Filmo „Kaimiečiai“ peržiūra Palangos kurorto muziejuje
Kviečiame prisiminti lenkų literatūros klasiką, Nobelio literatūros premijos laureatą Vladislavą Reimontą. Rašytoją su Palanga siejo ypatingas ryšys – jis mėgo šį kurortą, čia ilsėjosi, kūrė ir ne kartą pabrėžė išskirtinę pajūrio atmosferą. Būtent Palangoje buvo parašyta dalis garsiojo romano „Kaimiečiai“, už kurį autoriui 1924 metais buvo skirta Nobelio literatūros premija.
Filmas „Kaimiečiai“ – tarptautinį pripažinimą pelniusi ekranizacija, sukurta pagal V. Reimonto literatūrinį šedevrą. Tai išskirtinio meninio stiliaus animacinis filmas, kurio kiekvienas kadras nutapytas rankomis, įkvėptas XIX amžiaus dailės tradicijų.
Filme pasakojama jaunos ir gražios Jagnios istorija. Dėl šeimos sprendimų ir kaimo papročių ji priversta tekėti už turtingo, gerokai vyresnio ūkininko Borynos, nors myli jo sūnų Anteką.
Jagnos likimas tampa viso kaimo apkalbų, pavydo ir neapykantos centru. Filmas jautriai atskleidžia žmogaus kovą už teisę būti savimi visuomenėje, kurioje kiekvienas žingsnis vertinamas pagal griežtas tradicijas ir nusistovėjusias normas. Dramatiški veikėjų išgyvenimai persipina su metų laikų kaita, kasdieniais kaimo darbais, apeigomis ir šventėmis, sukurdami įspūdingą, gyvą ir emocionalų pasakojimą apie meilę, laisvę, bendruomenę ir vienatvę.
Kviečiame apsilankyti filmo peržiūroje!
palanga.lt
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Filmo „Kaimiečiai“ peržiūra Palangos kurorto muziejuje
2026 07 08 | Rubrika: Miestas
Kviečiame prisiminti lenkų literatūros klasiką, Nobelio literatūros premijos laureatą Vladislavą Reimontą. Rašytoją su Palanga siejo ypatingas ryšys – jis mėgo šį kurortą, čia ilsėjosi, kūrė ir ne kartą pabrėžė išskirtinę pajūrio atmosferą.
Filmo su garsiniu vaizdavimu „Badautojų namelis“ peržiūra
2026 06 10 | Rubrika: Miestas
Birželio 11 d. 11 val. Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72) tavęs laukia Karolio Kaupinio absurdo komedijos su garsiniu vaizdavimu „Badautojų namelis“ peržiūra!
„Vanagupės filmų festivalio“ rengėjai kviečia balandžio 11-ąją, šeštadienį, į dokumentinio filmo „Operacija “Dunojus”. Perlinkos vaikai“ peržiūrą.
Kino gerbėjus, atostogaujančius prie jūros, palangiškius ir kurorto svečius kviečiame į kino klasikos seansus Palangos vasaros skaitykloje.
Kino gerbėjus, atostogaujančius prie jūros, palangiškius ir kurorto svečius kviečiame į kino klasikos seansus Palangos vasaros skaitykloje.
Lapkričio 5 d. 15.00 val. Palangos kurhauzo teatro salėje vyks knygos pristatymas, o nuo 16.00 val. Vytauto V. Landsbergio filmo „Senis prie jūros" pristatymas.
Rugsėjo 16 d. (penktadienį) 16 val. kviečiame į popietę Palangos viešojoje bibliotekoje, skirtą Ramunės Sakalauskaitės knygos „Gyvenimas. Koks jis buvo. Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko biografija“ pristatymui.
Jaunimas pristato: nemokamas filmo seansas Palangoje spalio 23 d.
2021 10 20 | Rubrika: Miestas
Jaunimo iniciatyva „Keliaujantis Kinas“ kviečia visus palangiškius ir svečius į nemokamą filmo „Išnykimo lenktynės“ (orig. Racing Extinction) seansą spalio 23 d., šeštadienį, 18.00 val., Palangos senojoje gimnazijoje
Barsukas išgąsdino Palangos valdžią – uždraudė dar kuriamo filmo reklamą
"Palangos tilto" informacija, 2019 10 26 | Rubrika: Miestas
Diskusijas sukėlė dar vienas valdininkų bandymas spręsti, koks Lietuvoje turi būti menas. Palangos valdžia uždraudė dar kuriamo filmo reklamą (ŽIŪRĖKITE VIDEO SEKCIJĄ). Merui Šarūnui Vaitkui, rašo lrytas.lt, pasirodė, kad pavaizduotas barsukas baugina žmones. Už barsuko istorijos slypi šypseną kelianti istorija: reklamą, teigiama, užsakė prodiuseris Rolandas Skaisgiris...
