Jubiliejinėse „Palangos dienose“ – gausu tradicinių ir naujų renginių

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-03-02
Peržiūrėta
812
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Su meru aptarta šventės „Palangos dienos“ renginiai.
Su meru aptarta šventės „Palangos dienos“ renginiai.

Liko mažiau nei mėnuo iki jau tradicinės ir šiemet jubiliejinės šventės „Palangos dienos“, šiemet gavusios pavadinimą „Palanga šimtmečiui“. Aptarti programą, kokie renginiai numatyti kovo 30 – balandžio 5 dienomis vakar susirinko keletas šventės organizatorių. Penktuosius metus minimoje šventėje išliks tradiciniai populiariausi renginiai, numatyta ir naujų.

Numatyta dešimt renginių
Renginius pristačiusi Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė atkreipė dėmesį, jog šventė prasidės kovo 30-ąją, penktadienį, 12 valandą.
„Šiais metais tradiciškai Nepriklausomybės aikštėje pakelsime Lietuvos, Palangos ir Šventosios vėliavas, su himnu, atitinkama muzika Palangai. Planuojame, jog atitinkamai dalyvaus institucijų vadovai. Meras pristatys, jog toji savaitė skelbiama Palangos vėliavos savaite. Taip pat esame numatę spektaklį „Laikykis, Vydūne“. Premjerinį spektaklį pristatys „Grubusis“ teatras. Tikimės, kad bus geros oro sąlygos ir niekas nesutrukdys jį pasižiūrėti. O jeigu visgi oras bus prastas, galvojame, pakviesime žmones galbūt į Kurhauzą. Netolimas kelias nueiti. Pakėlus vėliavas būtų galima žmones informuoti“, – apie pirmąjį renginį pasakojo M. Jarulytė.
Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, iš viso numatyta dešimt renginių. „Šie metai bus išskirtiniai tuo, jog šventė organizuojama bus penktąjį kartą, tai – mažasis jubiliejus. Iš tradicinių renginių reiktų paminėti Palangos ikimokyklinių įstaigų vaikų kūrybos parodą, kuri šiemet pavadinta „100 teptuko pasakėlių“. Vaikų paroda tradiciškai vyksta Palangos autobusų stotyje. Paroda bus pristatyta kovo 30-ąją 16 valandą, – pasakojo R. Trautmanas. – Naujas renginys bus konkurso „Haiku Palangai“ nugalėtojų apdovanojimai“.

Tradicinė garbės piliečių ceremonija
Antrąją šventės dieną vyks pernai pasiteisinęs sportinis renginys – Palangos dziudo varžybos „Už savo šalį, už savo miestą“. Šis renginys vyks kovo 31-ąją, šeštadienį, 11 val.
Nuo 11 iki 13 val. vyks šv. Mišios visose Palangos maldos namuose. „Visos koncesijos sutiko laikyti šv. Mišias už Palangą ir palangiškius“, – pasakojo Kultūros skyriaus vedėjas.
Tą pačią dieną 14 valandą visus sukvies tradicinė Palangiškių šventinė sueiga ir vyks Palangos miesto garbės piliečio regalijų įteikimo ceremonija bei šventinis koncertas. „Gavome žinių iš Lenkijos, kad negali atvykti profesorė Malgorzata Omilanowska, kuriai garbės piliečio regalijos turėjo būti suteiktos jau pernai. Tačiau laiko dar yra nuspręsti, kas mus inauguruoti garbės piliečiu“, – pasidalino R. Trautmanas.
Šventiniame koncerte dalyvaus Ramunė Bučniūtė (vokalas, smuikas, gitara), Dailė Docienė (arfa) ir vedėjas Šarūnas Juškevičius.
„Visi šie atlikėjai yra profesionalai. Ramunės ir Dailės duetas yra labai įdomus. Jos atlieka labai įdomią programą, tiek lietuvių, tiek užsienio autorių. Žinodami kontekstą, parinksime tokius kūrinius, kurie atitiktų šventės nuotaiką. Puikus šventės vedėjas yra ir Šarūnas. Manau, kad viskas bus labai subtiliai, skoningai ir profesionaliai“, – kalbėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Nepamirštant ir velykinių tradicijų
Balandžio 1-ąją bus švenčiamos šv. Velykos, tad jokių renginių tądien nenumatyta, tačiau jau antrąją dieną visi galės pajudėti. Palangiškiai bus kviečiami į žygį „Gintaro kelias“ ir akciją „Riedam“ maršrutu Palanga-Šventoji.
„Šis žygis nėra naujiena, tačiau nauja bus orientacinės varžybos, kuriose bus paskatinta ieškoti margučių. Dviračiais važiuodami žmonės galės ieškoti margučių po visą Šventąją, taip pat ridensim margučius. Visa kita išlieka tradiciškai, pasieniečiai virs košę“, – pasakojo kultūrinės veiklos vadybininkė M. Jarulytė.
13 valandą palangiškiai ir miesto svečiai bus pakviesti ant Palangos jūros tilto, kur vyks velykinių margučių ridenimas nuo tilto. „Šią pramogą jau yra pamėgę vaikai, mielai dalyvauja šeimos“, – pastebėjo Monika.
Balandžio 3-ąją, antradienį, vyks jau taip pat tradicinė palangiškių ir šventojiškių darbų paroda „Palanga – mano miestas“, kuri vyksta Palangos miesto savivaldybės antrame ir trečiame aukšte.
Šią jau trečius metus vyksiančią parodą koordinuojanti bendruomenės „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eimanavičienė pasidžiaugė, jog kasmet paroda sparčiai populiarėja. „Turime labai daug kūrybingų palangiškių. Pirmais metais buvo sudėtinga prikviesti žmones, ne kiekvienas yra pasiryžęs parodyti savo tą darbelį, bet kai atvažiuoji į namus ir pamatai, kokie jie yra unikalūs ir gražūs, kaip jo neparodysi. Esama labai kūrybingų žmonių, dirbančių įvairiose srityse. Tie žmonės turi galimybę sau pasidaryti pramogą, pabūti Palangos miesto savivaldybėje gražioje erdvėje, o ne vien atėjus spręsti problemas“, – sakė D. Eimanavičienė.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus pripažino, jog ne kartą sulaukęs pagyrimų dėl fojė demonstruojamų parodų. „Tai yra mūsų bendruomenės žmonių darbai, reikia parodyti, ką gali mūsų gyventojai, atskleisti jų kūrybą“, – pasidalino pastebėjimu meras.

Apie šventę sklis garsas ir Vilniuje
Trečiadienį, balandžio 4-ąją, Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus rengiama paroda „Dingusi Palanga“. Šioje parodoje bus atsižvelgta į tai, kas buvo per laiką sunaikinta. Kurorte būta ne vieno gaisro, kurie sunaikino daug pastatų. Tad bus galimybė pasižvalgyti po senojo laikmečio Palangą.
„Palangos dienų“ savaitę užbaigs paroda „Jūrinės kultūros istorija“ ir „Suneštinis muziejus“, kuris jau yra labai populiarus ir lankomas.
„Visi renginiai numatyti taip, kad jie nesusidubliuotų, jog žmonės galėtų apsilankyti visuose, nesirenkant į kurį nueiti. Praėjusiais metais mes organizavome „Palangos dienas“ Lietuvos Respublikos Seime, šiais metais taip pat pristatysime mūsų šventę Vilniuje, kviesime žmones ne tik į Palangą, bet ir į Vilnių. O šios šventės šauklys bus Palangos orkestras. Šv. Velykų išvakarėse Palangos orkestras skiria pasimatymą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, bus organizuojamas specialus koncertas, kuriame skambės gražiausios Veberio kompozicijos. Ne kiekvienas miestas turi tokią gražią šventę ir ačiū reikia tarti Palangos miesto garbės piliečiui Vitaliui Litvaičiui, kuris ir inicijavo šią šventę“, – paskutinius niuansus nupasakojo Kultūros skyriaus vedėjas R. Trautmanas.
Meras Š. Vaitkus padėkojo visiems, prisidedantiems prie šventės organizavimo. Už šventės idėjos puoselėjimą dėkojo ir miesto garbės pilietis V. Litvaitis.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Per trečiadienį Lietuvoje nustatyta per 800 naujų koronaviruso atvejų ir epidemiologinė situacija tik prastėja. Tądien Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šia liga serga 66 palangiškiai.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad ketvirtadienį, gruodžio 17 d., Palangoje buvo registruota 17 naujų COVID-19 atvejų. Iš viso jų Palangoje –315. Nuo pandemijos pradžios kovo mėnesį jau 520 palangiškių susirgo, ar vis dar tebeserga, koronavirusu. Nuo jo mirė šeši palangiškiai. Anot Nacionalinio visuomenės sveikatos centro...


Punsko dienose – dalelė Lietuvos iš Palangos

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Kultūra

Balandininkystė – išskirtinė veikla, kuria užsiimti išdrįsta ne kiekvienas. O štai Palangoje ir Klaipėdoje vis dar gyvos balandžių auginimo tradicijos, jų augintojai noriai dalijasi savo sukaupta patirtimi su mūsų kraštiečiais ir tais lietuviais, kurie gyvena už Lietuvos ribų. Į Punsko dienas, pristatyti mažytę dalelę Lietuvos ir kartu sutikti tradicinę...


Jau tapo įprasta, jog priešpaskutinę kovo dieną pradedamos minėti „Palangos dienos“ suburia draugėn palangiškius prisiminti itin svarbias dvi Palangai datas. Šia proga pasiūloma gausybė renginių, kurių visų pagrindinė tema yra Palanga.


Tradicinės religinės bendruomenės, pateikusios paraiškas, kasmet sulaukia Palangos miesto savivaldybės pagalbos. Taip parapijos sau gali leisti didesnius ar mažesnius religinių pastatų remonto, aplinkos sutvarkymo darbus. Be savivaldybės dalinio finansavimo, kaip pripažįsta religinių bendruomenių atstovai, būtų sunkiau patiems išsiversti.


Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą švenčia jau kelias dienas. Per kurortą keliauja Šimtmečio laiškas – lauko instaliacija su gražiausiais miesto bendruomenės linkėjimais Lietuvai. O sekmadienį nuo ryto iki vakaro mieste gausu šventinių renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti.


Liko mažiau nei mėnuo iki jau tradicinės ir šiemet jubiliejinės šventės „Palangos dienos“, šiemet gavusios pavadinimą „Palanga šimtmečiui“. Aptarti programą, kokie renginiai numatyti kovo 30 – balandžio 5 dienomis vakar susirinko keletas šventės organizatorių. Penktuosius metus minimoje šventėje išliks tradiciniai...


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Mėguviškiai Lietuvos kultūros dienose Vengrijoje

Diana Šeduikienė, 2011 10 06 | Rubrika: Kultūra

Rugsėjo 15-20 d.dalis Palangos kultūros centro folkloro ansamblis „Mėguva“ vyko į Vengrijos miestą Pečą (Pecs), kur buvo surengtos Lietuvos kultūros dienos, skirtos Lietuvos ir Vengrijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-ies metų sukakčiai paminėti. Dienos vyko tradicinio 15-ojo Paveldo festivalio (Heritage Festival –Pecs Days) metu, todėl tai buvo puiki galimybė Lietuvos...


Palanga masina renginių organizatorius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 07 01 | Rubrika: Miestas

Tradiciškai vasarą pajūryje gausu įvairiausių renginių. Vieni plačiai reklamuojami ir sulaukia nemažo susidomėjimo, kiti taip ir prabėga nepastebėti. Ne paslaptis, kad dauguma šalies renginių organizatorių žvilgsniai krypsta į didžiausią šalies kurortą, kuris nors ir keletui mėnesių gali didžiuotis esantis šalies vasaros sostine.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius