Ilgai ieškotas palangiškis sėdo į teisiamųjų suolą – kaltinamas nužudymu

***, 2021-01-29
Peržiūrėta
2120
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Marius Civinskas 2006 metais. Policijos nuotr.
Marius Civinskas 2006 metais. Policijos nuotr.

Klaipėdos apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje nagrinėjamas prieš keturiolika metų Palangoje įvykdytas nusikaltimas. Į teisiamųjų suolą sėdęs 37 metų Marius Civinskas kaltinamas 2006-aisiais šūviu į nugarą nužudęs 28 metų vyrą. Palangiškiui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d. – nužudymas.

Kol kas palangiškis parodymų nedavė, tvirtino, kad kalbės po nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausos. Nužudytojo motina ir dvi seserys pateikė teismui po 30 tūkst. eurų neturtinės žalos ieškinius.

Po 13 metų slapstymosi Airijoje sulaikytas M.Civinskas buvo įtrauktas į ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąrašą.

2006 metų balandžio 3-iosios vakarą į Palangos ligoninę buvo atvežtas policijai žinomas kretingiškis Raimondas Šimkus. Jo kairiojoje mentėje žiojėjo didžiulė šautinė žaizda. Vyras dar buvo gyvas, tačiau po kelių valandų mirė. Sužalotąjį atvežęs palangiškis Karolis Z. aiškino, kad jį gulintį pastebėjęs automobilių aikštelėje. Bet atvykus į ją vaikinas negalėjo nurodyti, kurioje vietoje gulėjo sužeistasis. Aikštelėje nebuvo matyti jokių kraujo dėmių. Kruvinos buvo tik jo paties automobilio sėdynės.

Vėliau paaiškėjo, kad į aikštelę tądien automobiliais buvo suvažiavę apie dešimt dėl vagysčių ir kitokių smulkių nusikaltimų policijai žinomų asmenų, tarp jų kilo konfliktas.


Manoma, kad M.Civinskas dėl visa ko buvo atsivežęs nupjautvamzdį medžioklinį šautuvą. Įtariama, kad nesuvaldęs emocijų jis paleido šūvį į priešininkų pusę ir pateikė netoliese stovėjusiam bičiuliui į nugarą.

Po incidento Karolis Z. išvežė sužalotąjį į ligoninę, o kiti išsilakstė.

Policijos pareigūnai nustatė, jog į R.Šimkų galėjo šauti M.Civinskas, kuris dar buvo žinomas Gango ar Gangrieliaus pravardėmis. Tačiau jo pėdsakai jau buvo ataušę. Nerastas ir nusikaltimo įrankis.

Išvykęs į užsienį palangiškis nuolat keitė gyvenamąją vietą ir tapatybę. 2016 m. įtariamąjį nužudymu Europolas įtraukė į ieškomiausių Europoje asmenų sąrašą.

„Paieška buvo atliekama intensyviai, Klaipėdos policija ir prokuratūra nuolat bendradarbiavo su Didžiosios Britanijos, Airijos policijos pareigūnais, Europolo darbuotojais, Kriminalinės policijos biuru“, – sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

M.Civinskas sulaikytas 2019 metų gegužės 17 dieną savo namuose, nustačius jo gyvenamąją vietą Korko mieste Airijoje. Vyras buvo sukūręs šeimą. Sulaikymo operacija nebuvo paprasta – įtariamasis, kuris jau prieš nužudymą į policijos akiratį buvo patekęs dėl plėšimų, vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų, tačiau teistumų išvengęs, niekada neprarado budrumo.

Paaiškėjo, jog visus trylika metų M.Civinskas puikiai slapstėsi, naudojo daugybę konspiracijos metodų. Be to, išoriškai jis buvo stipriai pasikeitęs, gerokai sustambėjęs. Iš pradžių jis gyveno Didžiojoje Britanijoje, vėliau persikėlė į Airiją.

Palangiškis nuolatos keitė pavardę – dažniausiai rinkdavosi lietuviškas. Viena jų sutapo su Klaipėdos policijos pareigūno pavarde. Vyriškis buvo įgijęs suklastotus asmens dokumentus, socialinio draudimo pažymėjimą. Jis skundė Airijos teismų sprendimus dėl išdavimo Lietuvai, pateikė vaikų gimimo liudijimus, esą turi juos išlaikyti, tačiau juose tėvo pavardė nebuvo nurodyta. Tikriausiai todėl, kad gyveno nelegaliai. Taip ir neaišku, ar tai iš tikrųjų jo vaikai.

Nuo 2006 metų, kai buvo įvykdyta žmogžudystė, baudžiamieji įstatymai kelis kartus keitėsi. Tuo metu bausmės už tokį nusikaltimą buvo šiek tiek švelnesnės. Teisme bus taikomos tuo metu galiojusios bausmės.

Senatis įtariamojo neišgelbės: šiuo atveju šis terminas – dvidešimt metų. Pastaruoju metu Klaipėdoje prieš teismą stojo keli ilgai besislapstę, bet dėl tarptautinio pareigūnų bendradarbiavimo vis dėlto surasti kaltinamieji – vienas jų nuosprendį išgirdo po 16, o kitas – po 10 metų.


Baudžiamojo kodekso 129 str. 1 dalis numato laisvės atėmimą nuo septynerių iki penkiolikos metų.

Jei nagrinėjant bylą kaltinimas būtų perkvalifikuotas ir M.Civinskas būtų pripažintas kaltu pagal 129 str. 2 d., jam grėstų laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras teismui perdavė dvi Kretingos rajono policijos komisariato pareigūnų tirtas baudžiamąsias bylas dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu (pagal LR BK 187 str. 2 d.).


Trečiadienio vakarą Palangoje pareigūnams įkliuvo girtas ugniagesys. 


Šiaulių apylinkės prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje vienas asmuo kaltinamas iš vartojimo kreditų įmonių apgaule pasisavinęs beveik 23 tūkst. eurų, o kitas – ėmęs kreditus žmonėms sukčiaudamas.


Klaipėdos apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje nagrinėjamas prieš keturiolika metų Palangoje įvykdytas nusikaltimas. Į teisiamųjų suolą sėdęs 37 metų Marius Civinskas kaltinamas 2006-aisiais šūviu į nugarą nužudęs 28 metų vyrą. Palangiškiui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d. – nužudymas.


Kaip praneša tinklalapis cyprus-mail.com, pirmadienį Kipro policija išdavė tarptautinį arešto orderį dėl palangiškio Aisčio Mikalausko paieškos ir sulaikymo. 29-erių metų vaikinas įtariamas Kipre nužudęs savo vyresnę draugę.


Klaipėdos apskrities policija gegužės 23 dieną atskleidė, kaip buvo sulaikytas vienas ieškomiausių lietuvių, nužudymu įtariamas Marius Čivinskas. Net 13 metų slapstęsis palangiškis, kaip manyta, slėpėsi Danijoje ar Olandijoje, tačiau galiausiai buvo sulaikytas Airijoje, Korko mieste. M. Čivinskas buvo sulaikytas gegužės 17 d. Anot policijos, lietuvis naudojo daug konspiracinių...Po vestuvių ceremonijos – atgal į mokyklos suolą

Jūratė RIEPŠAITĖ , 2012 09 03 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo pirmoji – tai Mokslo ir žinių diena, kiekvienais metais į mokyklas sukviečianti daugybę mokinių. Bet ar rugsėjo pirmąją į mokyklą galima rinktis tik dėl naujų mokslo metų pradžios? Tikrai ne. Tai įrodė buvę Palangos senosios gimnazijos mokiniai Ieva Šimkutė ir Egidijus Pilelis, kurie po savo vestuvių ceremonijos atskubėjo į buvusią mokyklą.


Baigdami spausdinti kurhauzo padegimo bylos medžiagą, kviečiame mūsų skaitytojus pasidalinti savo nuomone, kam kurhauzo padegimas galėjo būti naudingiausias? Ar tikite, kad jau kitais metais, kaip viliasi savivaldybė, bus pradėta kurhauzo restauracija? Kas kaltas dėl kurhauzo atstatymo darbų vilkinimo? Kas turėtų būti kurhauze jį atkūrus?


Artėjant naujiems mokslo metams būsimų pirmokų tėvai skuba į gydytojų kabinetus. Pažymą į ugdymo įstaigą apie moksleivių sveikatą tėvai privalo pristatyti iki rugsėjo 15 dienos. Specialistai pastebi, jog moksleivių sveikata kiekvienais metais prastėja.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius