Elektriniai paspirtukai– nauja smagi kurorto pramoga, bet ne tokia nekalta

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-31
Peržiūrėta
637
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Elektriniai paspirtukai– nauja smagi kurorto pramoga, bet ne tokia nekalta

Vasara – pramogų metas, ir kiekvienas pramogauja kaip tik išmano, kas suteikia daugiausiai džiaugsmo. Į Palangą atvykę atostogautojai siekia išbandyti visas čia siūlomas pramogas, viena iš jų – elektriniai paspirtukai, šiųmetė naujovė, greit sulaukusi palankaus atostogautojų įvertinimo. Ir nors tai smagi atrakcija, tačiau, kaip teko įsitikinti „Palangos tiltui“, kartais vasarotojams pritrūksta atsakomybės šmirinėjant tarp vaikštinėjančių poilsiautojų. Nutrūktgalviai pramogautojai J. Basanavičiaus gatvėje šiemet parbloškė ne vieną Palangos svečią. „Tik laiko klausimas, kada Lietuvos institucijos ir Palanga turės nustatyti tokių elektrinių priemonių nuomos ir naudojimosi tvarką“, – įsitikinęs IĮ „Kurortų pramogos“ ir „Palangos vasaros parko“ savininkas Dainius Drungilas.

Atsirado visai neseniai
Tie, kas pamena ankstesnius vaikiškus paspirtukus, tokių, kokie dabar rieda gatvėmis, paspirtukais jau ir nebepavadintų. Jie primena motorolerius, gal kiek mažesnius, tačiau į tuos mažučius, kojele varomus jau tikrai nepanašūs. Žinoma, esama ir tokių. Jais važinėja ne tik vaikai, bet ir suaugę, pritaikyti jau ir suaugusiems žmonėms, nenorintys nei kojos pajudinti, įsigyja elektrinius paspirtukus. Kurorto gatvėmis rieda pakankamai dideli, galintys vežti po du keleivius elektriniai paspirtukai. Tik šiemet atsiradę paspirtukų nuomos punktai netrukus išpopuliarėjo. Prie jų kartais nusidriekia ir eilė. Tai, kad jie mėgstami, įrodo ir tai, kaip dažnai juos galima pamatyti kurorto gatvėse.
Būtent šių transporto priemonių nuomos punktą turintis Haroldas papasakojo, jog, jo žiniomis, šie elektriniai paspirtukai buvo išrasti 2015 metais Vokietijoje, o kinai antroje tų pačių metų pusėje pradėjo juos kopijuoti. „Originalūs paspirtukai labai brangiai kainuoja, tokių neįperkame. Originalus paspirtukas kainuoja 5000 eurų, o štai tokie, kaip mūsų, 1000 eurų. Pamačius, jog tokių transporto priemonių populiarumas auga, tuomet kopijos dar labiau išplito. Dabar jų visur esama, tik, žinoma, skiriasi kokybė“, – apie paspirtukus pasakojo Haroldas.
Svarbiausia, pašnekovas pabrėžė, yra saugumas, būtent į tai atsižvelgiama įsigyjant paspirtuką. „Jeigu jie nebūtų saugūs, niekas, manau, neleistų jų naudoti. O mes į saugumą taip pat kreipiame didelį dėmesį, siekiame, jog išsinuomoję šią transporto priemonę žmonės jaustųsi kuo saugiau, tad duodame jiems ir šalmus“, – sakė Haroldas.

Kartais ir netausoja
Tokiu paspirtuku valandą važinėtis kurorte galima už 15 eurų. Pasiteiravus nuomotojo, ar kaina neatbaido, jis patikino, jog būna kartais įvairių reakcijų, tačiau daugiausiai būna tokių, kurie atostogų metu neskaičiuoja.
„Į Palangą žmonės atvyksta poilsiauti ir neskaičiuoja. Jeigu kas ateina ir sako, kad per brangu, tuomet pasiūlome pasižvalgyti kitur, gal ras pigiau. Tačiau kainos visur Palangoje yra vienodos. Beje, galima ir pigiau. Taigi, išsinuomojus dviratį visai dienai už 10 eurų“, – šypsojosi pašnekovas.
Dėl saugumo, vaikinas sakė, jokių nusiskundimų iš laikinųjų transporto priemonės valdytojų, nebuvo sulaukta, tačiau jis pastebėjo, jog žmonės elgiasi neatsakingai. Pačius paspirtukus atiduoda gerokai prastesnės būklės nei juos pasiėmė. „Pamatome, jog paspirtukas subraižytas, klausiame, ar įvyko kokia nelaimė, nukritote, o šie purto galvą, ne, tikrai nieko neįvyko. Pažiūrėkite, rankena taip tikrai pati nenudyla, nuo batų taip pat taip nenusitrins“, – parodė nuomotojas.
Tam, kad žmonės saugiai elgtųsi – saugotų ne tik save, bet ir kitus, pravedamas instruktažas. „Visada įspėjame, jog negalima važiuoti per žoles, bet vis tiek net prie mūsų akių parrieda per žolyną. Negalima per vandenį, per smėlį važiuoti, įspėjame, jog negalima ant tilto važiuoti, nes tenapskritai dviračių eismas draudžiamas, šie paspirtukaigali būti prilyginami dviračiams“, – sakė pašnekovas.
Jis patikino, jog šie paspirtukai nelaksto taip greit, jie išvysto panašų greitį kaip ir dviračiai. Kai kurie įvaldę dviratį, šią naują transporto priemonę dar ir aplenkia.
Papasakojus, jog regėjome, kaip vienas vaikinas, vairuodamas šį elektrinį paspirtuką parbloškė moterį J. Basanavičiaus gatvėje, Haroldas atskleidė, jog įprastai atsižvelgia į pageidaujančių pasivėžinti amžių. „Vaikams šių paspirtukų nenuomoju. Atsižvelgiame į amžių. Tačiau būna, kad jeigu užsuka ir šešiolikmečiai, lydimi brandaus asmens, atostogų negadiname, išnuomojame. Tačiau būna, jog tenka atsisakyti išnuomoti, patirsime žalos ir mes, ir dar kas nors gali nukentėti“, – akcentavo Haroldas.

Tvarka turės būti nustatyta
„Tiesą pasakius, nežinau, ar elektriniai paspirtukai teisėtai važinėja J. Basanavičiaus gatve – juk juosta dviratininkams pažymėta dviračio ženklu. Bandžiau ta tema kalbėtis su savivaldybės pareigūnais, bet aiškaus atsakymo – galima tokia priemone važiuoti J. Basanavičiaus gatve, ar ne – negavau“, – sakė IĮ „Kurortų pramogos“ ir „Palangos vasaros parko“ savininkasD. Drungilas.
Anot jo, J. Basanavičiaus gatvė – ne vieta elektriniams paspirtukams.
„Tai – pėsčiųjų alėja, o važiuoti dviračiu reikia lėtai. Ypač nėra gerai, kai elektriniais paspirtukais po ją lekia visai vaikai, vos 10-11 metų. Juk priemonės vairas platus, nepritaikytas tokio amžiaus vaikams. O kam teks atsakomybė įvykus incidentui, kurio kaltininkas toks mažametis vairuotojas? Tėvams? Paspirtuko nuomotojui? Į tai nėra atsakyta“, – sakė kurorto verslininkas.
Jis negirdėjo, kad elektriniai paspirtukai būtų sukėlę daug avarijų mieste, bet, anot jo, pavienių atvejų būta.
IĮ „Kurortų pramogos“ elektrinių paspirtukų nenuomoja. „Jų eksploatacija ir priežiūra yra labai reikli. Tai – pagrindinė priežastis. Plius, jos brangios ir joms nėra aiškios tvarkos – mes esame socialiai atsakingas verslas“, – pabrėžė D. Drungilas.
Pasak jo, elektrinių transporto priemonių įdiegimo reikia siekti Palangoje kuo didesnio, bet turi būti nustatyta naudojimosi jomis tvarka.
„Tai net – ne Palangos klausimas. Anksčiau ar vėliau tai turės padaryti atitinkamos Lietuvos institucijos“, – įsitikinęs verslininkas.

Ne tam, kad būtų krečiamos nesąmonės
Palangos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja Danutė Mikienė atskleidė, jog jų rankos, siekiant suvaldyti nedrausmingą jaunimėlį, kartais būna tiesiog surištos. Prie kiekvieno nedrausmingo jaunuolio gi nepastovėsi. Tačiau pamačius, jog pažeidinėjama viešoji tvarka, žinoma, tokiu atveju gali grėsti ir nemalonumai. Tad nuolat skatinama būti drausmingiems, gi nežinia, kur koks pareigūnas tyko.
„Mes esame orientuoti į tai, ar nuomos paslaugos teikiamos legaliai. Juos sužiūrėti nėra lengva. Žiūrėk, tie, kurie buvo ryte, vakare nebeliks. Stengiamės kontroliuoti tokius dalykus, tačiau atkreipiame dėmesį ir į kitokius veiksnius gatvėse, tarp jų – ir važinėtojai. Kai nėra nurodyta, kur jiems galima važinėti, sunku juos ir susekti“, – pastebėjo D. Mikienė.
Įdomiausia tai, kaip sakė vedėjo pavaduotoja, jog šie paspirtukai nėra traktuojami kaip transporto priemonės, ne taip, kaip, pavyzdžiui, dviračiai. O jeigu tai nėra transporto priemonės, nors vizualiai tikrai taip nepasakytum, tuomet, vadinasi, negalioja ir elementarios transporto priemonėms galiojančios taisyklės.
„Tiesa, jog jaunimas mėgsta pašėlioti, tačiau esama ir tokių, kurie elgiasi atsakingai ir jokių priekaištų jie nėra sulaukę ir tikėtina, jog ir nesulauks. Nebūna taip, jog nebūtų išimčių. Ir visi supranta, – tiek nuomotojai, tiek ir viešąją tvarką sergstintys pareigūnai – kad įvairios pramogos siūlomos tam, kad atvykę poilsiautojai kuo smagiau praleistų laiką, tačiau ne tam, kad būtų krečiamos nesąmonės. Kaip pavyzdys, negalima važiuoti ant tilto, bet vis tiek važiuoja, drausmink nedrausminęs“, – kalbėjo D. Mikienė.

Vyksta įdomių dalykų
Pašnekovė pabrėžė, jog blogiausia ir yra tai, jog elektrinis paspirtukas netraktuojamas kaip transporto priemonė, tačiau jų išvaizda prilygsta vos ne motociklui. „Jį vairuojant nereikia nei šalmų dėvėti, taisyklėse nereikalaujama. Jeigu matom, jog laviruojama neatsargiai, nepaisoma saugumo reikalavimų, tuomet tokį žmogų susistabdome ir jį įspėjame. Kitokių priemonių taikyti negalime“, – teigė D. Mikienė.
Vedėjo pavaduotoja pastebėjo, jog anksčiau tokių transporto priemonių nebūdavo, tačiau nieko keisto, jog laikui bėgant atsiranda visokiausių naujovių.
„Jeigu tik žmonės elgtųsi atsakingai, tuomet viskas būtų šaunu. O dabar kartais baisu žiūrėti, kaip važinėja žmonės, kaip vaikelius vežasi, visokiausiais būdais. Anksčiau gi būdavo tokie vaikiški paspirtukai, kuriuos vaikai su kojelėmis pasispirdavo ir tiek, vėliau atsirado ir ne tik vaikams skirtų. Tikiu, jog ateityje dar ir daugiau visokių naujovių atsiras, tai – tik laiko klausimas“, – spėjo D. Mikienė.
O J. Basanavičiaus gatvėje, kaip pastebėjo Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pavaduotoja, vyksta tikrai įdomių dalykų.

Jūsų komentaras:

Drungilas 2017-08-02 23:20 (IP: 207.244.70.35)
1. Mano nuomojami velomobiliai gali vazinetis betkur ir betkada 2. Mano batutu parke muzika gali groti visu garsu, kol as to pageidauju. 3. Automobiliai prie mano batutu parko ir sveciu namu Melt galistoveti kur nori, tiek ant zolyno, tiek po zenklais draudzianciais tai daryti. Taip pat automobiliai i sveciu namus gali atvykti per Anapilio kiema pazeidziant visas taisykles. 4. Mano elektromobilis vezantis keleivius gali stoveti Jurates ir Kastycio skvere ant pesciuju tako ar dviraciu tako. Taip pat jis gali vazineti dviraciu takeliais ir J.Basanaviciaus gatve, zodziu kur panorejes.

vytautas 2017-08-02 12:40 (IP: 78.62.111.155)
Po meiles aleja galetu nevazinei elektriniai motociklai, dideli paspirtukai ir karietos Del Vytauto g - dviraciu eismas padarytas gatve MERAS galetu pasirupinti kad toje atkarpoje saligatviais nevazinetu triraciai, keturaciai, dideli el paspirtukai ir pan.del vaiku neturiu pastebejimu

Siaip 2017-08-01 14:37 (IP: 88.119.138.132)
Cia tas drungilas parinasi, kad pats neturi nuomai tu paspirtuku ar ka? Ar cia reklaminis straipsnis? Nesupratau zurnalisto...

nesaugu 2017-08-01 14:21 (IP: 78.61.88.177)
Basanavičiaus gatvėje nesaugu, vienas žinsgnis iki nelaimės

Zigmas Palanga 2017-08-01 14:04 (IP: 78.57.247.135)
Pilkajam kardinolui nepatinka kad atsirado konkurentai, velomobiliai isvis neturetu vazinetis J.Basanaviciaus gatveja taip pat neturetu ir elektromobiliai vazineti veziojantis zmones kaip taksistai

Lina 2017-08-01 13:54 ([email protected] / IP: 213.103.234.182)
O, kad su paties gerb. Dainiaus velomobiliais, įkaušę nuomotojai važinėjasi ant žmonių galvų, tai nieko tokio??? Jei jau įvesti tvarką, tai tada visiems be išimčių! Konkirencija, sveikas dalykas, bet jeigu kiekvienas verslininkas pradės mėtyti akmenis vienas į kito daržą, tai gal visai tada panaikinkime visas pramogas bei naujoves Palangoje? :))

Palangiskis 2017-08-01 13:30 ([email protected] / IP: 78.61.4.144)
Ar cia paspirtukas?Su elektra varomas mopedas paspirtukas?

Palangiskis 2017-08-01 13:30 (IP: 78.61.4.144)
Ar cia paspirtukas?Su elektra varomas mopedas paspirtukas?

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apygardos teismas savo kaltės apgaule įgijus 45 000 Eur nepripažinusiai moteriai skyrė 2 metų laisvės apribojimo bausmę ir įpareigojo ją per visą bausmės laikotarpį būti namuose nuo 23.00 val. iki 6.00 val. ryto, jei tai nesusiję su darbu, pranešė teismai.lt  Bankrutavusio miesto laikraščio „Vakarinė Palanga“ leidėja, dabar interneto svetainės...


Palangos gintaro muziejus jaunuosius lankytojus dar nuo vasaros pasitinka su naujiena – audiogidu vaikams lietuvių ir anglų kalbomis. Tai nemokama paslauga, sukurta vaikams nuo 7 iki 14 metų, bet puikiai tinkanti visai šeimai. Audiogido galima prašyti muziejaus kasoje – visos planšetės dezinfekuojamos, tačiau rekomenduojama turėti savo ausines arba esant nedaug...


Tai, kad siaučiantys poilsiautojai galingais elektriniais paspirtukais kurorto gatvėmis yra problema, pripažįsta ir valdžios atstovai, ir pėstieji, kurie dažnai tampa ir jų aukomis, bet iki šiol buvo sunku padaryti atitinkamus sprendimus. Panašu, kad greit ši situacija gali keistis. Palangos miesto savivaldybė patikino, kad pateikė savo pasiūlymus Vyriausybei ir lauks...


Pirmadienį Palangoje veiklą pradeda nauja klinika „AveMedica“, kurioje dirbs du gydytojai odontologai Lolita Juodakė ir Kęstutis Grabliauskas bei burnos higienistė Skirmantė Pažėrienė, pasirengę įgyti palangiškių pasitikėjimą. Ateityje klinikoje, įsikūrusioje adresu Sodų g. 6-1, dirbs ir daugiau specialistų, galėsiančių padėti gyventojams pagerinti jų sveikatą.  


Vasara – pramogų metas, ir kiekvienas pramogauja kaip tik išmano, kas suteikia daugiausiai džiaugsmo. Į Palangą atvykę atostogautojai siekia išbandyti visas čia siūlomas pramogas, viena iš jų – elektriniai paspirtukai, šiųmetė naujovė, greit sulaukusi palankaus atostogautojų įvertinimo. Ir nors tai smagi atrakcija, tačiau, kaip teko įsitikinti...


Jeigu Palangoje nuvažiuotume į vaikų aikštelę, specialiai neįgaliesiems įrengtosesūpynėse supsis sveikų vaikų pulkas, o paprašius užleisti vietą, niekas nereaguos, priešingai– atbėgs vis kiti vaikai. Sveikų vaikų tėvai nepastebi nei ženklo, nei neįgaliųjų, kurie nedrįsta, ar negali paprašyti užleisti jiems skirtas sūpynes. Su panašia padėtimi susidūrėme...


Palangoje nauja erdvė – šiuolaikinis skulptūrų parkas

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 28 | Rubrika: Miestas

Jau kitą šeštadienį, rugpjūčio 6 d., palangiškius ir miesto svečius pakvies nauja rekreacinė erdvė – šalia meno ir pramogų klubo „Kupeta“ esančiame pušyne, užimančiame kone du hektarus, įkurtas skulptūrų parkas. Tikimasi, labiausiai jį turėtų pamėgti šeimos su vaikais.


„Palangos“ krepšinio klube kartu su suaugusiais ir patirtį jau turinčiais vyrais komandoje žaidžia ir du vos šešiolikos metų, bet jau perspektyvą turintys žaidėjai. Vienas iš jų – Eimantas Maksvytis. Šiuo metu vaikinas žaidžia ne tik „Palangos“ klube, bet ir savo amžiaus grupės komandoje Palangos sporto centre. Klubo vadovai...


Įsibėgėjus žiemai ir įsivyravus šaltiems orams pagausėjo darbo Jūrininkų ligoninės Palangos departamente dirbantiems medikams, priglaudžiantiems nuo šalčio besislepiančius nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčius žmones. Tuo tarpu kitos tarnybos – ugniagesiai, policija, „Palangos vandenys“ ir „Palangos šiluma“ – teigia, jog ši...


Šeštadienį Palangos miesto simbolis Kurhauzas nušvito nauja šviesa – įvyko pirmojo rekonstrukcijos etapo pabaigtuvių minėjimas ir šventiniai renginiai. Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas, Tarybos narys Nerijus Stasiulis trumpai gan gausiai susirinkusiuosius supažindino su Kurhauzo istorija – nuo pat įkūrimo, miesto simbolį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius