Į susitikimą su Aplinkos ministru V. Mazuroniu – pilna „Pušyno“ salė

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-11-18
Peržiūrėta
70
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į susitikimą su Aplinkos ministru V. Mazuroniu – pilna „Pušyno“ salė

Partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Palangos skyriaus kvietimu, praėjusį penktadienį „Pušyne“ su gausiai susirinkusiais palangiškiais susitiko vienas TT lyderių, Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, viceministras Almantas Petkus, Seimo narė, Seimo Audito kontrolės komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė ir partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė. Susitikime dalyvavo ir Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Simė.
Apžvelgdamas ministerijos darbus ir pasiekimus per pirmuosius darbo metus, išskyrė keturias veiklos sritis, kuriose pavyko, anot V. Mazuronio, nemažai nuveikti.
„Mes drąsiai ėmėmės daugiabučių namų renovacijos. Per 9 metus iki mūsų Vyriausybės šalyje buvo renovuoti 945 daugiabučiai, o vien per šiuos metus – 750. Vos 10 procentų pateiktų projektų atkrenta“, – sakė V. Mazuronis.
Anot ministro, nuo 2013-ųjų, priėmus Teritorijų planavimo įstatymo pataisas, gerokai palengvėjo projektavimo dalykai.
Svečias kaip pasiekimą vardijo ir medžioklės tvarkos sugriežtinimą.
„Anksčiau visokie žaliūkai žiemą važinėdami rogėse žvėris šaudė, ežeruose žuvis naikino. Po sugriežtintų baudų tokių dalykų gerokai sumažėjo“, – sakė ministras.
Valstybė gerokai į priekį, pasak ministro, „pasistūmėjo“ ir su energetikos saugumo strateginių uždavinių įgyvendinimo klausimu – buvo surengtas konkursas dėl skalūnų dujų Lietuvos gelmėse ištyrimo ir gavybos, bet, deja, dėl „politikų nesusikalbėjimo“, investuotojas išėjo, nors jau nuspręsta naują konkursą skelbti.
J. Vaickienė pabrėžė, kad šalyje yra daug netvarkos su nekilnojamojo turto apskaita.
„Valstybė iš esmės pati nežino, kiek turi savo turto. Bet yra rengiamas centralizuotas turto įstatymas – visa informacija apie nekilnojamąjį turtą, jį priėmus, suplauks į vieną įstaigą. Privatizavimo klausimas yra problematiškas ir Palangai. Parduoti trys objektai, kurių teisėtumas dabar tikrinamas Audito kontrolės komiteto, tikrinamos ir žinybinės poilsinės, dėl kurių kiekio nėra vedama apskaita, neaišku, kiek jų yra. Vykdoma inventorizacija, gali būti, jog jos bus perduotos į turto fondą, kad nebūtų išlaikomos iš mokesčių mokėtojų pinigų“, – sakė J. Vaickienė.
Jis tiki, kad detaliųjų žemės planų rengimas „ženkliai pajudės“ po Naujųjų metų.
„Pavyzdžiui, jeigu jau yra parengtas galiojantis detalusis planas, tai projektavimo sąlygos bus išduotos remiantis juo ir tik savivaldybėje bendrąja tvarka. Jeigu nėra dar sklypo detaliojo plano, tai savivaldybės pagal įstatymo pakeitimus, privalės išduoti sąlygas techniniam projektui, vadovaudamasi bendruoju planu“, – aiškino detales vienas Vyriausybės narių.
Be to, nuo 2014-ųjų, anot ministro, pakaks Savivaldybės administracijos direktoriaus parašo pakeisti žemės nuosavybės dokumentui, jeigu planuojamos naudoti žemės paskirtis atitinka bendrąjį planą.
„Tokie pakeitimai – didelis palengvinimas, nes anksčiau vien gauti projektavimo sąlygas užtrukdavo pusę metų ar ilgiau“, – pastebėjo V. Mazuronis.
Atsakydamas į palangiškių klausimus, jis sakė remiąs tiesioginių seniūnų rinkimų idėją.
Užkanavės gyventojai pasiskundus, kad vasarą keturračiai darko apsauginę zoną, net pasiekia kopas, viceministras A. Petkus sakė, kad gyventojams didesnės atsakomybės reikia reikalauti iš apsaugos inspektorių.
„Dabar už pajūrio apsauginės juostos darkymą numatytos griežtesnės administracinės priemonės – baudos iki 500 litų. Jeigu galite, užfiksuokite pažeidėjus foto nuotrauka ir ją atsiųskite man“, – kvietė viceministras.
Palangiškius domino ir daugiabučių renovacijos, žemės grąžinimo, teritorijų planavimo dalykai, ir  net ministerijos nuomonė, kaip kovoti su kormoranais ir ruoniais.
V. Mazuronis patikino, kad socialiai remtinos šeimos nebus „metamos iš butų“, o renovacijos metu gyventojai už šildymą mokės už 10 procentų mažesnį šilumos kiekį.
„Kalbant apie kormoranus, kalbamės su Briuseliu, kad mes galėtume laikytis tik minimalių reikalavimų. O nedidelei populiacijai ruonių didesnę žalą daro žmonės“, – sakė „tvarkietis“.
Kai kurie palangiškiai skundėsi dėl itin didelio žemės mokesčio.
„Savivaldybėje yra speciali komisija tokiems atvejams nagrinėti – pateikite pareiškimą ir mes jį nagrinėsime“, – patikino vicemeras S. Simė.
Paklaustas „Palangos tilto“, V. Mazuronis teigė, kad jis „laikosi nuomonės“, jog „Elijos“ pastatai neturėtų stovėti dėl aukštingumo reikalavimų pažeidimo, tačiau kur buvę valdininkai, kai išdavė statybos leidimą.
Miesto perspektyva susirūpino ir Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo nariai, kurie pastebėjo, jog pastatų aukštingumo reikalavimai pažeisti pačioje Palangos širdyje, tad jie pabrėžė: negalima leisti, jog detaliaisiais planais būtų iškraipytas bendrasis miesto planas.  
Po susitikimo su svečiais įvyko Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus tarybos posėdis.

Jūsų komentaras:

2013-11-19 11:18 (IP: 90.130.139.232)
Pavydžiu Stasiulaitienei, kad turi tokią šaunią dukrą.Ne kiekvienam Martynui mėlynas dangus. Vienam dievas davė protą, o kitam- juodą pavydą. Kiekvienam ko vertas.Gimęs šliaužioti-skraidyt negali...Kas pasakė?..

2013-11-19 11:12 (IP: 90.130.139.232)
Aš buvau susitikime. Šaunuoliai tvarkiečiai. Jie vieninteliai suorganizavo susitikimą gyventojams su valdžios atstovais. Salė buvo pilna žmonių, visi prašė daugiau tokių susitikimų. Tam, kuris pavydi žmogui aktyvumo, reikėtų nusikąsti liežuvį ir viskas bus tvarkoj.

Deja, ..kaip visada... 2013-11-18 22:09 (. / IP: 86.100.63.40)
Daugiausiai reiškėsi Mamytė Stasiulaitienė su dukryte J.Vaickiene..bet tenka apgailestauti, kad į paklausimus - arba nesusigaudė apie ką.. arba "nurašė" Savivaldai...Konkrečiai, kaip įprasta,naudos nedaug!..Tenka apgailestauti, kad iš 21 Palangos tarybos nario, buvo atvykę vos 2(du) nariai! Turbūt jų akimis bei mąstymu:- Palangoje problemų nėra?

Taip pat skaitykite

Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu ? Palangos konservatorių (TS-LKD) kandidato į Seimo rinkimus Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje paieškos kursto aistras. Kodėl nenorima skaitytis su partijos skyriaus Tarybos sprendimu...


Palangos TS-LKD skyrius gegužės pabaigoje kreipimesi į partijos Prezidiumą primena, kad TS-LKD Palangos skyrius – vienas iš stipriausių skyrių Palangoje, o skyriaus pirmininkas ir miesto meras Šarūnas Vaitkus yra išrinktas meru trečiai kadencijai, o konservatoriai turi absoliučią daugumą miesto Taryboje.


Elena Kuznecova – Kontrolės komiteto pirmininkė

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto Taryba per posėdį ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., paskyrė Eleną Kuznecovą Kontrolės komiteto pirmininke. Ponia Elena posėdyje nedalyvavo – atostogavo. "Palangiškių" rinkimų komiteto komiteto pirmininkas Eugenijus Simutis vadino socialdemokratdarbietę E. Kuznecovą „be galo didele specialiste“, tačiau stebėjosi, kad buvusi Taryba „bijojo“...


Praėjusį šeštadienį, birželio 17 d. ryte važiuojant dviračių taku Vytauto gatve, Palangoje, pamačiau didelį sambūrį žmonių ties viešbučiu „Auska“, Vytauto g. 11. Pasiteiravus sužinojau, kad vyksta partijos „Tvarka ir teisingumas“ renginys. Kadangi vartai pastaruoju metu, po publikacijų elektroninėje erdvėje, atviri, įvažiavau į vidų. Šioje...


Partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyrius turi naująjį vedlį – juo tapo Raimondas Abromas, bet visuotiniame skyriaus susirinkime praėjusį penktadienį vyravo erzelis tarp įvairių skyriaus „flangų“ – rodės, ims ir visi netrukus išsivaikščios. Kurorto „tvarkiečiai“ suskubo rinkti naująjį pirmininką po to, kai buvusi pirmininkė Aldona...


Antradienį Palangoje lankėsi ir su miesto vadovais ir Savivaldybės administracijos specialistais susitiko aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas. „Žaliadieniu“ pavadintame renginyje taip pat dalyvavo aplinkos viceministras Linas Jonauskas, ministro patarėjas Algirdas Žebrauskas, Europos Sąjungos paramos administravimo departamento direktorius Inesis Kiškis bei ministerijos...


Penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir Savivaldybės administracijos direktore Akvile Kilijoniene susitiko aplinkos ministras Valentinas Mazuronis. Susitikime, kurio metu aptarti Palangai aktualūs aplinkosauginiai bei su daugiabučių renovacija susiję klausimai, dalyvavo ir Savivaldybės ekologė Reda Kairienė bei daugiabučių namų renovacijos darbus...


Partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Palangos skyriaus kvietimu, praėjusį penktadienį „Pušyne“ su gausiai susirinkusiais palangiškiais susitiko vienas TT lyderių, Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, viceministras Almantas Petkus, Seimo narė, Seimo Audito kontrolės komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė ir partijos Tvarka ir teisingumas Palangos skyriaus...


Praėjusį savaitgalį Vilniuje surengtame partijos Tvarka ir teisingumas (TT) Tarybos posėdyje dalyvavo ir TT Palangos skyriaus pirmininkė Aldona Stasiulaitienė bei skyriaus narė Nijolė Petkutė.


 Buvęs Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas Vygantas Žylė, mėginęs pirkti buvusio lopšelio-darželio „Saulutė“ pastatą, savivaldybės aukciono komisijai nutarus privatizuojamą objektą laikyti neparduotu, apskundė tokį sprendimą Klaipėdos apygardos teismui, kuris vyro ieškinį atmetė. V. Žylė tuomet šio teismo sprendimą apskundė Lietuvos Apeliaciniam Teismui. Bet V. Žylė liko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas