dujų nuotėkio ir galimo sprogimo pavojaus iš greta stovinčio daugiabučio Kretingos g. 62 buvo evakuoti gyventojai, kelioms valandoms sustabdytas eismas Kretingos gatve. Laimei...


Kovo mėnesį per Lietuvą nuvilnijo praktiškai kiekvienąkart prieš ir per rinkimus – tiek į Seimą, tiek į savivaldybių tarybas, tiek į Europarlamentą bei į LR Prezidentus – įkyriai pasikartojantys atvejai, kai už kandidatus rinkimuose neleistinai agituojama mokyklose. Į tai sureagavo Lietuvos moksleivių sąjunga (LMS), išplatinusi pareiškimą „Balsų...


Einant Palangos gatvėmis bet kuriuo paros metu galima išgirsti įvairių žanrų muzikos, pamatyti skirtingus žmonės, grojančius visokiais instrumentais – nuo būgnų iki dūdelių, pavieniui, grupėmis, vyresnio amžiaus ir jaunimą. Kiekvienas iš jų groja dėl savų priežasčių, tačiau visus juos vienija milžiniškas noras parodyti savo kūrybą kitiems.


„Kalbant apie kultūros vertybių būklę Palangoje, derėtų pasakyti, jog, palyginti su kitomis savivaldybėmis, situacija pas mus gana gera, – sakė paveldosaugos klausimus kuruojanti Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė. – Didžiosios daugumos objektų būklė yra gera arba patenkinama, ir tik dešimties procentų – bloga“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius