Ganyklų gatvės daugiabučių gyventojai 18 metų nesutaria dėl įvažiavimo į aikštelę
Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų netenkina.
Prašė pagalbos
Susirinkusiems salėn Tarybos nariams Ganyklų g. 35 name gyvenantis P.Gelžinis perskaitė savo bei kaimyninių – 29-ojo ir 37-ojo – namo gyventojų pasirašytą raštą.
Jame primenama, jog nuo pat 1994-ųjų metų, kai buvo uždarytas įvažiavimas į kiemus prie 37-ojo bei 41-ojo namų, automobiliai kvartaliuko vidun patenka pavojingu atstumu pravažiuodami 35-ojo namo laiptinės asfaltuotu pėstiesiems skirtu takučiu.
„Mes manome, jog būtų logiška, kad 41-ojo daugiabučio gyventojai į aikštelę važiuotų pro savo namą, o ne po mūsų langais. Dabar gi, sprendžiant iš rengiamo plano, automobiliai vėl važinėsis, kaip ir buvo iki šiol, vėl keliamu triukšmu bei išmetamųjų dujų kvapais kenks mūsų sveikatai“, – prašydamas spręsti klausimą savojo namo gyventojų naudai sakė P.Gelžinis.
Tęsiasi beveik metus
Šio daugiabučių kvartalo, apimančio teritoriją tarp minėtų namų Ganyklų g. bei J.Janonio g. 28 ir 32, koncepcijos rengimas ir bandymas spręsti klausimus dėl sklypų prie jų gyvenamųjų pastatų formavimo ir įvažiavimų į kiemus suplanavimo tęsiasi nuo praėjusio rugsėjo. Tada ir į pirmą susirinkimą rudenį, ir antrąjį, vykusį gruodžio mėnesį, atėjusiems daugiabučių namų butų savininkams bei kitiems suinteresuotiems asmenims kurorto Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus (ATP) vedėjas Svajūnas Bradūnas pristatė pirmąją tokią Palangoje rengiamą daugiabučių namų kvartaliuko koncepciją. Ji reikalinga tam, kad galų gale būtų pradėta sklypų priskyrimo daugiabučiams namams procedūra.
Dera priminti, kad abu susirinkimai daugiau priminė pageidavimų koncertą – kvartalo koncepcijos rengėjai norėjo išklausyti gyventojų nuomones: kaip ir kokius sklypus derėtų formuoti, kur turėtų būti privažiavimai prie daugiabučių, kur jie norėtų, kad būtų suformuotos stovėjimo vietos automobiliams.
Problema – vis ta pati
Abiejų susitikimų metu gyventojams aiškinta, jog pagrindinis koncepcijos rengėjų tikslas – išsiaiškinti jų pageidavimus: ar jie nori atskirai prie kiekvieno daugiabučio formuotis sklypus įvairioms reikmėms, ar norėtų, kad, pavyzdžiui, kvartaliuko viduje, kur esama žaliųjų erdvių, būtų bendras sklypas poilsio ir vaikų žaidimo aikštelėms. Taip pat svarbu buvo išsiaiškinti, kur pageidauja laikyti savo automobilius – ar sklypo viduje, ar sutiktų, kad jiems vietos būtų suplanuotos palei gatvę.
Tačiau Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 bei J.Janonio g. 28 ir 32 namų gyventojai bendros pozicijos neranda. Kaskart prisimenama keliolikos metų senumo istorija, kai poros daugiabučių – J.Janonio g. 37 bei 41 – gyventojai liko be įvažiavimo iš Ganyklų g., mat ten sklypą apsitvėrė nuosavą namą pasistatęs pilietis. Kaip ir prieš keliolika metų, taip ir dabar gyventojai niekaip nesutaria, kur vertėtų tiesti naują įvažiavimą. Mat niekas nepageidauja, kad pro jų langus važinėtų ir kito namo gyventojų automobiliai.
Atrodo nelogiška
„Palangos tilto“ žurnalistei nuėjus susitikti su viena iš bendruomenės atstovų, Janonio g. 35 numeriu pažymėtame name gyvenančia ir raštą gyventojų vardu pasirašiusia Ausma Grigoniene, išties kilo klausimų: kodėl į aikštelę, kuria naudojasi 37-ojo bei 41-ojo namo gyventojai, reikia važiuoti trigubai ilgesnį atstumą nuo Gintaro g., kodėl negalima važiuoti iš Kastyčio g., kai vienas iš daugiabučių vos ne galu į šią gatvę atsirėmęs?
A.Grigonienė bei į pokalbį įsijungę dar pora 35-ojo namo gyventojų dar kartą priminė uždarytojo įvažiavimo iš Ganyklų g. istoriją. Priminė jie ir tai, kad tuo laiku, kai buvo statomi du vadinamieji kooperatiniai namai, jų gyventojai neturėjo lėšų plytelėmis išsikloti šaligatvio po langais, tad tiesė asfaltą. Dabar gi teigiama, kad čia esąs privažiavimas – mat asfaltas, o prie 41-ojo namo suklotos plytelės esąs šaligatvis, kuriuo važiuoti automobiliams negalima. Ir net keli metaliniai kuolai sukalti, kad nieks iš Kastyčio g. neįsuktų. O kai dabar besiskundžiantys gyventojai mėgino akmenį užristi bei kuoliukus sukalti, kad pro jų langus dviejų daugiabučių automobiliai nevažinėtų, jų užtvaras buvo liepta panaikinti.
Nesupranta aukščiau paminėti žmonės, kodėl nenorima įrengti įvažiavimo ne po pat 41-ojo daugiabučio langais, o kiek tolėliau – ten esama neva valdiškos žemės rėželio, kuriuo automobiliai galėtų važinėtis. Juolab kad prieš keletą metų toks pasiūlymas jau buvo išsakytas.
Nesutaria tarpusavy
Tuo tarpu dar minėtųjų dviejų susitikimų metu 41-ojo namo gyventojai sakė nesutiksią, kad ir jų pačių, ir 37-ojo namo automobiliai važinėtų po jų langais. O namo gyventojų sutikimas esąs būtinas, kad pravažiavimas būtų įrengtas.
Palangos miesto vicemeras, Eismo saugumo komisijos pirmininkas Saulius Simė sakė apgailestaujantis, jog patys gyventojai tiek metų nesugeba susišnekėti. Anot mero pavaduotojo, jų pozicija esanti tokia: pro mano langus važiuoti negalima. Tad vienintelis problemos sprendimo būdas – tiesti įvažiavimą ten, kur mano objektyviausią būsiant profesionalūs miesto planuotojai.
Prie laiptinės privažiuoti nebūtina
Tuo tarpu miesto vyriausiasis architektas Svajūnas Bradūnas, pritardamas vicemero nuomonei, jog, visų pirma, kaimynai turėtų tarpusavy susitarti, sako esąs įsitikinęs, jog tikrai nebūtina automobiliu prie laiptinės privažiuoti. Neneigdamas žodžių, jog būtų logiška padaryti įvažiavimą iš Kastyčio g., jis teigia, jog pagal Statybos techninius reglamentus ir esamą situaciją, visiškai užtektų vietos automobiliams statyti, jeigu būtų išplatintos Kastyčio ir J.Janonio gatvės – taip pat padaryta rekonstruojant gatves vadinamajam Rytų kvartale.
„Ir gaisrinė, ir greitosios medicinos pagalbos automobiliai prie daugiabučių galėtų privažiuoti, o jiems statyti vietos ne tik pakaktų, bet dar ir liktų, jeigu jie būtų statomi išplatintose gatvėse. Ką daryti su tais, kurie įžūliai pageidauja prie pat laiptų privažiuoti – kitas klausimas. Tačiau čia jau pačių gyventojų susitarimo reikalas“, – sakė S.Bradūnas.
Tuo tarpu raštą Tarybos nariams pasirašę gyventojai teigia darysią viską, kad pravažiavimas po 35-ojo namo langais – o koks jis pavojingas, kai vos ne per kojas bando važiuoti transporto priemonės įsitikino žurnalistė, – būtų uždarytas.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Algimantas 2012-09-14 15:35 (IP: 90.130.146.11)
Ivaziavimo klausimus turi spresti savivaldybe.vile 2012-09-07 18:48 (IP: 84.15.187.3)
teisingai daro, reikia kovot uz savo teises net ir astuoniolika metų. svarbu nenuleisti rankuTaip pat skaitykite
Palangos meras Šarūnas Vaitkus lapkričio 5-ąją pasakojo savo „Facebook“ paskyroje, kad šios savaitės pirmadienio vakaras buvo išskirtinis – teko spręsti netikėtą ir nestandartinę situaciją Palangos oro uoste.
Tęsiami daugiabučių gyvenamųjų namų aplinkos tvarkymo darbai – kurorto gyventojų kiemai taps jaukesni.
Atnaujinta krepšinio aikštelė kurorto daugiabučių namų kvartale
"Palangos tilto" redakcija, 2024 05 09 | Rubrika: Miestas
Savivaldybei skyrus lėšų, Palangos sporto centras, kuriam vadovauja Saulius Simė, atnaujino krepšinio aikštelę kurorto daugiabučių namų kvartale. „Šioje krepšinio aikštelėje užaugau kartu su savo kiemo draugais, o dabar ji vėl nauja ir ženkliai geresnė, modernesnė, saugesnė nei buvo prieš maždaug 40 metų. Sportuokite, judėkite ir bendraukite! Dar viena puiki erdvė jaunimui ir...
Mandatų naujoje miesto Taryboje siekia 194 kandidatai, priklausantys 9 partijoms, mero posto – 8 kandidatai
Linas JEGELEVIČIUS, 2023 01 17 | Rubrika: Miestas
Devynioms politinėms partijoms priklausantys 194 asmenys sieks 21 mandato naujoje, 2023-2027 metų, Palangos miesto savivaldybės Taryboje. Link rinkimų finišo kovo 5-ąją išskubėjo ir 8 kandidatai į Palangos merus. Pagal abėcėlę jie yra šie: Svetlana Grigorian (Lietuvos socialdemokratų partija, jos rinkimų sąraše Palangoje – 26 kandidatai), Genoveita Krasauskienė („Laisvė ir teisingumas“, jos...
Palangos policijos pareigūnai surašė 13 protokolų dėl karantino pažeidimų su administraciniu nurodymu sumokėti 250 eurų baudą.
Linas JEGELEVIČIUS, 2020 04 06 | Rubrika: Miestas
Kaip "Palangos tiltą" informavo Klaipėdos policijos atstovė spaudai Andromeda Grauslienė, įsigaliojus naujai tvarkai dėl karantino taisyklių pažeidimų, kai protokolus pagal LR ANK 45,46, 506 str.gali surašyti policijos pareigūnai, iki pirmadienio, balandžio 4 d., Palangos m. pareigūnai surašė 13 protokolų pagal LR ANK 45 str. Visiems pažeidėjams surašyti...
Įsidėmėkite mūsų išrinktuosius: jie nustatys mums taisykles artimiausius ketverius metus
Linas JEGELEVIČIUS, 2015 04 16 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto savivaldybės naujoji taryba pirmąjį posėdį surengė Kurhauze. Praėjusį antradienį 21 naujosios kadencijos nariai davė priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Konstituciją bei visi be išimties prašė Dievo pagalbos. Visi Tarybos nariai gavo Tarybos nario pažymėjimą, suteikiantį jiems teisinės neliečiamybės statusą, ir Tarybos nario ženklelį. Prezidentės...
Ganyklų gatvės daugiabučių gyventojai 18 metų nesutaria dėl įvažiavimo į aikštelę 2
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 09 06 | Rubrika: Miestas
Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų...
Šeimininkų užmiršti automobiliai kledarai griozdina kiemus, darko miesto erdves
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 08 08 | Rubrika: Miestas
Į „Palangos tilto“ redakciją užsukusi palangiškė piktinosi miesto savivaldybės bei policijos pareigūnų neveiklumu. Pasak moters, jau maždaug metus Malūno gatvės bei Klaipėdos plento gatvių sankryžoje, žolėje, stovi „Škoda“ markės automobilis. Ar jis neturi šeimininko?
Nustekenti kurorto verslininkai prašė palengvinti mokesčių naštą
Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 03 | Rubrika: Miestas
Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...
Bangų gatvės gyventojai jaučiasi įkaitais
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 29 | Rubrika: Miestas
Bangų gatvės 4 namo gyventojai kreipėsi į miesto valdžią su prašymu praplatinti įvažiavimą į namo kiemą. Pasak šiame name gyvenančios Miros Vileikienės, dabar įvažiavimas labai siauras, o juo naudojasi net penki daugiabučiai. Palangiškė pasakojo, kad gyventojai nori susitvarkyti kiemo teritoriją, apsodinti medžiais, įrengti gėlynus, vaikų žaidimo aikštelę bei praplėsti aikštelę...
