Informacija apie grynųjų pinigų litais keitimą į eurus

Palangos tiltas, 2014-12-29
Peržiūrėta
726
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nuotrauka www.iq.lt
Nuotrauka www.iq.lt

Nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus bus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose.
Įvedus eurą Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune litus į eurus keis nemokamai neribotą laiką. Komerciniai bankai litus į eurus keis nemokamai 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos, (iki 2015 m. birželio 30 d.). Dar pusmetį, t. y. iki 2015 m. gruodžio 31 d., nemokamai litus į eurus keis dalis komercinių bankų padalinių (visų apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose). AB Lietuvos paštas ir kai kurios kredito unijos litus į eurus nemokamai keis 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo, t. y. iki 2015 m. kovo 1 d.
Visos nemokamo pinigų keitimo vietos yra paskelbtos svetainėje euras.lt. Pinigų keitimo įstaigų darbo laikas taip pat bus skelbiamas minėtoje svetainėje. Daugiau informacijos galima gauti paskambinus nemokamu euro telefonu (8 800) 34 528.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad neįgaliųjų (ypač turinčių judėjimo sutrikimus) grynuosius litus į eurus atskirais atvejais gali pakeisti ir kiti fiziniai asmenys. Tokiu atveju, siekiant užtikrinti sklandų neįgaliųjų turimų santaupų litais keitimą į eurus, gali būti sudaryta pavedimo sutartis tarp santaupų litais turinčio neįgaliojo asmens ir kito asmens, kuris būtų įgaliotas pakeisti jam perduotus litus į eurus. Tokią galimybę numato Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.756 straipsnis „Pavedimo sutarties samprata“. Pavedimo sutartis surašoma kaip laisvos formos raštas su nurodyta keičiama pinigų suma ir abiejų asmenų parašais.
Grynieji pinigai nebus keičiami nei namuose, nei gatvėje. Dėl to gyventojams patartina būti ypač budriems ir neapsigauti, jeigu jų namuose apsilankę, telefonu paskambinę ar kitaip susisiekę asmenys siūlytų registruoti litų banknotus, santaupas litais keisti į eurus. Susidūrus su pinigų keitimą namuose siūlančiais asmenimis, nedelsiant pranešti policijai.

Lietuvos banko inf.
 

Jūsų komentaras:

chaosas... 2015-01-01 13:59 (. / IP: 86.100.63.40)
visas tas sukeltas chaosas su tuo euru-pasibaisėtinas, kaip ebolos virusas...Atsibodo ! Nė vienas pinigų keitimas, eiliniam žmogui, jokios naudos neatnešė,- atvirkščiai...

Taip pat skaitykite

Palangos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Sukčių grobiu tapo palangiškės pensininkės santaupos – 9225 eurai.


Palangoje pernai NT išleista 49 procentais daugiau pinigų nei 2019 metais

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021 03 25 | Rubrika: Miestas

Ekspertai sutaria – nekilnojamojo turto rinką ir kainas pandemija paveikė kitaip nei dauguma prognozavo praėjusių metų kovą, NT pardavimams staiga sustojus. „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis banko „Luminor“ virtualiame renginyje „NT rinka karantino laikotarpiu: 2020 faktai, 2021 prognozės“ kalbėjo, jog 30...


Visa reikalinga informacija Palangoje apie koronavirusą. Svarbūs kontaktai, kuriuos reikia žinoti.


Iš picerijos nugvelbė 11 634 eurus

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 29 | Rubrika: Kriminalai

Pirmadienį, liepos 22 dieną, vienos picerijos darbuotojai rado išlaužtą seifą ir pasigedo per kelias dienas uždirbtų pinigų. Prieš pat liepos 22-osios vidurdienį užsukę į tarnybines patalpas picerijos darbuotojai pamatė atvirą seifą. Jo durelės buvo brutaliai išlaužtos, viduje nebebuvo pinigų.


Gruodžio 28-ąją Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja Aušra Maškevičienė,išnagrinėjusi ieškovoViešosios įstaigos Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymocivilinėje byloje pagal ieškovo ieškinį...


Po „Palangos tilto“ straipsnio „Palangos teismas nesiryžo atimti Jackoms priklausančios Kurhauzo dalies“ šių metų rugsėjo 27 d. laikraščio numeryje, redakcija sulaukė Gedimino Jackos laiško-reikalavimo paneigti informaciją. Vardan šventos ramybės, G. Jackos, Kurhauzo bendrasavininko, laišką skelbiame apačioje autentišką (kalba...


Gruodžio 2 dieną gautas pranešimas iš BPC, kad Ganyklų g. ties 57 numeriu pažymėtu namu nulūžęs medis, atsirėmęs į gatvės apšvietimo stulpą ir į kitą medį, kelia pavojų praeiviams. Atvykusios pajėgos nustatė, kad nulūžusio medžio, atsirėmusio į gatvės apšvietimo stulpą, šakos remiasi į elektros laidus, reikalingi LESTO darbuotojai, kad atjungtų įtampą...


Nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus bus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose.


Nemokamai grynuosius litus į eurus bus galima išsikeisti beveik 700 vietų visoje šalyje, jas rasite interaktyviajame žemėlapyje.


Palangiškės vargai dėl „vaiko pinigų“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 24 | Rubrika: Miestas

Į „Palangos tilto“ redakciją kreipėsi palangiškė ir skundėsi, jog Socialinės rūpybos skyriuje jai nepavykę išsiaiškinti situacijos dėl taip vadinamos „vaiko pinigų“ išmokos gavimo. Moters teigimu, ji kreipėsi į skyrių su prašymu dėl tų nelemtų 52 litų. Anot jos, skyriaus specialistė paaiškino, kad pinigai bus skirti ne nuo rugsėjo mėnesio, kaip nurodyta prašyme, o taip, kaip numato įstatymas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius