Gelbėtoja Daiva: „Vaikinai prašo telefono numerio, kviečia į pasimatymus“

Žygimantas MITKUS, 2015-07-13
Peržiūrėta
106
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Daiva Valaitytė
Daiva Valaitytė

Paplūdimio gelbėtojų profesijai Holivudo filmai iki šiol suteikia daug žavesio. Todėl nenuostabu, kad dalis Palangos jaunų atostogautojų paplūdimyje skuba prie patikusio gelbėtojo ar gelbėtojos „asmenukei“ pliaukštelėti. Ne vienam, matyt, teko karčiai nusivilti – gelbėtojams su uniformomis fotografuotis „asmenukėms“ draudžiama. „Mano darbas – ne jas darytis, o gelbėti į nelaimę pakliuvusį žmogų“, – juokėsi Palangos centrinėje gelbėtojų stotyje besidarbuojanti 31 metų gelbėtoja iš Jurbarko Daiva Valaitytė. Ji kurorte dirba pirmą sezoną, bet teigė, jog gelbėti skęstantį žmogų yra pasirengusi. „Palangos tiltas“ su ja šnektelėjo.
– Kodėl pasirinkai darbą Palangos gelbėjimo stotyje? Kuo šis darbas tave žavi?
– Mano du broliai dirbo Palangos gelbėjimo stotyje, todėl vedina jų pavyzdžiu ir atvykau čia. Šis darbas mane žavi, nes gali padėti žmonėms, juos gelbėti ir tuo, jog visą vasarą praleidi Palangoje – juk ne visi tai gali sau leisti.
– Ar gelbėtojų darbas, vaizduojamas filmuose, atitiko tavo realybę?
– Filmuose vaizduojami gelbėtojai labai toli nuo tikrosios gelbėtojų darbo realybės. Mes tikrai sunkiai ir atsakingai dirbame, o filmuose gelbėtojai stovi sau gražūs su akiniais nuo saulės ir „kabina“ paneles (juokiasi.)
– Ko tikėjaisi iš šio darbo? Ar lūkesčiai pasiteisino?
– Taip, pasiteisino. Sužinojau labai daug naujų dalykų, kuriais seniau nesidomėjau, pavyzdžiui, ko negalima daryti pajūryje. Šiuo metu šia tema tikrai daug žinau ir tuo labai džiaugiuosi.
– Ką veiki laisvalaikiu?
– Deginuosi paplūdimyje (juokiasi). Taip pat vaikštau po Palangą, aplankau įvairius muziejus, nueinu į Birutės parką.
– Esi atvykusi iš kito miesto: kokias perspektyvas matai Palangoje? Ką gero ir blogo įžvelgi didžiausiame Lietuvos kurorte?
– Nieko blogo Palangoje neįžvelgiu. Perspektyvų daug, miestas tikrai labai gražus, viskas sutvarkyta.
– Kokie tavo santykiai su gelbėtojais vaikinais?
– Santykiai – tobuli. Kitaip pasakius, kaip mamos ir sesers (juokiasi).
– Papasakok daugiau apie gelbėtojų darbą. Kaip prasideda tavo ir kitų kolegų diena?
– Ryte keliamės, septintą valandą jau bėgame krosą, sportuojame. Aštuntą valandą pusryčiaujame, o po to visus gelbėtojus išvežioja į postus, kur ir prasideda darbo diena. Dirbame aštuonias valandas per dieną, grįžę namo pusryčiaujame, vakarieniaujame, o vienuoliktą valandą vakare einame miegoti, aišku, jeigu nebudime, jog kitą rytą būtume žvalūs.
– Stereotipiškai dar pasakoma, kad moterys – silpnoji lytis. Dirbant gelbėtoju reikia tiek fizinio, tiek psichologinio pasirengimo. Ar turi jį?
– Streso darbe yra, tačiau per mėnesį jau pripratau. Kito darbo rinktis aš nenorėjau, nes gelbėtojo darbas – išbandymas man pačiai. Taip pat šalia savęs turėjau gerųjų pavyzdžių.
– Kaip sekėsi atrankoje į gelbėtojų darbą? Kokie išbandymai tavęs laukė?
– Atranka buvo sunki, tačiau sekėsi gerai, juk neveltui šiuo metu čia dirbu (šypsosi). Bėgome, plaukėme – ko tik nedarėme, tačiau jeigu reikia – aš galiu!
– Kokiais darbais šiais metais jau pasižymėjai kaip gelbėtoja? Ar jau teko gelbėti skenduolius?
– Skenduolių dar netraukiau ir galbūt jų gelbėti nereikės, nes dirbu Palangos gelbėjimo stoties centre, išmanau centro koordinavimą, žinau, kiek paplūdimyje yra postų, ką daryti gelbėtojams. Aš komanduoju ir esu kaip pagrindinė gelbėtoja. Centre gelbėtojams pranešu visus nurodymus, koordinuoju gelbėtojų bei greitosios pagalbos privažiavimą prie nelaimingo įvykio vietos, per garsiakalbius pranešu apie orus, apie vandens temperatūra, taip pat informaciją apie pasimetusius vaikus. Kalbu lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Mano darbas daugiau siejasi su psichologija, atsakingumu ir drausme, tačiau jeigu jau šiandien reikėtų gelbėti skęstantį žmogų – aš pasirengusi!
– Gelbėtojo darbas yra labai atsakingas. Kaip suderini tokį atsakingą darbą su linksmu vakarėliu?
– Kažkaip suderinu, tačiau labai daug nesilinksminu. Jau praėjo tie laikai, kai į klubus eidavau.
– Sulauki daug vaikinų dėmesio... Kiek „asmenukių“ šiais metais jau teko pasidaryti?
– Vaikinų dėmesio sulaukiu, būna, jog prašo telefono numerio, kviečia į pasimatymus. Gelbėtojams „asmenukes“ daryti draudžiama, nes darbo metu vilkime uniformą – vadovas griežtas (juokiasi).
– Kokie tavo ateities planai?
– Planuoju išvykti į užsienį dirbti. Iš tikrųjų nelabai noriu išvažiuoti iš Lietuvos, tačiau gyvenimo sąlygos ir aplinkybės verčia. Aišku, iš užsienio kažkada į Lietuvą tikrai grįšiu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos policija rašome pagalbos nustatant asmens tapatybę.


Palangos Caritas kviečia savanorius įsitraukti į veiklą.


Užpultas palangiškis pasigedo telefono ir dokumentų

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 13 | Rubrika: Miestas

Po užpuolimo sekmadienį, sausio 12 d., maždaug 40-ies metų vyras suprato likęs be svarbių daiktų.


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Policija prašo pagalbos

"Palangos tilto" informacija, 2019 02 17 | Rubrika: Kriminalai

Klaipėdos m. policija prašo pagalbos ieškant dingusios nepilnametės mergaitės. Rūta J. gimusi 2006 m. iš namų Klaipėdoje išėjo 2019-02-13 d. ir negrįžo iki šiol. Mergaitės duomenys: ūgis apie 162 cm., vidutinio kūno sudėjimo, tamsių ilgų plaukų, mėlynų akių, liežuvyje turi auskarą. Dėvėjo juodą striukę, avėjo juodus sportinius batus, vilkėjo juodos spalvos...


Policija prašo pagalbos

„Palangos tilto“, Palangos PK inf., 2018 11 16 | Rubrika: Kriminalai

Palangos m. Policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas, todėl Komisariatas prašo pagalbos, siekdamas nustatyti šių asmenų buvimo vietą. Turinčiuosius informacijos, maloniai prašome pasidalinti ja su tyrėjomis e.paštu [email protected] arba [email protected]


Klaipėdos apskr. VPK Palangos policijos komisariato pareigūnai prašo visuomenės pagalbos nustatant nuotraukoje matomo vyro tapatybę – asmuo gali turėti tyrimui svarbios informacijos. Atpažinusius asmenį, prašome susisiekti su tyrėja V. Budre tel. 870064712, el.p. [email protected]


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


Savaitė be mobilaus telefono – įmanoma?

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 05 13 | Rubrika: Miestas

Naujosios technologijos mokykloje vis labiau randa savo vietą. Šiandien net pats mažiausias mokinukas nebeįsivaizduojamas be mobiliojo telefono rankose. Neabejojama – tai reikalinga susisiekimo priemonė, tačiau dažniausiai telefonas mokykloje naudojamas ne pagal paskirtį ir neprotingai naudojantis netgi gadina mokymosi procesą. Tad Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos...


Paplūdimio gelbėtojų profesijai Holivudo filmai iki šiol suteikia daug žavesio. Todėl nenuostabu, kad dalis Palangos jaunų atostogautojų paplūdimyje skuba prie patikusio gelbėtojo ar gelbėtojos „asmenukei“ pliaukštelėti. Ne vienam, matyt, teko karčiai nusivilti – gelbėtojams su uniformomis fotografuotis „asmenukėms“ draudžiama. „Mano darbas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius