„Grubusis“ teatras ruošiasi Tarptautinei teatro dienai

„Palangos tilto“ informacija, 2010-03-20
Peržiūrėta
674
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėjant Tarptautinei teatro dienai, kuri minima kovo 27 dieną, jai ruoštis suskubo ir Palangos mėgėjų teatras „Grubusis“. Šios jiems ypatingos dienos išvakarėse jie nusprendė pradžiuginti palangiškius, parengę teatrinių improvizacijų varžybas „Kur tas kampas“.

 

„Grubiojo“ mėgėjų teatro įkūrėjas, režisierius Virginijus Milinis priminė, kad Tarptautinės teatro dienos proga jie visuomet paruošdavo ką nors naujo Palangos gerbėjams, šįkart taip pat ruošia naujovę, kurios dar nei karto nebandė. Teatrinių improvizacijų varžybos ypatingos tuo, kad aktoriai negalės pasiruošti, nebus jiems specialiai kurtų vaidmenų. Viską jiems teks atlikti spontaniškai, žiūrovams pasiūlius temą. „Varžybos vyks tarp keturių aktorių komandų, kuriems bus reikalinga puiki orientacija, vaizduotė“, - pasakojo V.Milinis apie artėjančių varžybų specifiką. Pasak jo, toks renginys gal labiau patiks jaunesniems žmonėms, tačiau aktoriai mielai sulauktų įvairaus amžiaus žmonių, trokštančių įdomiai praleisti laiką.

„Ši idėja gimė iš kadaise televizijos ekranuose rodyto improvizacijų šou „Pagauk kampą“, kuris vėliau gavo kitą pavadinimą „Kitas kampas“, - pasakojo V.Milinis apie gimusią mintį, kaip paminėti Tarptautinę teatro dieną. Pasak jo, tai tarsi teatro sportas, kuriame išbandomas aktorinis pasiruošimas, meistriškumas, aktoriai puikiai išbando save ir sulaukia atitinkamos žiūrovų reakcijos. „Tai bus gero humoro dozė, o juk dėl to labiausiai žiūrovai ir įvertina tokius pasirodymus“, - apie smagiąją pusę papasakojo režisierius. Tikėdamiesi puikaus susirinkusiųjų nusiteikimo, aktoriai nekantriai laukia, kol galės juos dar labiau nudžiuginti.

Šeštadienį, kovo 27 dieną, režisieriaus V.Milinio ir jo žmonos Ritos lauks dar viena šventė, kurioje bus apdovanoti visi nusipelnę mėgėjai aktoriai, atlikę nepamirštamus vaidmenis bei sukūrę itin ryškius spektaklius. Kasmetinėje Lietuvos mėgėjų teatro apdovanojimų šventėje „Tegyvuoja teatras“, kuri šiais metais vyks Klaipėdos žvejų kultūros rūmuose, jie abu turi galimybę parsivežti į Palangą po apdovanojimą. R.Milinienė gali tapti nominante geriausio moters epizodinio vaidmens srityje už sukurtą Agotos vaidmenį spektaklyje „Amerika Palangoje“, o V.Milinis tame pačiame spektaklyje atlikęs Vinco vaidmenį gali sugrįžti su apdovanojimu už ryškiausią vyro epizodinį vaidmenį. Linkime sėkmės Palangos miesto žymiesiems aktoriams!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras atvyksta į Palangą: dieną galima mėgautis saulės ir jūros voniomis, o romantiškus vasaros vakarus palydėti scenos meistrų koncertuose ir spektakliuose. 


Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklis „Tanato viešbutis“ (pagal A. Morua novelę Mirties pensionas", režisierius Virginijus Milinis) respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ nominuotas net keturiose kategorijose.


Palangoje neilgai trukus atgims legendinis kino teatras „Naglis“. Planuojama, kad jau po kelerių metų jis taps regionine filmoteka. Bendrovei „Lietuvos kinas“ priklausantis „Naglis“ yra seniausias išlikęs valstybinis kino teatras.   


Trečiadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos erdvėse atidaryta aktyvios palangiškės, Klaipėdos apskrities gidų gildijos narės Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Gidai – sustabdytos akimirkos“, skirta Pasaulinei turizmo dienai paminėti. Simboliška, jog paroda atidaryta būtent Pasaulinės turizmo dienos išvakarėse.


Kaip moterys supranta laimę, kas jas džiugina, o kas pravirkdo – tokie ir panašūs klausimai dažnai analizuojami, daug pateikiama ir atsakymų. Galbūt kitaip ir negalėtų būti. Juk žmonės, ypač silpnosios lyties atstovės, yra įvairiapusiai, emocionalūs, žodžiu, sudėtingi. Tai pabandė spektaklyje „Moterų laimė“ (režisierius Virginijus Milinis) perteikti Palangos...


Prieš 20 metų lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ buvo įkurtas auklėtojų ir vaikų jungtinis teatras „Tukas“, kurio veikla džiugina visus – ir mažus ir didelius... Šio teatro įkūrėja, režisierė ir organizatorė – priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ona Šleiniuvienė. Ji aplink save subūrė bendraminčių būrelį, kuris per tuos...


Valstybinis Šiaulių dramos teatras rugpjūčio 19–22 dienomis, nuo 19 valandos  teatro gerbėjus kviečia į Palangos senąją gimnaziją - teatras parodys keturis spektaklius pagal literatūros klasikų kūrinius. Bilietai parduodami Palangos Senojoje gimnazijoje 11-13, 16-19 val. ir internete www.ticketmarket.lt


Kovo 27-ąją minima Tarptautinė teatro diena. Greitai bus dvidešimt metų, kai ją gali minėti ir palangiškiai: šiemet dvidešimtąjį savo gimtadienį švęsiantis Palangos „Grubusis“ teatras beveik kasmet šios dienos proga sukviečia Melpomenės globojamo meno gerbėjus į spektaklių premjeras. Premjera bus ir šiemet, tik – kiek vėliau...


„Grubusis“ teatras ruošiasi Tarptautinei teatro dienai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Artėjant Tarptautinei teatro dienai, kuri minima kovo 27 dieną, jai ruoštis suskubo ir Palangos mėgėjų teatras „Grubusis“. Šios jiems ypatingos dienos išvakarėse jie nusprendė pradžiuginti palangiškius, parengę teatrinių improvizacijų varžybas „Kur tas kampas“.


„Grubusis“ teatras pasveikino palangiškius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 06 | Rubrika: Miestas

Prieš didžiąsias metų šventes savo tradiciniu prieškalėdiniu spektakliu „Pasaka apie angelus“ „Grubiojo“ teatro aktoriai pasveikino palangiškius su artėjančiomis ir šiuo metu jau tik prisiminimuose džiuginančiomis šventėmis, sukurdami šventinę atmosferą ne tik Senosios gimnazijos salėje, bet ir visų susirinkusiųjų žiūrovų širdyse.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius