Europos paveldo dienos Palangos kurorto muziejuje

Palangos tiltas, 2023-09-19
Peržiūrėta
527
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Europos paveldo dienos Palangos kurorto muziejuje

Šiais metais rugsėjo 8–17 d. vyko Europos paveldo dienos, kurios organizuojamos jau tris dešimtmečius. Šių metų tema – „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija“, skirta atkreipti dėmesį į paveldo kūrėjus ir meistriškumo laboratoriją, veikiančią kultūros paveldo objektų kūrimo ir išsaugojimo procese.

Palangos kurorto muziejus, rugsėjo 15 d., kvietė į restauratoriaus, dailininko Bangučio Prapuolenio paskaitą „Meninių baldų restauravimas: istorija, paslaptys, atradimai“.

Į renginį susirinko gausus būrys žmonių, tarp kurių buvo ir žymus akvarelistas, pedagogas Antanas Visockis. Džiaugiamės, kad į paskaitą atėjo Palangos senosios gimnazijos mokiniai, kuriuos lydėjo anglų kalbos mokytojos metodininkės: Aušrinė Janušienė ir Audra Kaklienė. Taip pat Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus darbuotojos. 

Bangutis Prapuolenis lankytojus supažindino su restauruojamų baldų atlikimo technologija, aptarė jų sunykimo priežastis ir pobūdį. Parodė kokie daiktai yra randami balduose ir kokią istoriją jie gali papasakoti. Restauratorius papildė paskaitą vaizdine medžiaga.

Po paskaitos lankytojai uždavė įdomių klausimų, susijusių su baldų restauravimu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiais metais rugsėjo 8–17 d. vyko Europos paveldo dienos, kurios organizuojamos jau tris dešimtmečius. 


Rugsėjo 15 d., 14 val. Palangos kurorto muziejuje Birutės al. 34A kviečiame į restauratoriaus, dailininko Bangučio Prapuolenio paskaitą „Meninių baldų restauravimas: istorija, paslaptys, atradimai".


Palangos kurorto muziejuje visą rugsėjį eksponuojama tautodailininko Adolfo Teresiaus medžio skulptūrų paroda, dedikuojama Vilui Orvidui.


Liepos 1 d., penktadienį, 17 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A), kultūrinėje visuomenėje žinomam kaip vila „Anapilis“atidaroma šiuolaikinio meno paroda „anapilio matymai“.


Palangoje vyks Europos paveldo dienos renginiai

"Palangos tilto" redakcija, 2020 09 10 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 19-20 d. Palangoje vyks Europos paveldo dienos'20 "Tiškevičių bulvaras". Kviečiame apsilankyti!  


Rengiant Europos paveldo dienas Šventojoje, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistės Kristinos Litvinienės iniciatyva buvo sudaryta Šventosios seniūnijos bendruomenės grupė, vykdžiusi kultūrinės pažintinės dienos


Aktyvūs palangiškiai ir kurorto svečiai kitą penktadienį, rugsėjo 18 d., kviečiami dalyvauti nemokamuose Europos paveldo dienų renginiuose, kurie padės kiekvienam norinčiam geriau susipažinti su kurortu bei jo istorija.


Rugsėjo 19 ir 20 dienomis palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami švęsti Europos paveldo dienas renginiuose „Istoriniai pasivaikščiojimai: XX a. pradžios Palanga“, ir pakeliauti po savo miestą   istoriko, atradėjo ar smalsaus vaiko žingsniu. Renginiai startuos kultūros erdvėje „I Love Palanga“, esančioje prie Palangos skulptūrų parko....


Šeštadienį palangiškiai ir miesto svečiai Europos paveldo dienos proga turėjo išskirtinę galimybę pasivaikščioti istoriniais kurorto takais bei susipažinti su nuostabios grafų Tiškevičių epochos nekilnojamojo kultūros paveldo ir gyvenimo būdo ženklais Palangoje – maloniai šiltą rudens dieną įvairiose istorinėse miesto vietose vyko...


Naujausi kurorto kultūros paveldo istorijos tyrimai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 29 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje įvyko antroji konferencija, skirta kurorto kultūros paveldo klausimams aptarti. Gausiai susirinkusius forumo dalyvius pasveikinęs miesto vadovas Vytautas Stalmokas teigė, kad žinant Palangos kultūros paveldo priešistorę ir jos naujausių tyrinėjimų duomenis, stiprėja tikėjimas, jog pajūrio kurortas bus išsaugotas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius