Fortepijoninė muzika – Stasiui Vainiūnui atminti

Parengė Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos mokytoja Loreta Žulkuvienė, 2009-03-20
Peržiūrėta
861
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nemažiau reikšminga ir koncertinė bei pedagoginė Stasio Vainiūno veikla. Jis buvo pirmasis lietuvių pianistas, dalyvavęs tarptautiniame konkurse Vienoje ir pelnęs laureato vardą. Visą gyvenimą dėstęs pianistams, Stasys Vainiūnas išugdė kelias atlikėjų ir muzikos pedagogų kartas.

Palangos muzikos mokyklai įsimintina 1984 metų vasario 10-oji. Tą dieną, įamžinant žymaus lietuvių kompozitoriaus, pianisto ir pedagogo Stasio Vainiūno atminimą, jo vardu buvo pavadinta muzikos mokykla.

Kovo 17 dieną Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos koncertų salėje buvo atliekama išskirtinai fortepijoninė muzika. Tą vakarą skambino žymios lietuvių pianistės, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos fortepijono katedros profesorės, vadinamos „brangiausiu Lietuvos pianizmo perlu“ – Birutės Vainiūnaitės studentai: Ekvilija Slivinskaitė, Ingrida Milašiūtė, Regina Bladikytė, Vaidrius Smilinskas ir Dana Podriabinkina.

Šis koncertas – tai vienas pirmųjų ciklo, skirto kompozitoriaus Stasio Vainiūno gimimo 100-mečiui, renginių. Parengtoje fortepijoninės muzikos programoje kompozitorių S. Vainiūno, B. Bartoko, L. van Bethoveno, R. Šumano, J. Bramso, N. Paganini, K. Debiusi, S. Rachmaninovo ir I. Albeniso kūriniai, geidžiantys epochos ratą dar sykį suktelėti atgalios. Išgirdome skirtingus atlikėjus, kuriuos siejo bendra savęs ir muzikos išraiška – romantiškas jautrumas ir jaunatviška energija, lyriškumas ir dramatiškas veržlumas, gilus subtilumas ir virtuoziškumas. Atlikėjai puikiai įsigilino į tekstus, skambino visiškai valdydami sudėtingiausią kūrinių medžiagą, pademonstravo aukštą meninį meistriškumą.

Emociškai buvo pakerėti ir užvaldyti visi koncerto klausytojai. Jaunųjų pianistų skambinimas sulaukė nuoširdaus publikos palaikymo – rimties klausant atlikimo, aplodismentų ir sveikinimų. Vėjuotą, žiemiškai lietingą vakarą muzika visus sušildė, atgaivino ir praturtino.

Koncerto vedėja Loreta Tamoševičiūtė supažindino klausytojus su kompozitoriaus, pianisto, pedagogo Stasio Vainiūno gyvenimu ir kūryba, padėkojo profesorei Birutei Vainiūnaitei, kuriai 2009 metais buvo paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija, už kiekvieną pavasarį atvežamą fortepijoninės muzikos dovaną – koncertus, tapusiais jau gražia mokyklos bendruomenės bei visos Palangos miesto muzikinio gyvenimo dalimi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiuolaikinės krikščioniškos muzikos festivalis Palangoje įvyks spalio 30 dieną.


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai.


Kaip informavo "Palangos tiltą" Andromeda Grauslienė, Klaipėdos apskrities policijos komisariato komunikacijos vadovė, pirmąją Naujųjų metų dieną Palangoje buvo patikrinti 1277 automobiliai, neįleista 83, surašyti 7 protokolai už KET pažeidimus. Kretingoje penkiuose postuose patikrinta 760 automobilių, neįleisti 9.


Penktadienį, lapkričio 13 d., 12 val. į pirmąjį posėdį rinksis 2020–2024 metų kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.


Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Kultūra

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 19 | Rubrika: Verslas pinigai

15-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“ pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20–spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių...


Šilta šventė praėjusio ketvirtadienio vakarą surengta Kurhauze – minint Medicinos darbuotojų dieną, į šventinį renginį sukviesti ne tik kurorto medikai, bet ir visi miestiečiai, norintys pasveikinti šios profesijos atstovus.


Garsaus prancūzų architekto peizažisto E. F. Andre suprojektuotas, 1897 metais grafų Tiškevičių dėka įkurtas ir turistų iš viso pasaulio pamėgtas Birutės parkas per keletą metų, kai vyksta ES finansuojama jo rekonstrukcija, kiekvieną sezoną maloniai nustebina jo lankytojus naujai atgimusiomis erdvėmis. Ir, kaip pastebėjo parko kūrėjo proanūkė, rekonstruojant parką...


Fortepijoninė muzika – Stasiui Vainiūnui atminti

Parengė Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos mokytoja Loreta Žulkuvienė, 2009 03 20 | Rubrika: Kultūra

Šių metų balandžio 2 dieną sukaks 100 metų, kai gimė Stasys Vainiūnas (1909-1982) – garsus muzikos atlikėjo ir kūrėjo darbais. Stasys Vainiūnas kūryboje ypatingą dėmesį skyrė fortepijonui, su šiuo instrumentu susiję reikšmingiausi kūrybiniai laimėjimai. „Mažąja vabzdžių siuita” kompozitorius išgarsėjo kaip miniatiūros meistras, jo kvintetai dviem smuikams, altui, violončelei ir fortepijonui...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius