Į Palangą žiemą traukia kas penktas: patarė, ką nuveikti su vaikais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2019-11-13
Peržiūrėta
4
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kol jūros ištroškę poilsiautojai grūdasi Palangos pliažuose vasarą, dalis lietuvių poilsį pajūryje renkasi žiemą. Ypač daug privalumų pastebi šeimos, kurios pajūrį vėsiuoju metų laiku vertina dėl mažų kainų ir ramybės. Palangiškiai pritaria – žiemą su šeima čia tikrai galima pailsėti nuo šurmulio ir smagiai praleisti laiką su vaikais. Žiemą traukia Palanga Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ metų pradžioje paviešinta gyventojų apklausa parodė, kad net 37 proc. apklaustųjų mieliau vyksta prie jūros atvėsus orams. Atostogas ne sezono metu prie jūros su šeimomis leidžia 35–45 metų žmonės. Iš jų didžioji dalis (24 proc.) poilsį renkasi Palangoje.

Pasak atostogaujančiųjų, pajūrio miestai ne sezono metu yra itin tylūs bei ramūs, o kartu siūlo ir gerokai pigesnes nei vasarą pramogas. Dešimtadalis pažymėjo, kad ne sezono metu į Palangą vyksta dėl Birutės parko bei muziejų, o 15 proc. – dėl ramios aplinkos, SPA malonumų ir pasivaikščiojimų. Atrado gimtąjį miestą iš naujo Simona Griciūtė-Juodsnukienė, rašanti tinklaraštį „Ginger power blog“, savo socialiniuose tinkluose yra pasidalijusi rekomendacijomis šeimoms, kurios nori praleisti daugiau laiko Palangoje.

„Aš pati esu palangiškė, kuri išvyko gyventi į Dubliną, ištekėjo ir grįžo į Vilnių sukūrusi šeimą. Tad šis įrašas natūraliai atsirado mamoms, kurios visada klausia, ką veikti Palangoje. Tenka vasaras leisti prie jūros, o šaltuoju sezonu rečiau, tačiau taip pat vykstame. Palangą reikia lankyti visais metų laikais, ji nepaprastai graži ramiuoju sezonu“, – portalui lrytas.lt pasakojo mama. – Turiu puikias galimybes atvykti iš sostinės į pajūrį ir čia leisti laisvalaikį. Tad mano tikslas – parodyti, kad Palanga nėra vien J.Basanavičiaus gatvė ir ji tikrai draugiška šeimoms su vaikais. ' Dažnai skaitau forumus, kur mamos klausia, ką nuveikti esant Palangoje? Lengva, kai būna vasara ir saulė dovanoja visas galimybes šėlti prie jūros. Tačiau puikiai žinome lietuviškus orus, o jie nėra itin palankūs, dažnai iškrinta lietutis ar būna tiesiog apniukusi diena. Bet juk nėra blogų orų, reikia tik tinkamos aprangos ir nusiteikimo“, – įsitikinusi tinklaraštininkė. 

Taigi ką rekomenduoja pamatyti ir aplankyti Simona?

1. Palangos paplūdimys. Nors vieną rytą čia galima sutikti ar palydėti saulę. Ypač puiku ir sveika pasivaikščioti pajūriu.

2. Jei orai nelepina, S.Griciūtė-Juodsnukienė sako, kad Palanga turi nuostabų, erdvų, naują ir šiuolaikišką Palangos baseiną. „Vandens temperatūra tinkama patiems mažiausiems, galima mėgautis pirtimis, o kam reikia fizinio krūvio, gali plaukioti ilgajame baseine. Tai milžiniškas šio baseino privalumas, 

3. „Visada siūlau nepatingėti ir aplankyti Palangos Birutės parką. Skirkite jam laiko. Apžiūrėkite muziejų, rožes, užlipkite į Birutės kalną. Nuo jo atsiveria puikūs vaizdai į jūrą“, – rekomenduoja mama.

4. Per visą pušyną nusidriekęs ir Labryčio takas. Simona tikina, kad tai puiki atrakcija vaikams. „Mudu su Rojumi mėgstame įveikti po keletą kilometrų vien vaikščiodami juo. Jei truputi lynoja, pušys sulaiko tą lietutį, o vaikai gali mėgautis grynu oru ar tyrinėti kankorėžius, pagaliukus, šakeles“, – pasakoja moteris.

5. Tinklaraštininkė ragina nepamiršti aplankyti grafų Tiškevičių alėjos ir paglostyti jų šuniuką! Jos sūnelis visada bėga pas jį pasėdėti.

6. Būtinai nueikite ant Palangos tilto. „Kaskart dangus ir jūra dovanoja skirtingus peizažus“, – įsitikinusi palangiškė.

7. Pasak jos, einant palei Rąžės upelį svarbu nepamiršti grūdų ir lesinti ten antis. „Vaikams tai labai smagi pramoga, o ir nėra jokio mašinų judėjimo, triukšmingoji J.Basanavičiaus gatvė lieka nuošalyje“, – pataria ji.

8. Vaikų rojų, pasak Simonos, rasite vienoje didžiausių Palangos vaikų žaidimų aikštelių, esančių Šermukšnių g. 1. „Ten nuėjus tikrai greitai išeiti nepavyks“, – įsitikinusi mama.

9. Žinoma, nereikia pamiršti ir Pasakų parko. „Ten ramioje pušų apsuptyje įsikūrė visos žymios pasakos, kurios turi vizualizacijas, ir galima jų klausytis, nes jos įgarsintos Ingos Valinskienės“, – pataria tinklaraštininkė.

10. Ji taip pat išskyrė ir ne vieną Palangoje vaikams draugišką kavinę, kurioje galima pasimėgauti maistu ar kavos puodeliu. Tad pasirinkti tikrai yra iš ko.

„Svarbiausia – pasiimkite gerą nuotaiką. Aš asmeniškai savo gimtąjį miestą atradau iš naujo. Ir tik Rojaus dėka“, – tikina S.Griciūtė-Juodsnukienė.

 

Gintarė Kami

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kodėl netvarkomas pajūrys žiemą?

"Palangos tilto" informacija, 2020 02 18 | Rubrika: Skundų dėžutė

Į "Palangos tiltą" paskambinęs kurorto svečias, senjoras, piktinosi, kad Palangos paplūdimio ruožas žiemą nėra tvarkomas. "Man - baisu: ėjau nuo "Medūzos", visur mačiau medžių išvartas, šakas, butelių ir skardinių. Ne gi Palanga yra tvarkoma tik vasarą?"


Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA), vienijanti 45 Lietuvos turizmo informacijos centrus, visą rugpjūčio mėnesį kvietė pasigrožėti po visą šalį išsibarsčiusiais fontanais, juos aplankyti kelionių po Lietuvą metu ir išrinkti gražiausią. Palangos fontanas tarp prizininkų nepateko – liko penktas....


Palanga keičia formatą – kratosi močiučių Palangos įvaizdžio ir vis labiau traukia darbingo amžiaus žmones bei jaunas šeimas. Taip tvirtina „Palangos tilto“ kalbinti kurorte veikiančių įmonių vadovai, kurių vadovaujamuose kolektyvuose nemažą dalį užima kitų miestų gyventojai. Didžiausią šalies kurortą kaip patraukliausią darbdavį pasirenka ne tik Kretingos ar...


Tradicinėmis šėlionėmis baidė žiemą

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 02 15 | Rubrika: Kultūra

Tradiciškai Palangos miesto centrinėje aikštėje antradienio vakare rinkosi persirengėliai, drąsiai nusiteikę išginti žiemą iš kiemo. Netrūko šėlionių, blynų, sulaukta ir itin puošnios Morės, kurios likimas – aiškus, juk visi su nekantrumu laukia pavasario.


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės atsakymas į atvirą Ramutės Kubilienės laišką, 2017-03-16 paskelbtą laikraštyje „Palangos tiltas“


Minint Tarptautinės vėžio kontrolės organizacijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) iniciatyva paskelbtą kovos su vėžiu dieną, kiekvieną vasarį skelbiama vis labiau bauginanti sergamumo vėžiu statistika – pasaulyje apie 20 mln. žmonių serga vėžiu. Lietuvoje kasdien vėžio diagnozę išgirsta beveik 50 žmonių, o iš viso šalyje onkologinėmis ligomis serga apie...


Palangiškiai žiemą apsnūdusiame mieste pasigenda pramogų. Šaltuoju metų laiku jau bene šeštus metus iš eilės vis žadama išpilti čiuožyklą, tačiau pažadai taip ir liko pažadais. Norima mažinti sezoniškumą, tačiau galimybių kurorto svečius ir gyventojus sukviesti ant ledo niekaip niekas neranda? Miesto politikai žada, jog čiuožykla greičiausiai...


Slaugytojos profesija dažniausiai siejasi su betarpiška globa, perteikiama visiems jos pageidaujantiems. Išties, šios profesijos atstovės privalo būti nusiteikusios ištiesti pagalbos ranką. Nuolat besišypsanti palangiškė Ona Narkuvienė – slaugytoja, ne tik atliekanti šią savo misiją, ji, galima sakyti, neblėstančio optimizmo pavyzdys....


Marijona Jurgaitytė-Žiūraitienė – aktyvi palangiškė, besidžiaugianti gyvenimu ir laiką besistengianti išnaudoti kuo efektyviau. „Aš nesu palangiškė, tačiau čia gyvenu jau 16 metų. Palangoje apsigyvenau labai prastos sveikatos būdama“, - atskleidė miestelėnė, pasidžiaugusi, jog iki šiol laimingai gyvena. Rašanti eilėraščius moteris kupina kūrybinių minčių, jau ruošiami eilėraščiai antrajai...


Šią žiemą, ko gero, kiekvienam tenka būti ir sniego kasėju. Nors pagal sutartis UAB „Palangos komunalinis ūkis bei „Palangos butų ūkis“ darbuotojai valo ir kasa apie šimto namų kiemus, tačiau likusieji be gyventojų savanoriškų talkų nukasant sniego kalnus šią žiemą sunkiai verčiasi. „Mes patys organizuojamės talkas ir kasame savo kiemą kastuvais, tačiau sniego valymo traktoriaus papildomai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas