Jono Šliūpo muziejaus susitikimai. Atvirai ir drąsiai su Mariumi Povilu Eliju Martynenko

Palangos tiltas, 2022-11-24
Peržiūrėta
1392
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jono Šliūpo muziejaus susitikimai. Atvirai ir drąsiai su Mariumi Povilu Eliju Martynenko

Jau pakvietęs į kone dešimt susitikimų su kūrėjais ir menininkais, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus lapkričio 30 d. 17 val. gręžiasi į jaunimą ir kviečia į susitikimą Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“. Čia renginio svečių lauks susitikimas su jaunosios kartos aktoriumi, dramaturgu, rašytoju ir performatyviosios poezijos – slemo – kūrėju Mariumi Povilu Eliju Martynenko. Susitikimo metu kviesime išgirsti ne tik apie autoriaus kūrybą, bet ir apie turtingą jo profesinį kelią. Susirinkusiųjų laukia atviras pokalbis apie tai, kaip studijavęs filosofiją, metus laiko gyvenęs vienuolyne o paskui bandęs studijuoti vertimą, jis visgi pasuko į aktorystės kelią.

Rugsėjo 17 d. Palangos miesto savivaldybės remiamo projekto ,,Muziejus keičia(si)...“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje pirmą kartą vyko slemo kūrybinės dirbtuvės ir varžytuvės skirtos jaunimui. Šia veikla buvo siekiama paskatinti Palangos ir regiono jaunimą kurti, išreikšti save per kūrybą ir išdrįsti prabilti ant scenos slemuojant. Apie slemą prabils ir M. P. E. Martynenko, vienas žymiausių slemeriu Lietuvoje - jis 2016-ųjų Europos slemo čempionate Belgijoje tapo III vietos nugalėtoju. Susitikimo metu bandysime suprasti, kaip ši sakytinės poezijos forma paveikia žmones, leidžia laisvai, neįspraudžiant savęs į rėmus išreikšti mintis ir kalbėti apie tai, apie ką kalbėti nedrįstame ar nesiryžtame. 

M. P. E. Martynenko į savo kūrybą naujumo įneša ne tik dėl naudojamos leksikos, bet ir dėl atvirumo ir drąsos kalbėti apie savo asmeninio gyvenimo patirtis, kamuojančias problemas. Kaip pats autorius sako, ,,galiu rašyti tekstuose tik apie tas patirtis, kurias esu patyręs savo kailiu“. Todėl gyvos ir išgyventos istorijos autoriaus kūryboje įtraukia ir sujaudina skaitytoją. Susitikimo metu bus pristatyta ir naujausia autoriaus knyga ,,Kaip tau už 16 eurų“, o joje, anot autoriaus ,,(...) dviejų vaikų gimimas, skyrybos, akies praradimas, tėvo kalėjime lankymas, transcendentalios patirtys ir mirties bei gyvybės artumas. Daugybė dalykų nesutilpsiančių į šią anotaciją“

Jono Šliūpo muziejuje vykstant renovacijos darbams susitikimas su rašytoju vyks Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106/Jūratės g. 42, kampinis namas, II aukštas) lapkričio 30 d. 17.00 val. Renginys nemokamas, tačiau kviečiame registruotis el. paštu [email protected].

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kovo 6 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atidaryta antroji vieno eksponato parodų ciklo paroda  „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“ . 


Kovo 6 d., trečiadienį, Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje atsidarys antroji vieno eksponato parodų ciklo paroda „Subtili mėlyna: ką matė stiklo akutės“. 


Tyrinėti miesto istoriją dar niekada nebuvo taip paprasta ir įdomu. Naujausios Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejaus parengtos interaktyvios ekskursijos „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“  ir „Tarpukario Palangos kronikos“, skirtos mėgstantiems laisvę.


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus rugpjūčio 10 d., ketvirtadienį 15 val. kartu su keramikos mokytoja Julija Baranova kviečia į kūrybines „Namolio“ dirbtuvėles. 


Visą rudenį kvietęs į susitikimus, kuriuose ryškūs Lietuvos kūrėjai dalijosi pamąstymais apie kūrybą, o neretai atsiverdavo ir asmeniškiems išpažinimams, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus užbaigia šį renginių ciklą jaukiam vakarui kviesdamas susitikti senojoje viloje „Ramybė“.


Jau pakvietęs į kone dešimt susitikimų su kūrėjais ir menininkais, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus lapkričio 30 d. 17 val. gręžiasi į jaunimą ir kviečia į susitikimą Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“.


Tęsdamas susitikimų su kūrėjais ciklą Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ketvirtadienį, lapkričio 24 d. 17.30 val. kviečia į Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteką, kur miesto gyventojų ir svečių lauks susitikimas su tapytoju, vienu žymiausių Lietuvos marinistų Edvardu Malinausku. 


Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus viloje „Ramybė“ tęsia susitikimus su kūrėjais ir spalio 27 d. 18 val. penktame rudens ciklo renginyje pakvies į pokalbį su kūrėjų šeima – keramiku Isroildžon Baroti ir galerininke Andželika Baroti.


Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus pristato informacinių projektų ciklą „Jono Šliūpo idealo keliu“.


Virginiją Paluckienę, Palangos kurorto muziejaus direktorę, į Palangą atvedė... meilė. „ Palangoje, galima sakyti, „netiesiogiai“ gyvenau dvejus metus, kai laisvu laiku atvažiuodavau pas mylimąjį (buvusį miesto Tarybos narį, buvusį miesto socialdemokratų skyriaus pirmininką Daną Palucką, dabar – verslininką, – aut. past.), kuris vėliau tapo mano vyru“, – Virginija šypteli pokalbio su...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius