Kandidatę į lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorės kėdę pasivijo praeities šmėklos? (VISAS STRAIPSNIS)

Palangos tiltas, 2020-04-16
Peržiūrėta
2033
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Balandžio 9 d. nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktore, nors visi Tarybos komitetai anksčiau balsavo už jos kandidatūrą.
Švietimo, Kultūros ir Sporto komiteto pirmininko pavaduotojas Arvydas Dočkus "Palangos tiltui" aiškino, kad, balsuojant komitetuose, komitetų nariai "nebuvo įsigilinę" į Kretingos rajono laikraštyje "Pajūrio naujienos" prieš daugiau kaip tris metus paskelbtą neigiamą informaciją apie kandidatę, kuri iki šiol yra Kretingos rajono Rūdaičių mokyklos direktorė.
Tuomet Rūdaičių mokyklą lankančių vaikų tėvai bei seneliai kreipėsi ir į „Pajūrio naujienų“ redakciją, prašydami išsiaiškinti, ar R. Narkienė tinkamai sprendė 2016 metų gruodžio 9 dieną tarp mokinių kilusį konfliktą, kuriame dalyvavo ir R. Narkienės anūkas.
„Tėvai pasakojo tik atsitiktinai sužinoję, kad konflikte dalyvavusius IV klasės mokinius direktorė gruodžio 12 dieną pasikvietė po vieną į savo kabinetą ir paprašė parašyti paaiškinimus apie įvykį. Anot tėvų, iš direktorės kabineto vaikai išėjo ašarodami. Viena mama pasakojo, kad kai tą pačią dieną ji nuėjo pas direktorę išsiaiškinti, kas vyksta, jai direktorė esą nenoriai parodė vaikų parašytus paaiškinimus ir čia pat juos suplėšė. Visgi mama spėjo juos nufotografuoti mobiliuoju telefonu. Tėvai tikino, kad mokyklos administracija jų neinformavo nei apie įvykusį konfliktą, nei apie dešimtmečių vaikų rašomus paaiškinimus....Be to, tėvai kėlė klausimą, ar tie paaiškinimai tikrai yra objektyvūs, jei juos vaikai rašė direktorės kabinete ir nedalyvaujant kitiems liudininkams...“ - rašė "Pajūrio naujienos."
Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėjas A. Sungaila tuomet buvo cituojamas, kad jam pakalbėjus su Rūdaičių mokyklą lankančių vaikų tėvais, jam susidarė įspūdis, kad mokykloje esama ir daugiau problemų.
Kretingos rajono savivaldybės Švietimo skyrius R. Narkienės elgesyje nerado nusižengimų, tačiau atkreipė dėmesį į mikroklimatą mokykloje.
Tačiau būtent ši publikacija yra minima Palangos miesto Tarybos narių dabar. Dauguma konservatorių balsuodami susilaikė dėl jos paskyrimo „Gintarėlio“ direktore, kai kurie balsavo prieš.
„Aš susilaikiau,“ - "Palangos tiltui" sakė A. Dočkus. "Be to, į mus kreipėsi „Gintarėlio" vaikų tėvai, kurie taip pat nurodė šią publikaciją, dėl to ji nebuvo patvirtinta direktore," - sakė A. Dočkus.
R. Narkienė „Palangos tiltui“ sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl jos kandidatūros jai – „labai netikėtas."
„Nenoriu nieko komentuoti. Pirmiausia noriu išsiaiškinti tokius balsavimo motyvus. Aš konkursą (užimti "Gintarėlio" direktorės pareigas - L.J.) laimėjau sąžiningai, surinkusi pakankamai balų, be to, ir STT pažyma man buvo teigiama. Paskutinius du metus mano darbo ataskaita Kretingos rajono Taryboje buvo įvertinta "gerai" ir "labai gerai", ta jūsų minima publikacija - jau praeities dalykai, viskas seniai su ja pasibaigę. Po to aš apsigyniau antrą kvalifikacinę kategoriją. Keista, kad kažkam dabar sena istorija tapo vėl aktuali," - sakė R. Narkienė.
Priminsime, kad praėjusių metų rugsėjo pabaigoje Palangos miesto savivaldybės Taryba atleido „Gintarėlio“ direktorę Iloną Milkontę iš direktorės pareigų. Klaipėdos prokurorai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl I. Milkontės atleidimo, nors ji sulaukė teigiamo Darbo ginčų komisijos sprendimo. Šiuo metu vyksta jos bylinėjimasis su miesto savivaldybe. Jos interesus gina advokatas, buvęs Palangos miesto Tarybos narys Aleksandras Jokūbauskas.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl jo elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.
Tyrimas pradėtas Palangos miesto savivaldybės atsiųsto pranešimo pagrindu. Esą, nepraėjus metams po to, kai 2019 m. balandį nutrūko jo, kaip savivaldybės tarybos nario įgaliojimai, A. Jokūbauskas atstovavo privačiam fiziniam asmeniui (I. Milkontei - aut.) savivaldybėje.
VTEK primena, kad tyrimo pradėjimas savaime nereiškia pažeidimo nustatymo. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

 

Jūsų komentaras:

ar 2020-04-19 13:43 (IP: 188.69.212.161)
neturite jaunų gabių specialistų

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. 


Rengiamas Palangos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" techninis rekonstrukcijos projektas.


Palangos lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenei 2023 m. spalio 9 d. už pasiekimus darnaus vystymosi švietimo srityje ir kryptingą mokyklos aplinkosauginio vaidmens stiprinimą 10 kartą įteiktas Tarptautinis Gamtosauginių mokyklų programos sertifikatas ir Žalioji vėliava.


Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikai tęsdami kiekvienų metų tradiciją rugsėjo 6-8 dienomis minėjo Baltijos jūros dieną, aptardami savo grupėse Baltijos jūros taršos pavojų, gyvūnijos ir augmenijos išsaugojimo svarbą. 


Trečiadienį, rugsėjo 22 d., policijos bičiulis Amsis, tarnybinis šuo Soli ir Palangos policijos pareigūnai aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtinius.  


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Balandžio 9 d. nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktore, nors visi Tarybos komitetai anksčiau balsavo už jos kandidatūrą.


Praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų miesto Tarybos atleista Ilona Milkontė bylinėjasi su miesto Taryba ir prašo teismo priteisti iš Palangos lopšelio - darželio "Gintarėlis", atstovaujamo Palangos miesto savivaldybės tarybos, 9151,56 eurų vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos...


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė ramiai atostogauti negali – Savivaldybės administracija dėl jos veiklos vykdo tyrimą, tačiau administracija detalių apie jį neteikia. „Kadangi klausiate pirmieji, būsite pirmieji, kuriems kitą savaitę atsakysime,“ – prieš dvi savaites „Palangos tiltui“ sakė mero patarėja...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius