Infrastruktūros viziją KUL kuria su tarptautiniais ekspertais

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda strateginį plėtros etapą – per artimiausius trejus metus greta dabartinės ligoninės bus pastatytas pirmasis modernus trijų aukštų ligoninės modulis. Jame veiks skubios pagalbos, intensyviosios terapijos ir chirurgijos padaliniai. Tai svarbus infrastruktūros pokytis, kuriam gydymo įstaiga pasitelkė vieną žymiausių pasaulyje skubios pagalbos skyrių planavimo ekspertų iš JAV.
Per trejus metus – pirmasis pastatas
„Planuojamas naujasis statinys bus pirmasis naujosios Klaipėdos universiteto ligoninės modulis. Jo struktūra – aiški ir strategiškai svarbi. Pirmame aukšte įsikurs skubios pagalbos skyrius, antrame – modernios operacinės, trečiame – intensyvios terapijos padalinys. Labai džiaugiamės, kad šio pastato projektavimui pavyko pritraukti vieną labiausiai pripažintų pasaulinio lygio ekspertų – Jon Huddy. Tokio lyderio įsitraukimas į planavimą, projektavimą padeda užtikrinti, kad kuriamas modulis atitiks aukščiausius tarptautinius standartus, bus funkcionalus, ergonomiškas ir pritaikytas tiek pacientų, tiek medicinos personalo poreikiams. Kolegos iš JAV patirtis ir metodikos leis mums pasiekti strateginį tikslą – sukurti vieną moderniausių ir funkcionaliausių skubios medicinos, reanimacijos ir operacinės centrų šalyje“, – sako KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.
Unikali partnerystė
J. Huddy yra tarptautiniu mastu pripažintas architektas, daugiau nei tris dešimtmečius kuriantis sveikatos priežiūros infrastruktūrą. Jo patirtis – projektuoti 366 skubios pagalbos skyriai Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje, Europoje, Pietų Amerikoje ir Australijoje. Jo komanda taip pat specializuojasi projektuojant intensyviosios terapijos bei chirurgijos klinikas. Ekspertas yra knygų autorius, lektorius, konsultuojantis ligonines visame pasaulyje.
Pasak A. Šimaičio, dirbti kartu su tokio lygio ekspertu kaip J. Huddy – didžiulė sėkmė ne tik KUL, bet ir visai Lietuvos sveikatos sistemai. Tarptautinė architekto patirtis, specializacija ir sisteminis požiūris padės sukurti pastatą, kuris bus funkcionalus ir pritaikytas pacientų poreikiams.
„Šis projektas – stiprios pratnerystės pavyzdys. Jon‘as ir jo komanda konsultuoja, o KUL gydytojai, slaugytojai, infrastruktūros specialistai aktyviai įsitraukia į procesą, diskusijas. Visi suprantame, kad tai – dešimtmečiams skirta investicija į pacientų saugumą ir gydymo paslaugų kokybę“, – sakė KUL vadovas.
Funkcionalumas ir saugumas
J.Huddy sako, kad projektuojant KUL pastatą susitelkta į tai, kas būtų geriausia pacientams.
„Pagrindinis klausimas, kurį su komanda kėlėme projektuojant – kas geriausia pacientui? Kas geriausia jo šeimai? Nuolat ieškodami atsakymų į šiuos klausimus, kuriame aplinką, kuri yra ne tik efektyvi, bet ir pritaikyta žmogaus poreikiams. Labai svarbu, kad tai, ką kuriame šiandien, būtų aktualu ir rytoj, ar po kelerių metų. Diskutavome, analizavome, neapsiribojome standartiniu mąstymu, brėžiniais ar diagramomis“, – apie kūrybos procesą kalbėjo architektas.
Pasak jo, būtina ne tik sukurti patrauklų pastatą, bet suprojektuoti maksimaliai funkcionalią, saugią pacientui ir patogią medikams aplinką.
„KUL Skubios medicinos klinikos modulis bus kuriamas taip, kad pacientas nuo atvykimo iki išvykimo judėtų saugiai, greitai ir sklandžiai. Tai – svarbiausia kiekvieno gerai veikiančio skyriaus sąlyga. Jaučiu didelę pagarbą KUL komandai – jų kompetencija ir įsitraukimas padeda priimti geriausius sprendimus. Toliau laukia intensyvus darbas su projektuotojais, detalizuojantis visus sudėliotus principinius planus. Pastato koncepcija bus paremta pažangiausiomis pasaulinėmis praktikomis ir pritaikyta pagal KUL poreikius“, – dalijosi J. Huddy.
Galimybė išvengti klaidų
Pasak KUL Skubios medicinos klinikos vadovo Marius Elliko, dirbant su vienu iš stipriausių pasaulyje sveikatos priežiūros infrastruktūros ekspertų, KUL komanda turi unikalią galimybę išvengti klaidų, dažnai pasitaikančių tokio masto projektuose.
„Jis tarsi tiltas tarp mūsų – klinicistų – ir Lietuvos architektų. J. Huddy išsiskiria tuo, kad apjungia architektūrinius sprendimus su praktinėmis medicininės veiklos įžvalgomis. Jo metodika laikoma auksiniu standartu planuojant skubiosios medicinos klinikas. Intensyviai dirbome, kad dizaino koncepcijoje ligoninės šerdis – skubios pagalbos, reanimacijos ir operacinių skyriai atsispindėtų kaip vientisa, efektyvi sistema. Projektuojant tokį kompleksą, ypač svarbu įvertinti, kad šie padaliniai atlieka labai skirtingas, bet glaudžiai susijusias funkcijas“, – sakė M. Ellikas, inicijavęs bendradarbiavimą su ekspertu.
Architekto ir medikų pastangomis jau yra parengta funkcinė naujojo KUL modulio aukštų struktūra ir pastato vizualinė koncepcija. Šis dizainas taps projektavimo pagrindu, pagal kurį bus įgyvendinami visi sprendimai – nuo erdvių logistikos iki pacientų srautų valdymo. Tolesnis projektas bus rengiamas kartu su Lietuvos architektų įmone „Aplan“, kuri laimėjo viešą konkursą pastato statybos techniniam projektui parengti. Statybų pradžia numatoma 2026 metų pavasarį, o pabaiga – 2028 metų pradžioje. Tai bus pirmasis KUL infrastruktūros atnaujinimo etapas.
KUL Komunikacijos tarnyba
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
Infrastruktūros viziją KUL kuria su tarptautiniais ekspertais
2025 07 17 | Rubrika: Miestas
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) pradeda strateginį plėtros etapą – per artimiausius trejus metus greta dabartinės ligoninės bus pastatytas pirmasis modernus trijų aukštų ligoninės modulis.
Aptarti Palangai svarbūs susisiekimo infrastruktūros plėtros klausimai
2021 09 06 | Rubrika: Miestas
Su praėjusį penktadienį, rugsėjo 3 d., Palangoje apsilankiusiu susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus aptarė ne vieną miestui aktualų klausimą. Kurhauze vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo gausi Susisiekimo ministerijos delegacija, taip pat – Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Remigijus Lipkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys...
Ryškėja Šventosios uoste būsiančios žvejų infrastruktūros kontūrai
"Palangos tilto" informacija, 2020 10 29 | Rubrika: Miestas
Šventosios žuvininkystės regiono vietos veiklos grupė, vadovaujama Vaido Šimaičio, parengė ketvirtadienį, spalio 29 d., Palangos miesto savivaldybės administracijai perdavė Šventosios jūrų uosto angaro (valčių priedangos), krantinės (žvejybos iškrovimo vietos) tvirtinimo, slipo, valčių nuleidimo įrenginio statybos techninį projektą. Tai – viena iš...
Palangos naujas rekordas: per vieną dieną pasirašytos 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo
"Palangos tilto" informacija, 2020 06 12 | Rubrika: Miestas
Birželio 12 d. buvo pasirašytos net 5 sutartys dėl Palangos miesto infrastruktūros sutvarkymo.
Susitikimas su energetikos ekspertais saulės jėgainių ir šilumos siurblių paslaugos ir finansavimo galimybių, dujinių katilų įrengimo paslaugos ir keitimo galimybių klausimais
"Palangos tilto" informacija, 2019 09 25 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto Savivaldybė kviečia palangiškius dalyvauti susitikime su energetikos ekspertais ir sužinoti daugiau apie saulės energijos teikiamą naudą, šilumos siurblius bei dujinius katilus ir jų efektyvumą.
Pradedamas įgyvendinti seniai lauktas infrastruktūros plėtros projektas
2016 05 30 | Rubrika: Miestas
Jau kitą savaitę Pirties gatvėje prasidės infrastruktūros tvarkymo darbai – vairuotojų patogumui iki spalio bus nutiestas pravažiavimas iš Pirties g. į Taikos g., taip pat sutvarkyta šios miesto dalies aplinka.
Palangos autobusų stotis: vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros objektų
Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 12 | Rubrika: Kultūra
Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...
Kad Palangos kurortui būtina autobusų stotis miesto centre, nuspręsta dar iki II-ojo pasaulinio karo: 1937 m. valdžia šiai paskirčiai nupirko sklypą iš privačių asmenų, ir, kaip spėjama, 1939-aisiais čia iškilo vienas reikšmingiausių kurorto prieškarinės infrastruktūros visuomeninės paskirties objektų. 2010-ųjų rudenį Palangos autobusų stoties pastatas...
Gerinant asmens sveikatos priežiūros paslaugas - investicijos į infrastruktūros modernizavimą
Ugnė RAUDYTĖ, 2011 06 03 | Rubrika: Miestas
Europos Sąjungos remiamas didelis projektas „VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės paslaugų kokybės gerinimas modernizuojant ambulatorinės reabilitacijos, palaikomojo gydymo ir slaugos, priėmimo-skubios pagalbos bei dienos chirurgijos paslaugų infrastruktūrą“ planuojamas užbaigti jau šių metų gale.
Vyksta vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra ir renovavimas
Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 09 | Rubrika: Miestas
UAB „Palangos vandenys“, dalinai finansuojant Europos Sąjungos Sanglaudos fondui, 2009 metais pabaigė įgyvendinti investicinį vandentvarkos projektą „Nemuno žemupio baseino I paketas“. Šioje projektų grupėje sutelktos investicijos į geriamo vandens tinklų, vandenruošos, nuotekų tinklų ir nuotekų valymo įrenginių plėtrą ir renovaciją 10-yje gyvenviečių, kuriose yra daugiau nei 2000...