Gražiausios eilės papuošė „Anapilio“ sienas

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-09-09
Peržiūrėta
611
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Visą savaitę svečiavęsi Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos ir Gruzijos poetai ir dailininkai šeštadienį užbaigė viešnagę Palangoje. Šia proga visi norintys išgirsti bei pamatyti šio malonaus darbo rezultatus rinkosi į dailininkų darbais išpuoštą „Anapilį“. Spindinčios susirinkusiųjų akys išdavė didžiulę meilę ir pasiaukojimą savo darbui: piešimui, rašymui grojimui bei dainavimui.

 

Gabūs žmonės demonstravo visus savo talentus, kurie neapsiribojo vien tik rašymu. Čiupę netoliese paruoštus muzikos instrumentus, sugebantys groti „atlapaširdžiai“ menininkai  linksmino publiką. O norėdami pradžiuginti lietuvius, Ukrainos atstovai atliko lietuvių liaudies dainą, kuriai griausmingai pritarė visa salė. Tai ypač paglostė gimtąją kalbą branginančiųjų širdis. Visa erdvė prisipildė beveik užčiuopiamos skraidančios ir visą savaitę menininkams padėjusios mūzos. 

Iš širdies deklamuodami savo nuglostytas ir išverstas į visas keturias kalbas eiles poetai tryško pasididžiavimu ne tik savimi, bet ir visais „sielos draugais“. Lietuvių vertėjai stengėsi neapvilti jiems patikėjusių savo darbus autorių, todėl perteikė netgi jų intonaciją. O eilėraščių būta visokių. Jauni žmonės – individualistai, siekiantys išlaisvinti savo sielą, todėl ir jaunieji plenero dalyviai išsakė per savo posmus viską, kas juos padarytų laimingais, o kas labiausiai trikdo. Šmaikščios eilėraščių atomazgos susilaukdavo atitinkamos reakcijos. Kvailionės šios laisvos sielos žmonėms nesvetimos ir netgi būtinos. Vyresnieji rašytojai „kapstėsi“ kur kas giliau, siekdami pasiekti kiekvieno, buvusio susibūrime, širdį. Nuolat vilnijantys aplodismentai ir susižavėjimo šūksniai atskleidė vieną neginčijamą tiesą – tai mylintys, gerbiantys ir palaikantys vienas kitą žmonės, kurie užmezgė ryšius, siesiančius juos dar ilgai.

Patys kukliausi išliko tie, kurie ir organizavo visą šių įvairiapusiškų žmonių susibūrimą draugėn. Dovanų ir gerų žodžių netrūko plušėjusiems organizatoriams. Pirmoji dovana, žinoma, buvo tą vakarą išgirsti ir sielos gelmes suvirpinę eilėraščiai, o kitos dovanos – užčiuopiamos, skirtos projekto organizatorei Birutei Jonuškaitei, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentui ir viešbučio „Vila diemedis“ savininkui Gintarui Sičiūnui, kuris maloniai suteikė svečiams pastogę ir už tai nusipelnė net originalaus Palangoje nutapyto paveikslo. Su meile dovanotas kūrinys paliks šiltus prisiminimus ir visada atvers vartus sugrįžimui į šių nepamirštamų žmonių būrį.

Dar ilgai skambės „Anapilio“ tvirtovėje keturkalbiai posmų aidai ir sienos prisimins įvairiausiom spalvom pasidabinusius paveikslus, palydėdamos autorius džiuginti jau kitų meno mylėtojų. Tretieji organizuojamo plenero metai nepaliko nei vieno abejingo ir širdis dar ilgai muš pagal išgirstų eilių ritmą, primindama Palangos įkvėptų kūrinių paliktą įspūdį.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Turint omeny, kad visi važiavo į Palangą išsiilgę pajūrio, turbūt pamatysime, jog tai bus blogas sprendimas. Bet reikia pamatyti duomenis. Kol jų nėra, tai – tik spėliojimai“, –sako duomenų mokslininkas, premjerės Ingridos Šimonytės sudarytos Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos narys Vaidotas Zemlys-Balevičius. Po šilto savaitgalio...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Spalio 23 dieną jau 22 –ąjį rudenį į Palangą rinkosi jaunieji poetai iš Žemaitijos regiono. Šiemet Senosios gimnazijos lituanistų organizuojama tradicinė poezijos šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“ vyko Palangos kurorto muziejuje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Latviai dailininkai pamėgo kurti Palangoje

Linas JEGELEVIČIUS, 2014 09 15 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį penktadienį viešbutyje „Gamanta“ prasidėjo II-asis tarptautinis Jūrmalos dailininkų pleneras, kuriame savo darbus pristatė ryškiausi Latvijos kurorto dailininkai: Dzintars Adienis, Ligita Caune, Erika Kumerova, Andrejs Germanis, Janis Jekabsons, Liene Martinsone ir Janis Veiss.


Kur tik pažvelgsi – kurorto kavinėse, kioskuose, paplūdimyje – pamatysi jaunus darbuotojų veidus. Kiekvieną vasarą Palanga tampa Klondaiku, norinčiam užsidirbti „žaliam“, dažniausiai be darbo patirties jaunimui.


Gimnazijos moksleiviai užbaigė ilgalaikį projektą

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Šventiniu laikotarpiu, visiems dar gyvenant Kalėdų laukimo nuotaikomis, Senosios gimnazijos moksleiviai užbaigė nuo rudens vykdomą pilietinio tautinio ugdymo projektą „Žiūrėjimas į Lietuvą“, skirtą paminėti Lietuvos tūkstantmetį. Šia proga Aktų salėje jie skaitė ir atskleidė savo aktorinius gabumus, paliesdami opią šių laikų problemą – emigraciją, bei pristatė savo kurtą karpinių parodą.


Visą savaitę svečiavęsi Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos ir Gruzijos poetai ir dailininkai šeštadienį užbaigė viešnagę Palangoje. Šia proga visi norintys išgirsti bei pamatyti šio malonaus darbo rezultatus rinkosi į dailininkų darbais išpuoštą „Anapilį“. Spindinčios susirinkusiųjų akys išdavė didžiulę meilę ir pasiaukojimą savo darbui: piešimui, rašymui grojimui bei dainavimui.


Minint iškilaus palangiškio, kovų už Lietuvos laisvę šauklio J.Žemaičio gimimo šimtąsias metines, miestelėnų, atstovaujančių įvairioms organizacijoms, iniciatyva ir pritarus valdžiai, kovo 15 dieną Gintaro muziejaus menėje vyksiančiame iškilmingame kurorto Tarybos posėdyje partizanų generolui bus suteiktas Palangos miesto Garbės piliečio vardas (po mirties). Miesto Garbės piliečio regalijas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius