Į „Pasaką“ nusitaikė keliolika statybos įmonių

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-30
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos posėdyje susipažinta su statybinių bendrovių pasiūlytomis kainomis, už kurias jos galėtų pabaigti rekonstruoti mokyklą-darželį „Pasaka“. Kad per sunkmetį ne pyragais lyja, patvirtino supaprastintame atvirame konkurse dalyvavę net devyniolikos įmonių atstovai, kurie vos sutilpo ankštose miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybos patalpose. Savo pasiūlymus pateikė ne tik kurorto, bet ir uostamiesčio, šalies sostinės bei Žemaitijos ir Aukštaitijos statybininkai.

 

Mažiausia kaina – apie 0,5 mln. litų

Komisijos pirmininkas, savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus susirinkusiuosius supažindino su konkurso vykdymo procedūra. Pasak jo, vokai su dokumentais atplėšiami visiems matant, pagarsinant bendrovės siūlomą kainą, už kurią ji galinti atlikti darbus. Konkurse dalyvavo UAB „Plienas“, UAB „Adakris“, UAB „Baltva“, UAB „Telšių statyba“, UAB „Konsolė“ bei kitos, o mažiausia pasiūlyta kaina buvo 581 tūkst. 666 litų. Už tokią kainą renovuoti ugdymo įstaigą teigė galinti UAB „Ranga“. Didžiausią, 1 mln. 344 tūkst. litų, kainą pateikė UAB „Margiris“. Už daugiau nei milijoną litų renovuoti ugdymo įstaigą pasiūlė taip pat dar trys bendrovės. Daugelio kitų statybinių įmonių pasiūlymai svyravo nuo 700 tūkst. iki 900 tūkst. litų.

Po vokų atplėšimo procedūros, komisijos pirmininkas informavo konkurso dalyvius, jog kiekvienam bus pranešta apie rezultatus.

 

Pasiūlymai analizuojami

Kaip „Palangos tiltui“ sakė komisijos pirmininkas B.Martinkus, nors pagal įstatymą laimėtoju yra skelbiamas pasiūlęs mažiausią kainą, tačiau būna atvejų, kai pradėjus nagrinėti dokumentus, pasiūlymas neatitinka nustatytiems konkurso reikalavimams. Anot B.Martinkaus, pavyzdžiui, įmonė pateikia tik darbų sąmatas, bet nėra jokių duomenų apie medžiagas. Beje, pasak pirmininko, komisijai privalu ne tik kruopščiai apskaičiuoti darbų apimtis, bet ir išanalizuoti, tarkime, kokie bus perkami langai bei ar medžiagos sertifikuotos.

 

Arši konkurencija

Atkreipus pirmininko dėmesį į tai, jog net keturių statybinių bendrovių – „Plienas“, „Baltic Construction development group“, „Adakris“ ir „Parama“ – pasiūlytos kainos skiriasi tik keliais šimtais litų ir paklausus, ar čia negali būti susitarimų, komisijos nariai paneigė tokią galimybę. Jų nuomone, statybų sektoriuje vyksta arši konkurencija ir vargu ar dėl kelių šimtų litų bendrovė atsisakys užsakymo. Tačiau, pasak jų, jei konkurse dalyvauja dvi ar trys įmonės ir pasiūlymų sumos skiriasi, tarkime, puse milijonų litų, tai gal ir galimi susitarimai.

Komisijos pirmininkas B. Martinkus pripažino, jog teko nustebti konkurse dalyvaujančiųjų gausa. „Jei ankstesniais metais būdavo trys ar keturi pasiūlymai, tai šis konkursas parodė, kad statybininkai nebėra išrankūs ir nori užsidirbti,“ – teigė B.Martinkus. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė mokėtojų sąrašą, kurie nuo kovo 16 d. iki ekstremalios situacijos pabaigos, yra automatiškai, be jokio prašymo atleidžiami nuo delspinigių ir kuriems nevykdomas jų mokesčių išieškojimas. Kaip antradienį ryte įsitikino „Palangos tiltas“, tokių įmonių sąraše buvo 32 285, o pusšimtis –...


Įmonių vadovai prieš įstatymus yra atsakingi už apskaitos organizavimą, finansinių ataskaitų pateikimą, duomenų jose teisingumą, tačiau praktikoje retai iš tiesų žino, kokią informaciją transliuoja jų atskaitomybė. Tačiau palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“ direktorė, ketina pakeisti tokį požiūrį.


Palangoje praėjusį savaitgalį viešėjo miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) savivaldybės atstovai: Bergeno miesto merė Andrea Kioster, Bergeno miesto prezidentas Eike Bunge, Europos Tarybos pirmininkas Bergene Matthias Ewert, Bergeno Savivaldybės specialistė ryšiams su užsieniu Monika Krahl bei kiti Savivaldybės atstovai.


Ketvirtadienį  į Vilnių Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) vykusi visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje namo grįžo niūrūs – 5 iš 7 komisijos nariai buvo nubausti baudomis po 800 litų.


Šį penktadienį į Vilnių, į Viešųjų pirkimų tarnybą, pakviesta atvykti visa Palangos savivaldybės Viešųjų pirkimų komisija su pirmininku Broniumi Martinkumi priešakyje. Sostinėje ji bus tarkuojama dėl pažeidimų perkant Palangos Botanikos parko renovacijos pirmojo etapo darbus ir dėl neteisėtai nupirktų komunalinių paslaugų iš UAB „Palangos komunalinio ūkio“. Palangos valdininkai ginasi...


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Palangos miesto savivaldybėje vykstant viešųjų pirkimų konkursams net ir mažas popierėlis gali perkamų paslaugų kainą padidinti tūkstančiais litų, kurie sumokami iš visų mokesčių mokėtojų kišenių. Taip atsitiko gegužės 7 dieną įvykusiame konkurse, kuriame mažiausią kainą už panaudotų padangų surinkimą ir išvežimą utilizuoti pasiūliusi įmonė buvo eliminuota, nes nepateikė vienos pažymos.


Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos posėdyje susipažinta su statybinių bendrovių pasiūlytomis kainomis, už kurias jos galėtų pabaigti rekonstruoti mokyklą-darželį „Pasaka“. Kad per sunkmetį ne pyragais lyja, patvirtino supaprastintame atvirame konkurse dalyvavę net devyniolikos įmonių atstovai, kurie vos sutilpo ankštose miesto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas