Galingam Europos pučiamųjų orkestrų čempionatui Palanga intensyviai ruošiasi

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-04-12
Peržiūrėta
1257
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Galingam Europos pučiamųjų orkestrų čempionatui Palanga intensyviai ruošiasi

Praėjusį savaitgalį Palangoje buvo rengiamas iš Panevėžio išsikėlęs XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas. Koncertavo būrys iš visos Lietuvos ir užsienio atvykusių muzikantų. Šis čempionatas suteikė galimybę Palangai išbandyti, ar ji bus tinkamai pasiruošusi 2020 metais ketinamam čia organizuoti Europos pučiamųjų orkestrų čempionatui.

Po 17 metų – į Palangą
Kaip akcentavo organizatoriai, į Palangos miestą iš Panevėžio išsikėlęs XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas dar aukščiau pakėlė šio žanro renginių kartelę – pakvietė ne tik varžytis geriausius Lietuvos orkestrus, bet ir pristatė aukščiausio lygio svečius iš Jungtinės Karalystės. Tai dr. L. Brett Baker (trombonas), Tom Davoren (kompozitorius, pedagogas) ir „Filton Concert Brass“.
Į kurortą čempionatas persikėlė po 17 metų čempionato finalinių renginių Panevėžyje. Koncertai, perklausos ir kiti renginiai vyko modernioje Palangos koncertų salėje bei kitose miesto koncertinėse erdvėse. Kaip ir kasmet, čempionatas neapsiribojo konkurso perklausomis – vyko tradicinė instrumentų paroda, meistriškumo pamokos, seminarai, svečių koncertai visame mieste ir daugybė papildomų veiklų.
Sausio mėnesio pabaigoje įvykę regioniniai konkursai padėjo vertinimo komisijai atrinkti geriausius Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrus, kurie, suskirstyti į 5 kategorijas, pagal muzikavimo lygį dalyvavo finalo renginiuose Palangoje. Vyresniųjų atlikėjų orkestrai atliko čempionato svečio – pasaulinio pripažinimo sulaukusio kompozitoriaus Tom Davoren kūrinius.

Išskirtinė koncertų salė
Svečiai iš Jungtinės Karalystės apie kurortą atsiliepė tik geriausiais žodžiais. „Esu aplankęs daug šalių, tačiau patirtis Palangoje buvo išskirtinė. Sugrįžę perteikėme savo žmonėms jūsų užsispyrimą, kruopštumą, siekį dirbti“, – atsiliepė ne pirmą kartą Palangoje viešėjęs T. Davoren.
Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionato iniciatorius Remigijus Vilys pripažino, jog čempionatas į Palangą atkeliavo norint išbandyti miesto galimybes. „Palangos koncertų salė turbūt tokia vienintelė Lietuvoj, kur gali talpinti tokį žiūrovų kiekį ir vienintelė, kur galima be papildomo įgarsinimo girdėti grojančią muziką, tad jei nelieka elektros, čempionatas nesubyra. Jeigu pavyks, kad Europos pučiamųjų čempionatas, kuris vyks 14 dienų, dalyvaus apie 40-50 orkestrų, vyks parodos, mokymai, didelis renginys, tai šis čempionatas bus puiki galimybė pasitikrinti, kaip seksis organizuoti Europos čempionatą“, – teigė R. Vilys.

Patarė trūkumus taisyti
Primename, jog jau kitąmet Europos orkestrų asociacija planavo organizuoti Europos čempionatą Palangoje, tačiau renginio vietą perkėlė į Šveicarijos kurortinį miestelį Montrė. Naują 2200 vietų koncertų salę pasistačiusi Palanga buvo vadinama realiausia kandidate surengti 2019 metų čempionatą. Vis dar tikėtina, jog Palangoje Europos pučiamųjų orkestrų čempionatas vyks 2020 metais.
Tad ir Palangoje apsilankę Europos orkestrų asociacijos vadovai iš pradžių neturėjo jokių priekaištų Palangos koncertų salei. Užsieniečiai klausėsi kelių Lietuvos orkestrų pasirodymo ir salės akustika jiems nekėlė klausimų.
Palangos savivaldybė visgi vėliau sulaukė žinios, kad salėje įrengta moderni elektroakustikos sistema čempionato metu negali būti naudojama, nes konkurso komisija turi vertinti natūraliai sklindantį orkestrų muzikos garsą. Esą bet kokie galimi elektroakustinės sistemos techniniai trikdžiai gali iškreipti vertinimus bei čempionato rezultatus. Tačiau išjungus garso stiprinimo sistemą paaiškėjo, kad natūrali salės akustika yra nepakankama. Pagal garso specialistų parengtą projektą buvo atlikti galinės salės sienos geometriniai pataisymai, kurie sumažino link scenos sugrįžtančius garso atspindžius. Kad garso nesugertų kulisai, buvo keičiamas scenos interjeras.
Vėl atvykę praėjusį rudenį asociacijos atstovai pastangas pagerinti situaciją pagyrė, tačiau pareiškė, kad sutvarkius akustiką salėje, pakito garso skambesys pačioje scenoje, ir tai trukdo atlikti kūrinį patiems muzikantams. Palangos savivaldybei buvo patarta šį trūkumą ištaisyti akustiniais skydais – įsigyti vadinamą sceninę kriauklę, kuri neleidžia garsui susigerti į kulisus ir jį nukreipia į salę.
Iš Panevėžio čempionatą perkėlę organizatoriai tikino, jog Savivaldybės atlikti pakitimai padeda kurti kokybišką muziką.

Paaiškės gegužę
„Savivaldybė yra nusiteikusi labai rimtai. Šiuo metu vykdomi viešieji pirkimai ir mes gegužės mėnesio trečiąjį savaitgalį išsibandysime akustinės kriauklės sumontavimą scenoje, tikrinsime, kad garsas sklistų tinkamai. Gegužės 17-18 dienomis šioje salėje jau vyks koncertai su akustine kriaukle ir koncertų tomis dienomis atvyks pasiklausyti Europos orkestrų asociacijos atstovai. Šis čempionatas ir bandomasis koncertas gegužę padės atrasti tinkamiausius sprendimo būdus. Tiesa, nepaisant garso atspindžių sutvarkymo, dar buvo nemažai darbų nuveikta, užtikrinant garso izoliaciją tarp salės ir holo“, – kalbėjo Palangos orkestro vadovas Vygantas Rekašius.
Tai, kad dedamos visos pastangos, jog Europos pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje įvyktų, patvirtino ir Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas.
Europos orkestrų asociacijos rekomendacijas Palanga turi įgyvendinti, kaip minėta, iki gegužės vidurio, kai kurorte koncertuos praėjusių metų pasaulio čempionai iš Belgijos. Kol kas Palanga vis dar lieka pagrindine pretendente organizuoti 2020 metų čempionatą, nors asociacija atsargoje yra pasilikusi ir Anglijos bei Belgijos pasiūlymus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, kovo 12 d., Palanga sulaukė liūdnos žinios iš Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) - varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje, turėjęs vykti balandžio pabaigoje ir gegužę, yra atšaukiamas.


Palangos delegacija grįžo iš lapkričio 1-3 dienomis Norvegijoje, Stavangerio mieste, vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų asociacijos (EBBA) vadovais, kurio metu aptarti pasirengimo kitąmet Palangoje vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui klausimai.


Oi, kaip Palanga driokstels kitais metais – kurortas gavo teisę surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tikimasi, kad į Palangą atvyks iki 28 orkestrų iš visos Europos, o paskui juos – šimtai čempionato dalyvių ir tūkstančiai svečių. Apie neeilinį įvykį kalbėjomės su Vygantu Rekašiumi, VšĮ „Palangos orkestras“, kuriam...


Palanga pasirengusi kitąmet kurorte vyksiančiam Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatui – konstatuota birželio 26 d. vykusio susitikimo su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) prezidentu Ulfu Rozenbergu ir generaliniu sekretoriumi Koru Niehofu metu. EBBA atstovai Palangoje lankėsi norėdami su organizatoriais – „Palangos orkestro“ atstovais...


Antradienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus ir VšĮ Palangos orkestras vadovas Vygantas Rekašius žiniasklaidos atstovams pranešė džiugią žinią: patvirtinta, jog Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas Palangoje vyks 2020 metais. Iki šiol buvusios abejonės išsklaidytos po praėjusią savaitę gauto sprendimo.


Šiandien prie Palangos kurhauzo bus atidarytas antrasis Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „AmberWind“. Pirmajame festivalio koncerte pasirodys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos brass ansamblis bei svečiai iš Vengrijos – „InMediasBrass“.Praėjusį savaitgalį Palangoje buvo rengiamas iš Panevėžio išsikėlęs XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas. Koncertavo būrys iš visos Lietuvos ir užsienio atvykusių muzikantų. Šis čempionatas suteikė galimybę Palangai išbandyti, ar ji bus tinkamai pasiruošusi 2020 metais ketinamam čia organizuoti Europos pučiamųjų orkestrų čempionatui.


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Šiandien Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais ir kultūros specialistais susitiko Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos prezidentas Ulf Rosenberg bei šios asociacijos tarybos narys Jacob Dijkstra. Palanga siekia, kad prestižiškiausias Europoje pučiamųjų muzikinis renginys 2016 m. vyktų būtent šiame kurorte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius