Į Palangą tyliai įslinko ... ruduo. Kaip atrodė paskutinė vasaros diena?

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-08-31
Peržiūrėta
658
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į Palangą tyliai įslinko ... ruduo. Kaip atrodė paskutinė vasaros diena?

Dar viena vasara baigėsi, pakviesdama jos vietą užimti spalvotajam rudeniui. Šiandien – pirmoji ne tik kalendorinio rudens diena, bet irpirmoji naujųjų mokslo metų diena, kuomet ne tik palydima vasara, bet ir pasveikinami sugrįžę į mokyklų suolus mokinukai bei mokytojai. O kaip atrodė Palanga paskutinę vasaros dieną? Ne, visai neliūdnai, liūdesiui kurorte vietos nėra net ir pasibaigus atostogų metui. O nelabai buvo galima ir pagalvoti, jog atostogos išties baigėsi, nes žmonių, nors ir mažiau, bet esama – visi atsipalaidavę, dar besidžiaugiantys saulės spinduliais, kurių šią vasarą kai kurie pasigedo, o ir paplūdimyje – apstu žmonių.
Ne vienas Palangoje pastebėjo jau sumažėjusius žmonių srautus, kiek daugiau jų dar buvo aktyviausioje vasarotojų gatvėje – J. Basanavičiaus promenadoje, tačiau kitur jau tik vienas kitas bevaikštinėja. Visgi nemažai dar saulė paskutinėmis vasaros dienomis suviliojo ir į pajūrį, tikėtina, jog žmonių būtų ir rugsėjį, jeigu tik saulė šviestų, gi ne visus iš Palangos ir jos pliažo „išveja“ vaikų mokyklos reikalai.
Simboliška, jog kurorto gatvėse buvo regėti ir lagaminais vežini poilsiautojai, daugiau gatvėse – vietinių gyventojų, kurių galvose zuja buitinių reikalų bėdos. O kai kam ir šventės, tad kur čia liūdesys pasibaigus vasarai – Palangos bažnyčios šventoriuje ir kurorto gatvėse vaikštinėjo šventiškai pasipuošę vestuvių šventės dalyviai, o netrukus dėmesį patraukė ir patys jaunieji.
Teiravomės sutiktų žmonių, ar jaučia, jog sulaukė paskutinės šių metų vasaros dienos, kaip praleido vasarą, ar paliko kokių įspūdžių, o ar neliūdna, jog galiausiai šiltasis metų laikas moja atsisveikindamas.
Praeiviai prisipažino, jog liūdesio nejaučia, nėra priežasties, gi saulė šviečia, o kol geras oras, tai ir nuotaika yra puiki. Tiesa, vis dar atostogaujantys poilsiautojai pastebėjo, jog medžiai jau „kratosi“ lapų – ant grindinio jau ne vienas nukritęs. „O juk dar net šalnos nebuvo“, – stebėjosi kurorto svečiai.
Palangiškiai Rūta ir Julijonas, kaip sakė, abu pensininkai, tad jiems visos dienos – vienodos, visos – šventiškos. „Vasara praėjo nei gerai, nei blogai. Įprastai, sakyčiau. Jūs turite įrodyti, kad vasara buvo gera, o mes pagalvosime, kuo gi buvo bloga. Žmogaus prigimtis jau tokia, jog visur norima rasti ir blogų dalykų, tačiau gal nereikia jų ieškoti, reikia džiaugtis tuo, ką turime“, – sakė pašnekovai.
Rūta ir Julijonas sakė, jog prasidėjus rudeniui šventės jie nejaučia, vaikai jau užaugę, tad ir nusiteikimo, papildomo rūpesčio nereikia. Kur kas kitaip yra tiems žmonėms, kurie vaikus ruošia mokyklai, galbūt jau ir išvakarėse ima kirbėti jauduliukas.
„Jaučiam, kad vasara baigėsi vien dėl to, jog anūkėlę reiks išleisti į mokyklą, pradės lankyti pirmą klasę. Tačiau vasara buvo puiki. Šią vasarą beveik nereikėjo dirbti, tad atostogos buvo nuostabios. Ir mums viskas buvo gerai – ir oras geras, ir visi planai pavyko. Svarbu, kad jokių nelaimių nebuvo, visi sveiki. Viskas priklauso nuo požiūrio, kitam, žiūrėk, viskas blogai. Dabar šiek tiek esti kitoks jausmas, lyg ir liūdna. Bet štai kalbamės, jog prasidės ruduo, tuoj ir pavasaris, o paskui ir kita vasara. Žinoma, visas įdomumas ir yra vasarą, žiema, ruduo – toks tamsus laikas. Tad gyvename nuo vasaros iki vasaros“, – teigė klaipėdiečiai Jadvyga ir Petras su anūkėle Aiste.
Palangiškė Verutė į miesto centrą pasidžiaugti saulės spinduliais prie fontano ateina dažnai, ten, kaip pripažino moteris, susitinka ir su draugais, pasikalba. „Ir dabar štai palydėjau draugę. Nuotaika vis tiek gera, net jei ir baigėsi toji vasara. Neįvyko nieko tokio įsimintino šią vasarą, tačiau kiekviena diena, kai saulė švietė, buvo šventė“, – teigė Verutė.
Tai, kad žmonių jau gerokai mažiau ir tai yra ryškus prasidėjusio rudens ženklas, patvirtino palangiškiai Jurgis, Alvydas ir Vytautas. „Oras – tai pasaka. O kaip vasara? Mes poilsiautojų neleidžiame, tai vasara buvo skirta savo malonumams. Kaip kas, vieni su anūkais leido laiką, kiti atrado kitokios veiklos. Ir visai neliūdna. Pasibaigė vasara, ateis ruduo, tuoj ir kita bus vasara, taip ir bėga visas gyvenimas“, – teigė palangiškiai.
Vasaros atostogas pajautė tik paskutinėmis jos dienomis iš Vilniaus atvykusi Nastia su anūkėliu šešiamečiu Nikonu. „Atvyko vaikai iš užsienio, tai kaip gi neparodysi anūkui jūros. Tai ir atvykome. O taip stipriai jis laukė, kol ją pamatys, vis klausinėjo, o kada ta jūra. Visą vasarą teko dirbti, tai nė nepajutau kaip ji prabėgo. Bet taip turi būti – keičiasi metų laikai. Ruduo irgi gražus, viskas priklauso nuo mūsų požiūrio, nuotaikos. Jeigu būsime gerai nusiteikę, tai visi metų laikai bus puikūs“, – įsitikinusi Nastia.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mielieji, Valstybės diena šiais metais, kaip niekad, yra ypatinga ir reikšminga


Prasideda fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 03 | Rubrika: Miestas

Spalio 1 d. prasidėjo fotokonkursas „Auksinis ruduo Palangoje“, truksiantis iki spalio 10 d.


Palangos „Palanga“ - paskutinė

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sportas

Lietuvos futbolo A lygoje atnaujintos kovos: 18-ojo turo rungtynėse rugpjūčio 3 d. Vilniaus „Riterių“ komanda namuose 1:0 (10) įveikė „Palangos“ futbolininkus. Pergalingą įvartį 42-ąją min. įmušė Lajo Traore. 34 taškus turintys „Riteriai“ turnyro lentelėje užima trečiąją vietą, o „Palanga“ su 10 taškų yra paskutinė...


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Dar viena vasara baigėsi, pakviesdama jos vietą užimti spalvotajam rudeniui. Šiandien – pirmoji ne tik kalendorinio rudens diena, bet irpirmoji naujųjų mokslo metų diena, kuomet ne tik palydima vasara, bet ir pasveikinami sugrįžę į mokyklų suolus mokinukai bei mokytojai. O kaip atrodė Palanga paskutinę vasaros dieną? Ne, visai neliūdnai, liūdesiui kurorte vietos nėra net ir...


Šis savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei 500 „Vaikai, nepykite, kad aš negaliu su jumis maudytis – man neleidžia,“- sakė prezidentė, kuri kartu su Palangos meru Š. Vaitkumi, jo šeima ir daugiau kaip puse tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos sušoko Palangos vasaros...


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Įpusėjęs ruduo kasdien vis daugiau darbo atneša Palangos komunalininkams – miesto tvarkytojai kas rytą šluoja nukritusius medžių lapus, atnaujina gėlynus bei rengiasi artėjančiai žiemai.


Net 14 kurorto daugiabučių namų keičia savo veidą – Palanga vadinama viena „dėžučių“ renovacijos lydere šalyje. Bet renovacijai šalyje – ir Palangoje – įgauti didesnį pagreitį koją kiša   netikslumai daugiabučių namų modernizavimo investiciniuose projektuose (DNMIP). Kai kuriuos jų reikės patikslinti, o tai reiškia, kad I-ojo...


Praėjusį penktadienį Stasio Vainiūno meno mokyklos salėje jaunieji kūrėjai ir kiti mėgstantys poeziją susirinko į kasmetinį, jau keturioliktus metus vykstantį, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos miesto savivaldybės organizuojamą renginį „Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“. Šiemet poezijos šventė skirta paminėti Jono Mačiulio – Maironio gimimo metinėms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius