Iki Kęstučio gatvės Meilės alėja jau sutvarkyta

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-07-05
Peržiūrėta
341
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Iki Kęstučio gatvės Meilės alėja jau sutvarkyta

Jau šią savaitę planuojama baigti Meilės alėjos atkarpos tarp J.Basanavičiaus g. ir Kęstučio g. dangos tvarkymo darbus. Projektas „Dviračių turizmo plėtra Palangos miesto savivaldybėje, rekonstruojant Meilės alėją“ finansuojamas pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą. Kaip teigė šią alėją tvarkančios bendrovės „Žiežmarių hidrostatyba“ objekto vadovas Antanas Jonyla, buvo pažadėta, jog jau liepos 6 dieną pėstieji ir dviratininkai galės laisvai judėti šioje atkarpoje. Joje jau šią savaitę daug intensyvesnis veiksmas – čia aktyviai zuja pirmyn ir atgal poilsiautojai.


Viena atkarpa jau sutvarkyta

Šio projekto tikslas yra plėtoti viešąją turizmo infrastruktūrą, pagerinti dviratininkų eismo sąlygas. Meilės alėja yra naudojama kelionėms dviračiais, tačiau turistams sutrūkinėjusių ir nelygaus paviršiaus plytelių bei asfalto danga pablogina kelionės sąlygas. Todėl dar 2009 metų rugsėjo pirmą dieną buvo pradėti darbai už Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Bendras rekonstruojamos Meilės alėjos ilgis nuo Birutės kalno iki J. Basanavičiaus gatvės – 1450 metrų, dviračių tako plotis – 3 metrai.

„Merui buvom pažadėję, jog Valstybės dieną poilsiautojai jau galės ramiai vaikštinėti paruošta atkarpa. Žinoma, nebus dar viskas parengta galutinai, nebus sutvarkyta visa apdaila – nebus visiškai sutvarkyto apšvietimo, pastatytų suolelių, tačiau gatvės danga jau bus visiškai parengta vaikščioti ir važinėti dviračiais. Likusią Meilės alėjos dalį planuojam sutvarkyti iki rudens“, - apie darbų eigą papasakojo A.Jonyla.

Panašu, jog užsitęsę darbai galiausiai bus baigti. Kaip atkreipė dėmesį objekto vadovas A.Jonyla, galėjo jau seniai viskas būti sutvarkyta, tačiau teko kur kas ilgiau nei planuota laukti koreguojamo projekto.

 

Vystoma dviračių takų infrastruktūra

Ne paslaptis, jog dviračių turizmas yra viena iš sparčiausiai besivystančių turizmo sričių Lietuvoje, todėl galima numanyti, kad šio projekto pabaigos laukia ne vienas palangiškis ar svečias, kuris mėgsta keliones dviračiais. Per Palangos miesto savivaldybės teritoriją driekiasi tarptautinė dviračių trasa ,,Eurovelo10“ ir ,,Vakarų Lietuvos dviračių žiedas“. Teikiamo projekto metu ketinama rekonstruoti Meilės alėja yra išvardintų dviračių maršrutų sudedamoji dalis, einanti palei pajūrį, Palangos botanikos parką. Džiaugiamasi, kad kurortas susilaukė šioms reikmėms svarios Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos.

Rekonstruojamos Meilės alėjos dviračių takas (S. Dariaus ir S. Girėno gatvė iki J. Basanavičiaus g.) yra pirmos Lietuvoje įrengtos pajūrio dviračių trasos dalis. Pajūrio dviračių trasa paženklinta specialiais dviračių trasos ženklais, ją sudaro 3 skirtingos atkarpos. Rekonstravus dviračių taką Palanga – Šventoji, Meilės alėja taptų paskutinė atkarpa, kurią sutvarkius būtų pilnai išvystyta dviračių takų infrastruktūra nuo Klaipėdos iki Šventosios rekreacinės gyvenvietės.

 

Trūks tik mažosios architektūros

Tvarkant Meilės alėją pakeista danga, atnaujinta lietaus kanalizacija, įrengtas naujas apšvietimas, pažymėti dviračių takai, be viso šito, kaip papasakojo A.Jonyla, alėją papuoš ir nauja smulkioji architektūra – suolai, šiukšliadėžės, laikrodžiai, dviračių stovai.

Tiesa, kaip pastebėjo objekto vadovas, pasirinktas sprendimas – kloti ne klinkerinėmis plytelėmis, o betoninėmis, nelabai tinkamas, mat klinkeris – kur kas patikimesnis, atsparesnis. „Mašinoms čia važiuoti aišku negalės, išskyrus komunalininkams, tad galbūt laikysis gerai“, - pakomentavo objekto vadovas.

A.Jonylos teigimu, alėjoje atsiras ir naujos kavinukės, kurioms parengtos specialios aikštelės. Panašu, jog Meilės alėja, neveltui visuomet siejama su romantika, netrukus ims atlikti šį vaidmenį.

Natūralu, jog projekto metu, sutvarkius dviračių taką, kuomet bus pastatyti nauji suoliukai, šiukšlinės, dviračių stovai, pakeistos komunikacijos bus ženkliai pagerintos pėsčiųjų ir dviračių turizmo sąlygos, žymiai pagerės estetinis vietovės vaizdas.

Projekto bendra vertė siekia 3 mln. 67 tūkst. 208 litus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šių metų rugsėjo 7 d. pradedami asfalto dangos remonto darbai Bangų, Vanagupės gatvėse bei Vytauto gatvės ruože nuo Klaipėdos plento iki S. Dariaus ir S. Girėno gatvės. Vykdant senos asfalto dangos frezavimą ir naujos asfalto dangos klojimą iš dalies bus ribojamas, o keletą dienų ir visai draudžiamas patekimas į remontuojamas gatves.


Rytų kvartale jau netrukus prasidės Priešaušrio gatvės statybos darbai ¬– šią savaitę bus pradėti kloti lietaus nuotekų tinklai. Šiais metais čia planuojama pakloti lietaus nuotekų tinklus, o visus likusius gatvės įrengimo darbus planuojama užbaigti per 2018 metus. Priešaušrio gatvėje bus pakloti ne tik nuotekų tinklai, bet ir sukabeliuoti...


„Myliu ir nekenčiu“ (Love and hate), – taip anglosaksai dažnai apibūdina socialinius fenomenus ar iškilius reiškinius. Anglija ir visas pasaulis šiomis dienomis atsisveikina su buvusia premjere Margaret Tečer, kurios ambivalentiška asmenybės didybė neabejotinai įkūnija meilės ir neapykantos polius. Nedaugelis taikos meto politikų gali būti...


Jau šią savaitę planuojama baigti Meilės alėjos atkarpos tarp J.Basanavičiaus g. ir Kęstučio g. dangos tvarkymo darbus. Projektas „Dviračių turizmo plėtra Palangos miesto savivaldybėje, rekonstruojant Meilės alėją“ finansuojamas pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą. Kaip teigė šią alėją tvarkančios bendrovės „Žiežmarių hidrostatyba“ objekto vadovas...


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje jau yra užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, kurio bendra vertė siekė 285 325 litų, o Europos Sąjungos paramos suma buvo 242 526 litų.


Pagal Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų veiksmų programą yra finansuojamas projektas „Dviračių turizmo plėtra Palangos miesto savivaldybėje, rekonstruojant Meilės alėją“, kurio darbai šiek tiek užsitęsė. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Butenienė sakė, kad projektas turėjo būti užbaigtas gegužės...


Jau balandžio 14-ąją į pirmą posėdį rinksis naujoji savivaldybės Taryba, o senoji, baigianti keturių metų kadenciją, paskutiniam posėdžiui rinksis rytoj. Daugiau kaip pusė darbą baigiančios kadencijos politikų – net 12 iš 21- rytoj paskutinį kartą brūžins savivaldybės posėdžių salės kėdes. „Palangos tilto“ kalbinami nuo kurorto politikos scenos, savo noru ar pagal rinkėjų valią...


Trys meilės „ilgadieniai“

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Nuvilnijo, nuplasnojo trys poilsio dienos. Retas kuris burnojo, gavęs laisvo laiko, mat šiemet tokia prabanga mus aplenks. Pernai atostogų būta per daug, sako, tauta prasigert spėjo, darbo našumas ir rezultatai prastėjo, nuostoliai išaugo, tad šiemet valdžia lyg peiliu nurėžė bet kokį tinginiavimą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius