Inauguruotas meras, pagerbti du nauji miesto garbės piliečiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2019-06-07
Peržiūrėta
1354
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį šeštadienį, birželio 1 dieną, palangiškiai buvo pakviesti į iškilmingą renginį – buvo įteiktas Mero ženklas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, taip pat inauguruoti du nauji Palangos miesto garbės piliečiai. Šis vardas suteiktas Mikeliui Balčiui bei Vidmantui Griciui.

Dėkota už pasitikėjimą
Iškilmingame renginyje dalyvavo daug svečių, atvykusių iš miestų partnerių, iškilmėse dalyvavo ir Tarybos nariai, kuriems spręsti svarbius miesto klausimus patikėjo palangiškiai.
Akademikas, prof. habil. dr. Vladas Žulkus, beje, vyriausias Tarybos narys, įteikęs merui Mero ženklą, pristatė Š. Vaitkų, kuris yra tikras palangiškis – čia gimęs ir užaugęs, pabaigęs mokyklą.
Politinę karjerą Š. Vaitkus pradėjo 2002 metais, nuo 2003 iki 2008 metų dirbo Palangos miesto savivaldybėje, užimdamas įvairias pareigas, vėliau – Lietuvos Respublikos Seime. 2011 metais Š. Vaitkus buvo pirmą kartą išrinktas Palangos miesto meru. Po ketverių metų, jau tiesioginiuose merų rinkimuose, jis meru išrinktas antrą kartą.
„Palangiškiai ir miesto svečiai Palangoje pastebi ženklius teigiamus pokyčius. Palangos miesto savivaldybės veikla pastaraisiais metais yra aiškiai matoma. Atkurti ir naujai pastatyti infrastruktūros objektai ženkliai prisidėjo prie Palangos socialinės ir kultūrinės veiklos gerinimo ir plėtojimo. Žmonės mato Palangoje konkrečius darbus ir jų rezultatus. Tiesa, kai kas kalba – galima buvo padaryti ir daugiau, galima buvo padaryti ir geriau. Taip kalbančių visada buvo ir bus. Teko girdėti ir kitokių nuomonių: Palanga savo plėtroje turi per daug pretenzijų. Kiekvienas mato savaip. Mero Š. Vaitkaus ir jo komandos veiklą įvardinčiau kaip siekį nusikratyti stereotipiško Palangai taikomo lengvabūdiško, tik paprastas pramogas teikiančio miesto įvaizdžio. Pavyzdžių būtų galima pateikti daug. Sėkmingai kuriamas naujas miesto veidas, atgaivinant bei tęsiant istorinio kurorto tradicijas. Kad ir čia pat – neseniai į Palangos centrą sugrįžo grafai Tiškevičiai“, – kalbėjo V. Žulkus.
Meras Š. Vaitkus pirmiausiai padėkojo Palangos miesto bendruomenei už didžiulį pasitikėjimą juo ir jo komanda. „Be abejo, tai suteikia labai didelę atsakomybę prieš gyventojus, kurie pasitiki ir nori Palangoje pokyčių, nori, kad Palanga klestėtų, kad čia žmonės turėtų darbą, kad ateitų nauji investuotojai, kad senjorai turėtų orų gyvenimą, kad jaunimas gautų gerą išsilavinimą. Šiandien noriu padėkoti savo komandai, nes vienas niekada nieko nepadaryčiau. Lenkiu žemai galvą prieš visus čia dirbančius ir kuriančius“, – kreipėsi į visus susirinkusius meras Š. Vaitkus, kuriam mero pareigos buvo patikėtos jau trečiajai kadencijai.
Jis nuoširdžiai dėkojo ir savo šeimai. „Nuo pat vaikystės mano tėvai mokė mane, kaip reikia dorai gyventi. Šiandien tėvelio nebėra, tad padėką reiškiu savo mamai. Nuoširdžiai dėkoju savo žmonai, laikančiai keturis namų kampus, be kurios aš negalėčiau tiek dėmesio skirti miestui, renginiams“, – padėką skyrė Š. Vaitkus.

Nuopelnai, verti pagarbos
Paskutinio Tarybos posėdžio metu buvo pritarta suteikti Palangos miesto garbės piliečio vardą Mikui Kostui Balčiui ir Vidmantui Griciui. Šeštadienį jie buvo pagerbti oficialiai, jiems įteiktos regalijos.
Mikas Kostas, žinomas Mikeliaus Balčiaus vardu – savamokslis archeologas, istorikas, kraštotyrininkas, numizmatas, kolekcininkas. Gimė ir augo Šventojoje, gyvenimą paskyrė Šventosios kultūrai, paveldui ir istorijai.
Šventosios miestelis yra ne tik M. Balčiaus gimtinė, tai – ilgamečių tyrinėjimų ir atradimų šaltinis. Jo dėka Šventosios pajūriu susidomėjo žinoma archeologė Rimutė Rimantienė. Tai nutiesė kelius tolesnėms ekspedicijoms. Per daug metų M. Balčius dalyvavo įvairiuose kasinėjimuose. Sukaupta gausi kasinėjimų ir radinių kolekcija virto neoficialiu muziejumi, kurį aplanko bendruomenės nariai, moksleiviai, miesto svečiai.
Šventojiškis savo sukauptomis žiniomis dalijasi Palangos kurorto muziejumi, Palangos miesto savivaldybės viešąja biblioteka. M. Balčius tapo vienu iš pagrindinių filmo apie Šventosios kuršių, Lietuvos latvių bendruomenę „Vėjų žemė“ herojumi. 2016 metais Palangos miesto viešoji biblioteka išleido M. Balčiaus knygą „Iš Šventosios praeities“.
Kraštotyrininkas palaiko ryšius su muziejais, rengia pranešimus įvairiose konferencijose, seminaruose, renginiuose, skaito paskaitas kraštotyros temomis. Miestelėnai jį vadina vietos metraštininku. Jis yra Kuršių kultūros draugijos steigimo iniciatorius ir draugijos vadovas. Už indėlį į regiono kultūros saugojimą, nuopelnus latvių kultūrai, Latvijos respublikos prezidentė Vaira Vike-Freiberga M. Balčių apdovanojo Latvijos respublikos Trijų žvaigždžių ordinu. Jis – tarsi tiltas, jungiantis praeitį ir ateitį bei bendruomenes.
Vidmantas Gricius – aktyvus visuomenininkas, ilgametis Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės parapijos klebonas. Jis mokėsi Mažeikiuose, studijavo Telšių seminarijoje. Jo Ekscelencija Telšių vyskupas Antanas Vaičius 1993 metais jį įšventino kunigu. Pirmas dvasinis paskyrimas buvo Klaipėdos Šv. Kazimiero parapija. Nuo 1995 metų 21 metus tarnystę tęsė dirbdamas klebonu Šventojoje. Tuo pačiu buvo ir Laukžemės parapijos klebonu. Šiuo metu jis tarnauja Veiviržėnuose.
V. Gricius nuo pat pirmos dienos nuoširdžiai rūpinosi Šventosios bažnyčios statyba. Jis yra pasakęs, kad atvažiavus į Šventąją, reikėjo daryti viską nuo pagrindų. Siekiant sukaupti lėšų, daug keliauta po Lietuvą ir užsienį. 2000 metais ant bažnyčios bokšto buvo iškeltas 26 metrų kryžius, o 2003 metų birželio 20 dieną Telšių vyskupijos vyskupas pašventino bažnyčią ir nuo tada Šventosios bažnyčioje pradėta melstis. Kunigo V. Griciaus pastangomis bažnyčioje atsirado betoninės grindys, balkonai, įspūdingas akmeninis altorius, sutvarkyta aplinka. Klebono rūpesčiu buvo organizuojamos įvairios akcijos, renginiai, koncertai, daug nuveikta ugdant katalikišką jaunimą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto garbės pilietė, dailininkė Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, sausio 19 d. švenčianti gražų jubiliejų, sulaukė miesto vadovų sveikinimų. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, sveikindamas visų kurorto gyventojų vardu, padėkojo G. Oškinytei-Eimanavičienei už jos svarų indėlį į Palangos miesto visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą.


Palangoje lankėsi miesto garbės pilietis švedas L. T. Larsonas

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 20 | Rubrika: Miestas

Larsas Tomas Larsonas (Lars Thomas Larsson) – palangiškių draugas bei Palangos miesto garbės pilietis – tęsia daugiau nei prieš penkiolika metų pradėtą gražią tradiciją padėti sveikatos problemų turintiems mūsų miesto gyventojams bei lapkričio 19 – 20 dienomis lankėsi kurorte.    


Palangos miesto garbės pilietis Danius Puodžius pirmadienį, spalio 28 d., minėjo savo 84 -ąjį gimtadienį, ta proga D. Puodžių pasveikino kurorto vadovai – miesto meras Šarūnas Vaitkus, mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas bei mero patarėjas Pranas Žeimys.


Palangos miesto garbės piliečiai Vitalius Bernardas Litvaitis ir Romualdas Budrys kurorto gyventojų vardu pasveikinti gimimo dienos proga. Penktadienį, liepos 26 d., net du Palangos miesto garbės piliečiai – Vitalius Bernardas Litvaitis bei Romualdas Budrys – minėjo savo gimtadienius. Ta proga penktadienį visų palangiškių vardu juos pasveikino Palangos miesto meras...


Praėjusį šeštadienį, birželio 1 dieną, palangiškiai buvo pakviesti į iškilmingą renginį – buvo įteiktas Mero ženklas Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui, taip pat inauguruoti du nauji Palangos miesto garbės piliečiai. Šis vardas suteiktas Mikeliui Balčiui bei Vidmantui Griciui. Iškilmingame renginyje dalyvavo daug svečių, atvykusių...


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Šeštadienį Palangos miesto garbės pilietės regalijos įteiktos Lenkijos mokslininkei, europinės reikšmės kultūros istorikei, Palangos miesto tyrinėtojai, profesorei, habilituotai daktarei Malgožatai Omilanovskai (Małgorzata Omilanowska). Iškilmingoje ceremonijoje, vykusioje Palangos kurhauze, dalyvavo daug garbių svečių.Sekmadienį palangiškiai traukė į Palangos kurhauzą, kur buvo įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos žymiai kurorto menininkei Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei. Taip pat išdalinta ne viena Palangos miesto vėliava. Šįkart jos atiteko tų daugiabučių namų, kurie jau atnaujinti, atstovams.


Pasveikino naująjį Palangos miesto garbės pilietį J. Brindzą

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 02 | Rubrika: Miestas

Palangos vadovai – meras Šarūnas Vaitkus bei vicemeras Saulius Simė – pirmadienį pasveikino naująjį Palangos miesto garbės pilietį Joną Brindzą bei įteikė jam kvietimą dalyvauti gruodžio 14 d. vyksiančioje Kurhauzo atidarymo šventėje. Šio renginio metu J. Brindzai bus įteiktos Palangos miesto garbės piliečio regalijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius