Gatvės teatrų festivalis Šventojoje kelia tarptautines bures

Palangos tiltas, 2024-07-09
Peržiūrėta
696
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gatvės teatrų festivalis Šventojoje kelia tarptautines bures

2024 metų liepos 10-13 dienomis Šventosios miestelis vėl taps didžiąja scena. Gatvės teatrų festivalis, kuris nuo 2022 metų kasmet ieško naujų pojūčių ir galimybių, šiais metais žada būti dar ypatingesnis. „Trečiasis festivalis stebins netikėtais pasirodymais, meniniu gyliu, profesionaliais atlikėjais, kurie įtrauks ir regos negalią turinčius žmones. Šokėjus, kurie čia jau sugrįžta ne pirmą kartą, žavi unikali Šventosios gamta, kuri pati natūraliai sukuria reikiamus efektus ir scenos aikšteles. Čia užsimezga artimas dialogas tarp šokėjų ir žiūrovų, pastarieji tampa ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kitame mieste to sukurti nepavyktų.“, - dalinasi kultūrinės veiklos vadybininkė/festivalio koordinatorė Ernesta Žaromskytė. 

Bendruomenė kurs Šventajai

Festivalio organizatoriai, Palangos kultūros centras, siekia ne tik parodyti gatvės teatro įvairovę, bet ir sukurti platformą naujoms kūrybinėms formoms bei kultūros ir meno kūrėjų iniciatyvoms. Šiais metais projektas bendradarbiauja su prancūzų teatro improvizacijos asociacija „Le TUBE", teatro mokytoja ir klounados aktore Pauline Grospeaud bei klounados aktore-repere Coralic Lattanzio. Jos kviečia Šventosios miesto gyventojus ir svečius nemokamai sudalyvauti trijų dienų kūrybinėse dirbtuvėse. Jų metu Šventosios gatvės, paplūdimys ir pušynai taps kūrybinėmis erdvėmis. Mokymų dalyviai kurs autentiškus improvizacinius pasirodymus, pažins teatrą, jo galimybes bei visi drauge sukurs individualų Šventosios miestui skirtą improvizacinį pasirodymą. Registracija į kūrybines dirbtuves iki liepos 8 d. el. paštu [email protected] 

Suprasti save ir kitą per skirtingus pojūčius

Festivalio antra dalis bus skirta profesionalių teatrų pasirodymams. Kūrėjai iš Lietuvos ir užsienio parodys savo meistriškumą įvairiose miesto erdvėse, sukurdami magišką atmosferą ir taip atskleisdami gatvės teatro galimybes. Liepos 12 d. penktadienį 20.00 val. Šventosios pėsčiųjų aikštėje pasirodys gatvės teatras „Teatr Akt“ iš Lenkijos su spektakliu „Travellers“ (liet. Keliautojai). Jų pasirodyme persipina įspūdingi „steampunk‘o“ kostiumai, dviračių transporto priemonės, pantomima, svingo šokis, sulėtinti filmai, skraidantys aitvarai ir kt. Jie laužo laiko ribas ir sukuria neįprastus nuotykius spontaniškai. Susitikimai su laimingaisiais akis į akį abiem pusėm tampa svarbiausia patirtimi. Kelionės esmė yra ne tikslas, o tik kelias. Liepos 13 d. šeštadienį 16.00 val. Šventosios paviljone šokio trupė ULNA (Lietuva) pristatys spektaklį „Ribos“. Tai pirmasis šiuolaikinio šokio spektaklis Lietuvoje, skirtas regos negalią turintiems suaugusiems bei įgalinantis patirti šokį tamsoje, per pojūčius. Garsas kuriamas ne tik judesiais, kostiumų šiugždėjimu, tačiau ir ypatingu, nuo judėjimo kintančiu muzikiniu takeliu, taip sukuriant kiekvieno šokėją atvaizdą. Žiūrovai čia tampa dalyviais. Stebėdami jie tyrinėja savo ribas bei reakcijomis prisideda prie šokėjų improvizacijų eigos, bendro spektaklio vyksmo. Spektaklyje „Ribos“ galima dalyvauti ir neturint negalios, jame kartu pajausime vienas kitą ir dalinsimės patirtimi. Liepos 13 d. 20.00 val. Šeiko šokio teatras (Lietuva) Šventosios pėsčiųjų aikštėje pristatys šokio spektaklį „Pareiškiu-Brandir“. Tai Prancūzijos šiuolaikinio šokio choreografo Albano Richardo ir Šeiko šokio teatro choreografės Agnijos Šeiko 2018 metais sukurtas spektaklis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui. O šiandienos kontekste jis suskamba itin jautriai, matant nepalaužiamą Ukrainos žmonių dvasią ir laisvės troškimą. Liepos 13 d. 21.30 val. Šventojoje prie skulptūros „Žvejo dukros“ šokio trupė ULNA (Lietuva) pristatys spektaklį „Balkonas“. Šešių šokėjų komanda pakvies žiūrovus tapti lygiaverte eksperimentinės kelionės dalimi, kurioje kiekvienas judesys yra žingsnis į naujas sąveikos formas, o kiekviena mizanscena yra naujas pasaulio interpretavimas. Tai judėjimo poezija, atskleidžianti mus supančios aplinkos galią, formuojančią mūsų tapatybę bei sąveiką su savimi ir kitais. Tai bus ne tik pasakojimas apie judesį, bet ir galimybė pajusti sąveiką su pasauliu ir savimi.

Trečiajame gatvės teatrų festivalyje Šventosios miestas vėl taps vieta, kur kultūra ir bendruomenė susilieja į vieną. Tai – unikalus renginys, kuris kiekvienais metais įgauna vis naujų spalvų ir formų, kviesdamas visus įsitraukti į kūrybinį procesą ir atrasti teatrą netikėčiausiose vietose. Tad liepos 10-13 dienomis, kai saulė kyla virš jūros horizonto, o Šventosios gatvėse skamba juokas ir aplodismentai, prisijunkite prie festivalio ir tapkite šio išskirtinio kūrybinio renginio dalimi. Šventoji lauks jūsų atviromis rankomis ir plačia šypsena. 

Festivalį finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

III Gatvės teatrų festivalis Šventojoje

2024 m. liepos 10–13 d.

Programa

 

Liepos 10–12 d. (trečiadienis-penktadienis)

Teatro improvizacija viešose erdvėse (Prancūzija). Improvizuosime kartu su teatro mokytoja, klounados aktore Pauline Grospeaud ir klounados aktore ir repere Coralie Lattanzio. Registracija el. paštu [email protected]

Šventosios miestelio erdvės

 

Liepos 12 d. (penktadienis) 
20.00 val. Gatvės teatro spektaklis „Travellers“ („Teatr Akt“, Lenkija)
Šventosios pėsčiųjų aikštė

 

Liepos 13 d. (šeštadienis)
16.00 val. Spektaklis „Ribos“ (šokio trupė „Ulna“, Lietuva), skirtas žmonėms turintiems regėjimo negalią
Šventosios pėsčiųjų aikštės paviljonas
20.00 val. Šokio spektaklis „Pareiškiu – Brandir“ („Šeiko“ šokio teatras, Lietuva)
Šventosios pėsčiųjų aikštė

21.30 val. Šokio spektaklis „Balkonas“ (šokio trupė „Ulna“, Lietuva)
Prie skulptūros „Žvejo dukros”

 

Organizatorius Palangos kultūros centras

Rėmėjai: Palangos miesto savivaldybė, Kultūros taryba, UAB „Augma“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2024 metų liepos 10-13 dienomis Šventosios miestelis vėl taps didžiąja scena. Gatvės teatrų festivalis, kuris nuo 2022 metų kasmet ieško naujų pojūčių ir galimybių, šiais metais žada būti dar ypatingesnis. 


Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. 


Rugpjūčio 17–20 dienomis Šventojoje vyks VIII-asis tarptautinis, didžiausias Baltijos šalyse baikerių paplūdimio ir muzikos festivalis „Beach Bike Fest 2023“. Šiemet renginys vyks Šventosios jūrų uoste.


Lietuvos pajūryje liepos 5–8 dienomis vėl šurmuliuos vienas spalvingiausių vasaros renginių – XXII tarptautinis gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis“.


II-ajame Gatvės teatrų festivalyje lankytojai galės susipažinti su išskirtinėmis Šventosios kurorto vietomis.


Šiais metais liepos 1-2 dienomis Šventoji pasiners į kultūros, teatro ir gamtos pasaulį.


Žuvėdrų gatvė Šventojoje tapo patogesnė bei saugesnė – baigti šios maždaug 860 metrų ilgio gatvės remonto darbai.


Liepos 2 d. (penktadienis) 20 val. į Šventosios centrinę aikštę atkeliauja gatvės teatrų festivalis „Šermukšnis". Čia pasirodys iš Krokuvos pakviesti svečiai „Teatr KTO“, kurie pristatys kaukių spektaklį „Peregrinus“ (režisierius Jerzy Zoń), rodytą Niujorke, Monrealyje, Londone, Seule, Sankt Peterburge.


Tarptautinė teatro diena Palangos lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo paminėta netradiciškai. Jai buvo skirta visa savaitė. Per darželį nuvilnijo „Pasakos“ Teatrų festivalis 2016“.


Jūros gatvės rekonstrukcija Šventojoje vyksta sparčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 09 11 | Rubrika: Miestas

Rugpjūčio viduryje prasidėjusi visų šventojiškių laukta Jūros gatvės rekonstrukcija sparčiai juda į priekį – kaip patikino darbus atliekančios UAB „Žemkasa“ technikos direktorius Vitas Ramanauskas, jeigu orai leis, šiemet suplanuota sutvarkyti atkarpa nuo Ošupio tako iki Mėguvos gatvės gali net „pailgėti“ pora šimtų metrų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius