Jaunuoliams – gelbėtojų mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“

Palangos tiltas, 2013-06-10
Peržiūrėta
2286
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunuoliams – gelbėtojų mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“

Birželio 11 d., 14 val., 14-18 metų jaunuoliai kviečiami atvykti prie Palangos gelbėjimo stoties, kur vyks mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“. Metodinę pagalbą suteiks bei su pagrindinėmis taisyklėmis mokymų dalyvius supažindins Palangos gelbėtojų stoties darbuotojai.
Atšilus orams, nemaža dalis poilsiautojų renkasi poilsį prie vandens. Šiemet šalies ugniagesiai jau atliko 203 gelbėjimo darbus vandenyje. Iš įvairių vandens telkinių jie ištraukė 59 nuskendusius žmones, iš jų 3 vaikus. Dar 14 gyventojų, iš jų 2 nepilnamečius, ugniagesiams pavyko išgelbėti. Beje, nuskendusių žmonių skaičius yra gerokai didesnis, nes be ugniagesių skenduolius ir skęstančiuosius iš vandens ištraukia gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai.
Palangos gelbėjimo tarnyba prašo gyventojų atsargiai elgtis prie vandens telkinių. Kad išvengtumėte skaudžių nelaimių, turite būti ypač atsargūs ir įsidėmėti šiuos patarimus:
● Nesimaudykite nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkite paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti status krantas, prieplaukos kraštas, tiltas.
● Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Negalima plaukti arti prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais.
● Nešokinėkite į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius kietus arba aštrius daiktus.
● Besimokantiems plaukti patartina turėti plaukimo liemenes, pripučiamas rankoves ir kitokias pagalbines (pripučiamas) priemones. Šiuo metu galima nusipirkti panašių priemonių parduotuvėse, tačiau perkant reikia atkreipti dėmesį į jų kokybę ir įvertinti ar jie patogūs, neslidūs. Tačiau neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių.
● Pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.
● Nesimaudykite iškart po valgio. Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite.
● Draudžiama maudytis vienam. Mažamečiai vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Jei pasidaro šalta ar blogai pasijuntama, reikia išlipti iš vandens, nusišluostyti ir sausai persirengti, pabėgioti, pasimankštinti, kol pasidarys šilta.
● Pradėjus skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis.
Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir kvieskite gelbėjimo tarnybas bendruoju pagalbos telefonu 112. Tada apsidairykite, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo arba parankinės priemonės (gelbėjimo rato, valties, čiužinio ir kt.), kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiajam. Jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę.
Įsidėmėkite, jog gelbėti skęstantįjį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje įvyko pirmoji „Komandinio koučingo“ mokymų sesija, kurios metu mokyklų direktoriai ir direktorių pavaduotojai tobulino vadybines kompetencijas.


Birželio 22 d., 10:30 val., prie Palangos centrinės gelbėjimo stoties (Žvejų g. 2A, Palanga), vyks akcija „SOS – Saugi mano vasara“! 


Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Spalio 25 dieną BĮ „Palangos investicijų valdymas“ pradėjo kultūros įstaigų darbuotojams skirtą mokymų ciklą „Praktiniai mokymai: kultūra, aš ir tu.“


Poilsiautojų saugumas paplūdimiuose – vienas iš svarbiausių tikslų, keliamų pajūrio kurorte Palangoje. Tuo tikslu, be kitų priemonių, didelis dėmesys skiriamas gelbėtojų profesionalumui ir kvalifikacijai kelti. Viena iš tokių priemonių – rugsėjo 29 d. Neringoje vykę bendri tarptautiniai mokymai, skirti tobulinti gelbėjimo operacijose dalyvaujančiųjų gebėjimus bei pasidalinti patirtimi...


Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius išvien su Susisiekimo ministerijos ir bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais galutinai sutarė, kad Kretingoje, Palangos gatvėje, prie geležinkelio stoties, bus statoma požeminė perėja.


Žiemą Jonas Pirožnikas – ūkininkas ir medžiotojas, vasarą – Palangos gelbėtojų stoties vadovas, jos veidas. Ši vasara Jonui Palangoje – septintoji. Daugiau kaip 20 kilometrų nuo Šventosios iki Nemirsetos nutįsusiame paplūdimyje jis „ganys“ apie 60 gelbėtojų ir margą tūkstantinę poilsiautojų armiją. J. Pirožnikas mielai sutiko atsakyti į...


Kaip ir kasmet, spalio mėnesį vyko prevencinė akcija „Būk saugus, moksleivi“, kurios tikslas – pateikti pradinių klasių moksleiviams gaisrų prevencijos ir saugaus elgesio buityje žinias, supažindinti su taisyklėmis, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus, su bendrojo pagalbos telefono numerio 112 paskirtimi.


Palangos jaunimą mokė saugiai elgtis vandenyje

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 06 13 | Rubrika: Miestas

Palangos jaunuoliams kurorto paplūdimyje primintos saugaus elgesio vandenyje taisyklės. Padėti skęstančiajam, suteikti pirmąją pagalbą bei užbėgti nelaimei už akių juos mokė profesionalūs gelbėtojai, budintys centrinėje Palangos gelbėjimo stotyje.


Birželio 11 d., 14 val., 14-18 metų jaunuoliai kviečiami atvykti prie Palangos gelbėjimo stoties, kur vyks mokymai „Būk saugus vandenyje. Pirmoji pagalba skęstančiajam“. Metodinę pagalbą suteiks bei su pagrindinėmis taisyklėmis mokymų dalyvius supažindins Palangos gelbėtojų stoties darbuotojai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius